CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 30775|Reply: 252

Luahan perasaan seorang anak

Close [Copy link]
Salam semua...

Aku tak tau katne nak meluahkan rasa... Harap pas aku cite kat sini kuranglah sikit beban perasaan aku nie..

Aku anak kedua dari 8 adik beradik... Ramai kan? Yer... family besar... Aku yg pertama masuk U, keluar U, dapat keje elok la walaupun bukan gomen... Yg pertama kawen dlm adik-beradik... Sekarang aku yg pertama buncit (pregnant lalala...) dan tak lama lagi akan bersalin....

Rumah family aku tak cukup besar utk buat kenduri kawen... Yelah takde tempat utk tetamu ke sedara-mara nak tidur... aku sendiri pon takde bilik... terpaksa berkongsi dgn 3 org adik-beradik pompuan... korang bayangkan katil 2 tingkat yg besar sikit 2... sorang tidor atas yg 3 org lg (termasuk aku tidur kat bawah)... Bilik yg ade pon tak serupa bilik cuma disekat dgn almari dan tirai... Ni untuk pisahkan tempat tidur dgn adik-beradik pompuan dgn adik-beradik lelaki... Maka terpaksalah buat majlis kat rumah makcik aku... tak jauh pon cuma kat sebelah rumah jer...

Alhamdulillah majlis berjalan lancar... Kenduri pon biase2 je cuma takde sanding... Aku mmg tanak buat sanding2... Cuma belah MIL je kepoci sket...

Lepas aku kawen, ingat bapak aku nak ler buat bilik utk aku dgn laki aku... Huh haram mandang kata org perak... Bapak aku tak tergerak hati pon nak buat ape2... Aku dgn laki aku terpaksa la tumpang tido kat rumah makcik aku tu yg rumah buat kenduri kawen aku dulu.... aku namakan makcik Y jer... Asal balik kampung aku jer kene tumpang tido rumah makcik Y sampai aku dgn laki aku pon dah naik segan...

Laki aku pernah cakap bapak aku keje gomen patut senang la nak bt pinjaman besarkan rumah... Tapi bapak aku tak pernah pikir camtu... Duit dia banyak tapi simpan jer... Mak aku pon tak berani cakap ape2... Kalau hitam bapak aku cakap maka hitam ler... Takde putih2 lagi... Aku tau mak aku banyak makan hati dgn ayah aku...

sekarang nie aku tgh pregnant... Aku tanak dok menumpang lg kat rumah makcik aku bila aku bersalin nanti.... tapi aku takde pilihan... aku sedih...

bagilah aku semangat sikit... huhu

ris tiap kali balik kg pun jarang tido dalam bilik........... laki bini + anak2  senang tido kat ruang tamu sambil2 tengok tv...... takde masalah pun.........

buat apa nk balik kg bila besalin?
ajak MIL dtg ke rumah ko

adoiii TT...first time aku dgr bila kawin, ayah kena renovate rumah buat bilik utk anak..tak cukup lagi ke berpuluh2 tahun dia berkorban tanggung ko??apa salahnya bersabar sket..ko pun dah kawin kan, ada laki.apa fungsi laki ko kalau semua pun nak mtk ayah ko yg sediakan?
aku ada 7 adik beradik tapi bilik maintain ada 3 je..semua dah kawin.time balik kg, pandai2 la bahagi sapa tido dlm bilik, sape tido luar.yg berduit sket,tido hotel.x pernah aku nak bersungut pun..ayah aku pun keje gomen
kerje gomen...anak ada 8.hello..!celah mana bapak ko nak buat loan lagi nk renovate rumah?dah lah baru abis duit wat kenduri kawin
sorry kalau berkasar tapi aku rasa masalah ko ialah ko agak selfish..

Adik-beradik 8 orang, TT anak kedua...Maknanya bapak ada 6 orang lagi yang kena tanggung...Besar jumlahnya tu! TT nak satu bilik kan? I bagi idea....

"bapak, ini sejumlah duit dari saya..Silah lah renovate rumah dan buat bilik untuk saya dan suami...".

Mesti bapak TT setuju..Apabila balik kampung, TT dan suami pun boleh bergolek mesra di bilik dengan bahagianya....Sekian.

Rate

1

aku blk tido umah mil aku tido bergelimpang aje dpn tv..dgn 1 lg family sil aku..ok aje..

Follow Us
adakah sbb tt ni satu2 nyer anak yg graduate, makanyer tt nak ada bilik sendiri.... erkk boleh aku assume gitu sbb xpaham motip nak tulis u sorang masuk u dlm family tu.....

aku tgk tt ni serba serbi cukup.. masuk u, keja bagus, suami pun elok. apa salahnyer u yg hulur duit suh buat bilik dgn alasan u dh kawen, hubby u segan nak bergelimpangan skali. adik2 kan ramai lg yg ayah u kena tanggung. kenapa dia simpan duit tu u xboleh pertikaikan. mungkin jugak simpan utk sakit pening, anak2 nak belajar. apa lah salahnyer u bantu keluarga sbb u sorang jer yg masuk U dan keja bagus... byk pahalanyer tu, dr bersungut ayah u xsediakan bilik utk korang yg balik beberapa kali sethn.

psal nak berpantang, kalo rasa xselesa pantang jah rumah sendiri. kalo nak mak dan adik2 tlg masa berpantang dan u xnak keluar duit then tahan jerlah duk situ. alah bukan lama punggg 2bln jah.

Rate

1

aku blk tido umah mil aku tido bergelimpang aje dpn tv..dgn 1 lg family sil aku..ok aje..
norrah_joe Post at 16-4-2012 20:38

depan tv tu mmg fav spot tu... jadik rebutan mlm2   so sapa cepat dia dpt... slalu aku menang sbb awal2 dh angkut tilam bantal letak depan tv. yg lain boleh menumpang sampai midnite jah, lepas tu sila kembali ke tempat tido masing2 - samada kat living room or kat atas... yg penting bilik semua kosong, just mak ngan ayah aku jah tido dlm bilik   best wohhh unlimited space nak bergolek

Post Last Edit by Hana at 16-4-2012 21:30

dok kampung mana ni? daif betul. kesiaanya.
tanak apply masuk rancangan BERSAMAMU ke?
semua dpt free nanti.  

umah PIL aku dibesarkan atas duit anak anak..  

maybe ko leh pakat dgn adik adik ko utk besarkan umah.

tu la ko. kawen cepat sgt. patut keje lama lagi, kumpul duit dan besarkan/ tambah bilik utk adik beradik. ini, kawen awal, bunting pulak pastu laki ko mengata pasal keluarga ko. dah tahu bilik takda lagi sebok nak kawen cepat2 . umah family ko tu daif, patut bantu keluarga la dulu. senang nak berkenduri utk ko dan adik adik ko.
sepatutnya, wp keluarga ko kedekut ke teruk ke, ko tak boleh biarkan laki ko mengutuk.
dan, prinsip yang sama applies utk keluarga mertua.

parents ko dah gi haji ke blum?
kalau blum, buat apa abiskan duit besarkan umah atas sebab ko berlaki awal?

hosmet ai, keluar je univ dapat je keje jadi cikgu, dia wat personal loan kasi duit kat mak dia renovate rumah kg. Anak bongsu. Pompuan. Bukan suh renovate sebab nak kawin pun, tapi nak kasi mak happy bila anak dah keje.

umah PIL aku ada 6 bilik.. satu bilik PIL, satu bilik aku (sbb dapat taraf penduduk tetap), satu bilik utk orang2 bujang, satu utk anak2 dara, satu bilik anak ke3 punya (sbb semua barang2 dia) tp sesapa orang kelamin balik boleh jer duduk tp masa anak ke3 takda la dan satu bilik open.  
punya byk bilik, pun ada orang2 tdo depan tv jugekk. orang laki ler sbb tgk bola.
ada 2 ruang tv dan dua dua tv LCD .. anak ke3 belikan.. ruang tv dua dua ni luasss.. masa kenduri, ramai sedara mara leh tido..

dlm byk byk anak, Anak ke3 paling berduit dan beli mcm2 dan dia mmg kawen lewat. umor 31thn baru kawen. laki aku pun lambat kawen. paling muda anak lelaki kawen umur 27 thn..yang lain, umur 30 thn baru kawen.

pestime aku dengar anak sendiri komplen pasal nak bilik
ishhhh tak malu ke?
apak ko ada duit banyak ke sikit ker bole laki ko komplen plak takmo besarkan umah
dah tu yg paling teruk... ko pun join komplen ngan laki
kalo akulah kan... laki komplen pasal mak pak aku... PERANGGGGLAH

patutnya ko yg masuk uni... kawen le lambat sikit (ehh kang kata dah jodoh)
tolong le mak pak besarkan umah ker

kepochi. bapak keje gomen jawatan apa? Mak tak keje kan? Adik2 ada lg 6 org, mesti dok belajar lagi..Byk nak guna duit. Ingat jadi bapak ni senang ke?
Brp byk duit simpanan bapak ko? umo dia berapa?
'duit nih banyak nak guna anak oiii.. bapak dah kumpul lama nak pi mekah ngan mak hang..Simpanan hari tua lagi. anak ramai pun, bapak gan mak kalau boleh tak nak susahkan anak2 sebab korang kena bayar hutang ptptn lagi, loan kawin, loan kereta, loan rumah, nak beli susu beli pampers anak lagi..Sebab tu bapak tak mintak duit ko,,,'

Syukurlah apa adanya..Jgn jadi bongkak. dpt belajar kat u, dapat kahwin awal, dapat mengandung paling awal bukan sesuatu untuk dibanggakan.

dapat keje elok la walaupun bukan gomen...

aku xpaham dgn statement ni

dari kecik sampai besar ko duduk umah berhimpit2
ni dah ada laki... ko komplen lak
apsal? ko segan ngan laki pasal umah ko takde bilik?

ko tiap2 minggu balik kampung ker? tiap kali balik seminggu dua ker?
kalo takat balik sehari-dua... pejam mata dah le
ape kehal apak ko nak buat bilik khas utk ko kalo ko pun jarang balik/balik kejap2

aku selalu baca menantu komplen umah mertua kotor, bilik takde, privacy takde telaga ada ikan bagai
ini pestime aku dengar anak sendiri yg komplen siap berjemaah ngan laki plak

dedulu elok ajer dok umah usang tak cukup biliktuh
dah kawen nak beranak ni plak komplen sesungguh
nak bilik sedap... sila sumbang duit

duit apak ko tuh dia simpan nak gi haji agaknya-bersangka baiklah

Laki aku pernah cakap bapak aku keje gomen patut senang la nak bt pinjaman besarkan rumah... Tapi bapak aku tak pernah pikir camtu...

sampainye hati..bapak dah tua2 nak kene apply loan nak renovate rumah...
aku simpati kat bapak ko sebab dapat anak yg demanding dan xunderstanding..

rumah aku dulu 3 bilik aje
adik bradik ada 7 org
kalau smua balik sekali harung
satu bilik mmg fama aku punya
satu common room untuk org lelaki salin baju ke, solat ke
satu bilik utk pompuan2 tido
yg da kawin2 tu takda nya personal bilik, tido pun split, set pompuan satu side, set lelaki satu side, takdanya laki  bini nak tido sama2

aku xpaham dgn statement ni
sobsob Post at 16-4-2012 21:38

yg acik paham, dia keje swasta. Keje gaji mahailah jugak. Tp bukan keje gomen macam ayah dia. Keje gomen ni untung mudah nak wat pinjaman besarkan umah..Kalu keje swasta nih payah gamaknya nak wat loan eh? Hana, u keje swasta kan? Rumah u tu suami yg keje gomen wat loan ke u yang keje swasta? isk, tak yah jawab lah hana.. dirasuk saka kepoci plak acik malam ni

Kalau tanya aku....Dan kalau aku di tempat ko...Aku akan pastikan ada tempat selesa di rumah sendiri...At least Privacy room untuk diri sendiri...Kumpul duit dulu...Setel apa yg patut,n than baru gigih nak nikah kawen...Bapak taknak buat takpa...Tapi kiat buat guna duit kita sendiri...End of day sesiapa pun tak bley nak cakap apa....Sebab pada aku kwen ni bukan untuk selesai masalah..tapi masuk dlm permasalahan yg lagi berat....

yg acik paham, dia keje swasta. Keje gaji mahailah jugak. Tp bukan keje gomen macam ayah di ...
aaz Post at 16-4-2012 21:44

nak jawab boleh tak?   asalkan xder hutang credit card berjela dan loan2 lain senang jahh nak dpt