CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 2693|Reply: 5

Usul Naik Taraf Jalan Tapah - Cameron Highlands

Salam kengkawan...

Bebaru ni aku layan Cameron dgn famili... time naik tu ok laa lalu simpang pulai... time turun hazab sket pasal ikot Tapah... Jalan dia mak datok.... dah laa kecik... bahaya lak tu...

Takder ker usul kerajaan nak naik taraf jalan tu.... at least tak lerr danger sgt... ni aku tgk lori2 pun selamba ajer nk potong Q...

Aku harap kerajaan dpt laa bg peruntukan kasi naik taraf jalan situ... tak payah ganggu ekosistem just naik taraf jalan ajer... aku paham kalu dh naik taraf nnt kehidupan orang asli situ sure terjejas... tp nyawa org pun penting gak...

Secara overall.... aku yg baru 2nd time g Cameron ni after berbelas tahun.... mmg aku suker laa Cameron... rasa freedom sgt2... dgn cuaca yg sejuk.... huhu!

Rate

1

Salam kengkawan...

Bebaru ni aku layan Cameron dgn famili... time naik tu ok laa lalu simpang pul ...
medangtamang Post at 6-6-2012 13:07

naper ko x lalu jln simpang pulai je.....ok skit dr lalu jln tapah yg sempit tu....

Salam kengkawan...

Bebaru ni aku layan Cameron dgn famili... time naik tu ok laa lalu simpang pul ...
medangtamang Post at 6-6-2012 01:07 PM

nak besokan jalan kat area tu akan makan DUWETTTT yang cukup besau Med....jalan kat area tu bukan macam jalan biasa....lagi satu takder dapek untung kata deme kalau beso kan jalan kat situ....

bg mereka yg udah biasa jalan kat situ....kat depa..."aman2 sajer bagi aku...tak kisah pun..."

aku selalu lalu ikut sungai koyan je..
walaupun aku dari kl..

malas nak ikut tapah..
perjalanan lebih kurang je.. 3 jam

Reply 2# tuan_wu

naik mmg dari simpang pulai... time turun ajer... lalu tapah.... pasal nak balik gemas kene laa gak lalu tapah... kalu simpang pulai cam kene patah balik lak....

Reply 3# medangmru

kan tempat tu kawasan pelancongan...? rasa mcm tak salah kot di besarkan jalan pasal bukan setakat kete ajer lalu situ... bas2 persiaran pun lalu gak pasal nk naik turun cameron...

just usulkan ajer laa... mungkin ada yg dh biasa kot lalu situ takder aper2... mcm aku ni jakun sket... yer laa setelah berapa belas tahun ntah baru g cameron blik? mmg ler rasa cam gayat ajer biler lalu situ... huhuhu!

Follow Us