CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Hang

SOALAN UNTUK KAUM HAWA (ADA YANG BERANI JAWAB? )

dapat tacam bnyak ... heee... thankz momoddd

tq momod

meh iols jawab

1. Apa harapan you apabila berkenalan dengan seorang lelaki yang you suka, untuk saja berkawan atau untuk future husband?
- ofkoz le nak jadikan future husband, tu pun kalau sesuai la.. kalau tak sesuai, jadi kawan je pun ok.. kalau perangai hazabeddah, byebye je..

2. Bila you planning untuk berkahwin?
- dah kawin pun.. masa kecik/remaja berangan nak kawin umur 23-25.. tapi akhirnya kawin pada umur 27.. ok le tu..

3. Bagaimana wedding yang you imagine kan, tahap artis ke, vip ke?
- ikutkan hati nak wedding simple2 je... tapi org tua nak meriah la pulak.. ikut je le..

4. Adakah you ni anak mak? Atau seorang yang hanya mengikut kata ibu bapa dalam perihal perkahwinan?
- kecik2 dulu anak mak, berkepit dgn mak.. dah besar jadi rebel.. sekarang ni dah insaf balik, taknak derhaka.. takut woo

5. Adakah you ni seorang yang boleh dikatakan sebagai seorang yang keibuan?
tak sure.. sebab takde anak lagi.. dan takde adik atau budak kecik kat rumah.. maybe kot kalau ada anak nanti.. insyaAllah

6. Adakah you seorang yang sukakan kanak-kanak? Berapa ramai anak yang you mahu miliki?
suka la jugak.. lagi2 kalau budak tu comel dan baik perangai.. saya kalau boleh nak 3 anak..

7. Apa yang you shopping setiap bulan?
barang dapur, toiletries, sedikit mekap dan alatan kecantikan.. kadang2 beli baju, tudung atau sandal baru

8. Bagaimana cara your money management? Suka menyimpan duit, atau suka menabung, melabur?
suka simpan duit, suka menabung dan suka melabur.. sebab bila tengok ada duit dalam bank, hati rasa senang

9. Adakah you mempunyai hutang dengan mana-mana bank, finance company?
hutang rumah, hutang kereta, hutang asb

10. Apa yang you paling suka lakukan masa lapang?
- layan internet, layan korean drama/variety show

11. You suka tidur tak, dan selalu bangun pukul berapa?
sangat suka! bangun subuh, buat sarapan, tengok tv pastu around 9.30 tido balik.. bangun kul 12..hehehh

12. Pernah tak you jatuh cinta dengan 2 orang lelaki sekali gus?
hmmm.. pernah kot.. tapi biasanya mesti ada sorang akan dominate yg sorang lagi.. so akan pilih yg lebih dominan tu

13. Adakah you ni boleh dianggap sebagai seorang yang romantik? Suka dimanjakan? Suka berkepit setiap masa?
- romantik kot.. bole la..huhh yup saya suka dimanjakan.. tapi kurang gemar berkepit setiap masa, rimass

14. Adakah you mahu pasangan you seorang yang romantik? Jika dia tidak romantik macamana?
- ye, nak hubby yg romantik.. kalau tak romantik pun takpe la.. yg lebih penting ialah jujur dan bertangungjawab

15. Adakah you ni seorang yang cepat kasihan pada lelaki?
- tidak.. iols jenis hati kering..

16. Best vacation holiday yang pernah you pergi?
- honeymoon di sabah.. jarang vacation2 ni.. baik simpan duit.. hehehh

17. Adakah you ni seorang pembersih? Suka mengemas? Pakaian sentiasa berlipat dan barang ditempatnya?
yup, saya pembersih.. suka mengemas.. ada masanya malas jugak la.. lipat2 pakaian agak malas, gantung guna hanger je.. hihi yes barang sentiasa ditempatnya, dan mudah hangin kalau orang lain guna pastu tak simpan ditempat asal

18. Perkara yang you paling benci dalam diri lelaki?
- benci kalau lelaki tu mata keranjang, penipu, tak bertanggungjawab, superduper pengotor, dan banyak lagilahhh tak mampu nak senarai kat sini

19. Perkara yang you paling suka lelaki lakukan untuk you?
- memahami bila saya stress, tak membebel ketika saya malas dan penat, dan jaga saya bila saya sakit

20. Lelaki yang sebagaimana yang boleh buat you rasa teruja?
yg hensem dan berair muka jernih.. sejuk mata memandang

21. Apakah satu hadiah yang paling you suka sekali pernah you terima?
hmm... duit??

22. You suka berkawan dengan ex-boyfriend tak?
tak suka... benci lagi ada.. semua perangai hazab kecuali my 1st love..

23. You boleh terima tak kalau boyfriend you masih berkawan dengan ex-girlfriend dia?
boleh terima, tapi jangan lebih2

24. Bila you sudah menjadi isteri, suami you nak keluar dengan kawan-kawan lelaki dia, you akan larang tak?
bagus jugak sekali sekali keluar dgn kawan2 dia.. boleh aku goyang kaki kat rumah dan conquer tv.. hahahaaa

25. Bagaimana pula jika ada seorang wanita yang dalam kesusahan, perlukan bantuan suami you. Adakah you akan cemburu?
tengok keadaan kesusahan yg macam mana.. kalau betul2 perlu dan takde org lain tempat dia mengadu, tak cemburu.. tapi kalau saja2 nak menggatal, err nak kena ninjutsu dgn aku..?!!

26. Seorang lelaki, sangat suka masakan ibunya, jadi apabila berkahwin, dia akan mengharapkan pasangannya pandai memasak sesedap ibunya, adakah you boleh lakukannya?
semestinya! usaha tangga kejayaan.. from zero to hero!

27. What is your favourite movie/songs� suka menonton movie or going for a concert? Mungkin suka tengok teater? -
- favourite movie: harry potter.. favourite song: cnblue-love light
tak suka tengok wayang.. suka lagi tengok dvd kat rumah, boleh baring2 sambil makan megi..tak pernah gi concert, fobia tengok crowd.. teater, takde teater di tempat saya

28. Suka jogging? Exercise? Swimming?
tak suka jogging san exercise tapi terpaksa buat untuk kesihatan dan kecantikan... hihiiii swimming cam best jerr, tapi tak reti berenang la pulak

29. Apakah tabiat buruk you?
suka tido lambat, pastu susah nak bangun pagi

30. Very sure you tidak akan benarkan suami you kahwin lagi seorang, tetapi bagaimana jika dia dan girl tu sudah jatuh cinta� kalau tak kahwin nanti berdosa. So apa solutions dia?
kalau dah terpaksa, biarla dia kawin kot. tapi dia kena bagi i duit banyak2 tetiap bulan.. kotttt je lahh

Rate

1

Reply 1# Hang

1. Apa harapan you apabila berkenalan dengan seorang lelaki yang you suka, untuk saja berkawan atau untuk future husband?
SUKA XSEMESTINYA DIA ORG YANG BAIK..KDG2 SEBAB DIE HENSEM,MACHO,COOL,N KALAU CM TU XDE LA SMPAI NAK KAWENs
dah kawen alhamdulillah
AS I IMAGINED.ALHAMDULILLAH...XSIMPLE SGT N YET NOT BESAR BESARAN..AKU ANK BONGSU,ANAK MANJE,PARENTS NAK WAT BESAR TP AKU NAK BIASA2 JE
4. Adakah you ni anak mak? Atau seorang yang hanya mengikut kata ibu bapa dalam perihal perkahwinan?
ANAK MAK ABAH. I STAND ON MY OWN OPINION UTK KAWEN MUDA.MULA2 DORG XSTUJU TP AKU X SANGGUP LAH BERCINTA TP HUBUNGAN X HALAL..XBEST
YES
6. Adakah you seorang yang sukakan kanak-kanak? Berapa ramai anak yang you mahu miliki?
SGT SUKE..INSYALLAH 4 KLW DAPAT
APE EK?TAH...AKU BELI BRG YG AKU RASE PERLU BELI...CTH KLW KASUT ROSAK,AKU BLI KASUT BARU,KLW BAJU CM BOSAN KE,AKU CARI YG CARA SKET R,BEG ROSAK,BLI BEG BRU,
TAPI KLW JLN2 AKU NMPK BNDE YG WOWW!!CARA GAK BJU NI,THEN AKU AKAN BELI TP JRG SBB TASTE AKU
8. Bagaimana cara your money management? Suka menyimpan duit, atau suka menabung, melabur?
AKU BERJIMAT.AKU XRETI SIMPAN XSUKA MENABUNG OR MELABUR.TAPI MASA BERBELANJA AKU AKAN THINK WISELY... DO I REALLY NEED THIS???
NOPE.AKU NAK BLAJA DR HB AKU.DIE PON XSUKE BERHUTANG.KALAU XDE DUIT,JUAL APE YANG ADE.MCM HB AKU DULU,GITAR DIE ABES DIE JUAL MASE XDE DUIT DULU,TIME ADE REZEKI LEBIH BARU DIE KUMPUL BALIK GITAR2 BARU
10. Apa yang you paling suka lakukan masa lapang
TGK CHANNEL MEMASAK TAPI AKU SKE TGK TLC JEK..TGK MAKANAN ORG LUA..PELIK2 HEHE..N AKU SKE TGK WIPEOUT..GELAKKAN ORG JATUH!!HAHA N I REALLY LOVE TGK THE AMAZING RACE..SUKE TGK NEGARA ORG N CONTESTANT TU BERLUMBA NK MENANG...
SUKA...HAHA DEPENDS LA KLW ESK PERLU BGN AWAL,BGN AWAL LA..KALAU AHAD,PALING LAMBAT KOL 12 HEHEHEHE (TP BGN SUBUH LAA N TDO BLK HEHE)
XPNH BUT AKU PNH BERCINTA NGAN 7ORANG SEKALI GUS(ZAMAN SEKOLAH)
13. Adakah you ni boleh dianggap sebagai seorang yang romantik? Suka dimanjakan? Suka berkepit setiap masa?
YES..SANGAT2
14. Adakah you mahu pasangan you seorang yang romantik? Jika dia tidak romantik macamana?
HB AKU X ROMANTIK TP AKU TERIMA DIE SEADANYA,.SO AKU LAH YG BERSIKAP ROMANTIK UTK DIE
NO.
HONEYMOON NGN HB KT..RAHSIA
17. Adakah you ni seorang pembersih? Suka mengemas? Pakaian sentiasa berlipat dan barang ditempatnya?
SOMTIMES ADE GAK DTG MALAS..TP KT KOLEJ AKU AKAN JGE KEBERSIHAN.YELA DOK NGN ROOMATES 8 ORG SO JGE ADAB MASING2 LA
PSG SPAREPART SBG BOOTY CALL...
CRY INFRONT OF ME.(BLE HUBUNGAN SGT TEGANG N HE TRIES TO PUJUK I)SERTA MERTA API MARAH TROS HILANG
YG COOL,RILEK2 JEK,
MY HB SPEND HIS TIME WITH ME.NI PON BOLEH DIKIRA HADIAH KAN?HB AKU XRETI PILIH2 HADIAH SBB DIE XNK AKU WASTE THE GIFT KLW AKU XMINAT SO KLW NK BELIKAN APE2 DIE AKAN SURUH AKU PILIH SENDRIK
HELL NO!F*** HIM
23. You boleh terima tak kalau boyfriend you masih berkawan dengan ex-girlfriend dia?
NO.HMM...XLA.XKESAH TP ADUHHH XLEH LAAAA HUHUHU..I WILL BE SOOOOOOOOOOOOOOOOO JEALOUS N HE KNOWS LA HIS BOUNDARIES AS MY HB..
24. Bila you sudah menjadi isteri, suami you nak keluar dengan kawan-kawan lelaki dia, you akan larang tak?
XLA TP DIE KNE BALIK AWAL LA JGN CAM BUJANG DULU KOL 3 BARU NAK BALIK HUHU I X KESAH TP I LIVE WITH MY MERTUA.HE SHOULD BE PROTECTING US EVEN KAMI JUST DLM RUMAH BUT ANYTHING MAY HAPPENS KAN?BERJAGA2 LA
25. Bagaimana pula jika ada seorang wanita yang dalam kesusahan, perlukan bantuan suami you. Adakah you akan cemburu?
HE MUST TELL ME ABOUT THAT N IF DIE BLEH AMEK I TANPA MENYUSAHKAN MY HB,DIE MESTI AMEK SY DLU BRU TOLONG THAT WOMAN!KLW NYUSAHKAN MY HB CM JARAK JAUH KE...XPELA...INSYALLAH XDE PAPE...I TRUST MY HB
26. Seorang lelaki, sangat suka masakan ibunya, jadi apabila berkahwin, dia akan mengharapkan pasangannya pandai memasak sesedap ibunya, adakah you boleh lakukannya?
BLAJA LA DR MERTUA...TP DIE SUKA JUGA MY COOK...DIE BLEH MKN APE2 SELAGI MSKN TU X MANIS...HEHE SO MSK SMBL TUMIS,I AKAN KURGKAN GULA...
27. What is your favourite movie/songs� suka menonton movie or going for a concert? Mungkin suka tengok teater? -
MOVIE AKU SKE YG THRILLER.AKU SKE CTE MCM HOSTEL,HILLS HAVE EYES,ZOMBIE YG GANAS CM 28WEEKS LATER,HEHEH.KONSERT,ROCK PLEASE...TEATER...YEAA AKU BLEH LAYAN...KLW NK NONTON WYG AKU XSGUP HABISKAN DUET UTK CTE CINTA,HANTU KELAKAR PDHL XKELAKAR,N HANTU NGARUT.MEMBAZIR DUIT JEK
NO NO NO
KENTUT BERSEPAH TP KALAU DPN ORG YG AKU SEGAN AKU LEH THN LA KALAU DPN KWN2 BAIK AKU,LAKI AKU,AKU MMG LEPAS JEK
30. Very sure you tidak akan benarkan suami you kahwin lagi seorang, tetapi bagaimana jika dia dan girl tu sudah jatuh cinta� kalau tak kahwin nanti berdosa. So apa solutions dia?
HM...AKU NI BKN BAIK SANGAT N PANDAI DLM AGAME TP TERAS HIDUP AKU BKN DISINI TP DI SANA...(AKHIRAT)AKU ADMIT YG HB AKU BKN MILIK AKU TP MILIK TUHAN SO KLW ITU JODOH DIE,AKU XKESAH BUT THAT GIRL MUST BE A VERY GOOD PERSON N LEH TAAT HB AKU N TUHANNYA

Rate

1

Post Last Edit by seroja23 at 21-2-2012 13:31

Aku kirakan ini pengakuan berani aku nehh...

BIASANYA, kalo laki tuh aku suka, aku lebih kepada tengok2, usha2 jeh...kl dpt berkenalan lg rapat lg bgs, tp jarang harap apa2, sbb aku neh susah nak kawan ngn laki...kwn laki pn boleh kira ngn sebelah tgn..so aku lebih kepada kawan2 jeh...x fikir utk bt husband pn...sbb selama ni blm fikir lg psl husband...

Jujurnya, x pernah pun planning..sbb x fikir kot..tp memang selalu harap Allah temukan aku dgn jodoh aku..

Wedding??biasa2 je..kalo bajet banyak nk tunang sikit2 tu kalo calon org dekat la...kalo calon jauh tunang boleh jeh sekaligus ngn majlis kahwen...malam tunang, pg baca nikah, then tgh hari kendurinya..majlis nya dh tentu la simple2 jeh...jemput org kampong, sedara mara, dan sahabat handai katanya..

Of course la aku ni anak mak... mak aku yg lahirkan aku..xkn anak makcik bedah sebelah umah plak kan??
ok2, fhm apa mksd soklan tuh, betulnya, mak aku bukan jenis amik tau hal rumahtangga anak dia..mksdnya dia x suka sebuk2 la kan, walao pun ada di pandangan mata dia, menantunya x betul dia ttp snypkn jgk...tp kalo ANAK dia sendiri yg bt pangai jaga la....

Majoriti pompuan x bnyk, sikit msti ada rasa keibuan tuh...aku sendiri...suka jeh kaco kanak2..hobi kot..ehh!!tu keibuan ke??

YER...sy sgt suka kanak2..seronok..mcm2 blh bt dgn kanak2 neh..dia mintak msk ape kite bt kn, then bila dia ckp sdp tuh alahaiiii hepinye...ni refer kat anak sedara la...anak sendiri xde lg kan.. brp anak yg mahu??ermmm.tgk la pd rezki...dpt sikit pn ok..dpt ramai lg ok.. sbb adek beradek aku pn 6 org...ramai2 best..

Shoping tiap bulan???ermmmmm...ikan bilis, sadin, telor beras, sabon basoh, pencuci jamban, bla bla bla...
Bese aku shoping ikut perlu jeh la...dh lama kot aku x shoping kaw2..last yer yg YES aku cuma g OU, cari t's, sandal n perfume..so aku xde la shoping wajib tiap2 bulan...ikut dan jeh...sbb aku x suka shoping sgt..ramai manusia...serabot..kl g panjat air terjun aku suka..

Gaji aku kecik jeh, dpt gaji byr utang, saving skt2 jeh...neh td bru amek borang ASB..

Adaaaa....ptptn la..yg len2 tadak..

PALING sukaaaa!!banyakkk..bese aku suka dok umah jeh..
so secara x lansung bnyk ektibiti aku blh bt, masak2, kemas umah, baca novel, lyn fb skt2, tgk cter korea/jepun, tgh variety show korea...walo bagaimana pn, bkn la mksdnya aku anti sosial...ishhhh...xlahhh...ada kwn ajak kuar aku kuar ah..lepak2..best pe lepak2 ngn kwn2...ketawa terbahak2...

Sukaaaaa!!!kl la dpt tdo lama2 kan besttt!!tp skrg dh jrg tdo lama2...sbb bnyk jeh urusannya..
dpt tdo 6jam sehari pn kire naseb baik.. kalo pagi keje cm bese celik mata kul 5.45 pg..tp bgn dr tmpt tdo kul 6.. tp kl wikdes or hari2 x keje, bgn awl solat subuh then tdo balik...tp bese x tdo lama...kul 8 dh bgn...sbb dh xley tdo kekdahnya...

x pernah..sebab setia kekdahnya..tp berkawan2 dgn 2 lelaki sekaligus prnh...3 org..4 org pn ye..

Romantik???tgk tmpt...suka dimanjakan??tgk keadaan..suka berkepit tiap masa..xkot..rimas weh.. tp kl dh jd suami isteri nnt xtau ah plak apa jd..kot2 suka terlebih... so far kl kapel aku x bt benda mcm2 gitu..

Nak la yg romantik...tp hrp2 la jgn lebih2 sgt...risau plak... kl dpt yg terlebih romantik. nnt kot2 kalo aku x mampu nk ikut kehendak dia yg mcm2 kot2 dia cari lain matilaaaaa... so biar la bese2 jeh..x lebih, xkurang..

Xphm mksd cepat kasihan neh...sbnrnya kt semua org pn aku cpt kesian...kdg2 aku mrh org tuh, tp aku yg pujuk balik..

SAMBUNGGG...

ermmm..last year g langkawi jeh la...khms ni nk g k.kinabalu...april g bandung...bg aku semua2 pn best asal dpt g ngn org yg kita suka dan syg...family kekdahnyaaaa...

Pembersih??pompuan bnyk kategori..ada yg terlalu teliti psl kebersihan, nmpk habuk secoet pn dia blh kesat amek ngn jari dia...ada org dia jns biasa2 jeh...bt benda yg rutin, basuh baju, kemas umah, basuh jamban, kemas pas masak...ada org plak, malas ya amat smpi semua keje mls nk bt...umah naik bau, bersepah, busuk...mcm2 la...tp aku dikategorikan yg bese2 tu jeh..rutin harian, bgn pagi, sapu sampah, kemas umah, masak bekfes...aku xde la terlalu cerewet..tp kl kotor sgt aku x suka...mula la aku pot pet pot pet sorg2... refer pd umah sewa aku ah neh...

ermmm...tah la..xtau nk ulas soklan neh...sbb xleh gak sbb sorg laki, laki lain pn jd mangsa..tp so far, aku benci laki yg x adil...x kisah la keadaan apa pn...tp yg x adil..aku xley terima laki cm ni..

nasihat..aku suka kl org laki bg nasihat..sgt2 suka.. ehh!!kl laki tu org yg aku suka la...mcm arwah ayah aku, bf aku ke (ex ekceli), suami ke (maybe) kl laki yg kwn2 jeh aku bt dek jeh...

nak jwb jujur ke x neh?? jujur la...aku rs aku teruja kalo laki tuh nk ikut aku g tgk konsert korea..

tasbih, kwn aku prnh bg masa umur aku 19thn...cantik(wl pon skrg dh x cntk sgt dh) ..smpi skrg aku guna..

xsuka...sbb kl aku kwn dgn ex bf aku nnt aku akn bt benda yg aku selalu bt time kitorg bercinta...sms tnye kbr, mkn ke x hr ni?, keje ok ke x?bla bla bla...so better aku x contact terus..

Boleh terima..sbb dia cuma bf jeh..bkn suami..kl suami aku berkwn lg ngn ex gf dia aku try ah positif...hrp2 xde ape2 lain yg jd.. sbb kalo bf aku cari ex gf dia, then ape2 jd aku boleh lg la rijek dia... kl suami....ermmmm

insyaAllah x.. asalkan bkn dok lepak kedai mamak smpi 3,4 pg demi nk tgk bola atau g mancing smpi kena tinggal ank isteri.. dan segala keje2 yg x paedah yg lain...kl nk reunion ke, lepak2 bese2 jeh x kesah... tp kl dh dpt yg mcm tuh apa nk kata..

Sila bawa saya bersama katanya...bantuan yg mcm mana yg dia perlukn??duit??kaya sgt ke laki aku gamaknya??nesihat??meh aku blh bg nasihat jgk...tolong baiki kete??kalo la laki aku reti baiki..atas katil???erkkkk!!mintak selisih..

insyaAllah...aku cuba yg terbaik.. sbb aku x kawen ni pn, kalo rasa makanan x sdp pn aku xley telan..

27. What is your favourite movie/songs?suka menonton movie or going for a concert? Mungkin suka tengok teater? -
lagu...aku semua jns lagu..x kesah la genre mcm mana...asalkan lagu...even aku lg suka dgr music lg tgk cter kt tb tuh..movie plak tgk cter ape..yg ngok2 tuh xde la aku nk tgk sgt pn..concert???yayyy!!!SUKAAA!! teater??prnh tingin nk g...tp xde kwn nk temankan..

nak bt semua2 benda neh...tp xde kwn...joging kt tmpt aku neh takot skt pepagi..xde org..nk g tmn jauh..xde tnrsport..exercise kt umah...sblm neh ada gak la takat mop lantai jeh... swimming..hr tu prnh bljr..tp x hbs..ada sape2 sudi ajar??

kalo tabiat buruk ditanya 1 jeh yg terlintas....aku x suka lipat kain... korg suruh la aku kupas kelapa ke, basuh longkang keliling umah ke, masak utk 100 org ke aku xpe...tp lipat kain aku mls..

30. Very sure you tidak akan benarkan suami you kahwin lagi seorang, tetapi bagaimana jika dia dan girl tu sudah jatuh cinta?kalau tak kahwin nanti berdosa. So apa solutions dia?
Very sure, sy akn benarkn suami sy kawin lg asalkan adil.. kalo yg seorg lagi dpt 5k sebulan aku pn nk 5k sebulan...utk diri sndiri sahaja...x termasuk utk anak...itu la ibaratnya..aku x kisah...

sekiannnnn, lama beno bru dpt siapkan...

yang benar,
oja...(bkn nama sebenar)

Rate

1

Follow Us
Post Last Edit by BlueRose99 at 21-2-2012 13:49

30. Very sure you tidak akan benarkan suami you kahwin lagi seorang, tetapi bagaimana jika dia dan girl tu sudah jatuh cinta?kalau tak kahwin nanti berdosa. So apa solutions dia?
Hang Post at 17-2-2012 12:06

6. Rose suka anak2... tp rasanya faktor usia yg semakin meningkat ni tk mngizinkan utk Rose pregnant lg kot?!

30. Maybe?! Sbb perbezaan usia HB yg jauh lbh muda dr Rose... mungkin Rose izinkan tapi dengan syarat dia tetap bagi duit bulanan yg cukup utk Rose n anak2.Hehehe...
But honestly buat msa ni Rose rasa pendapatan kami suami isteri pn cukup2 untuk bayar upah babysitter, sewa umah, api, air, astro, broadband...  

6. Rose suka anak2... tp rasanya faktor usia yg semakin meningkat ni tk mngizinkan utk Rose preg ...
BlueRose99 Post at 21-2-2012 01:45 PM

erk... 2 soalan jer jawab?

KIV kredit dulu...

mestilah utk future husband..

dh kawin umur 25..skang dah 29

dulu kawin biasa2 ja i bkn retis nk buat grand..cukup sekadar buat apa yg wajib ja...simple tp meriah..

mmg anak mak..apa2 perkra mesti bncang dgn mak..yg berkaitan umah tangga pun selalu gak cite ngn mak..

maybe..

ikutkan dh xmau cukup ngn doter sorag ni..tp pk2 nk son la sorg lg...

opkos i soping  tudung..baju 2 3 bulan skali

suka menyimpan

opkos ada..

jalan2..surfing internet

kul 6.30 solat subuh..tido balik kul 8@ 9 pg bangun

xpernah!

semua pompuan suka berkepit dan dimnjakan..

hubby i x romantik.. terima dia seadanya....

tidak..

cameron highland..obersea x bekesmpatan lg nk pegi..

depends on mood..

suka marah dan kedekut

layan i dgn baik..

lelaki yg menghormati wanita..

jam tangan polo..

ok ja..masing2 dh kawin..

xkisah langsung..

depends

depends pada keadaan..buat baik berpada pada..buat jaht jgn sekali

tidak..kalau nk makan pegilah makan umah mak dia

27. What is your favourite movie/songs� suka menonton movie or going for a concert? Mungkin suka tengok teater?
movie kot

28. Suka jogging? Exercise?
joging jarang..earobik selalu dkt umah beli cd aerobik..

kalau marah suka diamkan diri..

kawin lah kalau dh mampu tp leave me hokey!!!!  

Reply Quote

Report TOP

Rate

1

tq abe hang bg tacang..

Post Last Edit by Fantaghiro at 21-2-2012 15:41

jaman remaja...kawan sbb minat kat mamat tu... bila dah jejak 20an...kawan sbb nak kaweng..

bila kenal hb...

cukup kenduri bihun goreng ngan air sirap...

abih tu kalo bukan anak mak...takkan anak buluh betung?yup!! ikut jah...bukan saja dari perihal perkahwinan...masa kawan2 pung kalo parent tak setuju...daku putuskan ajer...

tataw la ada sipat2 keibuan ato tidak...

masa sebelum ada anak...daku bukan seorang yg sukakan budak2...bila dah ada anak sendiri...dialah dunia daku... bape ramai? tak kisah...sorang pun dah oke dari takde langsung...

susu,pampers,barang dapo,barang bilik ayo...errrr.... sesekali beli baju... tu je kot...

suka melebur...

utang rumah (bersama ngan incik somi)je yg ada skrg ni...

tgk wayang

sukaaaaaaaaaaaaaaaaa...tapi bila dah ada baby takleh nak tido lebih2 dah... paling awal tido kol 11,paling lewat mangun kol 6...

tak pernah

romantik tu tataw...tapi mmg suka dimanjakan n berkepit selalu...

romantik @ tidak....terima seadanya...

tak (kunun...)

beijing...bukan kerana kat sana tu best...tapi sbb hb buat seprais...hanya tau nak pegi sana 3hari sebelum tarikh berlepas...

pembersih tu mungkin...tapi aku bukan sorang yg pengemas...biasa2 jah...agak2 sakit mata tgk barang sepah baru aku kemas... kalo time badan letih sgt...kubiar jah dulu...kang dah ilang letih baru buat...

suka menipu

tataw...tapi pernah sekali...hari cuti...hb mangun awal...n suh daku sambung tido ngan bb...kol 8 bb dah mangun...tapi masih malas nak bangun dari katil... lam kol 9 lebih dia panggil turun...tgk2...beliau udah goreng koey teow ngan wat air...huhu...cam nak nanes time tu...

yg selalu nak berkepit ngan ai...

org bagi hadiah...op koz la suka kan...tapi belum penah dapat adiah yg betul2 aku nak...jadik...takde la adiah yg betul2 suka setakat ni...

tak suka...

takleh!!

tak langsung...mebi sbb dia pun bukan jenis yg suka melepak ngan kengkawan...memana dia lak lepak...dia musti hangkut daku skali...kalo daku yg suarakan hajat nak melepak ngan kengkawan...dia leh jawab "ai pun tak melepak ngan kengkawan...pehal lak yu nak melepak?"

tidak kalo time memberi bantuan tu aku ada ditempat kejadian..

setiap org ada kelebihan...opkos la sorang isteri takkan dapat ganti tempat sorang ibu...nak2 plak dari segi masak memasak n aku takkan bermati2an nak celen ibunya tak kira la dalam apa hal sekalipun...

peberet muvi: RED,A-Team,The Loser,Taken,How To Train Your Dragon,Rio,pilem sa ruk kan...

swimming

hb ckp... daku terlalu keras ati... n suka berporem...

pehal lak aku yg nak sebuk2 dosa pahala dorang?bukan depa terencat pung sampai tokleh pikir dosa pahala sendiri...
tapi kalo itu terjadi...mmg aku izinkan jek la lakiku kawin lagik...dengan syarat...jeng jeng jeng...nnt baru pikir sarat2nya...
sbb aku takkan jumpa PIL yg best cam PIL aku skrg kalo aku kawen ngan org len...

Rate

1

swimming
{:mls ...
Fantaghiro Post at 21-2-2012 15:12

mentang la dia pandai swimming kat pantai cenang.....opppsssss!

larikkkkkkkkkkkkkkkkkkkk....................

mentang la dia pandai swimming kat pantai cenang.....opppsssss!

larikkkkkkkkkkkkkkkkkkkk..... ...
puteri_malam Post at 21-2-2012 15:33

haipppppppppppppppp!!!

Reply 1# Hang

Setiap wanita mesti mengharapkan yg terbaik utk dirinya, jika berkawan sahaja tanpa ada kasih & sayang - mmg stock kwn la. Tp jika dari berkawan then wujud kasih syg - harus la jadi future husband ye.

Time single dulu plan 28thn br kawen, tapi skrg 28thn dh de 3org angels.hehe... (planning ke laut)

Ada duit, harus la buat besar-besaran ala2 retis gittew, tp kalau duit tahap2 idung je, buat la sekadar yg mampu yg penting meriah.

Apa yg terbaik bagi ibu bapa maka terbaiklah pada sy..

Haruslah begitu..untuk mendidik anak2 yg makin membesar perlu ada sifat keibuan, penyayang, penyabar, tak mudah putus asa untuk membaiki skills mendidik anak2 agar jadi insan yg berguna di dunia & di akhirat...

Sgt menyayangi kanak2 & kalau boleh sy mahu anak seramai 11org.

brgn dapur, brg2 utk baby, brgn penjagaan badan utk sy & hubby, ada makeup kete sket2,

ada xtra mmg masuk ASB...tgu awal thn baru kaya raya..hehe

loan kete & umah & kedit kad & AsB loan.

memasak  utk family terchenta & gardening. tgk munge2 yg berkembang sgt best..hehe

Nak tidur lama2 tp xdpt coz baby asyik terbangun mintak susu, & selalu bangun kul 6am

Yg nie xpenah pulak. sb dari dulu chentaku hanya pada hubby sorg. Hati telah terkatup untuk org lain.

Semua pernyataan di atas adalah BENAR.

Si dia bukanlah seorang yg romantik tetapi selalu memberikan kejutan2 gembira padaku..cheewah...walau xromantik tp seorang yg amat sgt menghormati wanita & bertanggungjawab dlm semua benda.

tak juga.

Pulau Redang...snorkeling di sana amt besh..!

Semua pernyataan di atas adalah BeNAR.

Ego...

Memasak! Kadang2 sedap juga air tangan lelaki nih walau jarang mika2 nih ke dapur..hehe

Sekali sekala mengucapkan I LOVE U sblm tidur..hehe

Huh? susahnya soklan pacit hang nih...haih, jwb gak la...Mas kawin berserta senaskah alQuran.

takde la rasa suka, still berkawan mcm bese je.

oh...yg nih xbleh..

Setakat kawan2 lelaki dia xpe lagi, kalau kawan pmpn xleh la...& ensure bgtau koordinate tmpt hangout. senang nak GPS. hehe

Haih...kalau dh xde org lain nk tolong ape salahnya, tp kalau sengaja je nk cari bantuan hubby padahal ada je org lain boleh bantu...terbakor juga..hehe

Depends..air tangan lain2...setakat nie masakan sy lebih enak dr masakan ibunya..hehe

27. What is your favourite movie/songs

Rate

1

pacit..tenkiu tacanggg!!

haipppppppppppppppp!!!
Fantaghiro Post at 21-2-2012 15:42

hehehe...garangnya.....   

hehehe...garangnya.....
puteri_malam Post at 21-2-2012 16:19

lotan montot kang!!

na jawab gak la

klu da suka..mest la utk future husband..tp klu mule2 2 xde la pk sgt..tgk keadaan..ikot flow..klu over sgt kang die larik plak
    mase skolah dlu angan2 before 25..tp da telepas plak...so xde la na tetap2 ape lg..tggu jodoh jek la..
    simple but nice..cliche sgt kan ayat nye...klu dpt yg mcm artis mmg la best..glemer giteww..tp duet xde..so sedar la diri sndr...
    xjugak..dorg xkesah pon..so far smpai skang pon xde la sebok2 cite pasal kawen..even umo da leh kawen..
    erm xtau la..leh menjaga budak kecik..sbb dlu penah keje nursery..ramai kate iolss garang..so ntah la..
    xjugak..tgk keadaan...hahaha...3 cukup kot..
    xde specific items..klu rase na shopping..then shopping la..klu x..xde la..
    sume pon x..
    nope
      tdo..hahaha...
      gler x ske tdo..sape la yg x ske tdo kan..tp sbb da biase sgt bgn pg..so ble cuti pon bgn pg gak..melaenkan cuti lama..
     xpenah lak lg..
      kawan2 ckp i romantik..but i dont think so..suke dimanja kan??ofkos la kan..pmpn...berkepit setiap masa??not really..lemas la   
      makcik!!
     xmo yg romantik sgt..klu die x romantik oke jek..sbb sbelom2 nih pon xde la romantik pon...
     bergantung kepada situasi
      sume pon best jek..sbb g ngan fmly kan..
     biase2 jek...
      penipu!!
     nyanyi lagu sambil maen gitar
      ble laki 2 jual mahal
      sume pon xske
      ske gak..
      klu stakat biase2 xpe..klu leh mendatangkan kemarahan mmg melampau la kan..
      tgk keadaan..abis klu na kuar tgh2 mlm bini tggl umah sensorg xke sengal name nye 2..
      bergantung kepada siapa wanita tersebut
      leh jek..wah...
      xde yg particular..sume pon layan..movie n concert tgk la cite n konsert sape..xkan na g konsert m daud kilau kan..teater xpenah
      try lg..sbb xde org ajak
      x..hahahaha
     biarlah rahsia..xbaek bukak aib sndr..
     soalan nih susah na jwb..sape la yg ske bermadu kan..sbb xkne lg..so xleh la na jwb..bt mase sekarang mmg la xbg..giler..sape la
     yg ske bermadu..wpon name nye madu..tp rase nye pahit..klu bg madu lebah laen la kan...klu x bg kawen berdosa..klu bg kawen
     pon lom tentu suami x berdosa..

abis pon soalan..jenuh la na menjawab..

Rate

1

1. Apa harapan you apabila berkenalan dengan seorang lelaki yang you suka, untuk saja berkawan atau untuk future husband?  >> future husband

2. Bila you planning untuk berkahwin?  >> secepat mungkin..da gatal + nak anak

3. Bagaimana wedding yang you imagine kan, tahap artis ke, vip ke?  >> sgt biasa dan sederhana, lebih pentingkan rumah yg lengkap untuk tinggal selepas itu

4. Adakah you ni anak mak? Atau seorang yang hanya mengikut kata ibu bapa dalam perihal perkahwinan? >> ohh tidak. parents memang soh cari sendiri  

5. Adakah you ni seorang yang boleh dikatakan sebagai seorang yang keibuan? >> mungkin, takde anak lagi tatau.

6. Adakah you seorang yang sukakan kanak-kanak? Berapa ramai anak yang you mahu miliki? >> 2-4 org kot

7. Apa yang you shopping setiap bulan?  >> brg dapur, toiletries

8. Bagaimana cara your money management? Suka menyimpan duit, atau suka menabung, melabur? >> partial bayo utang, partial simpan, partial labur, partial spending/poya2

9. Adakah you mempunyai hutang dengan mana-mana bank, finance company? >> ada

10. Apa yang you paling suka lakukan masa lapang? >> ikut mood..lepak kat rumah, baca forum, surfing, cuti-cuti malaysia

11. You suka tidur tak, dan selalu bangun pukul berapa? >> tido bila ngantuk, selalu bgn 6.30-7am

12. Pernah tak you jatuh cinta dengan 2 orang lelaki sekali gus? >> tak pernah

13. Adakah you ni boleh dianggap sebagai seorang yang romantik? Suka dimanjakan? Suka berkepit setiap masa? >> rasa macam ya..suke berkepit  tapi independent gitu  

14. Adakah you mahu pasangan you seorang yang romantik? Jika dia tidak romantik macamana? >> tak romantik biarlah kelakar atau cool

15. Adakah you ni seorang yang cepat kasihan pada lelaki? >> tidak

16. Best vacation holiday yang pernah you pergi? >> semua trip ke pantai/laut

17. Adakah you ni seorang pembersih? Suka mengemas? Pakaian sentiasa berlipat dan barang ditempatnya?  >> sakit mata tgk bilik selerak/bilik air kotor..tapi depends mood jugak, ada angin malas bertiup kadang-kadang

18. Perkara yang you paling benci dalam diri lelaki? >> penipu

19. Perkara yang you paling suka lelaki lakukan untuk you? >> sanggup datang jauh-jauh untuk jumpa. Terharunya…

20. Lelaki yang sebagaimana yang boleh buat you rasa teruja? >> yang cool, tak mendesak

21. Apakah satu hadiah yang paling you suka sekali pernah you terima? >> perfume

22. You suka berkawan dengan ex-boyfriend tak? >> tak

23. You boleh terima tak kalau boyfriend you masih berkawan dengan ex-girlfriend dia? >> macam tak je

24. Bila you sudah menjadi isteri, suami you nak keluar dengan kawan-kawan lelaki dia, you akan larang tak? >> tengok keadaan/kekerapan. nak join jgk boleh?

25. Bagaimana pula jika ada seorang wanita yang dalam kesusahan, perlukan bantuan suami you. Adakah you akan cemburu? >> mungkin. Sila inform dulu sebelum tolong

26. Seorang lelaki, sangat suka masakan ibunya, jadi apabila berkahwin, dia akan mengharapkan pasangannya pandai memasak sesedap ibunya, adakah you boleh lakukannya? >> bole belajar, tapi kalau tak terer bab masak mungkin terer bab lain..

27. What is your favourite movie/songs� suka menonton movie or going for a concert? Mungkin suka tengok teater? -  >> suka semua

28. Suka jogging? Exercise? Swimming? >> swimming (gaya bebas)

29. Apakah tabiat buruk you? >> cepat naik marah (tapi cepat cool)

30. Very sure you tidak akan benarkan suami you kahwin lagi seorang, tetapi bagaimana jika dia dan girl tu sudah jatuh cinta� kalau tak kahwin nanti berdosa. So apa solutions dia? >> takleh nak fikir. tunggu la dalam situasi itu (hopefully not)

Rate

1

lotan montot kang!!
Fantaghiro Post at 21-2-2012 16:20

sampai ati ke...?hehehe....