CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: fuyupoktek

sambung blaja - course yg bagus utk gaji yg bagus

kerja gomen gred 41 ko kata sikit? gila ke apa?

kerja gomen bercampur dengan elaun2nya adal ...
RED 666 Post at 27-1-2012 12:27 AM

ni aku cakap berdasarkan pengalaman sendiri, bro..aku keja gomen 3 thn lebih gred J41, 6 thn exprerience kat private..lepas buat pelarasan gaji semua berdasarkan pengalaman2 aku tu, masih lagi rendah berbanding kalau ko keja kat private dengan hampir 10 thn pengalaman kerja ko tu..
kalau ko keja gomen kat kwsan pedalaman semenanjung mesia, ko ingat ko leh dpt ke elaun cola full RM300 tu??

ni aku cakap berdasarkan pengalaman sendiri, bro..aku keja gomen 3 thn lebih gred J41, 6 thn expre ...
disketkosong Post at 27-1-2012 10:17

kerja gomen gred 41 kalau kerja 10 tahun tak silap aku boleh naik 44 dah. masyuk apa

dah la byk elaun, dapat pencen lagi, fuhhh, mewah betul.

setakat ni keje yg aku tau bagi offer lebih dari gomen bagi ialah oil and gas dan banking.

keje selain dari bidang tu jgn dapat harap lebih dari apa yg gomen offer, paling best pun lebih kurang sama cam gomen

kerja gomen gred 41 kalau kerja 10 tahun tak silap aku boleh naik 44 dah. masyuk apa

dah la ...
RED 666 Post at 27-1-2012 11:19 AM
kalau 10 thn kat gomen dah gred 48, bro..
selain oil and gas company ko leh dpt gaji tinggi kat construction company atau consultant based pada pengalaman 10 thn tu..
gaji aku skrg  selepas buat pelarasan gaji..kalau gaji basic J41 yg fresh graduate  berapa sen sgt pun pas masuk elaun semua..tolak epf lagi selama 3 thn..tambah dok kat kota besar..kalau dok kt kampung boleh la kot nak bermewah sikit..

m

Post Last Edit by RED 666 at 27-1-2012 15:12
kalau 10 thn kat gomen dah gred 48, bro..
selain oil and gas company ko leh dpt gaji tinggi kat con ...
disketkosong Post at 27-1-2012 11:42

gred 48? lagilah masyuk!!!!

gaji kau tu dah cukup baik. sampai masa naik gred naiklah gaji kau. aku kerja swasta pakai diploma keje dah 8 tahun gaji masih kurang daripada nilai gaji campur elaun staf gomen diploma gred 29 baru masuk. kompeni aku ni memang teruk, nak naik pangkat susah. aku memang usaha keras nak cari keje lain termasuklah gomen dan kluar dari situ tapi masih takde rezeki.

biar aku bagi tau kau sesuatu, kalau baru masuk gomen walaupun kau dah lama kerja dan berpengalaman, gomen memang layan kau macam fresh je sebab polisi diorang gitu. lainlah swasta, boleh demand gaji ikut pengalaman dan kemahiran.

memang best keje gomen, keje kurang tekanan, gaji banyak. bonus sikit pun sekurang2nya ada elaun. dah bersara ada pencen pulak tu. bukan stakat pencen je, dapat graduiti lagi yg nilainya hampir sama dengan nilai epf orang swasta masa bersara.

kalau duduk kat bandar2 kecil dan kurang besar, memang bertuah sgtlah dapat kerja gomen sebab kat kwsan mcm tu kerja swasta gajinya ciputlah sgt. walaupun elaun cola cuma separuh, jauh lebih baik dari swasta yg langsung takde apa2 elaun.

kalau kat swasta, lagi tinggi gaji kau dapat, lagi dahsyat tekanan kerjanya. member aku keje petronas siap nak berhenti sebab tak tahan.

kalau ko rasa gaji swasta tu besar sgt apsal kau berenti swasta masuk gomen? sudah tentulah nak kerja rilek dan dapat pencen masa tua nanti kan?{:4_500:} {:4_500:} {:4_500:}

aku ni budak dip je, ingat nak sambung dgree tapi umo plak jadi penghalang. bila dah kuar degree nanti susah plak nak dapat keje sebab umo dah lewat sgt masa tu dan byk saingan dari bebudak muda. nak amik kpli pun dah tak layak. aku memang sgt perlukan kerja masa tu sebab nak bayar hutang blaja!!!! korang rasa aku perlu tak sambung?!

gred J48 nih baper gaji dia? sampai 5 angka tak? (termasuklah semua elaun2).

Apa yang saya dapat tau (dan lihat sendiri berulang kali) kerje kat gamen tak best, tak challenging, bosan, ramai pemalas.

Post Last Edit by RED 666 at 27-1-2012 15:19

Apa yang saya dapat  ...
yprat Post at 27-1-2012 15:11

tak sampai 5 angka tapi cukup tinggilah jugak. gred jusa je yg leh pergi 5 angka ni.

kerja rilek dan bermalas2an pun jauh lebih menjamin masa depan berbanding swasta yg sgt memerah keringat dan akan sepak kau bila2 masa sahaja bila diorang rasa khidmat kau tidak diperlukan lagi.

nak cabaran buat saja kerja part time.

aku pelik betul dengan kebykan orang yg kononnya nak kerja mencabar ni. bila dah masuk swasta yg kerjanya sgt mencabar sampai tak tercabar diri sampai rasa tertekan, lepas tu berhenti masuk gomen plak yg memang diketahui kurang cabarannya{:4_500:} {:4_500:} {:4_500:}

Follow Us
Reply 86# RED 666

Saya lebih rela buat kerja bebetol daripada duduk rilek makan gaji buta, tak best langsung, otak rasa cam tak berjalan. Tapi kalau dia kerah bebetul takpe, asalkan gaji nyer setimpal.

sekarang aku keje dalam industri OnG, one of the largest company in the world, memang best, orang2nya betul2 professional kalau buat kerja, semua berlumba2 tapi cara yang elok lah. Gaji takyah cita la, memang masyuk.

tak sampai 5 angka tapi cukup tinggilah jugak. gred jusa je yg leh pergi 5 angka ni.

kerja  ...
RED 666 Post at 27-1-2012 03:16 PM

abis..dah ko rasa keja gomen kurang mencabar tapi ko masih ada hati jugakkan nak masuk gomen....as for me aku join gomen sebab dpt tawaran..lagi pun mmg cita2 aku dr zaman u nak keja ngn gomen..nak berjasa kepada rakyat...wakaka
kalau ko dpt tawaran tu, aku berani kerat ayam takdenya ko nak tolak..kan..kan...sebab bukan semua bernasib baik walaupun berpuluh kali apply SPA..aku sendiri pun bertahun nak tunggu peluang tu...
keja sektor awam ni bkn semua jabatan ko leh rileks ok...!mmg keja swasta ada stress sikit, tapi kalau dalam gomen ko silap buat keputusan sikit je...abis ko kena surcharge..mkn tak abis tau..
takpe la...ko pelan2 cari keja yg boleh offer gaji better dr skrg..byk je company  lain yg leh bagi gaji setimpal..kutip le experience dulu..pastu baru leh ko demand...sekrg majikan tak berapa nak tgk kelulusan atas kertas tu..yg dia carik pengalaman...sebab tak semua org yg pandai belajo tu boleh buat keja..

Reply  RED 666

Saya lebih rela buat kerja bebetol daripada duduk rilek makan gaji buta, ta ...
yprat Post at 27-1-2012 15:22

budak oil and gas rupanya, padanlah tak heran sgt dengan gomen   

seperti yang aku kata sebelum ni, salah satu kerja swasta yg boleh offer lebih dari gomen ialah oil and gas

Post Last Edit by RED 666 at 28-1-2012 00:04
abis..dah ko rasa keja gomen kurang mencabar tapi ko masih ada hati jugakkan nak masuk gomen.. ...
disketkosong Post at 27-1-2012 15:54

tidak dinafikan itulah antara sebabnya aku nak keje gomen

lagipun gaji start keje gomen level jawatan tahap aku ni pun lagi tinggi daripada yg aku dapat skrg.

nak duit lebih buat saja part time lain sebab tak letih dan tak stress

keje swasta cam aku skang ni nak wat part time pun tak sempat sebab badan letih stress pasal keje

dah lah gaji ciput je

nak naik pangkat pun susah

tkdg terfikir gak nk masuk gomen.. rilek cket smbil leh wat bisnes part time..
kalo keje swasta ni penat mane sempat wt part time.. hjg minggu jela..
tp kalo masuk gomen umur da 30... diorg akan tgk pengalaman ke @ kire br masuk?

amek kos medik... harus dapat kerja yang marvelous after 5 years, with good income

plus, dipandang tinggi dalam masyarakat..

kerja gomen gred 41 ko kata sikit? gila ke apa?

kerja gomen bercampur dengan elaun2nya adal ...
RED 666 Post at 27-1-2012 00:27

owh no no no no! big no!!!!!

ni aku cakap berdasarkan pengalaman sendiri, bro..aku keja gomen 3 thn lebih gred J41, 6 thn expre ...
disketkosong Post at 27-1-2012 10:17

J 41 berapa gajinya campur allowance?

amek kos medik... harus dapat kerja yang marvelous after 5 years, with good income

plus, dipand ...
addamnor Post at 27-1-2012 23:21

boasting?

Apa yang saya dapat  ...
yprat Post at 27-1-2012 15:11

tgk lah kau kerja kat mana and nature of your work... cuba kau jadi doctor kerja kat HKL or any government hospital in lembah klang or state hospital.. mahunya kau meroyan nak bunuh diri dan mula melihat how challenging your career life is..

tapi cuba kau jadi kerani cabuk yang kerjanya mengadap komputer 8 jam sehari, pulak tu kat daerah2 terpencil.. mmg hadoo jah la kan..siap boleh bergossip kat porem bagai..

boasting?
ZabedAmin Post at 27-1-2012 23:43

menyindir je lah kak bed! motip amek serious...

iols dalam proses nak tukar kerjaya... rasa nak jadi cikgu la pulak

tkdg terfikir gak nk masuk gomen.. rilek cket smbil leh wat bisnes part time..
kalo keje swasta ni  ...
apple_honey Post at 27-1-2012 21:36

gomen mmg langsung tak pandang pengalaman, pekerja baru semua dilayan macam fresh grad

addamnor Post at 27-1-2012 23:30

Lewat RM2000 hingga awal RM3000

Post Last Edit by disketkosong at 28-1-2012 00:11
addamnor Post at 27-1-2012 11:30 PM

gaji basic J41 RM2088.25 pastu tambah elaun2..pastu potong balik KWSP..tak sampai RM3k pun..

kalau doktor lagi tinggi..tak silap aku fresh graduate doktor masuk2 skim je terus U44 kan..??tapi setimpal la ngan susah payah belajonya kan..mcm skim J ni, belajo pun susah, gaji tak setimpal lak..kalau arkitek starting gaji lebih tinggi 2 anak tangga dr engineer..padahal engineer lagi teruk keja dia..

medic mmg boleh kaya dengan syarat kena keja ngan private atau bukak klinik sendiri..kalau setakat gomen, rasanya nak jadik kaya raya mungkin taklah...nak amik kos medic pun kena tgk kelayakan jgk..bukan semua org layak nak amik kos medic ni..selalunya excellent student je berjaya lepas saringan utk kos medic ni..