CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 16156|Reply: 146

susah ke nak jaga kebersihan?

Post Last Edit by ainnaza at 11-1-2012 15:47

aku nak citer pasal roomate aku..motip aku citer bukan la aku nak mintak nasihat or pandangan cuma aku nak cari tempat utk meluahkan je...aku tension jugak kadang2 dgn roomate aku ni...bab kebersihan mmg fail..aku ni mmg x la rajin or bersih sgt..tp x la sampai tahap pengotor...die rajin la kemas rumah..kalau masak die cuci la..tp kalau bab kebersihan diri..mmg aku x tau la mcm mne die jaga...dan menjadi masalah bile aku kongsi bilik n bilik air dgn die...
die jenis pakai pantyliner... tu kire bagus la kan untuk kebersihan(die pakai pantyliner pn sbb die keputihan byk sgt)..tp yg x boleh blah, die bole biarkan je pantyliner yg dah pakai kat dlm bilik air dgn keadaan terbuka...aku letak bekas barang mandi aku kat atas sinki, kdg2 die boleh ltak pantyliner yg dh pakai dlm bekas barang mandi aku...memang aku cuci kaw2 la barang2 aku...terus aku tukar beli yg sangkut punye...

pernah 1 hr tu die msuk toilet buang air, bile die tanggalkan pantyliner die boleh plak die tepek pantyliner die kat dinding..aku masuk je tgk baik punye pantyliner tu melekat kat dinding dh mcm hiasan je...pastu aku kuar ballik bgtau kat die suh buang pantyliner die..tp esok lusa sama jugak..die buat balik..

kdg2 bile die pakai pad die akan basuh tp bile buang die x kan buang kat tong sampah kat dapur..die akan buang dlm tong sampah bilik...aku x kisah kalau die balut dgn paper tp masalahnye die x balut..kekadang bile basuh bukan sume drh kluar...so nmpak la kesan2 drh kat pad die..kembang tekak aku...

habit die mmg kalau buang pantyliner die x kan basuh dulu..memang la x de drh,tp kalau dh pakai pantyliner n ade keputihan + bau2 yg x best, mesti la boleh mengundang Cik T(tikus) masuk bilik tu...kdg2 kalau kemas bilik, penuh pantyliner bawah katil sbb Cik T bawak lari pantyliner die...dh tau rumah tu ade CIk T, die x de la perasaan nak jaga kebersihan...

pernah satu hari tu, aku masuk tandas..masuk2 aku bau mcm ade bangkai..jenuh aku cari...rupanye2 underware die yg bau mcm bangkai....giler busuk..nak muntah aku..bile aku tgk die, terpikir jugak aku...nnti kalau kawin ttp jugak ke nak wat perangai mcm ni..tahun ni die kawin..mmg la sebelum kawin, pasangan boleh terima..tp kalau dah kawin dengan keadaan die mcm ni..xde plak nak jaga kebersihan sume..mampu ke suami die nak bertahan??plus die mmg ssh nak bangun pagi..silap2 kalau kawin husband die yg wat sarapan...---->bkn la ape yg die buat sumenye buruk..tp bg aku bab kebersihan tu die x titik beratkan...die ni ade byk bagusnye, die suka tolong org...aku suka kwn dgn die..tp bile dh tahap kebersihan die ni kurang, kite sbagai roomate die pn rse x best je...

sorry la kalau terabur citer aku..aku tulis berdasarkan ape yg terkeluar dr hati n kepala aku..so mmg x de masa nak karang bagi cun2..hehehe..fuhhhhh...lega dpt luahkan jugak...

bertabahlah uols...

kak una sarankan, sila tulis atas kad manila 2, peraturan2 bilik...

seyes, masa kak una naka dara dulu, mmg kak una ada wat mcm ni~~ sila lah wat...

Reply 2# lalunagujiwa

ntah la kak una...ain pn x tau nak ckp mcm mne dh...kalau tepek pakai kertas minyak ke, kertas manila ke buat billboard ke, ttp jugak x jln kalau mmg dh dr dulu die mcm tu...

sebenarnya bab2 kebersihan diri ni......
ia nya lebih kepada semulajadi.....
kalau dah memang pengotor kita cakap 40x pun macam tu jugak lah....
pagi ni buat...petang karang....... balik perangai lame....
mungkin boleh cuba ape yg kak una sarankan tu....
bertabah lah.......
memang tension hidup dgn org yg kurang bijak dlm menjaga kebersihan ni...
yg letihnya kita lah....

Reply  lalunagujiwa

ntah la kak una...ain pn x tau nak ckp mcm mne dh...kalau tepek pakai kertas ...
ainnaza Post at 11-1-2012 16:25

biasalah 2 sayam.. benda dah jadi habit...either u bertabahan, or u jadi mulut terabur sikit....
tapi risau masam muka...

susah benda dah jadi salah satu pelengkap idup ni...

biasalah 2 sayam.. benda dah jadi habit...either u bertabahan, or u jadi mulut terabur siki ...
lalunagujiwa Post at 11-1-2012 16:28

tu la..maybe ain kene lebih bertabah kot..sbb kalau jd mulut terabur nnti takut masam muka plak...xnak la mcm tu..sbb bkn la die tu teruk sangat...cuma bab kebersihan agak teruk la...btw, thanks kak una..

Follow Us
sebenarnya bab2 kebersihan diri ni......
ia nya lebih kepada semulajadi.....
kalau dah memang peng ...
aliaa Post at 11-1-2012 16:27

khen...ssh la nak ckp..dah mmg semulajadi nye mcm tu...tp tu la..jgn ditanya kenape rumah byk Cik T..dh puas kitorg cuci rumah  tapi kalau dr diri sendiri x bersih, benda tu ttp ade la kan?

tu la..maybe ain kene lebih bertabah kot..sbb kalau jd mulut terabur nnti takut masam muka plak. ...
ainnaza Post at 11-1-2012 16:36

kalau dah ain rasa macam 2 yg terbaik, baguslah...
sabar, istifar bnyak2, selalu pk kan yg sheols dah nak nikah, x lama dah nak out dari umah ok...

xda hal lah sayam....

euwwwwww

aku memahami gila perasaan kau TT.. housemate aku pon cenghitu gak.. suka benar tinggal pantyliner and pad dalam toilet.. pastu letak kat tpt sabun aku.. mmg aku pissed off gile!!

aku ni jenis mulut laser and lepas.. so aku lahar je dia..

sentap la mula2 tu kan.. tapi lama2 ok la balik.. sebab aku confront dgn dia bg taw apa yg aku tak berkenaan tu utk kebaikan dia gak.. (ceh.. dah macam mak2 bg nasihat kat anak!)

kalau dah ain rasa macam 2 yg terbaik, baguslah...
sabar, istifar bnyak2, selalu pk kan yg ...
lalunagujiwa Post at 11-1-2012 16:50

thanks kak una...nak bg munge2 jgk...   

euwwwwww

aku memahami gila perasaan kau TT.. housemate aku pon cenghitu gak.. suka ben ...
CikTigger Post at 11-1-2012 16:54

khennn???tu la..kite ni berusaha la x mo bg org rase kite ni pengotor ke ape..tp die x pikir pn...

khennn???tu la..kite ni berusaha la x mo bg org rase kite ni pengotor ke ape..tp die x pikir pn. ...
ainnaza Post at 11-1-2012 16:59

itu la pasal... tp siyus.. JIJIK kot bila benda alah tu ada atas brg mandi aku...

Sebenarnya ni suma pasal pendidikan awal dari rumah.  Kalau sedari kecik dia tak pernah dititik beratkan hal2 kebersihan sudah tentu akan terbawa hingga dewasa.  Bayangkan benda2 yang dah digunakannya pun dah sebegitu rupa inikan pula apa yang pada tubuhnya.  Demi kebaikan bersama ada eloknya tegur je perbuatannya itu.  Tak pun cuba buat sesuatu yang dia tak suka tengok apa reaksi dia.  Satu lagi kalau boleh tak payah tolong kemaskan hasil tinggalannya itu tak pun pastikan dia sendiri yang membuangnya.  Kalau asyik tolong kemaskan sampai bila pun dia tak akan sedar.

cuba letak tong sampah kecik dalam bilik air tu.bagitau dia benda2 kotor tu buang dalam tong sampah kecik tu.penuh je buang dalam tong sampah besar.kalau dia ikut tu ko kira bertuahla.

TT try buat benda yg sama kat dia. Pad atau pantyliner yg da pakai, pegi letak kat bekas mandi dia. tepek2 kat almari baju dia ke. tapi takut geli geleman plak nak buat camtu.

Sebenarnya ni suma pasal pendidikan awal dari rumah.  Kalau sedari kecik dia tak pernah dititik bera ...
Artemesiaa Post at 11-1-2012 20:58

tp dr die ckp, mak n ayah die ajar die bagus je..lgpn die bdk sekolah agama kot...ntah la..nak kata pemalas x de la pemalas benar... selama ni mmg x pernah tolong buangkan pn...& pernah jgak tegur die..tp nothing...ntah la..kene tgu hidayah turun depan mata baru nak berubah kot...

cuba letak tong sampah kecik dalam bilik air tu.bagitau dia benda2 kotor tu buang dalam tong sampah  ...
tabasco Post at 12-1-2012 00:21

mmg dah ade tong sampah kecik dh pon...dlm tong sampah pn belambak dah die buang..tgu sebulan dua baru nak g buang kat luar...klu x dalam bilik tu je la...

TT try buat benda yg sama kat dia. Pad atau pantyliner yg da pakai, pegi letak kat bekas mandi dia.  ...
aLieNzDaToR Post at 12-1-2012 07:35

x mau la..sbb kite ni jenis dh tau benda tu kotor..so mcm x lalu plak nak tayang kat org..bkn die yg geli, kite balik yg geli..hehehe

mmg kembang tekak sosi baca pasal pad tuh

ok mcm ni.. pas ni letak la plastik dlm bilik air or tong sampah kecik bawah singki ke apa.. if bilik air kecik letak plastik kat tombol pintu supaya apa segala pantyliner or pad di buang trus dlm plastik tuh.. jgn bawa masuk blik trus..

sosi dlu pun de roomate mcm ni.. lg pengotor

ske masak tp x ske basuh.. pas makan periuk yg dia masak or pinggan yg dia makan dia biar jer smpi kering or berkulat2.. bila nak pakai br dia basuh.. dah la dah berkulat2.. basuh2 trus masak pakai balik..

adoi kita yg nak makan bila dia pelawa ni pun jadik was was.. tp sedap plak tuh dia masak hahahaha...

bertabah la

sok2 dia dah kawen dia akan malu sendiri dengan suami dia.. nnti dia berubah la tuh

mmg kembang tekak sosi baca pasal pad tuh

ok mcm ni.. pas ni letak la plastik dlm bilik air or to ...
sosimple Post at 12-1-2012 22:28

harap2 ade la perubahan die lepas kawin...kdg2 kesian kat tunang die tu...dh la kurus..klu die x jaga kebersihan n menyebabkan tunang die tu sakit bertambah kurus la plak.....thanks kak sosi...