CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: cutter

Teruskan atau gugurkan kandungan

Close [Copy link]
Reply 32# hijau_serindit

bab xnak bebankan mertua tu betul sgt..ml i keje gov.phm jela. gov byk cuti.dia dok umh ngan dik ipar je.tp tgl anak ngan dia waktu dia ct sbb bg i dia nk berehat tme tu.jumaat i pergi umh dia.dia blh main ngan cucu.cucu nakal  handle spy dia xletih.

kesian,klu anak kita tgl dgn mak ayah kat kg ker,,,kita lost momen2 indah anak membesar...bila anak tidur mlm,u tgk muka anak tu u tenang.naluri keibuan tu..i klu tgk muka anak2 mlm terbayang mcm mn i boleh decide nk abort second child dulu.how stupid am i?

bab keje ni xabes...anak tu tanggungjawab..so,be responsible la.

benti kije lah kalo camtu dah kije shift susah nak jaga anak belah malam kan..aku kan dah kawen 5 thn anak cuma seorang je asalnya aku terlalu merancang xmboh anak awal2 takut luka bedah sakitlah..trauma itu ini lah sudahnya ank aku ni jadi manja sgt sbb xde adik dan dia sering kesunyian..

dan bila aku plan nak peknen ank kedua..aku dapati aku ada masalah hormon dan kesuburan malah ada lak penyakit lain..tgk dulu xnak skrg nak dah jd susah plak
kalo la sblm ni aku beranak je berderet2 tiap tahun mst dah 3 org anak aku kan..xpelah berderet2 pun anak2 dpt membesar sama2..lebih cepat pandai sbb ade adik kakak sama2 main n belajar.

sudahnya skrg aku harus merawat masalah aku dulu peknen tak tahulah bila aku cuma harap nak beranak byk2 sblm umur 35 thn.

anak tu kan anugerah..
anak tu jugak amanah..
bila Allah bagi sesuatu kat kita, mesti ada sebab..
mungkin untuk uji kita, nak tengok macam mana kita handle anugerah a.k.a amanah tersebut..sama ada ikut syariat ke tidak..
so jangan la anggap ia sebagai masalah..
tapi anggap la ia sebagai sebagai satu peluang untuk ibadat..
"Tidak dijadikan jin dan manusia itu selain untuk mengabdikan (beribadah) kepada Allah"
jangan lupa tu, tujuan utama hidup kita.. untuk ibadah je, bukan semata2 untuk sibuk bekerja dan kejar duit, status, nama dan pangkat..
cabaran mengandung, sakit bersalin.. kifarah tu untuk dosa2 kita yg banyak ni..
pastu dah lahir baby, dapat lagi pahala dengan jaga anak, didik anak..
kalau anak tu  soleh, dapat lagi bonus kat situ..
aset ke syurga tu.. semua orang nak syurga.. jadi kena usaha dan tunjukkan effort untuk jadi ahli syurga..

kalau gugurkan, hilang satu peluang untuk ibadah.. dah le hilang peluang untuk ibadah, dapat pulak dosa.. adoi.. rugi tu..
kalau rasa serabut, mintak la pentunjuk dan bantuan Allah macam mana nak handle masalah tu.. insyaAllah akan ditunjukkan jalannya.. kami di sini cuma boleh peringatkan je.. penyelesaiannya ditangan TT.. biasanya kita ni bila bermasalah suka nak mintak bantuan manusia, tapi lupa nak mintak bantuan Allah..
kadang2 penyelesaian sesuatu masalah tu ada disekeliling kita.. cuma kita je tak nampak.. jadi kena banyak2 doa dan mintak dinampakkan..
good luck TT..

Rate

1

jgn.....................b'dosa..tolak rezki 2..len kali mkn r pil..nk syok je..ksian ank2 awk yg kcik 2..xdpt ksih syg lebih

tt, kau jgn gugurkan anak tu...
kau transferkan janin tu kat perut sapa2 yg nak anak....

boleh buat kat bomoh penipu haramjadah ni....

Reply 83# manganini

like sgt2... betul tu.. i plak tumpang sedih.. sedih la tt camni

Follow Us
Huwaa TT  

Sedihnye daun rase bile tau TT and family nak gugurkan atas bukan sebab kesih ...
daunanijau Post at 26-6-2012 12:33

pendapatan saya dan suami dalam hampir 8k sebulan dan mampu untuk bela anak kami jika 3 orang cuma masa kami agak terhad dengan kerja.

pendapatan saya dan suami dalam hampir 8k sebulan dan mampu untuk bela anak kami jika 3 or ...
cutter Post at 26-6-2012 14:38

ambik le maid

tt.
adakah uols ni indon... very de vongok  

Reply 87# cutter

pelik ler..mampu besarkan ank ngan gaji cam tu tp kenapa bg mertua jaga..ambil ler org gaji..klau sibuk ngan keje..terpelik le sudah..keje apa smpai x sempat blik umah..masa bila lak sempat main..hahaha...ni bukan zaman batu..ada mcam cara nak rancang..ke TT sdiri sebenar jenis malas jaga ank...ada ramai org cam ni..nak anak tp malasa jaga ank..maklum jaga ank ni leceh sikit kalau jenis yg x suka baby...pk2 la sdiri..bukan nak mengumpat TT tapi pelik la...

Uihh awak mmg sgt berkemampuan,teruskan jer la kandungan awak tu,lepas beranak ni awak rancang betul2 yer.semoga Allah S.W.T permudahkan segala2nya utk awak.jaga kesihatan elok2.tarik nafas dan bawak bertenang.jgn fikir byk sgt.

nape la nk gugur anak tu..
apasal x rancang je..
xkn x pena blajar kot bab rancang kehamilan ni..
seriously mmg pelik dgn manusia y bila jd cmni bru nyesal..

tt, klu gaji rm8k tu insyaAllah ckup untuk jaga anak..amik la maid..xpun anta pengasuh je..jgn la buat alasan y  cmtu..bnyk lg cara boleh d pertimbangkn.

trus trang ckp la, sy da kawen hampir 3 thun tp masih xde anak..reason nya sbb masih xready..sy dgn hubby kawen muda..sy 20 dia 21 msa tu..hubby sy lak mmg xpuas enjoy lg so sy follow je rentak dia..dia mmg sgt brhati2 bab2 tu..sbb dia mmg x ready..ptutnya tt bincang la dgn suami tt tu ttg hal anak ni..ready ke x nk ad y lain..klu x ready ambkla precaution..n lpas brsalin kn selalunya nurse akan tnya kn nk ambk perancang@ x??nk suntik@ubat je..

ni bila da trlajak bru nk nyesal..sape2 y baca  pun rasa bengang..tt pk la leklok..jgn jd mcm kwn sy lak..sblm kawen penah 2 kali gugr anak..bila da kawen smpai skrng xde anak lg..kesan dr pengguguran dulu kot..(minum coke + cuka + nenas)

makin ko sedih, budak dalam perut tu pun mungkin merajuk...

pendapatan saya dan suami dalam hampir 8k sebulan dan mampu untuk bela anak kami jika 3 or ...
cutter Post at 26-6-2012 14:38

TT simpan je bb tu ok...member aku doctor relaks je bln depan nk bersalin anak ke-3..jarak anak2 dia rapat2,yg 1st umo 3thn dan yg 2nd umo 1thn+....semua czer and 3rd ni pn confirm czer...hsbnd dia lak jarang ada,so TT blh bayang cmne keje doc kan on call,xder maid tp dia blh jer...

klu bercerita ttg masa utk family & anak2 aku rasa semua isteri & ibu yg bekerja ni sama je masalahnya..takpe pas anak 3 org nnt TT blh stop dulu buat family planning..ms anak2 kecik mmg kalut la sbb aku pn sama je hehehe...tp bila anak TT da besar sket nnt ok jer...so TT jgn pening2 pikir pasal nk teruskn/abort kandungan tu..tetapkan hati insyaallah semua berjalan dgn baik..nahh ni munger utk TT sbb pregnant ..

makin ko sedih, budak dalam perut tu pun mungkin merajuk...
nuryakmal Post at 26-6-2012 15:09

betul3...jgn stress/byk pikir nnt baby tu keluar dahi berkerut hehehe.........

ggur mmg berdosa..xkn gaji 8k xleh wat implan..
adoii..egatkn gaji 1k harus la riso. cube amik pemakanan yg wat ggur scr sndri xpn lari marathon ke..hehe

teruskan je la..tt keje apa? askar?polis?

nooooooooooooo jgn buang akak...gugurkan anak tanpa sebab adalah haram, ianya 1 jenayah..kecuali memudaratkan kesihatan bayi yg didlm kandungan atau ibu yg mengandungkan..anak tu rezeki..akak berhenti kerja dan jaga anak2 kat rumah..jgn ckp akak belum bersedia..akak kena paksa diri akak supaya bersedia, so lepas ni sentiasa beringat..(^_^)..may God bless u sis.

Salam forumer semua..sebelum memulakan cerita saya,harap semua forumer tidak melahar saya dan saya b ...
cutter Post at 25-6-2012 19:19

sebln lebih tu ikotkan dh bsr kan...kali ni ko teruskan je la...lps ni jaga2 la yer...

haaa 1 lagi nk tambah...kwn ofis sy ni lelaki..wife dia sanggup berhenti kerja, gaji mahal plak tu sbb nak jaga anak diaa..anak dia baru sorg..berkorban la demi keluarga akak..x rugi..insyaAllah Allah akan tolong akak..pasal keluarga xnak terima tu, biar je mereka..bulan mereka pun yg mengandung..skrg keputusan semua di tgn akak..akak nak rasa bersalah seumur hidup atau teruskan simpan baby tu...simpan yea!