CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: patah_hati

SUAMI PANAS BARAN~MINTA FASAKH..

Close [Copy link]
xpa,sekarang awak dah nekad dengan keputusan awak kan..teruskan proses ni..
kalau tiba2 h ...
fasha_dear Post at 27-2-2012 12:17

ntah la fasha..ati ni macam dah tertutup jer utk die..bayangkan la bila kkk ipar bgtau suami tengah berkawan dengan seseorang pun saya macam xde rse pape...xde rse macam cemburu pun...malah saya rasa kesian kat pompuan tu...takut kalo die kena macam saya...

TT, sila tutup hati anda terus.
jangan bagi peluang rasa simpati untuk menyelinap dalam hati .

nak tanya sikit la, TT masa nikah dulu xde lafaz ta'liq ke?
Contoh:
sekiranya suami TT melakukan sebarang mudarat kepada tubuh badan TT, maka akan jatuh talak pada TT.

Ciri-ciri bf I ade nampak macam ciri-ciri suami TT je nih!
gadis_tulip Post at 26-2-2012 10:34

stan-by for trouble.. sorry..

n ...
secretmama Post at 27-2-2012 13:12

betol 2 mesti ade dalam taklik.. lazim menyakiti tubuh isteri.. tapi kalau setakat setahun dapat penampor sekali x leh buat ape....
ade dia tinggalkan TT lebih dari 4 bulah hijrah berturut2 tanpa memberi apa2 nafkah @ mana2 wakil..
tanpa tahu kemana tujuan suami TT...

boleh tanya suami TT kerja ape?

n ...
secretmama Post at 27-2-2012 13:12

Ada lafaz ta'liq tpi xde lak kalo mencederakan saya jatuh talaq...just de pasal nafkah jer...

betol 2 mesti ade dalam taklik.. lazim menyakiti tubuh isteri.. tapi kalau setakat setahun  ...
TaWaR Post at 27-2-2012 14:01

xde plak die tinggalkan saya smpai 3,4 bulan...lgpun kami xtinggal sekali...die just balik seminggu sekali..emm kje jge orang tua2..jab. kebajikan masyarakat..aritu time saya pegi wat repot polis...polis de tnye npe ramai yg kje jab.kebajikan ni bercerai..sy kte sy xtau la kalo orang lain..tapi kalo saya sbb suami panas baran..

Follow Us
semoga TT kuat semangat dan banyakkan berdoa kepada Allah mohon dipermudahkan segalanya.  Rajin2 call lawyer yang handle kes TT untuk mengetahui perkembangan terkini dan bagi memastikan file kes TT berjalan lancar.

Bagi saya MMISS ni dah kira bertuah sangat..saya ni emm pas je die makan..dengan xangkat pinggan ...
patah_hati Post at 27-2-2012 12:14

setiap org lain dugaannya..

harap ko tabah sepanjang proses fasakh nie. semoga Allah murahkan rezeki ko. nengokkan perangai laki ko mmg takde harapan nak dapat nafkah anak2 nanti

me doakan yang terbaik buat TT.
Semoga selepas turunnya hujan, ada pelangi nan indah yang menanti buat TT.

ntah la fasha..ati ni macam dah tertutup jer utk die..bayangkan la bila kkk ipar bgtau suami t ...
patah_hati Post at 27-2-2012 12:22

mesti ada hikmah disebalik dugaan ini.
fasha sgt salut pada wanita2 yg tabah menghadapi perceraian..
semoga segalanya dipermudah untuk tt.

Reply 57# patah_hati

Salam PH...
Kalau betul lah dia tak mau amik peguam..ugutan dia nak tebus talak adalah sekadar ugutan..dulu akak pun macam tu..rasa nak tercabut nyawa..tapi bila pendakwaraya tu panggil dan suh pi pejabat..dan ajar cara macamana nak ajar jantan kuwang ajaq ni....baru timbul satu semangat....demi masa depan diri sendiri dan anak2....... Tak kan kita nak telan derita sampai akhir hayat.....

Bila kita tukar fasakh dari cerai biasa....peguam adalah wajib untuk diambil oleh kedua belah pihak....jadi ka

Reply 58# patah_hati

lepas dah setel sume ... boleh la contact ex-bf balik ... hooorayyyyy ...

setiap org lain dugaannya..

harap ko tabah sepanjang proses fasakh nie. semoga Allah murahka ...
MMISS Post at 27-2-2012 15:29

Saya pun rse cmtu jgk..kalo xde nafkah pun xpe la..de la rezeki anak2 nanti...kalo die rse tanggungjawab die bg..kalo xde nk wt camne..

nampaknya dlm perkahwinan yg dah menghasilkan dua anak, takde satu pon kriteria somi ko yg selayaknya mendapat pujian.. hati dah sakit, jiwa dah tak larat menanggung derita..

tlg baca balik kat dalam surat nikah (time akad nikah).. rasanya ada klausa ttg deraan fizikal, dan perihal nafkah yg tidak tertunai.. ada certain negeri yg mensyaratkan bakal somi utk tebus talak RM1 je, mebi utk elakkan kes tebus talak ala2 hilang akal mcm kes ko ni..

moga ada hepi ending dlm drama kehidupan ko ni nok..

Reply  patah_hati

lepas dah setel sume ... boleh la contact ex-bf balik ... hooorayyyyy ... {:1_ ...
kudajantan77 Post at 27-2-2012 17:45

saya xde pk pun nk contact exbf balik...yang lepas biarlah berlalu...sekarang ni just nk besarkan anak2...insyaALLAH nk smbung blaja wat pjj semula..

Terima ksaih semua yang memberikan kata2 semangat untuk saya...sebenarnya masa berkawan dgn suami ada seorang kakak yang hantar msj dekat friendster saya..dia bgtau die xknal saya tapi tau saya berkawan ngn suami...die just nak nasihat kalau belum berkahwin pikir la btol2 ktenye...die kte akak xnak adik menyesal 1 hari nanti..adik xtau perangai sebenar die ...saya ingat kkk tu ex suami...dlm fikiran saya mungkin kkk ni jeles ngn saya..tapi sekarang baru saya sedar....btol pe yg akak tu nasihat...smpai sekarang xtau siapa akak tu...

semoga TT kuat semangat dan banyakkan berdoa kepada Allah mohon dipermudahkan segalanya.  Rajin2 cal ...
hatiluka Post at 27-2-2012 15:14

TQVM hatiluka

me doakan yang terbaik buat TT.
Semoga selepas turunnya hujan, ada pelangi nan indah yang menanti b ...
secretmama Post at 27-2-2012 15:41

TQVM secretmama...tu la harapan saya...semoga semua penderitaan ni berakhir...orang kampung dah bising xpenah nampak suami saya datang rumah semenjak saya bersalin...emm nk menjawab kat org kg. ni yang malas...sorg je dpt tau abis 1 kampung kecoh...

Reply  patah_hati

Salam PH...
Kalau betul lah dia tak mau amik peguam..ugutan dia nak tebus t ...
dkzue Post at 27-2-2012 16:37

Wsalam...tu la akak..kdg2 tkut jgk nk bercakap dlm mahkamah tambah2 kalo nmpak mke die tu..tpi lawyer kte jgn risau die akan ajar ckp dlm mahkamah..lawyer kte kes ni high percentage boleh menang 99.9%...lega rasanya..lawyer kte tuntut harta sepencarian..rumah,tanah,kereta yang die beli lepas kawen...ikutkan bukan saya nak harta die tu..just utk wat pengajaran kat die...

nampaknya dlm perkahwinan yg dah menghasilkan dua anak, takde satu pon kriteria somi ko yg selayakny ...
ParinAmat Post at 27-2-2012 20:12

xde pulak pasal deraan fizikal..ada pasal nafkah n kalo suami tinggalkan isteri lebih dari 3 bulan..