CARI Infonet

Forgot password?
 Register

123
Return to list New
Author: figurae

U Mobile

Post Last Edit by figurae at 28-6-2012 14:49

Reply 40# amyainsamad

bukak pesbuk ade sikit lembap kalau dah lepas kuota.. laman web lain ok

baru 2 minggu guna prepaid U28 ni...
ada masa laju..ada masa slow..
kalau balik kmpg ujung minggu terus tidoo!!
tapi tu semua dimaafkan lah sebab dia dh bagi free 100minit + 30 sms..
pada ku yg before ni guna celcom line, 100minit tu kira  1jam 40 minit
ku dah dpt jimat skit RM tuk pospaid celcom..

Untuk keterangan lebih lanjut dan maklumat terbaru, sila rujuk pada website nie     https://www.facebook.com/pages/U-Mobile/196562027127010?ref=hl   

aku cadang nak bli sim card u mobile ni, tapi still guna usb celcom, bleh ke?

Hmmm...

sofea_damira posted on 30-1-2013 08:55 PM
aku cadang nak bli sim card u mobile ni, tapi still guna usb celcom, bleh ke?

Bukang semer modem USB dari provider tu jenis yang 'pemurah'... Contohnya kalau Celcom tu nak kena pakai line Celcom gak baru bleh guna... Salah satu cara nak 'tipu' dia jangang guna software ngan driver yang dia bagi tu... Download software ngan driver lain yang compatible ngan modem tu... Kena tengok lar jenis hapa modem yang Celcom bagi tu... Tapi kalau tak nak pening paler beli jer modem baru... Hah! Hah! Hah!

Jizzz... Klong! Klong!

Aku dah guna servis UMobile ni hampir 6 bulan iaitu sejak bulan puasa tahun lepas, mulanya aku ambil pakej prepaid harga rm28 sebulan sebab nak tengok dulu prestasinya. Dalam 3 bulan aku gunakan boleh kata aku berpuas hati dengan servis dia walaupun ada beberapa kekurangan dikesan dari segi liputan, lagipun aku hanya gunakan UMobile ni pada tablet aku saja untuk GPS dan online.

Cukup 3 bulan aku tukar plan kepada pakej postpaid U58 sebab berpuas hati dengan servis prepaid dia sebelum ni, kelebihan postpaid adalah lebih tinggi bandwitchnya dan lebih banyak percuma SMS dan panggilan. Memang aku sangat berpuas hati dengan servisnya mungkin sebab aku menetap di Klang Valley jadi servisnya lancar, tapi bila aku balik ke kampung di Batu Pahat, banyak melancong dan outstation contohnya di Cameron Highlands dan Genting Highlands aku perhatikan servis Umobile tiada di sini. Sesekali ada juga linenya tapi putus-putus dan internet memang tak boleh masuk membuatkan aku sedikit fedup, sampai di RnR masa nak turun tu barulah line dia ada.

Apa pun aku masih guna servis UMobile ni sampai sekarang sebab kalau lokasi korang di sekitar Klang Valley memang berpuas hati dengan kelajuannya, aku selalu jadikan tablet sebagai tethering dan kelajuannya tak pernah berkurang pun kecuali kalau-kalau dah aku terlebih ganas guna contoh torrent movie. Tapi UMobile ni kadang-kadang dia ada segal sedikit, contohnya kalau kita ke Genting Highlands dan tak dapat line maka bila turun ke bawah dan ada line dia susah nak detect 3G balik jadi terpaksa setkan balik dan perlu restart tablet tu (mungkin masalah tablet aku guna mungkin? Samsung Tab 2 P3100).

Follow Us

Hmmm...

dr.R posted on 4-2-2013 05:52 PM
Aku dah guna servis UMobile ni hampir 6 bulan iaitu sejak bulan puasa tahun lepas, mulanya aku ambil ...

Tapi kalau diikotkang... Tak macam 'kedekot' sket ke Umobile tu sebab cuma bagi 2 GB ker dengang bayarang RM 58 sebulang sedangkang Maxis pong bagi 2 GB gak tapi cuma bayar RM 50 jer sebulang... Kalau Digi lagi baek ati sket... RM 48 untok 2 GB...

Jizzz... Klong! Klong!

AceHand posted on 5-2-2013 12:26 AM
Tapi kalau diikotkang... Tak macam 'kedekot' sket ke Umobile tu sebab cuma bagi 2 GB ker denga ...

Ye memang kedekut kalau tengok dari segi apa yang diorang tawarkan di atas kertas, tapi kalau kita dah gunakannya baru terasa ianya menjimatkan (mungkin bagi sesetengah orang saja kot). Contohnya selepas pengunaan melebihi 2GB maka internetnya akan tetap sama laju seperti asalnya, dan pakej internet di tawarkan adalah unlimited mobile internet berbanding sesetengh line yang akan caj kalau terlebih pengunaan atau tidakpun line akan lembab selembabnya. Ada percuma 300 minit panggilan, setakat aku bertukar pada postpaid U58 ni, aku setakat bayar rm58 je dan tak pernah lagi ada extra tambahan mungkin sebab aku hanya jadikan line ni pada tablet yang sesekali digunakan untuk membuat panggilan. Yang ni aku tak pasti lagi betul atau tak, contohnya sekiranya bulan ni 300 minit panggilan percuma tu kita tak gunakan maka ianya akan di bawa ke bulan seterusnya.

Tapi macam aku cerita kat atas, mungkin hanya bagi sesetengah orang kot ianya menjimatkan sebab aku pernah terbaca di status wall facebook UMobile ada pelanggan meroyan mengenai caj mahal diorang dan ada hidden charge dikenakan. Aku pun tak ingat apa sebab aku baca seimbas lalu saja, tapi pengalaman aku mengunakkan servisnya setakat 6 bulan ni dengan 3 bulan prepaid dan 3 bulan postpaid alhamdulillah tak mengecewakan. Apa pun aku pun pernah melanggani postpaid Digi dengan pakej rm48 tapi dapat 1GB mobile internet saja, mungkin 2GB tu pakej terkini atau pun pakej promotion untuk beberapa bulan saja?.

Rate

1

Oooo...

dr.R posted on 5-2-2013 08:43 AM
Ye memang kedekut kalau tengok dari segi apa yang diorang tawarkan di atas kertas, tapi kalau kita ...

Tapi kalau pakai bil ni nak bayor kat mana eh...? Lelebih lagi tempat yang takde service centre Umobile...

Digi yang RM48 untok 2 GB tu memang pakej baru... Sekarang ni yang RM 68 pong dia dah bagi 5 GB bandeng ngan dulu cuma 3 GB jer... Kalau ikat kontrak setahong dapat diskaung lagi RM 10 untok memana pakej...

Jizzz... Klong! Klong!

AceHand posted on 6-2-2013 01:12 AM
Tapi kalau pakai bil ni nak bayor kat mana eh...? Lelebih lagi tempat yang takde service centr ...

Aku bayar secara online saja melalui CIMBClicks sebab lebih cepat dan menjimatkan, kalau area Klang Valley banyak service centre tapi sekarang ni kan tengah kecoh dengan rebet pelajar RM200 jadi semua centre dia memang melimpah ruah sebab ada smarthphone yang di tawarkan untuk pakej prepaid tidak ditawarkan oleh pesaing (dengarnya paling mendapat sambutan adalah Sony Xperia Tipo).

Eh!

dr.R posted on 6-2-2013 08:33 AM
Aku bayar secara online saja melalui CIMBClicks sebab lebih cepat dan menjimatkan, kalau area Klan ...

Sony Xperia yang Tipo pong nak beli...? Kalau aku barang yang tipo ni takmo ler beli...

Jizzz... Klong! Klong!