CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 18358|Reply: 115

housemate bawak teman lelaki tumpang bilik dia..

macam mana korang nak settle ek?tlg bg idea ttg camne nak halau mangkok macam ni duduk rumah. rasa cam bersubahat plak. btw, dia non muslim.:@

tlg bg idea cmne nak cakap dgn budak mcm ni...

jangan nanti termengandung nyusah kitaorg plak.

kang nak hempuk guna batu, dituduh mengunakan kekerasan plak.

letak lipas or tikus besar dlm blk dy

Reply 2# puccafan
idea tu mmg tk blh nk halau diorg. geram btl dgn budak2 zmn sekarang.macam monyet je rupa

macam mana korang nak settle ek?tlg bg idea ttg camne nak halau mangkok macam ni duduk rumah. rasa c ...
shi_jewel Post at 27-2-2012 23:11

err cakap terus terang je la tapi kena susun ayat la jangan ader yang gado2 pulak nanti

Reply 4# ketotmerah

kalau bf dia muslim, agak2 blh report dgn MAIS tak?
tp yg kena charge bdk laki tu kan?
bkn ape...at least kena sedarla duduk sama2 takkan nak buat sesuka ati.

kalo non muslim exp chinese ni biasa la bersekudukan mcm nih.

elok ko chow jerk la, cr umah lain..

Follow Us
Reply  ketotmerah

kalau bf dia muslim, agak2 blh report dgn MAIS tak?
tp yg kena charge bdk lak ...
shi_jewel Post at 28-2-2012 08:43

rasanya kan even non muslim atau muslim, kalau ada yang report boleh kena jugak..silap2 satu ghumah kena walaupun korang duduk lain2 bilik

macam ader satu kes kat apartment ketot dulu..ader 3 bilik..dua bilik tu anak dara..satu bilik lagi suka bawak jantan balik..tido bilik dia..yang 2 lagi tu jenis tak koser nak campo la..ader jiran call JAIS, satu ghumah kena
ntah alasan apa..ketot malas nak tanya lebih2 masa tu

Reply 6# otai_g

bukan chinese...tp still non muslim berbf kan muslim.
bf muslim pun tk leh pakai...lagi nk buat maksiat.aku rasa perlu tak aku report ke Majlis agama islam?

she's not respecting the others.taula sama2 bayar...muka jelas terserlah ayat ada aku kesah?

Reply 7# ketotmerah

oo mksudnya aku blh report la ni?aku nk mereport la skrg ni..sbb penghuni yg lain jenis tak nak bersuara. sbb aku baru pindah masuk last month...ikut ckp diorg bf budak ni melayu.dah 2 kali tumpang utk jangka masa yg pjg...

bila balik nnti aku buat bodo je la kalau ada jais dtg rmh..pretend i dont knw what is going on

Reply  ketotmerah

oo mksudnya aku blh report la ni?aku nk mereport la skrg ni..sbb penghuni yg l ...
shi_jewel Post at 28-2-2012 08:55

boleh report..err tapi better tt tanya dulu kat JAIS..mcm mana caranya ..bukan apa, korang kengkawan kan..memula ni tt cakap ler bebaik dgn kawan tt tu..kalo dia degil, ermm ugut sikit..ekekekeke..cakap nak report..teettttttt ayoyoyo ketot dah bagi jalan jahat pulak

Reply 10# ketotmerah

takkanla manusia macam tu takde rasa bersalah.even kitaorg tak nak tegur dia dh.buat muka bengang la sbb sesuka ati tumpangkn laki.nk nasihat pun rasa tak lut. kalau aku report on the spot ke jais turun periksa?atau mlm2 diaorg turun?bkn apa, mlm kitaorg dah ada kat rumah...takut kang dgn kitaorg skali jais angkut..masuk paper...

Reply  ketotmerah

takkanla manusia macam tu takde rasa bersalah.even kitaorg tak nak tegur dia ...
shi_jewel Post at 28-2-2012 09:03

tapi kan bukan nak kata..hat jenis memang tak lut taw..tambah2 yang dah advance..huhu..kalo korang dok, time rush..confirm kena hangkut sekali punya..

tu mcm ketot citer tadi..JAIS hangkut semua..kengkawan jadi suhabat..tu ader kes khalwat beramai2

Reply 12# ketotmerah

ini la yang aku tk mo...dh la tu je rumah sewa aku ada.kang aku buat donno, nampak cam diperbodokan plak.

Reply  ketotmerah

ini la yang aku tk mo...dh la tu je rumah sewa aku ada.kang aku buat donno, na ...
shi_jewel Post at 28-2-2012 09:08

jalan pertama tt ialah..cakap kat dia dulu..kalo tak jalan gak..pegi jalan kedua

jalan kedua ..ugut2 sikit..nak report JAIS ekekekeke..(jahatnya ketot)

jalan ketiga...mintak pandangan JAIS dulu..nak buat apa..sama ada dorang nak dtg serbu ker hape

tu yang ketot bole fikir buat masa sekarang ni..nanti nak tanya kengkawan kat tingkap pulak..kot2 dorang ader idea

Reply 14# ketotmerah

jalan pertama dah tak blh jalan...confirmed.

nak tanya jais sat.nak kol diorg..kang budak pmpn tu kena amik tindakan tatatertib olh majikan.btw, dia gomen.laki tu private.

dah berbulu mata nengok...nak mandi pun susah

Reply  ketotmerah

jalan pertama dah tak blh jalan...confirmed.

nak tanya jais sat.nak k ...
shi_jewel Post at 28-2-2012 09:17

huhu..sabo ek sabo..tau susah sangat kalu ader makhluk berlainan jenis dalam ghumah

harap2 semuanya selesai dengan cara baik

report je kat jais..suh dorg amek tndkn..dulu member aku pnh kene gtu..kwn die bwk blk jantan tp dorg 1 umah kene tangkap gak..so, sblm tt kene tgkp, baik buat report kat jais dulu..pastu tnye jais cmne nk buat..so, bile jais dtg, tt n kwn2 yg xterlibat p la kuar mane2..biar dorg berdue je yg kene..padan muke..ha2

masa study dulu pun pernah lalui benda yg sama.masa mula tu kitorg mcm pelik je nape budak ni tak keluar2 bilik.sebab dalam satu bilik tu memang duduk 3 orang,jadi yang dua org lagi ni tak boleh nak masuk bilik..rupanya kitorg sekodeng budak tu tgh lepak ngn pakwe dia.memang la tak buat apa kot.tapi apa kejadah pulak ko nak berkurung ngan pakwe ko dalam bilik tu pastu biar kawan sebilik ko merempat kat luar je..apa yang kitorang buat adalah ketuk2 pintu,ketuk2 tingkap.memang la dia tak nak keluar sebab segan.so pagi esok tu kitorang bangun awal gila,lepak je depan bilik dia.keluar2 je diorang dari bilik tu terus sound tepek kat muka.memangla lepas tu hubungan tu renggang sikit,tapi dia tak buat dah lepas tu.

*motip tercerita pengalaman sendiri pulak..kuikui..tapi memang kena bagitau kawan awak tu la,tegur dia dan cakap yang tak boleh bawak jantan masuk rumah.kalau tak jalan jugak,hmm..tak tau lah nak kata apa.mungkin report JAIS jah kot cara terakhir.

Reply 13# shi_jewel

apa ketot cakap tu betoi... korang satu rumah pun akan kene atas tuduhan bersubahat....
aku rasa better ko tya JAIS, ataupun kawtim JAIS serbu time suspek berduaan n korang dah kluar rumah...
tp lagik elok kalu ko terangkan kat h.mate ko tue apa yg die wat sekarang amat2 la slah dalam agama islam..
die non muslim so xde la cerah sgt pengetahuan ttg halal haram...
tang bf die yg muslim tu pun urban sgt... nak wat jahat pun sewa la umah sendrik...
xmampu nak sediakan umah ada hati nak hidup ala2 dh berumahtangga...{:4_244:}

Reply  otai_g

bukan chinese...tp still non muslim berbf kan muslim.
bf muslim pun tk leh  ...
shi_jewel Post at 28-2-2012 08:50

kalo repot kat jbtn agama ko x risau ke psl keselamatan kau? mn tau takut dorang balas dendam kat ko. tp apa2 hal kalo remote osmate ko akan terlepas sbb dia bkn islam, just bf dia jerk yg kena..

aku rs elok ko blah je la dr situ. jgn cr masalah sbb kalo ko stay sana ko dikira bersubahat.