CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: miu84

Berapa bulan/tahun uols kawen sebelum pregnant dengan anak pertama?

sebulan gitu....

aku kawin muda umur 20... lepas nikah aku kosong brape bulan jer tak nak rancang sebb memang nak anak cepat..

tunggu sebulan nikah x lekat tunggu bulan ke2 pon x lekat mula dah cuak takut x leh ngandung  tengok bulan ke 3 baru lekat..fuhhh legaaaa....

anak ke 2 beza setahun 10 bulan...anak ke 3 beza 3thun setengah.... ni stop dulu kena tunggu 3 tahun sbb operate.. pas tu leh lagi sorg  terus tutp kilang ..kalo boleh nak capat ngandung  biar besar nanti sama2..nanti umur dah 30an ank sume dah besar2 x yah nak sibuk2 branak lagi... hehehe

rezeki anak tu sume urusan Allah.. kite kene usaha la..sabar paling penting.. tak gitu...  ...
auntymelly Post at 21-1-2012 13:52

memang gitu ~.. heee setiap yang pahit tu mesti ada yang manis di hujungnye

Reply  miu84

Bini aku bunting pelamin.....3 minggu kot
nighunter71 Post at 21-1-2012 23:14

cepat sungguh rezekinye!

Reply 124# miu84

Sharp shooter..keh3x

almost 2 years, belum ada baby lagi...taun pertama memang stress kot..ari2 dok pikir..tapi sekarang fikir tu rezeki Allah je nak pinjamkan untuk kita..mungkin belum tiba masa yang sesuai...kira ni enjoy the momentla (pinjam kata memey nomiang)..layan je laki cam baby dulu

Follow Us
layan laki cam baby??
hahaha,,kelakar jerk.

Reply  miu84

Sharp shooter..keh3x
nighunter71 Post at 24-1-2012 01:23

boleh sama geng dgn bang nara~

almost 2 years, belum ada baby lagi...taun pertama memang stress kot..ari2 dok pikir..tapi sekarang  ...
bluecrystal Post at 24-1-2012 11:46

se-geng la pulak kita kan..  xapalah, kita redha saja buat yang terbaik utk setiap situasi yang Allah beri pada kita. dan mudah-mudahan, ada rezeki kite dua utk ada zuriat sendiri satu hari nanti!

anak ke 2 beza setahun 10 bulan...anak ke 3 beza 3thun setengah.... ni stop dulu kena tunggu 3 tahun sbb operate.. pas tu leh lagi sorg  terus tutp kilang ..kalo boleh nak capat ngandung  biar besar nanti sama2..nanti umur dah 30an ank sume dah besar2 x yah nak sibuk2 branak lagi... hehehe
seroja11 Post at 23-1-2012 16:04

klu hubby nak jugak time lepas operate tu mcmana?

dan alih2 wife pregnant lg.. will it be risky?

klu hubby nak jugak time lepas operate tu mcmana?

dan alih2 wife pregnant lg.. will it be ri ...
freekey Post at 25-1-2012 13:16

baca kat mana tah.. bini ngandung eh? tahniahh...

kalau nak tengok bini sakit nak bersalin, pergi private.
kalau bersalin kat kerajaan, ikut nasib la. kalau masa bersalin tu ramai orang (ditutupi tirai) rasa nya suami tak boleh masuk - sebab adik ipar aku tak boleh masuk masa bini dia bersalin.
sorang lagi, adik ipar boleh masuk sebab masa bini dia (biras aku) beranak, tak ramai orang lagi pun bini dia bising. doktor suh laki dia masuk.

aku suggest, pergi ler hosp private.

tapi, selepas kelahiran baby, banyak duit nak guna. betul.
makanan hari2 - makan ikan selama 44 hari..pun duit gak. lagipun ikan mahal skrg nie. dulu2 ikan murah.
tak kan ler hari2 ikan selar. nanti muak.
kalau hari2 ikan baramuddi..ikan siakap..ikan merah..sedap..
pastu, duit akikah lagi..
barang2 kelengkapan baby lagi.
pastu duit upah tukang urut & tungku. - ini penting tau..utk badan perempuan.
badan perempuan sebelum bersalin dgn selepas dahhh tak sama ..kena jaga betul2 selepas bersalin kalau nak UMPPHHH balik.

baca kat mana tah.. bini ngandung eh? tahniahh...

kalau nak tengok bini sakit  ...
Hana Post at 25-1-2012 14:18

huhuh tak jawab pun soalan..

anyway thanks.. bt actually belum pegi scan lg.. just based on 2 positive UPTs.. so tak berani lg nak claim wife dah betul2 preggy.. huhu..

sbb rasa mcm tak caya je.. coz dah selalu sgt tgk UPT tu negative semedang..

pasal kos2 lepas bersalin tu.. ermmmmmmmmmmm....

saya bunting pelamin.....

Post Last Edit by Hana at 25-1-2012 18:03

anyway thanks.. bt actually belum pegi scan lg.. ju ...
freekey Post at 25-1-2012 14:26

test UTP tu mmg strong dah tu. kalau 2 line tu, mmg 2 line ler tu. lagi2 kalau line tu terang jelas dan nyata. bukan blur blur.
scan tu just utk baby dlm rahim ke luar rahim. itu ajek. tapi, ada jugak orang takmo scan.

yes..sila menabung dari awal. tapi,kalau nak harapakan rezeki anak pun boleh gak.

rezeki anak tu tak semistinya maksudnya DUIT..
maybe..(aku ambik contoh terdekat biras aku laa)
1. boleh bf anak secara exclusive (save DUIT dari beli susu - susu mahal oooooo..)
2. anak tak kulit sensitif - boleh taram ajek pakai pampers murah cheap cheap (boleh save duit dari beli pampers mamypoko, huggies, what so ever)
3. duduk area kampung. - boleh save duit tukang urut yang kena bayar beratus or beribu. sekali datang rm20. gila murah. tukang urut dari thai pulak tu.
4. duduk area kampung yang murah - boleh buat cukur anak (bukan akikah lagi - takat botak kan kepala oleh mak bidan) takat rm200 ajer. makanan? laksa. itu upah orang. laksa tu lengkaplah. orang datang lawat2 & bagi jamu laksa.
5. duduk area kampung dekat border. - beli baju baby murah2 kat border.
6. anak jenis senang dijaga/bukan jenis banyak ragam wp 1st. minum susu, tido. minum susu tdo. so, biras aku ada masa utk mengepam byk2 susu utk buat stok. ada baby bukan jenis senang dijaga. jenis nak berdukung la..jenis menangissss memanjangg - itu anak aku yang first la tu..

aku mmg jeles lah biras aku tu. - tak bagus kan? tapi, mmg aku jeles nie..
biras aku & adik ipar aku tu dua dua pegawai gomen.

Reply 134# Hana

suke review Hana tang rezeki anak ni...yup betul, rezeki anak2 ni x semestinya dikira dgn duit ringgit, lain la kalo ko beranak tetiba kt uri melekat duit 1 jota......ha tu betul2 rezeki duit ringgit tu (eh apelah aku melalut duit lekat kt uri lak - bengong! hahahahaha)

k, menjawab soalan thread TT, i dh vote & gatei tgn nk type gak kt sini...pas kawin 2 tahun 6 bulan, i peknen anak yg 1st....pastu mcm non stop lak...asal anak aku umo setahun 3-6 bln, aku pun peknen...{:4_238:}

Reply 128# miu84

Dia pong sharp shooter ker?

Reply  miu84

Dia pong sharp shooter ker?
nighunter71 Post at 26-1-2012 02:14

menurut kata bininya di blog~

anyway thanks.. bt actually belum pegi scan lg.. ju ...
freekey Post at 25-1-2012 14:26

priki...wifey da pregnant?! Alhamdulillah!!! pernah baca post you pasal nak dpt anak. InsyaAllah, kalo dah dua upt positif, memang betul la tu. semoga selamat proses kehamilan dan kelahiran. selamat menjadi daddy yang terbaik!

Reply  Hana

suke review Hana tang rezeki anak ni...yup betul, rezeki anak2 ni x semestinya dikir ...
peahjamboo Post at 25-1-2012 20:48

eh eh bestnya...rezeki you lambat, tapi lepas tu ha, berderet! kalo ada rezeki iols dapat anak nnt, best jugak kalau lepas tu berderet. nak catch up dgn member2 lain kan

Reply 139# miu84

TT umo 28 ka? relax je, jgn stresskan pale dok pikir bebenda tu...cume fikir, Allah Ta'ala tu Maha Mengetahui...Dia tau apa yg terbaik utk hamba-Nya. mcm me dulu, bile dpt tau preggy anak yg 1st tu, baru sedar nape Dia tak bagi awal2 dulu...mmg bersyukur sgt2, kalo x, tah jd ape la gamaknye...wallahua'lam...