CARI Infonet

Forgot password?
 Register

123Next
Return to list New
View: 7790|Reply: 40

Senang kena TIPU sbb Naif..Baik sgt..Lurus bendul..or etc.. wuaa :(

Post Last Edit by masrogue at 10-7-2012 13:06

Dah lama xtulis kat forum nie..Rasa macam xnak cter...tapi pada sapa lagi yg aku leh story kan...sob..sob..sbb klu nak cter pada family...nanti kasi diaorg sedih laks..pada kawan...ermm xnakler serabut kepala diaorg dgn prob aku nie...cukuplah xpyh tau secara terperinci..huhu..Just nak share cerita cinta tragis aku yang xberapa nak tragis...tp mmg cukup mengajar aku...boleh padan ngan muka aku sendiri...huhu

Aku nie jenis yg ssh nak b'cinta2...masa skolah sampai universiti..mmg xde pakwe2 nie...stakat kwn2 jerk...klu ada yg berminat pon...aku xlayan.Sebab aku kalau xsuke aku mmg berterus-terang...sbb aku nie jujur sgt...maybe tu salah satu sebab aku terkena sampai camnie. Aku jarang bersosial..hangout pon dgn member2 rapat and family...Hobi aku suke online..and aktif di laman2 sosial..seperti friendster, myspace and latest facebook.

1st relationship masa umurku 24 tahun kitorg sebaya:

Mamat nie aku kenal melalui friendster...mula2 kwn2 jerk..pastu da setahun baru dier confess nk couple ngan aku...aku terimala.Hubungan ok jerk...rase nk 3 tahun gak...dier da kenal family aku...dier pon beria2 nk kenalkan ngan family dier.Kawan2 dier ponmmg kenal aku.So aku da anggap hubungan ktorg serius.Siap dier planning nk kawin dgn aku.Bukan aku yg ajak..tp dier yg lebih. Sebab aku pon xnak mengharap sgt.So tunggu punya tunggu..tibala ke waktu menyedihkan. Tetiba mamat nie..start wat hal..jarang sms aku..ajk kuar..byk mengelak.Aku tanya2..diam jerk..kata ader masalah family.So aku nie lurus nie..pon percaya..paham..kasi dier masa.Dalam seminggu gak...aku xganggu dier...bagi masa.Tup2 lepas dapat mesej dari dier..kata kitorg elok berkawan jerk...dier kata xnak tipu2 or kecewakan aku lagi. Kata aku terlalu baik untuknya...WTF!!...kalau dah tau camtu...nape sampai 3 tahun..siap g bwk aku jumpa family dier sme...grrrr...aku sabar jerk...aku redha..menangisla jgk kan...amik masa nk pulih.Dalam sebulan camtu..agaknya tuhan nak tunjukkan...adik aku ternampak pic dier g bercuti2 ngan kawan2..and dalam pic dier dgn sorang minah nie..tgk melalui pic cam couple..and rapat.Maka disitu..aku da paham sgt2..rupe2nya tu sme satu alasan..sebenarnya..dier da curang dgn aku...juz aku tau selepas dah break.So tutup 1st relationship nie.

2nd relationship umurku 27 tahun dier umur 25 tahun:

Yang second nie kenal melalui facebook....selepas pulih dari 1st relation..yg xberapa nk pulih.Aku ragu2 gak ngan 2nd relationship nie...tp xtau macamana..aku cepat or sng sgt percaya...dgn kata2 and janji2 manis dari mamat nie. Sampai aku terpikir dierla...soulmate aku..kire mmg nk kawin dgn dier.Dier pon nampak macam serius...sayangkn aku.Tapi satu yg pelik kat mamat nie..bz memanjang..aku pon percayalah dgn kebebzan dier nie..sbb keje sendiri as consultant.Dier pon dok s.alam..aku dok kl.Nak dating mmg cukup susah.Mula2 time nk mengorat...cakap xjumpe seari da rindu.Bila da lame2 kenal...ada jerk alasan.Time kat situ aku langsung..x terpk..isu curang2 nie.sbb aku trust dier..and aku sendiri pernah cakap kat dier..aku pantang klu laki menipu or curang.sbb kes 1st relation kan.Sepanjang relationship nie..mamat nie da masalah kewangan..sbb nak buat bisnes dier.So aku kasi moral support.also money support (asl aku baik sgt..aku nie mmg BODOH kot)...konon bler dier ssh aku tlg dulu...nanti turn aku dier tlg pulaks.siap aku wat pinjaman utk dier..sbb katanya akan cover balik.Yg nie pon same da planning2 utk kawin sme.Sebab aku cam confident la akan ok.Bukan nak puji diri sendiri...mana2 relation..aku mmg jenis setia and jaga hubungan.Tapi...kita merancang tuhan menentukan.Nak dijadikan cerita...da nak 3 bln kitorg xjumpe..dier kata bz ngan keje..aku pon paham..Tp skali tu dier terkantoi ada sorang minah nie dok komen kat fb dier..syg2 bagai.Aku pon serangla..mamat nie.Dier kata xder pape..kata tu gurau2.Aku pon cpt cair...or pemaaf kot..-__- so ktorg ok and berbaik lik.Tapi dalam hati da mula curiga juz xyakin sbb xder bukti.Orang kata sepandai2 tupai melompat akhirnya jatuh ke tanah jua.Begitulah yg berlaku kat mamat nie.Adik aku rajin stalk fb wall mamat nie.Adik aku sygkn aku kot..takut aku kena tipu lagi..so stalk2..ternampak pic mamat nie berdua dgn minah nie (pose dlm keta) mesra gitu kat instagram minah nie..nampak cam da lame kenal.adik aku pon direct tanya minah tu..and minah tu pon ngaku kenal mamat nie..and ngaku gf.WTF!!..skali lagi...bagai pisau tertusuk dijantung..time adik aku report.tp aku kuat..aku xterus nangis..nangis diam2 dalam bilik jerk..:p..Maybe tuhan sayangkan aku..so tunjukkan sme nie sebelum jadi lebih teruk.Aku pon direct tanya mamat nie..byk tul putar belit..pastu konon nak jumpa aku..nk clean n clear dpn2.Which sampai skang xjumpe aku lagi.Actually aku pon nk jumpe bkn nk pulih or cont the relation.Tapi aku nak sound direct mamat nie CAKAP..KO MMG KEJAM2 .. tak takut dosa ker main2 hati perempuan...and nak mintak dier bayar balik..apa yg aku dah tolong..which jumlah byk..bkn sket.Which skang aku tanggung byr sorang2...kalau still couple or..jadi kawin..aku xkisah bayar.Tapi kalau mmg dier ngan minah tu..haruslah bayar balik.So sampai skang niela aku menunggu...dgn sabar...hanya mampu berdoa...tp andai kata mmg mamat manusia bertopeng syaitan..kejam..mmg xnak bayar.aku kena tabah and redha..harap ader rezeki lebih..yerla rezeki ditangan tuhan kan...so aku harap sangat aku mampu utk selesaikan sendiri.

Benda baru lagi berlaku..and aku masih dlam proses pemulihan..soal jodoh aku da xkisah lagi...kalau ada yg sudi..aku xnak ler couple2 bagai...aku pon umur da 28..thn nie..kalau serius..kenal2 aku lu...pastu direct masuk minang jerkla..cinta2 lepas kawin jerla. Sebab hatiku da penat...tak tau macam mana nak explain...hanya tuhan yg mengetahui.Kakak aku da nk kawin next week...ermm..sepatutnya lepas tu giliran aku..tp nk wat camner..skang aku da xde calon..-__-...adik aku pon da tunangnye pon...huhu..next year plan kawin..AKU??...ermm..kalau kata aku nie mmg kena sorang2..aku tabah jerla..selalu berDoa.. yg penting..family and kawan2 aku still syg aku.Sekian..

Sorryla..kalau cara penulisanku..guna ayat sms..short2..tp harap masih leh dibabaca and paham.Bolehla kasi pandangan or kata2 semangat kat aku nie...kot ada yg mengalami lagi teruk dari aku kan...coz sharing is caring..

Rate

1

panjang sgt....

sian kt ko...ramai lagi prob lagi besar dr aku...hmmmmm.....jangan mudah caya kt laki......sian kt ko...

Cukuplah hanya Allah bersama kamu ... Muhammad loves you ...

semoga ko dijodohkan dengan orang yang lebih baik.. tapi pesan kat ko kalau hati dah terpaut sila letak batasan lebih2 lagi bab duit.. sayangi la diri sendiri..

...tula kan...padan dgn muka aku sendiri..sbb senang percaya kat lelaki....dulu2 masa skolah..and universiti..bkn main anti lelaki...huhu...bler kita dah jujur..ikhlas...baik hati...kena camnie pulaks...dugaan2...maybe ader hikmahnya....

Follow Us
sorry to say, ko ni cam bodo. berhenti la percaya dengan benda-benda online ni. dah banyak kisah-kisah sekeliling ditipu tertipu menipu. tolong la amik iktibar.

kalau nak cari pasangan, cuba la luaskan pergaulan. in real life di tempat kerja, or masjid, or mana-mana tempat yang elok, bukan online. fine kalau jodoh ko memang jumpa online, tapi kenali la dulu hati budi dorang. istikharah tu penting. jangan main sebat je macam desperate sangat nak berlaki. belajar keraskan hati. jangan jadi pengikut. memang kena pijak la macam tu.

lucky ko ada adik yang ambik berat dan kisah pasal ko. kalau tak, sampai tergadai semua baru ko tau kena tipu. so hargai lah apa yang ada keliling ko. bukak mata pandang sekeliling. mungkin selama ni ada orang kat office or kengkawan masa study usha tapi ko yang jual mahal. walaupun rupa tak hensem, tapi hati baik is way much better dari muka hensem tapi perangai macam haprak.

Rate

1

:@:@:@...emo sat

manusia..nk kapel tuhan dah bagi so jaga le leklok..kn??sabo ye kaka...same2 doa dapat yg terbaik...amin

sian... lepas ni nak berkenalan kt laman sosial mana plak? cer bersosial secara nyata plak.. jgn secara maya.... mungkin kali ni berjodohan....

prettyuglybabe - mmg aku ngaku diri aku bodo..sbb mudah percaya..bercinta melalui online.dulu pandai sgt..akhirnye terbodo jugak huhu...love is blind..aku mengalami nyer...sbb sme nampak indah...aku mmg xmemilih..hensem or kaya ke..aku terima seadanya...1st relationship..dier xhensem pon keje pun biasa2...yg second lak..rupa biasa2 jerk..gaya jerla ada..sbb dier pandai mengayat...aku tercair..ermm...aku bknla desperate pon...dulu moto idupku...xnak kawin pon...tp bila soal hati.nie lama2 tewas gak..nak rasa gak idup berpasangan kan..tp xsangka..percubaan aku sme gagal stakat nie....aku mmg jenis kat office wat hal sendiri..xde sosial2 sgt...tu sbb aku lebih pada kenalan online...so far dunia nyata...xder yg berani ngorat aku...ingat aku sombong..maybe sbb aku da rupa..diaorg segan...padahal aku xsombong.yerla..xkan aku nk tergedik2 laks kan... xperla...lepas suruh mak aku carikan jerk...senang..

cagOO - yup..tgh byk2 bersabo...moga diberi kekuatan menempuh dugaan nie..

carly_lah - ermmm..lepas ni klu online tu..stakat kawan2 jerla..klu betoi2 nk..xkire online or dunia nyata...suh direct jumpa parent masuk minang jerk...bercinta lepas kawin..huhu.

prettyuglybabe - mmg aku ngaku diri aku bodo..sbb mudah percaya..bercinta melalui online.dulu pandai ...
masrogue Post at 12-6-2012 04:32 PM

tak perlu menggedik. cuma ajar diri untuk lebihkan senyuman. itu dah cukup.. cuba dulu then u will know walaupun hanya dengan senyuman, ia dapat menceriakan hari anda dan orang lain..

baiklah...lepas nie aku akan cuba lebihkn senyuman.....senyum xperlu kata apa2..

ko nak carik jodoh gak ke?

aku tak layak bg nasehat..

Post Last Edit by Hana at 12-6-2012 18:19

nasihat aku ada 3 :
1. jangan beli laki thru DUIT.
2. jangan bagi DUIT kat lelaki - kawan lelaki, BF, laki - 3 species ini.
3. kalau ada DUIT banyak sgt sgt - sila labur kat diri sendiri - beli kete mahal ke..beli gelang emas ke.. beli apartment ke..apa2lah JANJI utk DIRI SENDIRI..bukan kat orang lain especially item no.2 - LAKI, LELAKI. MONEY CANNOT BUY HUSBAND. BUT, MONEY CAN BUY GIGOLO. DO U WANT GIGOLO?

INI LER MASALAH ORANG PEREMPUAN YANG ADA DUIT. MMG BENGONG BETUL.

alang2 banyak duit tu, investlah kat diri sendiri supaya penampilan jadi cantik menarik de ka bomb.
pergi spa badan.  pergi facial.
pakai skincare terbagus.
pergi belajar mekaup & hairdo.
pergi beli tudung mahal2 & lilit trendy
kalau tak pakai tudung - pergi kaler rambut & buat curl bagi ada volume.
beli baju2 trendy.
pergi ler beli serum ke..cucuk vit C & kolegen supaya muka nampak berseri & seri.

tak paham nape misti bagi DUIT kat lelaki? ape dia tu OKU kah? tangan kudung? kaki takder? kudrat lembik?

Rate

1

kesimpulan yang aku buat - ko desparate sgt nak berlaki, itu pasal ler mudah kena tipu.

aku bkn beli lelaki thru duitla...aku nie dgn niat menolong...sbb part of rancangan masa depanku dgn dier ...but xsangka jadi camnie....kalau kawan aku mintak tlg pon aku tlg...sbb aku pk dier tgh susah aku tlg ler...
aku xdesperate pon nak berlaki...klu aku desperate...dr awl2 time blajo lagi aku da bercouple...lgpon klu org da ngorat pastu beria nak kat aku.....so aku nie terima..ingat dier ikhlas and da tiba jodoh aku....skali tak...
tapi bagus gak jadi camnie kat aku....sebagai pengajaran utk aku...silap aku tang bagi pinjam duit tu jerk..so next time..aku akan jadi KEDEKUT...huhu

ko tak santek ker? gomuk ker? pasal tu aku baca ko macam kurang keyakinan diri ajer
aku baru ajer nak tulis mcm hana tulis tu
JGN BELI JANTAN DGN DUIT
walo ko kata ko tak beli jantan... tapi kami yg baca ni terasa mcm tuh

aku ada ajer kawan lelaki yang mana 'dibeli' oleh aweknya
dan aweknya tu mmg idok la selawa fasha/fazura. gomuk...
yg kasik moto... yg kasik duit.. yg buatkan pinjaman....bayarkan top up supaya lelaki tu bergayut dgn dia
dgn balasan... lelaki tu nanti kasik kasih sayang

aku mmg anggap pompuan2 yg gomuk/tak lawa dan kasik lelaki duit ni adalah org mbeli jantan ---> berdasarkan pengalaman sekeliling akulah
sbbnya jantan2 tu bukan nya nak sgt ngan pompuan tuh... nak duit dan kesenangan ajer

moral skang...
walo sebagaimana cinta pun perempuan terhadap lelaki (bopren/tunang.. lagilah jangan kasik. kalo suami tu... nak bantu pon tgk la spesis kenang jasa atau tak)
SILA JGN BAIK HATI TABUR DUIT

duit tu baik guna utk groom yourself
dah lawa nanti... lagi berduyun2 lelaki nak tekel.

penah gak kena mcm ni..

highlander - hehe...aku xderla gomuk or xcantik...alhamdulillah aku da rupa...xnk ler puji diri sendiri...:p... tapi dalam kes nie...aku nie mmg jenis baik hati...even dalam family...aku yg banyak support...so if dgn kengkawan..."org yg aku sayang"...aku xkan kedekut nk bagi pertolongan....sbb pada fikiran aku...time kter susah diaorg akan  tlg kiter balik...
actually aku bkn org yg hidup mewah...so aku xrase mamat tu ngorat aku sbb duit..aku tau duit mmg xkan..dpt wat org tu syg or suke kat aku...thats why...bler da jadi camnie...xderla aku kasi duit yg byk lagi...supaya dier suke kat aku ker...tp aku undur diri...tp hope yg dier byr balik..."klu dier tau dosa la kan"...aku anggap nie pengajaran utk aku...buat baik berpada2...wlupon aku mmg susah nk wat jahat kat org huhu....
lelaki mmg byk yg tekel...tp ssh aku nk detect yg ikhlas and tak...so xkose nk layan dah pas nie...skang aku nk jaga diri sendiri jerk...bkn utk ngorat laki tapi untuk kepuasan sendiri..

Donashikun - yeker...same2la kter tabah yeak...

Post Last Edit by cmf_king_kong at 13-6-2012 15:59

hi..u takdela bodoh...cuma u buat silap dan memang fitrah manusia buat silap..

it just that you learned your lesson through DUIT...tapi look on the bright side...at least u just sedeh dan hilang duit...sakit jugala...but then put it this way, u punya kesedihan akan berlalu dan duit boleh carik...albeit it takes time to heal...

cuba kalau u hilang pride u as a woman...tergadai body ke...tergadai kesucian ke...

itu u ada duit juta-juta pun u still takle dapat balek pride yang hilang tu..

not to say perempuan yang dah tergadai pride tu takde nilai...masih bernilai tapi scar dari "kesilapan" tu akan haunted sampai bila-bila...

so stand up and look ahead...u baru 28...jauh lagi life journey u...jangan give up...move on...jadikan benda ni sebagai pengalaman...trust me, you'll be a better person...

all the best