CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: miu84

Berapa bulan/tahun uols kawen sebelum pregnant dengan anak pertama?

10 bln masih blm ada bb

Assalammualaikum.... saya tak rancang apa-apa terus..bunting pelamin. Takut kalau rancang, nanti bila nak anak lambat pulak..so mak cakap tak payah nak sibuk sibuk rancang... so saya pun tak menyibukkan diri untuk rancang.

aku pon tengah try nak peknen...

raya nnt aku kene get ready dengan soklan2...

Aku dpt tau aku peknen masa 1st wedding anniversary. masa tu kira dlm 2-3 weeks peknen dah. selamat takyah beli hadiah!

aku bunting pelamin.. tp gugur lps 4 weeks.. tp alhamdulillah 2 bln lps gugur tu lekat balek,,, skrg anak daa nk masok 3bulan

wallflower posted on 2-8-2012 08:11 AM
siapa nak marah aku marahlah...sebab aku ada sedikit perasaan benci dengan set-set bunting pelamin a ...

ko ckp mcm org tade iman la dol.... dah kalo rezki bunting pelamin takkan nk g buang pulok..
pastu lekat awal bkn semata nk tunjuk kata tak mandul... tp nk mengerat kasih sygkn,, hubungan suami isteri
anak tu kan rezki...

Follow Us
Aku plak sempat la merendek kulu kilir dulu
Sabah 2x
CH berkali2
FH pun sama
Langkawi
Short trip sgl

Dlm mesia je la tp. Sbb pasport x buat.. Ekekek

Now... Alhamdulillah dgn rezeki Tuhan
Sampai aku dok melepek je plak kat rumah ni haa

Tp okt ada trip langkawi. Mujur le. Kalu x kematu bontot asek dok rumah jek

wahhh... apja dah ada.

Hana posted on 18-8-2012 03:56 PM
wahhh... apja dah ada.

ekekek... terang gelap terang gelap gak ni

afja posted on 18-8-2012 02:22 PM
Sabah 2x
CH berkali2

Masalah orang Malaya kita ni..takda lain...passport tak buat lagi.........

Ha ha ha......

afja posted on 19-8-2012 01:30 AM
ekekek... terang gelap terang gelap gak ni

Asal jangan tinggal terang timbul gelap sudah.........

Ha ha ha

wallflower posted on 2-8-2012 08:11 AM
siapa nak marah aku marahlah...sebab aku ada sedikit perasaan benci dengan set-set bunting pelamin a ...

ntah pasal apa,mungkin kerana aku berpandangan yg pasangan baru menikah ni perlukan masa utk ejas kehidupan berumahtangga.Kena pupuk keserasian,kena tahu cara pujuk pasangan bila berlaku perselisihan,kena tahu apa soft spot masing-masing dan perlukan tempoh menikmati saat berdua ketika muda sebelum ada tanggungjawab kepada anak.

Tidak keterlaluan jika aku katakan sesetangah isteri/suami sebenarnya belum betul-betul bersedia menjadi ibubapa walaupun pada fikiran masing-masing terasa seperti sudah layak.Ada kes isteri mengadu tak sempat merasa nikmat sebagai seorang isteri sebab terlalu awal mengandung.Bukan tak sayang anak sendiri,tapi itulah perasaan yg dirasainya...kalau luahkan pun pasti orang akan mengutuk dia dengan pandangan yg terlalu negatif.

Once dah mengandung,bermulalah tanggungjawab yg tak putus-putus sehingga anak itu berdikari dan itu hakikat kehidupan.Jadi apa salahnya dapatkan sedikit waktu untuk berdua mengikut tempoh yg dirasakan sesuai oleh seseorang pasangan itu.

Mengandung bukan semata-mata nak membuktikan yang kita ni tak mandul.

sungguh..daku setuju.. jadiknya daku mmg takkan tanya kengkawan yg baru kawin bab anak nih..biar la dorang idup tanpa tekanan dari kita2 yg selalu sangat nak menyibuk..

Even from the start, En.Suami plan the 1st 2 years tu nak honeymoon dulu.  Kalau boleh, after 2 tahun baru nak anak.  Katanya nak enjoy n spend masa dgn saya dulu and get to know each other.  Lagipun kitorang kenal kejap jer dlm setahun gitu sblm kawin.  Tu pun boleh kira dgn jari berapa kali jumpa sblm berumahtangga.

Tapi masalahnya masyarakat sekeliling yg suka pressure tanya 'belum ada anak?' .....bila jwb belum, diorang tanya lak 'dah berapa lama kawin?' etc...etc....

Mula2 tak kisah tapi lama2 naik kisah ler jugak...   So lps setahun tu macam dah stress giler!  Biasa ler bila dah stress, lagi ler susah nak lekat....

Then finally lps balik dari work cum vacation cum honeymoon trip, weolls pregnant after 15months of marriage. After exactly 2 yrs of marriage, dapat ler doter......Alhamdulillah

So konklusinyer......berhati2 ler bila bercakap sbb setiap percakapan kita tu adalah satu doa sebenarnya

After setahun sebulan kawen alhamdulillah saya hamil ..dpt tau peknen mase bulan pose ritu.
Saya dan suami tidak merancang. Kata2 org sekiling xyah ckp ler..mmg tadah telinge ngn buat bodo je dulu.
Saya percaye cepat atau lambat itu semua rezeki dari Allah. Mungkin ada hikmah disebaliknya..contoh mcm saya..
Mak saya meninggal dunia bulan 3 hari tu..saya lah yang menjaga beliau dihospital. Bayangkan jika saya lekat awal ( lepas kahwin) dan preggy time tu mesti saya tidak dapat jaga emak saya. Sepatutnya hari ni saya dah book tiket tuk g honeymoon lagi..dsebabkan dah ade isi maka honeymoon terpaksa dibatalkan huhu

manakautau posted on 27-9-2012 04:15 PM
Asal jangan tinggal terang timbul gelap sudah.........

suka no ko yek manak mengqoute aku

afja posted on 27-9-2012 07:45 PM
suka no ko yek manak mengqoute aku

Nak peluk hang, hang dah jadi bini orang kan????

Nak MANAK sambung lagi??????

Hu hu hu.....

True-X posted on 2-8-2012 03:13 PM

Mak pak kita dulu bila buat keputusan nak lahirkan zuriat takdok sampai nak hebohkan kat masyarakat kata tengah nak get peknen segala true.......

Tengok yang kuar pun mongel mongel je macam hang hari ini khen????

Nak MANAK sambung lagi??????

4 months after nikah ... Alhamdulillah

afja posted on 18-8-2012 02:22 PM
Sabah 2x
CH berkali2

lambat gak la ye melekat.... udah la kawin senyap2 tak bg tau aku....... lain plak si hana, gebang2 nak kawin, kad jemputan tak bagi.....nyampah tau.....

True-X posted on 2-8-2012 03:13 PM

dah abis raya ni ko dh pregnant blom?  huh soklan kepochi gituhh....

ala besa la, bukannya aku tak penah kena tanya soklan2 gituh.... duluk2 pung besa jah makcik2 kepochi ceruk mana ntah sibuk2 tanya biler nak ader anak... mcm la kalu aku ader anak dorang nak siapkan pampers, duit segala tanggung anak aku... menyibuk jah dorang tau...pastuhh kalu yg jantan plak, dok cucuk2 kata tak pandai main...... mangkuk btui, cakap jeles psl bini aku lawo kan senang....