CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 14693|Reply: 165

Thread closed

Close [Copy link]
Post Last Edit by sourplum at 3-2-2012 23:33

aku tak puas hati lah ngan hidup aku nih!!! (aku saja wat thread ni sbb nak print out nasihat2 kowg n pas kat org yg sll ngeluh tentang idup dia)

salam.

wey wey wey... aku tak puas hati lah ngan idup aku nih! nape orang len pakai kete aku nek bas/lrt/ktm jer?? dah lah kena tolak2, himpit2, sesak2!!! mcm ape tah!

nape aku keje dah bertahun2 gaji naik ciput je??? padahal aku wat je keje yang orang suh??? nape orang sll cari pasal ngan aku padahal aku tak pernah kacau idup derang??? nak je aku hempuk2 orang yang kaya2 sebab nape aku hidup tak jadik kaya mcm derang??? nape haaa?????

aku benci lah ngan hidup aku!!! dah la gaji kecik!!! ade je duit aku menabung mesti habis sebab nak bagi kat mak la, adik nak pinjam lah, kawan nak pinjam lah... tak penah nya impian aku nak beli harta tercapai!!! aku benci lahhh!!!!!! nak bunuh diri tapi kang sakit lak..... adoiyaiiiii....... kenapakah hidup aku tak seindah dalam karya2 yang best2, anak orang kaya, dapat je ap yang derang nak kan........ nape aku tak leh dapat macam derang??????? nape????????

aku benci lah hidup aku nih!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

jgn merungut.

Rate

1

Post Last Edit by matryoshka7 at 1-2-2012 09:55

sabar.....sabar.....tak baik mengeluh....Tuhan tak suka....lagi banyak ko mengeluh lagi banyak Dia turunkan masalah n bala pada ko sebab ko tak bersyukur kat Dia.....

Post Last Edit by sya_sugar_sugar at 1-2-2012 10:33

wey wey wey... aku tak puas hati lah ngan idup aku nih! nape orang len pakai kete aku nek bas/lrt/ktm jer?? dah lah kena tolak2
, himpit2, sesak2 !!! mcm ape tah! nape aku keje dah bertahun2 gaji naik ciput je??? padahal aku wat je keje yang orang suh??? nape orang sll cari pasal ngan aku padahal aku tak pernah kacau idup derang???  nak je aku hempuk2 orang yang kaya2 sebab nape aku hidup tak jadik kaya mcm derang???  nape haaa ?????

aku benci lah ngan hidup aku!!!  dah la gaji kecik!!! ade je duit aku menabung mesti habis sebab nak bagi kat mak la, adik nak pinjam lah, kawan nak pinjam lah... tak penah nya impian aku nak beli harta tercapai!!!  aku benci lahhh!!!!!! nak bunuh diri tapi kang sakit lak..... adoiyaiiiii....... kenapakah hidup aku tak seindah dalam karya2 yang best2, anak orang kaya, dapat je ap yang derang nak kan........ nape aku tak leh dapat macam derang??????? nape????????

aku benci lah hidup aku nih!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

ko ni...tu la, asik tengok citer2 org kaya kat TV, filem... khen dah kena racun.
Pastu kat internet asik surf & diexpose dgn high-end life-style.

Allah marah... macam lah kalo kita mengomel ' laaa, napalah pulak hujan hari ni..."
Melawan ketentuan... ada caranya nak alihkan sumer kesusahan tu.
Ko tak fikir kew... ni adalah ujian? rahmat? bala? kifarah atas ko?

Ko yg pilih... nak turn dia jd kufur atau syukur.

Kesusahan boleh buat kita lebih padu susun strategy & lipat kali ganda usaha & tingkatkan amalan.
Jadi better person & berjaya.

alah korang tak rasa apa aku rasa senang lah cakap!!! banyak lagi bala yang menimpa aku tapi aku sabar je.. salah satunya aku ni tak jugak bertemu jodoh yang kaya2.... nape???nape?????? member2 aku sume dah kawin, beranak pinak, tengok paper hari ni, kat sarawak terberanak tepi jalan, tu pon anak ke-12 tau?????

tapi aku ni tak jugak dapat mcam orang len!!!!!!! :@

patutlah tak senang2...

Follow Us
x pernah nk bersyukur dgn pe yg ada..iklas la utk wat sume bnda tu...hati ko tu dh sakit,...byk2 la istighfar..cakap mmg la senang....jgn igt orang yg dh kaya tu hidup dorg pun 'senang'...

Reply 6# tuah_r

ala ko dah kaya senang blagak la ngan aku kan?????

Reply 4# sya_sugar_sugar

ala, kat tv tu korang2 pon penah tangok, wpon si pasah tu larik ikut johan yang miskin tapi last2 derang hepi gak sbb bapak si pasah tu kayo... aku ni manusia, human being man!!! of cos lah aku terdetik gak nak mcm tu... kalo aku naik bas g keje, ken ujan, hati tak sakit ke? kalao lewat sampai opis, kena marah lagik!!! bengang arr!!!!!!! :@

Reply 7# Yna@shynee

kadang2 aku pk nak je jadik mcm kucing cam abatar ko tuh...... wpon derang kucing terbia kena panas ujan tapi hewan2 kan sll berzikir kat Allah SWT, tapi aku bengang gak sbb dah mcm2 usaha aku wat nak tingkatkan taraf idup aku tapi failed je manjang........ mana tak bengang!!!!!!!!!

TT solat cukup tak?

Umur dah brapa ni? Harap bertaubat cepat2. Sekurangnya TT tak la sampai mati sebab tak makan ye x?

Cuba tengook gambar ni

Cuba bawak2 bersyukur la TT oi... :@

perlu ke jadik kaya

ok kalo macam tu TT cakap so TT ko teruskan lar banyak mengeluh dan tak bersyukur....

Reply 9# imanda

Maksud Istidraj
Ianya adalah pemberian nikmat Allah kepada manusia yang mana pemberian itu tidak diredhaiNya. Inilah yang dinamakan istidraj.

Rasullulah s. a. w. bersabda :”Apabila kamu melihat bahawa Allah Taala memberikan nikmat kepada hambanya yang selalu membuat maksiat(durhaka),ketahuilah bahawa orang itu telah diistidrajkan oleh Allah SWT.”(Diriwayatkan oleh At-Tabrani, Ahmad dan Al-Baihaqi)

Tetapi, manusia yang durhaka dan sering berbuat maksiat yang terkeliru dengan pemikirannya merasakan bahawa nikmat yang telah datang kepadanya adalah kerana Allah berserta dan kasih dengan perbuatan maksiat mereka. Masih ada juga orang ragu-ragu, kerana kalau kita hendak dapat kebahagian di dunia dan akhirat kita mesti ikut jejak langkah Rasullulah saw dan berpegang teguh pada agama Islam.

Tetapi bagaimana dengan ada orang yang sembahyang 5 waktu sehari semalam, bangun tengah malam bertahajjud, puasa bukan di bulan Ramadhan sahaja, bahkan Isnin, Khamis dan puasa sunat yang lain. Tapi, hidup mereka biasa sahaja. Ada yang susah juga. Kenapa? Dan bagaimana pula orang yang seumur hidup tak sembahyang, puasa pun tak pernah, rumahnya tersergam indah, kereta mewah menjalar, duit banyak, dia boleh hidup kaya dan mewah. Bila kita tanya, apa kamu tak takut mati? Katanya, alah, orang lain pun mati juga, kalau masuk neraka, ramai-ramai. Tak kisahlah! Sombongnya mereka, takburnya mereka.

Rasullulah s. a. w. naik ke langit bertemu Allah pun tak sombong, Nabi Sulaiman, sebesar-besar pangkatnya sehinggakan semua makhluk di muka bumi tunduk di bawah perintahnya pun tak sombong! Secantik-cantik Nabi Yusof dan semerdu suara Nabi Daud, mereka tak sombong. Bila sampai masa dan ketikanya, mereka tunduk dan sujud menyembah Allah.

Manusia istidraj – Manusia yang lupa daratan. Walaupun berbuat maksiat, dia merasa Allah menyayanginya. Mereka memandang hina kepada orang yang beramal. “Dia tu siang malam ke masjid, basikal pun tak mampu beli, sedangkan aku ke kelab malam pun dengan kereta mewah. Tak payah beribadat pun, rezeki datang mencurah-curah. Kalau dia tu sikit ibadat tentu boleh kaya macam aku, katanya sombong.” Sebenarnya, kadang-kadang Allah memberikan nikmat yang banyak dengan tujuan untuk menghancurkannya.

Rasullulah s. a. w bersabda: “Apabila Allah menghendaki untuk membinasakan semut, Allah terbangkan semua itu dengan dua sayapnya” (Kitab Nasaibul’Ibad)

Anai-anai, jika tidak bersayap, maka dia akan duduk diam di bawah batu atau merayap di celah-celah daun, tetapi jika Allah hendak membinasakannya, Allah berikan dia sayap. Lalu, bila sudah bersayap, anai-anai pun menjadi kelkatu. Kelkatu, bila mendapat nikmat(sayap), dia akan cuba melawan api. Begitu juga manusia, bila mendapat nikmat, cuba hendak melawan Allah swt.

Buktinya, Firaun. Nikmatnya tak terkira, tidak pernah sakit, bersin pun tidak pernah kerana Allah berikannya nikmat kesihatan. Orang lain selalu sakit, tapi Firaun tidak, orang lain mati, namun dia masih belum mati-mati juga, sampai rasa angkuh dan besar diri lantas mengaku dirinya tuhan. Tapi dengan nikmat itulah Allah binasakan dia.

Namrud, yang cuba membakar Nabi Ibrahim. Betapa besar pangkat Namrud? Dia begitu sombong dengan Allah, akhirnya menemui ajalnya hanya disebabkan seekor nyamuk masuk ke dalam lubang hidungnya.

Tidak ada manusia hari ini sekaya Qarun. Anak kunci gudang hartanya sahaja kena dibawa oleh 40 ekor unta. Akhirnya dia ditenggelamkan bersama-sama hartanya sekali akibat terlalu takbur. Jadi kalau kita kaya, jangan sangka Allah sayang, Qarun lagi kaya, akhirnya binasa juga.

Jadi, jika kita kaji dan fikir betul-betul, maka terjawablah segala keraguan yang mengganggu fikiran kita. Mengapa orang kafir kaya, dan orang yang berbuat maksiat hidup senang /mewah. Pemberian yang diberikan oleh Allah pada mereka bukanlah yang diredhaiNya. Rupa-rupanya ianya adalah bertujuan untuk menghancurkannya. Untuk apa hidup ini tanpa keredhaanNya?

Tetapi jangan pula ada orang kaya beribadat, masuk masjid dengan kereta mewah kita katakan itu istidraj. Orang naik pangkat, istidraj. Orang-orang besar, istidraj. Jangan! Orang yang mengunakan nikmatnya untuk kebajikan untuk mengabdi kepada Allah bukan istidraj. Dan jangan pula kita tidak mahu kekayaan. Kalau hendak selamat, hidup kita mesti ada pegangan. Bukan kaya yang kita cari, juga bukan miskin yang kita cari.

Tujuan hidup kita adalah mencari keredaan Allah. Bagaimana cara untuk menentukan nikmat yang diredhai Allah? Seseorang itu dapat menyedari hakikat yang sebenarnya tentang nikmat yang diterimanya itu ialah apabila dia bersyukur nikmatnya. Dia akan mengunakan pemberian ke jalan kebaikan dan sentiasa redha dan ikhlas mengabdikan diri kepada Allah. Maka segala limpah kurnia yang diperolehi itu adalah nikmat pemberian yang diredhai Allah. Bila tujuan hidup kita untuk mencari keredhaan Allah, niscaya selamatlah kita di dunia dan akhirat.

kredit: http://peribadirasulullah.wordpress.com

Rate

1

padanla drama2 suka wat dua watak heroin...
satu heroin baik,satu heroin jahat......
citer korea paling suka buat watak mcm tu....
heroin jahat tu asyik tak puas ati jeks dalam idop dia...
kunun2 dah puas idop susah masa kecik,so sanggup tikam belakang,khianat persahahabatan...kesian kat heroin baik....
kiranya ko ni heroin jahat la ek....

kalau tak puas hati dengan idop,berusaha la lagi...
kalau dah berusaha masih tak puas hati jugak,tingkatkan lagi usaha.....
ko ingat suma orang lahir sebagai anak orang kaya ke?.....
abeh yang anak orang kaya tu,bukan keturunan dia dulu susah2 ke....
macam mana dieorang boleh jadi kaya sampai ko rasa jeles kat dieorg?....
jawapannya ialah:
USAHA USAHA USAHA USAHA USAHA
berusahala untuk tingkatkan taraf idop....sambung belajar,buat part time tambah income...
kalau tak,tak wujudla pepatah BERSUSAH SUSAH DAHULU BERSENANG2 KEMUDIAN....

Reply  tuah_r

ala ko dah kaya senang blagak la ngan aku kan?????
imanda Post at 1-2-2012 10:04

haha..buat per berlagak dgn ko....ko tulis kat sini pon bukan nak dgr nasihat..ko just nak meluahkan...kalau ko islam..mesti ko paham konsep qada, qadar,usaha, syukur,tawakal.....

Post Last Edit by maharani_gebu at 1-2-2012 10:20

kalau nak tazkirahkan org mcm TT ni mmg takkan jalan punyer....

TT dulu sekolah pandai x? Ader ponteng kelas x? Ader malas belajar x? SPM cantik x? Ader sambung blajar sampai Ijazah x? Ade selalu ingat yang DIATAS x? Ader bangun tgh2 mlm bute utk dating dgn yg MAHA DIATAS x? Ade TERkurang ajar, TERkasar bahasa, TERdetik dalam hati tak yg FAMILY BANYAK SUSAHKAN ko??? Ade tak bnda yg TT buat tu tak ikhlas tp terpaksa for d sake of nak jaga hati xpecially org yang branakkan TT?

kalau ader ar suma yang diatas : YOU DESERVE ON WHAT YOU HAVE TODAY!!!

Reply 11# aLieNzDaToR

contoh2 kowang bagi ni negro lapa tak makan ni dah lapuk lah..... memang aku sll je tingat kalo aku susah, ad je org yang lagi susah... tapi bila2 aku dapat apa2 mslh yang aku rasa beban sgt2, aku rasa aku lagi susah dari mana2 orang yang susah tu...... tau x??

thread tipu-tipu neyh... attention seekers... kes terpencil pelusuk uraguay

salam.

wey wey wey... aku tak puas hati lah ngan idup aku nih! nape orang len pakai kete aku ne ...
imanda Post at 1-2-2012 09:46

meh jumpa aku. aku tolong kasik PENAMPOR sebijik kat ko
erk! salam