CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: hest

APA YANG BUAT LELAKI TERTARIK PADA PEREMPUAN?

tq mod hang

Reply  wookiehoney

itulah pasal.. susah nak kata... rasanya cerita aku taip kat no 1 tu pun ...
hest Post at 26-4-2012 10:17

ai pun blh guna TT... kekekekekke

abih kalo ai tak de x-factor, cane eh nak cari x-factor tu?
sbg salah 1 usaha cr jodoh khenn?
hehehe

semua orang sebut pasal x-factor. dan nak cari benda alah tu

pandangan aku pulak, mmg betul x-factor itu yang menarik orang untuk tertarik pada kita. Semua orang ada, bila aku sebut semua orang ada, anda anda dan anda semua ada. cuma kita tak tau ape benda tu.

bak kat porumer cute kat atas tuh, dengar gelak pun boleh terpikat. Silap silap tengok perlakuan jari korang selak kertas pun dah boleh terpikat. ekekeke. Maksudnya anda semua ada, jangan riso cuma kalau ada sifat buruk tu, kikis2 kan lah. Kita nak bagi x-factor shining silau gemilau, kita kikis2 sifat buruk kita.

kan omputih ada cakap 'Everyone is beautiful, it just takes the right person to see it.' Esok da temu jodoh, tanyalah pasangan masing2 apa yang diaorang suka kat korang itu la x-factor nye.  Pst aku penah baca perempuan ada 99 tarikan.

Reply 183# esbok

Silap gak kalau u kata pasangan kita tahu apa yang buat die tertarik pada kita sbbnye suami kawan aku sendiri penah cakap die pun tak tahu apa yang buat die nak hidup bersama (nikah) dgn kawan aku.

Assalamualaikum..
mukaddimah ringkas saje aku nak mulakan untuk thread ni....
hest Post at 23-4-2012 12:56

mungkin dia itu agak membosankan...

BTW, lelaki TERtarik juga pada kePOWERan  teteks + bontot pompuan

Reply  esbok

Silap gak kalau u kata pasangan kita tahu apa yang buat die tertarik pada kita sbbn ...
peachauto Post at 26-4-2012 14:25

ops.aku tak kata pasangan korang tahu tauu ehehe, aku just suruh tanya, kalau ada jawapan ada le, kalau takde, x-factor le selamanya . sbb tu pun sebut x, sbb tak tau apa benda

Follow Us
entah... sy tanya lah mak saya "mak,kenapa x der org nak kat kita? sy tak lawa ke?"
mak aku cakap "mana kita tau x der org suka kat kita? jangan disebabkan x der org laki yg dok feewit2 tu,kita ni tak berharga ke,tak cantik ke..? mungkin ada lelaki yang suka kat kita tp tak diluahkan.kamu nak ke  org jalan2 dok ngorat? tak nak kan.? insyaallah kalau ada jodoh,ada lah lelaki masuk meminang.."

conlusion kat sini,kita mesti anggap x der lelaki yang minat kat kita. walhal ada dalam 100 orang mungkin 1 ke 2 org syok kat kita,tp malu atau takut kalau2 kita dah berpunya.lelaki pun manusia gak.malu..macam perempuan..

so,jangan putus asa berdoa dipertemukan jodoh oleh Allah dengan org yang beriman dan berbudi bahasa..^^

Hahahaha..aku rindu ko gak Hest aku busy sket…besa larrr kuli makan gaji

Memang ko susah nak tau ko ader x-factor bab orang lain yg akan nilai ko..
benda ni mmg subjektif tuk d perjelaskan
ayat formal tu Hest hahahaha…

Tapi aku cuba gak nanti tanye member2 bujang aku pasal isu ni ekk

Personally bagi aku , x-factor ni boleh jadi pada perwatakan,personality,sifat n kerekter pada seseorang n ader sesetengah orang agak bertuah x factor dier tu menyerlah dari orang lain

Cth bagi aku jer ni ekk Hest x tau pd org lain...
ader sesetengah penyanyi ni ko boleh rasa biler dia nyanyi ko leh rasa soul lagu tu tp sesetengah penyayi tu plak kosong jer cara dier bawa lagu xder soul..

Aku setuju gak ngan ko maner dier tau ko xder x-factor kalo dier xnak further nak kenali ko dulu kan?not fair maa..patutnyer dier kenali ko dulu dgn lebi lama baru larr boleh buat kesimpulan nyer..

kalo tanak layan TT punye soklan, yg bagus 'beradab ' sgt masuk sini, bebel2 kata tanak layan soklan ...
wookiehoney Post at 26-4-2012 00:08

aku rase setiap pompuan/lelaki yg merase pelik ngan pompuan lain yg xde boipren/asben/skendel.... perlu tahu ape yg pompuan single tuh rase....

dan serius aku rase soklan mcm tuh ade lah penyibuk. [esp kl soklan tuh dari pompuan yg kawen awal/ade banyak boipren]

soo ske ati uols la nak bace atau tak

ANNOYING--- itulah yg kebanyakkn pompuan single rase bile org2 berbisik2 dibelakang beliyau.. menceritakan kepelikan mereka kenape beliyau tidak berpunye lagi

sooo mebi org2 andartu mcm aku akan terase [ aku ngaku aku belum kawen lagi.. dan susah dapat boipren].... kl muda2 belia mcm TT dan kawan TT tuh... mebi x terase kot.. mebi bersuka ria bile org tanye soklan penyibuk tuh...
hahahhaah

segala mende mak nenek X,Y,Z Factor sgt menyeronokkan bile berbicare esp kl uols ni semua senang dapat boipren.. sedang bercinta atau dah kawen...

bg aku yg letih dah nak bercinta.... nasib tak sebaik pompuan2 kawen awal..... XYZ&@%#@^ FACTOR..... tak masuk akal..... bg aku semua jodoh....

aku bukan provoke... just nak bg other perspective.... it seem everione here dicurahi ayat2 manis camne lelaki leh terpikat ngan seseorg pompuan...

soo skrg aku nak bg perpective dari org seperti kawan TT.... yg mmg benar satu ketika dulu org tanye aku soklan yg same " nape awak xde boipren.. saya heran laaa"..... dan aku jawab " bukan awak aje yg heran..... saya pon pelik bin ajaib kenape saya xde boipren dan x kawen2 lagi....."

tulah korang. ada lelaki baik korang "friendzone" kan.

bila dah tua mulalah nak mengeluh takde org ngorat.

mulalah bela kucing, ikan guppy dan lintah sbgi haiwan peliharaan.

pesanan ringkas ini di taja oleh lelaki yg slalu di friendzone kan dan kembali menjadi buruan gadis remaja. kakakakakakaka.

Pd hemat aku la, setiap org ada cita rasa masing2, pandangan pun masing2. x semestinya ko nmpk kecantikan pmpn tu sama seperti mcm org lain nmpk. ada yg ckp pmpn bermekap tebal yg fake tu cantik, ada yg suka tgk pmpn yg natural beauty, ada yg suka muka cute miut, ada yg suka pmpn tu sbb gigi cntik n bla bla bla. Hakikatnya, kecantikan itu sngt subjektif. semua org itu cantik, samada cantik diluar atau didalam..

aku rase setiap pompuan/lelaki yg merase pelik ngan pompuan lain yg xde boipren/asben/skendel... ...
True-X Post at 26-4-2012 15:17

mslhnye, bg pendapat dgn kadar rasional.TT btul2 nak tahu "kenapa dan apa lelaki tak minat pompuan cmni"
bukan "ape perasaan anda tidak dingorat langsung"

kalau nk ckp dr perspektif berbeza, mungkin awak boleh bukak sdiri tajuk awak suka tu.

ramai lagi org andartu, jgn ingat diri sorang aje tau.
mmg kadang2 kalau dihujani soklan cmtu, kita rasa mmg annoying, meletihkan, nk mrh pun ada
tak kisah dr sape2, parents, makcik, hatta org jumpe tepi jalan tny pun kita akan
jadi tensen.
lainlah kalo umur 18 tahun, org tnya, boleh la rase suke2 ria jwb.tp skrg dak umur 18 tahun pun
pndai nk ckp sedih tade boypren (gatai ni depa kecik2 lagi)

but, be proud.usia2 yg matang, tp tade peneman,
maknanya byk lg masa untuk diri sdiri, family, buat benda kita suke, etc..
pengalaman yg ada, boleh bntu adik2 yg lain.
lgpun, kesediaan kite mndirikan rumah dan tangga, dr izinNya juga.tak perlu merasa letih.
mana tahu..akan dipertemukan jodoh nnti, siap dpt anak instant lagi.suami yg memahami, dan
masa tu, kerjaya, emosi lebih terkawal utk terus membantu mmbina keluarga.

percakapan ni melalui pengalaman..
insyaAllah, akan bertemu jodoh yg tepat nnti.
cuma, kene igt, manusia mmg cpt rasa curious.cmner annoying pun kita rasa,
jwb jelah
"nnti kite tnya Allah ye.bila gaknye kite nak kawen"
ending of question

Reply 175# hest

usia yg bertambah, tp maseh tak ada teman,
kadang2 diri sdrii pun tertanya ape yg kurang pada diri
seeloknye, topik ni sama2 kita manfaat kan...

muhasabah diri juga, ape lg yg boleh diperbaiki.
mungkin kene bijak control keadaan ke, lebih calm ke, lebih bergaya ke
tak kisah la
tu semua usaha.

dan mmg pndgn dlm ni, especially dr minda sorang lelaki,
sedikit sebanyak bntu beri pencerahan, atau lebih memahami sudut pandang seorang lelaki.

tumpang baca jer... maleh nak komen.. hahahaha

mslhnye, bg pendapat dgn kadar rasional.TT btul2 nak tahu "kenapa dan apa lelaki tak minat ...
wookiehoney Post at 26-4-2012 17:00

i tot im rasional enuf by  sharing wat i feel toward dis topik.,, dan kl la aku jadi bahan topik kepelikan org..  aku akan terkilan........ and i pour my opinion here....and people dont like it.. and im sori

and thanks.. im hapi wit my life even tho lambat jumpe jodoh... dan berharap sgt sesaper yg belum jumpe jodoh...

biarlah uols jumpe jodoh sbb uols sendiri nak kawen ngan lelaki tuh... bukan sbb dah lanjut usia.. bukan sebab kawan2 dah kawen... dan bukan sebab uols xde choice.....

and have fun wit your topik.

i tot im rasional enuf by  sharing wat i feel toward dis topik.,, dan kl la aku jadi bahan topik k ...
True-X Post at 26-4-2012 19:05

kalau dibaca dr pelbagai sudut , ur opinions did really sound emotional.
if it isnt so, takkan sampai ada yg ckp jgn mrh2..

mewakili perasaan jika berada di tempat org yg TT jadikan bahan, well..oklah tu.
u r pouring out what u feel.accepted.

kahwin bila sampai jodohnya.
tp jgn mengekang dr terus berusaha.

hope akan terus mendengar pelbagai pendapat yg lebih bervariasi.
at least, bila u bgtahu pendapat, kaum blainan jantina yg mmbaca juga akan lebih memahami perempuan.

Reply  arel_ahmad

kalau saya lah laki tny , nk kawan leh?
saya ckp je boleh.
sebab bg sa ...
wookiehoney Post at 26-4-2012 00:06

o0000..gitu ae... bis kalau nk ngorat cakap cm nih,hye awk,nak ngorat leh ker..suka la kt awk..aper pandangan korg lak..haha

Reply  arel_ahmad

menteri?? ekekeke adoi awak ni... tak lah... nampak sifat matang sebagai le ...
hest Post at 25-4-2012 22:44

owhh mcm 2 aae...bis 2 kalau jumpa pepuan 2 kt bustop ke,
cakap gan dye kte nak kawan boleh ker..
ape pepuan 2 akan jawab aek..

Reply 189# True-X

Aku setuju gak dengan pendapat ko ni bab ia datang dari pengalaman ko sendirik..

n aku gak hormati pandangan setiap org bab itu gak mungkin dpd pengalaman yg mereka
lalui atau pun setakat pandangan dr sudut pemikiran mereka bg yg x pernah melalui &
aku ambi semur dr sudut +ve..

bagi aku laks,aku pecaya dgn x-factor ni bab aku mmg ader pengalaman ni..
sebenarnya,x-factor ni x semestinya tuk tarik pihak lelaki jerr tp dlm isu TT ni
lebi membahaskan kpd lelaki d mana bagi aku pun mmg ada gak rasional nya..
mgkn bagi Hest mmg dier nak tahu jd x salah tuk minta pendapat sesiapa...

dari sudut konteks yg lebi luas(maksud aku x kira larr lelaki kpd pompuan,
Pompuan kpd pompuan n lelaki kpd lelaki)x-factor ni mmg ader,
aku share pengalaman aku k...

dulu dlm company aku ader satu project senior pompuan,bagi aku dier ni mmg
dikurniakan benda ni,bab biler jer tiap kali ader session presentation paper work,
mata kami akan tertumpu ngan dier n 100% konsentrasi kami mmg pd dier..
bagi aku kalo setakat skill communication dier w/o x-factor dier mmg amat besa jerr..
tapi cara dier hatta cara pegerakan dier pun d samping sifat sense of humor dier
yg bersahaja tu pun buat kami rasa into it n tetarik..

memula aku ingat kan aku jer ader perasaan camtu tp rupa2nyer hampir
sumer member2 aku yg lain pun punya rasa yg sama..hahahaha..
hingga sampai skrg pun walau hampir setahun dier resign kami mase
x dapat lupa cara perwatakan n sifat dier yg unik bagi kami..
sampai kekadang,kalo aku kat luar pun kalo ader member2 aku ader
sket persamaan,mesti aku cakap ko ni mengigatkan aku pada project senior aku larr..hehe..
(yg pastinya sifat dier yg +ve larr)

bagi aku tu larr sifat x-factor pd seseorang kerana bukan senang tuk
orang mengigat sifat +ve seseorang melainkan sifat -ve ajer larr yg
d sebut2 selalu..

sekian,panjang lebar laks komentar aku soyi larr Hest ekk ..
telebi rajin..tp ingin aku mengigat kan ini adalah bg pandangan n atas pengalaman
aku jerr..terima kasih.