CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: silentwinner

Cerita aku,bakal tunang,keluarga aku n keluarga bakal tunang aku yang bermasalah

Close [Copy link]
cincin tunang 1300? aku bajet jari dia besar
sunakochan Post at 28-3-2012 12:29

cincin ada diamond atau cincin belah rotan, emasnya berat&tebal ikut gram.

ala kawin jelah kalu dah x kisah nk ngadap sampai mati kena maki hamun gtu.... byk gak kebaikan dia pun....

kl jemput jgn tak dtg pulak..///.. bawak hadiah hoccay...
True-X Post at 28-3-2012 12:54

nak..kat klang ajer kan? hokkey..

bye bye je lah kat kembar rosmah mansur tu..ko laki x yah nak isau pe pon.

TT and gf TT dah berapa lama couple??

ni cerita betul ke rekaan. pasal ada point tu macam bercanggah. kalau cerita rekaan, tahniah la. ko dah berjaya buat aku baca. kalau cerita betul, tahniah jugak la..

Follow Us
cuba list kan kebaikan si dia pulak..

Assalamualaikum Wbt....

Me: Seorang pelajar master dua tahun.tiada pekerjaan.baru2 ni menjalankan ...
silentwinner Post at 27-3-2012 20:45

ingatkan masalah : 1 hingga 6...aje...
.
.
.
.
rupanya...banyaaakkkknyeee masalah...

betul pendapat forumer cni...elok putus je la.blom kawin dah byk masalah....dah kawin nanti lg problm...kalo aku jd ko awal2 lg aku dah blah...nampak sgt kemeterialistikannya

putus je la.. lum kawen da berderet masalah.. sok2  kawen kejap je, da ceraiii... lagi tambah masalah. sebelum TT terjebak dengan masalah yg lagi besar, tinggalkan je la awek tu.. bunga bukan sekuntum. + dia cakap dia bagus kan, sure da banyak kumbang yg menanti dia.. jgn nak jaga ati awek, hati diri sendiri n family terluka.. kalu xtau respek TT, agak2 tau xnk respek family TT???

renung2kan la ye

kalau saya di tmpt awk, dh kutuk2 family, mmg sya say no je kat perempuan tu..nak kutuk saya, ok..nak kutuk family saya, sorry..

yg dia beria sgt kata xde org nak kat awk klu dia tgglkan awk..hbistu knp dia x tgglkn je awk?? kata byk sgt org laki minat kat dia? pegilaa kat laki yg minat dia tu n tgglkan awak..

perempuan jnis haper mcmtu? maaf ckp, mcm s**l..
x sesuai lgsg nk buat isteri..

n maaf ckp jgklaa..klu awk msih n teruskn jgk beristerikan org mcmni, awk mmg b***h n x mustahil awk akan menyesal seumur hidup awk..

nasihat sya, solat istikharah, mohon yg terbaik dr Allah SWT..kemudian, pandai2la buat keputusan sndiri..

n pleaseee..jgn kata awk bodoh sbb smbg master..tndakan awk tu cerdik n xdek kena mengena pon dgn pompuan tu..selagi awk bukan suami dia, dia bukan bwh tggungjawab awk..perempuan ulu x sedar diri mmg gilerkan duit, harta, pgkt..

lain kali tya dia, kat kg ulu dia tu ada x pizza hut? msa dia kecik2 dulu penah makan keju ke? ke makan nasik berulam garam aje? x sedar diri punya pompuan..!!!!

~maaflaa..aku mmg x suka perempuan mcmtu.. :@

TT oo TT..sian kat hang...kalau ko masih teruskanhubungan  atas sebab ko masih cinta dier x per..tapi kalau ko teruskan atas sebab simpati tu yang akan wat ko menderite penyakit dalaman... CINTA dan SIMPATI tu lain tt..tapi susah la aku nak terangkan perbezaannyer..fikir2kan la wahai TT..awal2 lagi ko dah sakit dalaman kang kemudian x taw la..n xtawla la mcmner ko masih terime dier sedangkan dier dah buruk2kan mak ko TT

Post Last Edit by hunny_bunny at 28-3-2012 15:38

sebenarnyer aku paling pantang thread gini....aku tetau ape motip org bercinta kalo sifat dan sikap negative tu lg banyak dr yg positip...dan aku tetau pe motip ko bercerita sume neh...padahal ko bukan xbleh pk pe yg terbaik utk idop ko....u know better urself....ko jatuh cinta kerana apa??....cinta ko jugak kerana apa??....apa yg ko cinta pada dia sepatutnya membawa kecintaan ko lebih pada yg Satu...tp tahlaa...ko laa pk sendiri pe yg ko nak dlm idop ko....sementara ko bleh pilih ko pilihlaaa...

mcm kakak aku ckp...kalo kiter dah benar2 benci dan marah sgt pd org yg kiter cinta...kenangla kebaikkan dier walau sikit...sebab dgn cara itu akan buat kiter lebih bersikap neutral dlm mengadili pe sj yg berlaku antara ko dan dier....pklaa sedalamnyer...
jgn kejam pada diri dia...kalo ko rs ko hnya nmpk perkara xbaik dlm diri dier..lepaskan dier utk cari org yg bleh terima kekurangan dier dan akan menutupnya dgn kelebihan yg dier ade...

igt selalu....ko pun bukan perfect mana...mungkin list dier ttg keburukkan ko lg pjg dari list ko utk dier....

TT.. udah2 lah tu... kalo macam nie punya banyak perangai negetip nye silalah tinggalkan saje... yg sangat2 x patut adalah mengutuk keluarga TT... mmg xle wat bini... kalo dari bercinta, bertunang pun x reti nak respek TT ngn Keluarga TT maka adalah lebih baek ditinggalkan.. xyah nak bg second chance or ugut bagai.. say bye bye je... senang... kalo TT dah berkerjaya , ade duit pasti akan ada pompuan yg lebih baik untuk TT...

kalau saya di tmpt awk, dh kutuk2 family, mmg sya say no je kat perempuan tu..nak kutuk saya, ok..na ...
bunga_lestari Post at 28-3-2012 15:23

I like statement u... hahaha... say no je..

fuhh..macam baca blog Tun Dr Mahathir (Chedet) plak..aku suka penyampaian ko, bagus. Isi mantap, padat dan mudah difahami. dan  dari apa yang dah ko ceritakan, bagus ko blah, tinggalkan minah tu. lagipun ko tengah stadi, sedikit sebanyak akan effect juga pada stadi tu. last 2 years ago aku ada awek macam yang ko citer ni la. In the end aku blah sebab aku percaya jenis ni tak boleh dibuat bini. Mana tahan beb aku je makan hati. dia senang2 je boleh buat prangai. So aku blah dan cari awek lain yang bleh buat aku bahagia. aku percaya cinta adalah pemberi kekuatan bukannya melemahkan...

maybe TT dalam keadaan ditelan pahit dibuang sayang

aku pelik kalau dah sebegitu tunang kau, nape still kau nak dengan dia..kalau aku dah say bubye dah..hahahahaha..kejam tak aku??

panjang tul list perangai gf TT ni...baik putus sbl ada apa2 ikatan ni..nti bila dh kawin lg byk masalah timbul...hari2 la TT duk buka benang baru kt cni...

Post Last Edit by tanak-balik at 28-3-2012 16:06

Aku rase aku spesis tunang ko la..ade la bebape puluh pangai yg ko list tu match ngn aku..huhu
tp bkn bab yg maki famly & ckp bf hodoh bagai sbb bf aku ensem.
tp aku mmg kekdg marah suke wat pangai yg bebukan suke marah die..cian die..aku nk berubah....

tlg jgn lahar aku..