CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: the_killer

kenangan dn peristiwa seram

angker betol,tak tau betol ker idak..
layan je rlah

jenuhlah bc kisah sambung2 nie...xde feel nak bc....

tetibe termelekat lak kat benang ni... tlg sambung ngan kadar segera ye tt...

Reply 39# the_killer

TT cptla sambung..... dh tak sabar nak dengar ni.....

fuhhh...sgt tkut bla baby gelk x tentu psl...

next!

gigih tt mengarang...smbung tt ...mmg x sbar nk tau kisah ni...mmg angker la tpt kt cheras ni

Follow Us
fuhhh...sgt tkut bla baby gelk x tentu psl...

next!

tt depat sambung...best baca ni

soryy semua..aku kena refreash alik..sebab benda ni dah lame..aku kena ingat betul2
pas jer mak aku citer mcm tuh..ase tak sedap la pulak dok sini..disamping rizz tu asyik2 ketawa..kadang2 orang dukung dia..dia nangis...ko back tu story...mlm tu dalam kol 8 mlm..ayah aku pulang dari keje...so dia pun lepak2 kat ruang tamu..aku time tuh ngk tibi..mak aku pun ckp la kat ayah aku "bang..tempat ni ase mcm lain je"aku curi2 dengar ..and then bapa aku jawab "awk ni..takdepelah..lagipun sini je rumah murah,"maku diam jer..masa dok sembang2 tuh..rizz tiba2 nangis kuat..aku pun cepat2 gi bilik..mak aku ngan ayah aku.pun same..adik aku yang umo 5 taun tuh..dah mula nak nangis..rizz menangis kuat..mcm ader orang cubit dia..mak aku pun dukung rizz..terkejut aku bila ngk tangan dia lebam..mcm ade benda cubit..ayah aku punyalah terkejut...mak aku plak dah mula nak menangis..termasuk adik adku sowg lagi tuh,,

ayah aku suruh aku g amik wuduk baca yassin same2 walau aku tak bper fasih sgt baca....aku ngan ayah aku baca yassin same2,,masa dok baca..lagu opera cina lame tuh berbunyi...tp aku ngk kuarga aku mcm takde pape pun reaksi terhdap lagu tuh...aku pun terus baca yassin tuh...sampai la rizz diam..terus tertidor...ayah aku kata..benda2 ni biasa la kacau budak2..aku dalam ati bengang je,,,jam menunjukkan dalam kol 11 mlm..time tu kawasan tuh dah sunyi..cuma yang ade hanyalah bunyi anjing menyalak , anigin bertiup..parents aku soh aku ngan adik aku masuk tido...aku pun g la masuk,,,,masa nak tido aku terfikir saper la yang betul2 cubit rizz tuh..aku ngk adik aku dah tido dah..heran aku..cepatlak dia tido...aku pun baring2 sambil ngk siling...

tiba2.aku teringat..pasai makcik td..dok fikir pasal makcik td..tiba2 aku dengar mcm ade orang tumbuk batu lesung..sambil diiringi bunyi mcm orang ckp "huk huk huk huk huk"kat atas rumah ( aku teka je) masa tulah tiba2 aku bau kapur barus..kuat giler..dalam ati..aduss dia dah mai dah...aku aper lagi tutup selimut..mengigil aku time tuh...masa dok tido2..tiba2 ade orang kejut aku..rupanya2 adik aku soh teman kan dia p tandas,,aku pun g la teman..masa dok teman ( masa tu kol 2.30 pg) aku nampak macam bayang2 pompuan bertudung dok intai2 kat luar rumah..aku nampak jelas sebab ade lampu di luar rumah...aku apa lagi..terus soh adik aku cepat kit...pas dia membuang tuh..aku ngan adik aku pun masuk bilik ..kunci pintu...tido sampai la esok..sekolah seperti biasa

tamat episod ni

episod seterusnya : gamelan jawa

Rate

1

best cite tt nie.. tapi kadang2 tu aku cm was2..err..sorry terjujur sgt teruskan tt...best cite nie..seramm

best cite tt nie.. tapi kadang2 tu aku cm was2..err..sorry terjujur sgt  teruskan tt...best cite n ...
ninjago Post at 8-6-2012 15:39

takper..setiap orang ader persepsi tersendiri..masa tuh aku pun budak2..so aper yang aku alami masa tuh..aku citer la..

xpe tt...pelan2,refresh bg ingt sume balik...kami nenunggu dgn sabar..btw tt dduk mane skg?

Reply 51# the_killer

Cepat la sambung lg...best cite ko...
aku sambil terbayang2 ni...

xpe tt...pelan2,refresh bg ingt sume balik...kami nenunggu dgn sabar..btw tt dduk mane skg?
nuyunnisa Post at 8-6-2012 15:47

jauh..nun utara..

terbaekkkk... nak lagi TT...
kalo saya jadik TT dlm lif tu mau pengsan..
sampai skang pon mmg fobia naik lif sorg2..

terbaekkkk... nak lagi TT...
kalo saya jadik TT dlm lif tu mau pengsan..
sampai skang pon mmg fobi ...
Noyen Post at 8-6-2012 15:49

sama la...sy pun takut naik lif sorang2

Best citer nie...sila sambung..

best citer tt....tak sabar nak baca citer seterusnye...

sama la...sy pun takut naik lif sorang2

Best citer nie...sila sambung..
zameyla Post at 8-6-2012 15:56

kan kan kan?? selalu terbayang jadik mcm TT ni..
so far x penah la jadi tp mmg cuak je bila kena naik lif sorg2.
lagi2 lif yg lampu dia romantik sgt..

mmg pangsapuri tu scary ek?
Pastu penduduk kat situ pon pelik2 ek..
Kalu aku dok situ msti leh jd mereng..hehehe

ok back to topic
tajuk: gamelan jawa

kisah ni terjadi masa pertengahan tahun..kira2 dalam bulan 5..tak silap aku la...masa tuh,,aku lepak kat luar dalam kol 6.30 ptg..masa tuh langit jadi kuning..orang kata mambang kuning..masa dok lepak2..aku pandang la pemandangan disitu..masa dok mengelamun tuh..aku dengar pintu jiran aku bukak sikit2..bila aku toleh..bummmmmm..dia tutup balik..masa tuh aku punya terkejut..aper lagi masuk umahla..ayah aku plak time tu pegi kursus kat johor..so yang tinggal kami berempatla..rizz pun dah pandai merangkak dah..mcm nak berjalan pun ade..seperti biasa dalam kol 8 ..mak aku sediakan makanan makan..kami pun makan..masa dok makan2.tiba2 adik aku yang no 2 ni..menangis kuat2..mak aku terus peluk dia..adik aku nampak  ade orang dok intai2 tingkap luar, mak aku g periksa..takde plak...kitorang dah mula tkt dah..rizz plak asyik pandang jer tingkap tuh..pandang tak berkelip la
bila ngk dia mcm tuh..aku pun cepat2 dukung dia..masa dukung..mata dia dok ngk jer tingkap tuh...aku dah cuak giler lah..

masa tuh aku pun g bilik,, main2 ngan rizz sambil adik aku tuh,,masih nangis lagi...masa dok main2 dalam bilik..rizz mcm tunjuk kat tingkap bilik...alangkah terkejutnya bila aku lihat dari cermin aku nampak ader lembaga hitam dok jelir2 lidah,aku apa lagi ..amik rizz..aku jerit makkkkkkkkk!!tolong!!!..mak aku pun bergegas ..pegi bilik aku..aku ckp : "tu hah ader orang itam" mak aku ngk takde pun..so mlm tuh kitorang tido satu bilik...termasuk rizz..adik aku si angah terus demam....jd kitaorang pun tido l mlm tuh...dalam kol 2 pg kalo tak silap aku..aku terdengar orang men lagu jawa..men gamelan ..bunyi ni dari jiran satu lagi..dia men slow2 tp jelas la dgr,..kuarga aku sumer tido lena..aku sowg jer terjaga..aku perati kan betul2 bunyi tuh..memang sah ader orang men gamelan..bunyi lagu tuh diiringi bunyi gong..

aku rase heran la..pasal ader orang men gamelan pagi2 nih..masa dok perati tiba2 lampu ruang tamu terbuka ...aku tak berani buka pintu bilik,,,jd aku ngk jer dari bawah pintu..masa ti bunyi gamelan still ade lagi..masa dok aku perati bawah pintu..aku nampak mcm bayang2 terbang..seolah2 terapung...pastu bunyi air kat sink terbuka...aku ngk kuarga aku lena tido..aku dah tkt dah..masa tulah tiba2 dgr anjing menyalak kuat giler...air kat sink tuh dah stop..tp bygkang tu still terbang2 kat ruang tamu,,aku pun lari panjat katil..ngk jer pintu..masa tula saat paling menakutkan aku bila ader satu tangan kuku wane merah di bawah pintu..masa tuh aku rase nak menangis..aku pun aper lagi..amik selimut..bantal,,terus tido..anjing masih menyalak lagi..pastu hujan pun turun diikuti kilat..

tamat episode ni

episode seterusnya ; misteri terungkai

Rate

1