CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: JohnnyDepp

Luahan hati seorang isteri askar TUDM-Kerajaan perlu kurangkan askar negara

Ikut pengalaman isteri yang pernah kerja di Wisma Pahlawan, ada rungutan sang isteri ini yang betul... Pegawai yang jujur buat kerja mmg kena buli, pangkat tak naik, sebab  tak pandai bodek, tak pandai buat2 rajin depan boss...

Tang kena keluar duit belanja boss tu sangat-sangat betul.. korang pikirlah sendiri mana nak cari duit untuk belanja boss... TAKDE alasan untuk tidak belanja makan... Itu tak masuk lagi MEROKOK dalam aircond... Wifey ade cerita member dia yang satu sel dengan dia ada asma, sangat teruk sampai pernah masuk wad kerana TERPAKSA tahan hidung hidu asap rokok dalam AIRCOND.. Tak ke bingai? Nasib baiklah wifey aku dah bertukar ke tempat lain... Nasib baik...

pengalaman aku pnh keje dlm kem 6 bulan...

bab beli paksa T-shirt tu mmg betul..ye mungkin sesetgh tak heran kan..murah kononyer...tak  beli kang kene plak soal jawab...

bab bakat tue..mana bini yg bekerja kira orait la tak payah nak aktif sgt...tp yg teruknyer bini yg tak bekerja ni..klu tak join aktiviti bakat ni somi kena extra duty...kira cam paksa gak la suh join...klu tak somi kene menjawab ngan pegawai..satu aku tak suke bakat ni..ada sesetgh bini nak2 pegawai kerek sgt cam bagus jek..mcm sorg porumer cakap kadang spm pun tak pas tp berlagak tak hingat...

kisah benar dlm bakat..

bini askar bukan officer pakai barang branded..pakai mewah..skali ade sorg bini officer ni dtg kat die main tarik2 halus baju bini org bawahan tue td..tanya mana dpt duit beli seme tue..last2 skali bini bawahan tue speking n bgtau background die mmg melopong la bini officer tue...tp tak seme la bini officer ni berlagak..

bab kene buli tue aku rasa tak de sgt la...bagi aku cume yg manja jek suka ngadu...klu tak tahan berenti...jual sotong celup tepung...

bab gejala sosial tue mmg betul...makin parah..dadah,arak n pompuan..kadang aku terpk ni ke benteng pertahanan negara?ade yg sanggup rosakkan anak dara org..benteng agama pun tak kuat...

bab duit plak...mmg ade yg tak cukup...org depan umah aku sendiri..laki die officer lagi..nak berenti pasal gaji tak cukup..klu g oberc nak beli cenderahati kat anak bini pun tak dpt..tp bg aku la ni lebih pd tak pandai urus duit...ade je org bawahan boleh tanggung anak bini..nak2 bini tak bekerja..klu idup nak berlagak mmg payah la....duit mmg tak cukup sokmo2 la jawabnyer...

panjang plak..bebelan aku...

your husband akan kena tulis surat tunjuk sebab everytime you fail to attend the meetings  ...
~anya~ Post at 13-3-2012 22:51

Surat mmg I dah ready siap2... siap logo company lg.

Post Last Edit by pumpkingirl at 14-3-2012 11:17
Lagi pun bagi I apa kelas join bini2 pegawai yg PMR/SRP pun failed tp kita pulak nak hormat diorg le ...
kerbau_balau Post at 13-3-2012 16:15

woww kutukan tepat dan mantap beb..boleh nangis  mendengarnya..patutla susah sgt wife llp ni nak dtg bakat kan.....last2 wife pegawai la jugak yg kena buat semua kerja...sedangkan matlamat utama bakat ini adalah utk kebajikan ahli2 yg kebanyakannya dari golongan llp...

mucheng ..

ko cakap pun pakai la akai ..jgn main tulis jer..
guna otak ..jgn guna kepal ...
zoy123 Post at 13-3-2012 15:05

weh, aku tulis ni sebab ada buktila. aku tak main tulis je.
aku guna otak. aku guna akal.
ko kalo nak guna akal untuk tak pecaya or percaya, aku tak paksa pon.
ayah aku pon bekas askar. dia tau semua ni.
dia pernah lalui semua ni.
tapi inila risiko diorg keje jadi askar.
semua kerja ada risiko.

gaji askar tak cukup sebab nak offset beli senjata api, jet pejuang, kapal selam scorpion dan lain-lain...walaupun ATM penting dlm aspek pemerintahan negara, i don't see the need to have half a million of armies...malaysia bukan pergi berperang pun, memadai bilangan yg sedikti utk jaga internal dan external threat...

Follow Us
kalau kurang askar, gimana mau menjamin aman sahaja konsepnya negara kita ini....
meritokrasi Post at 13-3-2012 14:06

Saya ga pedulik kalau kamu orang kena serang dengan Israel sekali pon
Bukan masalah saya
Saya gak pedulik
Saya gak pedulik
- Komen seorang warga Indon

Saya ga pedulik kalau kamu orang kena serang dengan Israel sekali pon
Bukan masalah saya
...
solstice Post at 14/3/2012 11:20 AM

tak apa, Malingsia udah lama kanceng dengan Yisrael yehudi, saya pun ga pedulik kalau Indonesia diserang Israel supaya tak aman adja konsepnya

PLKN bahaya, ramai fasilatator yg suka mencabul
penyo Post at 13-3-2012 15:26

Kalau muka hazab & body ala2 tong drum cam Penyo.. Insya Allah x de yg sudi mencabul
Pencabul2 ni pon ada taste jugak

gaji askar tak cukup sebab nak offset beli senjata api, jet pejuang, kapal selam scorpion dan lain-l ...
JohnnyDepp Post at 14-3-2012 11:19

Sapa cakap gaji askar tak cukup??? Tak cukup sbb tak tau nak manage. Gaji askar ni lah paling byk dalam kerajaan skrang ni. Elaun dah macam2 elaun... Kalau duduk tak duduk kuaters pun boleh claim millage. Zaman dulu2 isteri askar kebanyakan tak bekerja, surirumah boleh jer besarkan anak2 sampai masuk U. Ramai anak2 tentera yang dah berjaya.

Rasanya suami JonneyDepp ni suka berpoya2... nak2 bila duduk labuan mmg ramai askar jadi tak tentu arah sbb nye korang pun tau apa yg senang carik kat Labuan tu.

JonneyDepp kena lah pantau pergerakan suami jugak jgn asyik percaya jer ckp suami. Selain tu kena lah jadi Menteri Kewangan supaya Kewangan suami lebih terkawal. Bukan nk jg Queen Control tp utk kebaikan kena buat suma tu.

Rasanya suami JonneyDepp ni suka berpoya2... nak2 bila duduk labuan mmg ramai askar jadi tak tentu arah sbb nye korang pun tau apa yg senang carik kat Labuan tu....
kerbau_balau Post at 14-3-2012 11:40

Ada org cakap kat ai kat labuan satu2nya tempat di mana GRO di beri lesen utk beroperasi
Sah2lah laki pengadu ni pi main GRO balik sampai jam 4 pagi
Lurus bendul betul lah minah ni
Kena kelentong hidup2 ngan laki dia

Moral: wahai isteri, jangan lurus bendul aka bodoh sangat
Nak2 lagi, kalau laki kau tu askar

kalau johnedepp nak tahu kat labuan banyak amoi pinoy..bergetah,mlm2 seawal pukul 7 dah boleh nampak mereka merayap dgn baju tak cuklup kain.pusat hiburan lak  melambak2,,selang satu pintu kedai,

Lagi pun bagi I apa kelas join bini2 pegawai yg PMR/SRP pun failed tp kita pulak nak hormat diorg le ...
kerbau_balau Post at 13-3-2012 16:15

well-said..

class la sebab diorg failed pmr/srp tapi kawen pegawai..

yang ada diploma/degree/docktor kawen other rank..

Ada org cakap kat ai kat labuan satu2nya tempat di mana GRO di beri lesen utk beroperasi
...
solstice Post at 14-3-2012 11:46

sapa orang itu? Anwar Ibrahim ker   kalau orang cakap BABI terbang ko percaya ker...

Zaman bapak aku join sojar, artis striptease aka Rose Chan sering dijemput buat show masa dinner.

Dan memang la arak satu kemestian masa tu..ikut British kan.

sapa orang itu? Anwar Ibrahim ker   kalau orang cakap BABI terbang ko percaya ker...
crossfire Post at 14-3-2012 12:19

Kau ni suka nau ngan babi
Pernah makan ke??
Kalau kau cakap pernah makan, memang aku percaya

kat labuan je kot yg terok...
mohon siasatan di jalankan terhadap pengurusan kat situ lar..

Sapa cakap gaji askar tak cukup??? Tak cukup sbb tak tau nak manage. Gaji askar ni lah pal ...
kerbau_balau Post at 14-3-2012 11:40

gaji askar mmg besar skang ni, lebih-lebih lagi tudm. gaji basic je nampak cam kecik, elaun bersepah-sepah. tudm elaun terbang je rm2500 sekali terbang.

sapa orang itu? Anwar Ibrahim ker   kalau orang cakap BABI terbang ko percaya ker...
crossfire Post at 14-3-2012 12:19

Kalau dah tonggang arak masa mess nite... babi pon boleh nampak terbang

ps: Abe cross ingat lagi kah saat2 manis semasa menikmati daging monyet suatu ketika dahulu

pak cik2 aku, sepupu2 aku join ATM ni.. aku tgk elok je.. ada yg pangkat bawahan je.. xde plak aku dgr komplen sana sini.. ada pakcik sorg tu cedera parah masa latihan.. xde pikir nk berhenti lg dia teruskan... mmg la latihan askar ni teruk yg penting semangat kena kuat..