CARI Infonet

Forgot password?
 Register

123Next
Return to list New
View: 9887|Reply: 48

Kahwin keturunan .. Salah ker kalau aku org luar

Aku syg gf aku ... kitorg mmg syg antara satu sama lain ..  ..... mmg nak katakan cinta yg tulus la antara 1 sama lain .. sampai aku pon mmg nak tunang dgn dia .. dia pon rapat dgn family aku ... tp ada satu masalah di sebalik cinta kitorg .. aku pernah jumpak family gf aku tp tk serapat mcm gf aku ngan family aku ... just dia pernah bgtau aku  keturunan dia (sedara, cousin, nenek, moyang) dia semua ... tambah tambah lagi nenek dia ... akan atur idup cucu cicit diorg ...keturunan diorg nak cucu diorg kawin dgn cucu yg lain ...diorg akan benci dan tk akan pernah merestui hubungan antara org luar ... dlm berpuluh2 cucu diorg .. gf aku nie cucu kesayangan nenek dia antara semua.

semalam gf aku bukak semua crita pasal nie ..kitorg tk tido sampai 5 pagi sebab masalah nie ... family aku tktau pasal nie .. diorg pon dh nak hantar rombongan meminang ... family gf aku tk pernah gitau pon kt aku kalau kalau dia tk suka aku kwn dulu .. just 2 bulan nie family dia dh lain mcm .. tk bg aku kwn dgn gf aku ... aku buntu .. tension pikir pasal nie .. gf aku pon dh tk seceria dulu ... dia ckp dia takut kalau ktorg tk dpt bersama dan dia benci dgn adat keturunan diorg yg tknak darah luar mengalir dlm keturunan dia.. aku mmg betol2 tension .. dh tk bleh pikir .. nie sebab aku terlampau sygkan dia ... dia kata .. bapak dia pernah gitau takkan jadi wali kalau dia kawin dgn org luar dr keturunan diorg ...

salah ke kitorg bercinta .. nak tunang nak kawin .. salah ke kalau aku nie org yg bukan darah yg sama tp nak kawin dgn dia ... aku mmg syg gf aku .. syg sgt sgt hanya tuhan ja yg tau .. aku pon tau dia syg aku ... kalau tk dia tk kena tampar 2 kali dgn abg dia sebab dia gitau walau cmna diorg atur idup dia ati dia diorg tetap tk bleh ubah dr suka aku sampai bila bila

Pada kwn kwn dlm forum nie ... tolong bg aku sikit nasihat apa perlu aku wat dgn semua nie ... sesungguhnya aku benci .. adat2 keturunan nie ... bullshyttttttttt .... aku tknak kehilangan dia .. tp cmne nak kawin kalau tk dpt restu family gf aku

Post Last Edit by ahlinujum at 24-4-2012 19:06

Assalamualaikum saudara

Ingatlah, di dalam setiap musibah ada kebaikannya untuk orang yg mahu berfikir.

Boleh baca artikel ini
http://anakkusoleh.com/?p=600

Restu mak ayah penting.Kalau mak pak dia tak restu susah sikitlah. Inilah masa terbaik untuk saudara mohon ampun dan mohon petunjuk dari Allah, solat istikharah, minta petunjuk. Kalau benar ada jodoh saudara dengan GF saudara Insya Allah nikah juga akhirnya. Kalau tak anggaplah ada wanita lain yg lebih baik untuk saudara.

Spesel sangat ke keturunan depa ni? darah biru, purple ka?

La tahzan, jangan bersedih. Ingat Allah selalu, pasti ada jalan terbaik untuk saudara.

Semoga Allah merahmati kita semua

klu bab keturunan ni mmg adakalanya tak masuk dek akal..len la klu berlainan agama....klu keluarga die betul2 ikut Al-Quran dan Sunnah pasti benda ni tak kan timbul...kita pun tak tau nak cakap cam ne..pe kata tt jumpa seseorg yg arif pasal agama bgtau masalah tt n mintak org itu menasihati keluarga gf tt...klu boleh org itu mengenali keluarga gf tt...maaf cakap bese2 klu terlalu mementingkan keturunan ada semacam sedikit riak disitu...
disamping itu jugak usaha dr tt berdoa dan tawakal supaya keluarga gf tt ni dibuka pintu hati tuk terima tt...InsyAllah niat baik pasti Allah s.w.t akan tolong hamba-Nya...

shucks..ade ke family macam ni?? kenapa x anggap sepupu 2-pupu tu semua mcm adik beradik sendiri?? kenapa nak kawen kan diorg?? dah mcm in-breeding aku rase..yucks..muntah ijauuuu..

ko sure ke nak kawen dgn die..takut affect ko punye keturunan lak nanti..

kalo still nak jugak, terus terusan la mengambil hati..at the same time, suruh awek ko jgn tunjuk kelembikan or kekerasan..suruh die wat rilek je..kalo family die sibuk2 nak mengatur, suh die buat bodoh..pastu tunjuk perangai mcm dah mental sikit2.mesti parents die takut.haha.

erm susah ek masalah ko nie.dapat bakal family mertua yg retarded and suke simpan gene retarded tu dalam family die.

keturunan apakah gf ko? keturunan tengku?wan?nik?syarifah ka?or just nk kahwinan keturunan sesama susur galur kah?

Reply 2# ahlinujum

tima kasih ahlinujum .... mungkin ada hikmah disebalik nie .. walau apa pon aku akan tetap berusaha berdoa dan yakinkan family dia

Follow Us
shucks..ade ke family macam ni?? kenapa x anggap sepupu 2-pupu tu semua mcm adik beradik sendiri?? k ...
bonquiqui Post at 25-4-2012 08:43

ada gak gf aku ckp nak wat mental2 nanti bila takde jalan lain .. harap2 tkde la sampai memudaratkan diri

mcm geli je kawin sesama sedara... baru ni aku dgr nenek aku nk jodohkan sepupu (anak abg mak aku) dgn sepupu (anak adik mak aku)... lum terjadi lagi dlm famili kitorg.... tp aku dgr rase nk tergelak n geli pon ade...

maafla kata, biasanya kalau kawen sedara2 sendiri, terutamanya yang ada pertalian yang rapat macam sepupu dengan sepupu ke, dan yang seumpamanya, anak nya jadi lembab...tak pun ada la yang kurang sikit, sebab genetik yang sama.

kahwin sesama sepupu memang boleh..tapi tak berkembang lah..lagi satu,keluarga gf ko sumer bijak2 tak? sebab kalau kahwin sepupu ni anak2 kurang bijak..tak tau lah memang Allah bagi macam tu..banyak komplikasi .sebab tu lah Allah tak berapa galakkan hambanya kahwin keluarga terdekat..sebab tak berkembang..

lagi satu jangan jijik kalau jodoh anda dengan sepupu anda..berdosa tau tak sebab sepupu nabi muhammad pun kahwin dengan anaknya..hanya keluarga nabi je Allah bagi keluarga macam ni...kahwin sepupu..

lagi satu aku ada saudara.saudara lelaki aku ni suka kat saudara perempuan aku.kiranya aku jd org tengah dok nyampaikan..tp sepupu perempuan aku ni dia macam kata nak muntah hijau lah,geli bagai kalau bercinta dengan sepupu sendiri..aku time tu nak jer sound dia tak payahlah sampai nak hina dia. apa2 pun korang kalau sentuh batal air solat,so sahlah kahwin. aku tak suka lah macam tu.kalau x suka cakap je lah elok2..ni tak dok hina2..aku harap sepupu perempuan aku tu sedo lah ye..

Post Last Edit by MinyakAngin at 25-4-2012 22:22

nanti lama2 family diorang jadi mcm ni

aku pernah dijodohkan dgn bapak sedara aku sendiri. nasib baik hensem

ni mesti keturunan syed dan sharifah kan... canni ler, dari duk pikir pasal hubungan cinta yu yg mmg x kan dpt restu dr pihak pompuan, apakata yu cuba untuk melupakan cinta tersebut, dan sila cari cinta yg mmg konpom kedua belah pihak setuju & restu... andai kata family yu pg meminang gak Gf yu ni dan di tolak... agak2 lah kan.. mana family yu nak letak muka?? malu kan.... so, sila pikir panjang pasal hal nie... lgpun, bab kawin ni semua, bukan perkara main2... yu nak hidup dgn GF yu sampai mati, tp kalu sampai mati x de restu.... yu agak, akan bahagiakah kehidupan yu? masa bercinta mmg ler... lautan api sanggup direnangi, tsunami melanda akan dihadapi.. tp bila yu dh kawin... macam2 boleh berlaku... so, pikir kan lah yer.... sakit putus cinta x seteruk sakit bercerai.... ingat tue....

As Salam pendapat aku...korang tak salah..family gf ko yg over....tp kalau dah jd adat diorg cam tuh..mmg la..susah nak lentur...ikut pemikiran jahiliah jek...cakap je beragama islam..tetapi cara idup....mcm org jahiliah...sori la....emo ckit...

pendapat aku..sebelum ko terus kan meminang...cuba ko berbaik2 dulu ngan family gf ko tuh....cuba amik ati diorg...mula2 mungkin susah....cuba la..doa2 byk2 tiap2 hari..wat solat hajat...mintak bukakan ati family diorg...tunjukan kemuliaan dan keikhlasan hati ko....terima segala layanan buruk diorg dan balas ngan senyuman yg ikhlas dan kebaikan yg tak berbelah bagi..InsyaAllah..kalau kau bersungguh dan doa ko ikhlas....serta niat ko mmg baik...semoga terbuka Jalan Keluar untuk masalah ko nie....niat kena tetap..segala2 kena ikhlas.....semoga berjaya...Ameeeennnn..

ksian gak org2 yg hadapi msalah cmni. mmg ade nenek2, mak yg nk title dpn nama tu kekal smpai beratus generasi. plg kesian kt pmpuan la

ksian gak org2 yg hadapi msalah cmni. mmg ade nenek2, mak yg nk title dpn nama tu kekal smpai beratus generasi. plg kesian kt pmpuan la

Aku syg gf aku ... kitorg mmg syg antara satu sama lain ..  ..... mmg nak katakan cinta yg tulus la  ...
dantedmx7 Post at 24-4-2012 16:50

cuba tengok cite hindustan Bobby...tapi, yang ni terbalik...yang lelaki kayo...
tapi, betapa diorang gegeh pertahankan cinta diorang..
mungkin ini boleh dijadikan guide dalam menempuh percintaan TT yang terhalang...
semoga berjaya....

mak dan ayah aku kahwin sepupu, anak-anak semua masuk U, grad jugekkkk tp dasar org zaman dulu-dulu sepupu ke sepapat bila jd menantu dera cukup-cukup..., nak lari mana kalau semua adik beradik

MinyakAngin Post at 25-4-2012 22:24

mana boleh kawin dengan bapa saudara, haram. kecuali orang ugama hindu je leh kawin bapa sedara.

kawin sepupu ni tidak haram, halal, malah antara sepupu w/p dah anggap macam adik beradik tetap batal wudhu' kalau bersentuhan kulit, tetap jatuh hukumnya berdosa kalau bersalam sepupu lelaki dan perempuan.....mcm family suami saya la ni..pandai2 menghalalkan sendiri ....boleh salam sama2 sepupu....dgn alasan ...tak apa...sepupu macam adik beradik.....w/p hakikatnya bukan adik beradik pon...pandai2 wat hukum sendiri......

dalam family belah my mom ada yg kawin sepupu....alhamdulillah...anak2 dia semua sihat walafiat, pandai2 jer....ada yg jadi doktor, engineer ,arkitek..cikgu toksah cakap la kan.....

lagi satu sesetengah orang ni....asal sedara mara 2,3 pupu pon panggil sepupu....

MinyakAngin Post at 25-4-2012 22:24

bole ke dijodohkan dgn bapak sedara.. mahram weh.. dia bole jadi wali kite...