CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: patah_hati

SUAMI PANAS BARAN~MINTA FASAKH..

Close [Copy link]
mesti sedih mak mertua tu kalau satu hari nanti patah atau ex dah move on kahwin lain....aduhhhh, ka ...
cmf_blingblings Post at 26-3-2012 22:31

Tu la kak Bling..saya pun macam tu la jgk...masih baik dengan kakak2 ipar..diorang rajin call n sms saya..
tapi rasanya pintu hati ni dah tertutup rapat utk bekas suami..saya pun dapat rasa kalo saya kwen lain
msti mak mertua saya sedih sangat..

Tu la kak Bling..saya pun macam tu la jgk...masih baik dengan kakak2 ipar..diorang rajin call n  ...
patah_hati Post at 27-3-2012 15:44

ada seorang abang kat sini, umur dalam late 40an, dia ni kena paksa bercerai dengan bini dia masa baru dapat seorang anak...macam-macam mak mertua buat..peliklah tp cerita lama. Abg to fight bermatian, pakai lawyer, dia tuntut gantirugi dlm bentuk wang dan hak penjagaan anak tunggal dia. Finally dia menang tapi masih tak happy so bapa dia kahwinkan dia dgn org lain, lama-lama baru da ok. Bekas isteri hanya boleh tengok anak masa raya, itu kisah 25 tahun yg lalu.. Bekas isteri dia kahwin lain, dapat anak lagi seorang. Suami baru mati, anakpun mati, tinggallah seorang diri..Abg tu pulak ada lagi 3 anak dengan isteri baru, kekal sampai hari ni...

Perjalanan hidup kita ni kdg diuji awal-awal dan ada pula diuji masa dah tua-tua, tak sama habuan untuk setiap org. Selagi patah terdaya bantulah mak mertua tu, org lain dapat suami yg baik sgt tapi mak mertua macam singa punya garang...sakit jiwa dgr org yg lahar mak mertua gitu gini...itulah kan kalau mak mertua tu baik dgn kita, kita akan ingat sampai bila-bila...

So how is yr ex?

ada seorang abang kat sini, umur dalam late 40an, dia ni kena paksa bercerai dengan bini dia masa  ...
cmf_blingblings Post at 27-3-2012 15:52

Allah hanya memberi ujian pada yang mampu hadapinya...setiap orang xsama ujiannya..itu la saya masih bersyukur walaupun berpisah tpi family in law msih baik..kak ipar baru je hntar msj kte terima kasih ssb bwk mak mertua g klinik tadi..saya kata saya jalankan tanggungjwb sbgai ank...lgipun dorang jauh..kte kak ipar walaupun adik dia wat kat saya macam2 tpi saya masih mau ambik berat kat mak...xde rugi pun buat baik xgitu kak blings

Allah hanya memberi ujian pada yang mampu hadapinya...setiap orang xsama ujiannya..itu la say ...
patah_hati Post at 27-3-2012 21:08
betul anak-anak patah tetap anak cucu dia org juga

baiknye patah hati nie.

sabar.selagi kita x nusyuz..Allah akan pelihara

Follow Us

SUAMI PANAS BARAN~MINTA FASAKH..

sabar.selagi kita x nusyuz..Allah akan pelihara
selalusayang Post at 7-4-2012 04:33

Sabar setara mana kalau laki dah panas baran??nak kena tunggu kena bunuh atau patah riuk dulu ke?konsep sabar tu sungguh x kena ok...Allah pun x suka pada org yg hanya berserah tanpa usaha

(posted by mobile)

kdg2 ni pompuan pun satu gak, mulut macam ci.........i, manalah laki tak hangat...

kdg2 ni pompuan pun satu gak, mulut macam ci.........i, manalah laki tak hangat...
cmf_blingblings Post at 7-4-2012 14:29

keci.......b.....ian adalah setanding dengan tekanan emosi yang ditanggung berkurun lama kekdahnya

alasan fasakh bg kes ni yang sesuai:
1-suami melakukan penganiayaan dengan memukul dan mendatangkan kemudharatan..
2-nafkah tidak mencukupi pada adatnya
3- panas baran dan sering mengherdik

alasan fasakh bg kes ni yang sesuai:
1-suami melakukan penganiayaan dengan memukul dan mendatangkan ...
hafiz_1312 Post at 4-5-2012 08:37

Akhirnya, bila saya failkan fasakh baru suami takut n bersetuju bercerai scara biasa...

Reply 231# patah_hati

biasanya mcm tu lah..bila dh fail fasakh..kebanyakan suami akn setuju cerai sbb xnk aib terbongkar dlm mahkamah...

update terbaru...kelmarin ex tepon kata nak datang opis nak jumpa..sya kata de hal apa nak jumpa..dia kata tunggu je..tgk2 dah sampai depan opis..ajak kuar naik keta dengan dia..isk sori la..saya kata awk pegi la tunggu kat taman..saya pun ada keta..emm smpai je kat taman tu..saya tanya de pe hal nk jumpa..upenye nk pujuk saya balik...alasannya xksian kt ank2 ke..dah xsyg kat die ke..pe alasan nk pisah...saya kata saya dah redha...jdoh kita cuma sampai disini..saya kata sy xkan pisahkan ank2 dgn dia..kalo die cuti mmg sya hantar ank2 ke umh mak mertua..isk suh tgk mke die lak tu..eiii dah mcm nk ngorat pulak...xtergoda pun ngan pujukannye tu...sempat lagi saya suh die cari pengganti n kawen la hihi....saya kata mungkin hikmahnya awk akan jumpa org yang lbih baik dr saya..pastu nk bersalam lak tu wat kali terakhir ktenye...saya xnk la..dalam ati saya ooo dalam mahkamah aritu xnk pulak salam ngn saya...dah balik opis die mesej lagi bgtau dah beli baju raya ank2..siap anto mms gmbar ank2 pkai bju raya..emm macam2...hanya tu la stakat ini

Reply 233# patah_hati
dh menyesal lah tu..hehe

Reply  patah_hati
dh menyesal lah tu..hehe
hafiz_1312 Post at 10-5-2012 10:13

Dendam mmg tiada..tapi nk menerimanya kembali tu..emm xmungkin..biarla dia cari pengganti..
saya cuma berdoa dia mau berubah ..dan didik ank2 sma2...mnyesal skarang tiada guna lagi

betul tu...benda yg lepas jgn di kenang..hehe

betul tu...benda yg lepas jgn di kenang..hehe
hafiz_1312 Post at 10-5-2012 10:23

yang ni saya sokong 100% hihi

Reply 236# hafiz_1312

tak g court ke hari ni?

update terbaru...kelmarin ex tepon kata nak datang opis nak jumpa..sya kata de hal apa nak jumpa..di ...
patah_hati Post at 10-5-2012 09:55

kan dh ckp.....pas cerai baru la nk pujuk balik, dulu ms wat hal x pikir...

biasa nya mcm ni lar.....terpulang pd tuan badan nk trima ke x....

x tergoda ke ngan pujukan ex tu??

update terbaru...kelmarin ex tepon kata nak datang opis nak jumpa..sya kata de hal apa nak jumpa..di ...
patah_hati Post at 10-5-2012 09:55

itu namanya Gila Talak