CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: the_killer

kenangan dn peristiwa seram

tt...cepatlah sambung....ramai dah meroyan ni....

Aduh.. Makin jd x sbr nk bace sambungannye ni...
Ade gak aku x g mandi dok tnggu depan lappy je ni...

Hmmm...1994 ak bru je lahir....

Adeh lambatnya nak tunggu habis hahaha

best2.....aku mcm dpt membayangkan suasana flat tu, sebab pernah dgr n tgk mangsa flat misteri...heheh...tp tempat x sama la kot...

uik... tgh syok2 baca kene tunggu sambungan plak..

Follow Us
sangat seram.. bigboy rasa dulu TT duk kat area Taman Leng Seng @ Taman Bukit cheras ehh??..

tak abes cte lg ker..adehh
skrg ni yang membuatkan aku scary bila baca perkataan SAMBUNG....

tak abes cte lg ker..adehh
skrg ni yang membuatkan aku scary bila baca perkataan SAMBUNG....
darkchoc Post at 9-6-2012 19:58

haha..btol2..benci tt

sangat seram.. bigboy rasa dulu TT duk kat area Taman Leng Seng @ Taman Bukit cheras ehh??.. {:mlhun ...
bigboys Post at 9-6-2012 19:58

Tgk avatar bigboys jadik double serammm....  

Tgk avatar bigboys jadik double serammm....
Stila Post at 9-6-2012 20:09

haha..kan..aku scroll laju2 ke bwh
sial nye bigboys

sambunglaaaa cepat skettt

hahaha...... geget korang.....

tak sabar nak tau misteri terungkainyaaaa

lamanya tunggu ending, cammana apartment itu sekarang dah ok lum, still duk situ atau berpindah, nyatakan nama apartment itu, nnt bole ramai2 tgk kan

mana TT niiii.....cepatlah sikit

sambungan....
selepas jer dengar aper yang wak tersebut katakan..aku rase memang sahla rumah tuh ade penghuni lain yang menghuni bersama dengan kuarga aku..tp yang menghairankan..ayah aku ternyata mcm takda pape...mungkin dia tak mau ahli kuarganya tkt..selepas tuh..kami pun mula gerak ke pangsapuri..ayah aku pun park kat kawasan tuh..ternyata takda satu kenderaan pun kat situ yang ada hanya satu basikal tua yang rosak, serta motosikal lama yang rosak..ayah aku pun berkata : " tak masuk akal betul..takkan takda satu pun kenderaan kat sini?" aku plak masa tuh dok perati sekeliling takut2 muncul makcik pegang kucing tuh...Alhamdullillah tiada aper yang berlaku kat kami..cuma time tu kami fikir lapar..dan cepat2 nak abis kan nasi lemak tuh...seperti biasa kami pun dok nunggu lif..tp kali ni satu perkara yang memeranjatkan kami apabila lif tuh ker tingkat 12 kemudian ker tingkat 11 pastu ker 12 alik pastu 11..mcm dia men2..ayah aku serta aku dah cuak..ayah aku kata : along..kita naik tangga jela..bukan tinggi pun..aku pun turut perintah walau aku tak beberapa suka naik tangga..

kami pun mula lah naik tangga..ternyata byk jugak smpah sarap..." hairan takda orang yang sapu sampah nih" kata aku dalam hati...kat situ bukan sahaja ada sampah..malah ada patung barbie..lbekas lilin di tangga tuh..kami pun teruskan perjalanan ker tingkat 6..masa jer sampai ker tingkat 6..tiba2 pintu lif kat tingkat 6 tuh terbuka..takda sapa yang tekan..tp terbuka..kami berdua hairan dan terkejut..ayah aku dan aku pun bergegas ker rumah...sampai jer kerumah kami pun ketuk pintu..bg salam..tp mak aku tak menyahut..lame jugak..akhirnya dalam 10 minit tuh..bru mak aku bukak...muka mak aku pucat..ayah aku tanya " kenapa awak ni?, ader masalah ker?" mak aku kata " td ader orang ketuk pintu rumah tp bila mak aku bukak..takda orang...tutup jer pintu..dia ketuk..bukak pintu takda orang...kemudian ayah aku pun ceritalah pasal wak subianto ckp td..mak aku pun punya lah risau..dan suruh berpindah secepat mungkin...

tp ayah aku kata...dia sudah buat permohonan pertukaran tempat kerja ..cuma proses agak lama kit...akhirnya ayah aku pun menelefon saudara2 aku iaitu pak ngah, pak lang dan serta saudara2 lain dan ustaz ibrahim ( arwah) untuk dtg ker umah kami mlm tuh..baca yassin ..setelah mlm pun tiba..mereka pun sampai..ustaz ibrahim ni pandai mengubat orang..ustaz tuh kata kat ayah aku" rumah ni memang ader penghuni lain malah diluar sane " ramai" lagi nak masuk ker rumah kau.."ayah aku hangguk fhm..jd kami pun beramai2 baca la yassin..aku, hafiz dan shahdan sepupu aku..pegi bilik lepak2 jap..masa kitorang dok lepak2 shahdan kata " weii!!! korang ngk tuh ader pompuan kat guard dok ngk kita" ..aku ingat lagi masa tuh..pompuan tuh pakai baju kurung wane hijau..tudung wane merah..bawak beg itam..dia peratikan kitorang..masa dok baca yassin..rizz tiba2 menangis...nasib bek ade ramai mak2 saudara aku..maklang aku suruh ayah aku pindah sebab sini tak selamat terutama budak2 kecik..

selesai jer abis baca yassin...aku ngan hafiz lepak kat luar2...jiran2 aku tak pernah bukak pintu..rumah cina tu pasang lampu merah..manakala jiran sebelah lampu gelap..kdang2 terdengar sore mengekek kat dalam rumah tuh...kdang2 terdengar ader orang ketuk2 cermin dari dalam rumah tuh..hafiz pun memberanikan diri g situ..dia p ketuk2 cermin tuh,,tiba2 keluar jari kuku panjang wane merah dari tingkap tuh...kami pun berlari masuk rumah...ustaz ibrahim pun hairan...dia p marah kitorg.." jgn berlari,nanti jatuh..dan jgn kacau dorang"..kami pun terperanjat..mcm maner dia tahu..jadi mlm tuh dia wat scan..Alhamdullilah takda pape kat aku semua..kecuali ayah aku...dia kata ader benda berdamping ngan ayah aku...ayah aku terperanjat..dia kata sepanjang hidup dia tak da pu benda2 nih..malah atuk aku belah ayah aku seorang yang baik..ustaz tuh kata ..ader 2 benda yang ganggu kami 1) benda yang berdamping ngan ayah aku 2) penghuni asal di situ...ustaz tuh kata " kau ader sesuatu yang menarik perhatian dorang"

tamat

episode seterusnya : bukti sahih

Rate

1

aku rasa misteri terungkai di perkataan SAMBUNGAN......

ekceli pangsapuri tu ada org ke yg tinggal selain family tt, makcik kucing dan cina tu? tak try terjah ke kat floor2 yg lain?

ekceli pangsapuri tu ada org ke yg tinggal selain family tt, makcik kucing dan cina tu? tak try terj ...
yakboktam Post at 9-6-2012 22:04

masa first pindah ader..tp dorang mcm tak keluar rumah...ngk dari tingkap jer..dalam beberapa bulan..ase dorang pun dah pindah...mase tuh takda fikir nak terjah2 benda nih..zaman tuh mentaliti budak2 tak same mcm budak2 zaman skang