CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: miu84

Berapa bulan/tahun uols kawen sebelum pregnant dengan anak pertama?

BingkaUbi posted on 28-9-2012 01:28 PM
lambat gak la ye melekat.... udah la kawin senyap2 tak bg tau aku....... lain plak si hana, gebang ...

X pakai gam gajah. Tu sbb x melekat...erm

afja posted on 28-9-2012 04:39 PM
X pakai gam gajah. Tu sbb x melekat...erm

ooooo baru aku tau.... pape la apja, janji happy...

BingkaUbi posted on 28-9-2012 04:53 PM
ooooo baru aku tau.... pape la apja, janji happy...

ini bukan spam

afja posted on 28-9-2012 05:06 PM
ini bukan spam

ntahnya ni spam ke hapa... aku tgk merata thread ada jah spam dari momod sendri...

BingkaUbi posted on 28-9-2012 01:32 PM
dah abis raya ni ko dh pregnant blom?  huh soklan kepochi gituhh....

ala besa la, bukannya aku  ...

hi abg bing... thanks for asking....nampaknyer belum rejeki lagi...

yaa.. ramai benar yg bertannye... but dont worill we stil can handle it.. hehehe..

aku dh berhenti mencuba... 2 tahun lepas aku mengadu kt forum ni n ada akak tu tlg n aku berjaya dpt anak angkat yg mmg aku syg cm anak sendri n muka pn sgt serupa dgn aku n hubby... ajaib sgt... pnah gak terasa nk cuba utk zuriat sndri tp mmgu lepas aku dh buat keputusan utk berhenti mencuba sbb bg aku dh cukup sorg anak ni... walaupun aku susah ati sbb dia x layak warisi harta kami tp akn cari solution bila tiba masanya.. bagi aku dh x penting samada anak aku mewarisi DNA aku n suami ke tak asalkan kami mmg anggap dia anak kandung kami... aku dh pesan kt laki aku kalo teringin nk zuriat sendri sebaiknya kawin awal...jgn bila aku dh tua n x laku baru gatal nk bini muda dgn alasan anak plak.. teraniaya la aku cmtu..huhu

Follow Us
clarizsa posted on 30-9-2012 10:33 PM
aku dh berhenti mencuba... 2 tahun lepas aku mengadu kt forum ni n ada akak tu tlg n aku berjaya dpt ...

Belum ada anak tapi sayang anak angkat macam anak sendiri......

I'm confused.......

manakautau posted on 1-10-2012 01:19 AM
Belum ada anak tapi sayang anak angkat macam anak sendiri......

I'm confused.......

maybe sbb dia dh putus asa takde anak lagik... so anggap la anak tuh mcm anak dia... sampai 1 tahap org dh berhenti mengharap... ngerti?

True-X posted on 28-9-2012 10:24 PM
hi abg bing... thanks for asking....nampaknyer belum rejeki lagi...

yaa.. ramai benar yg bertan ...

chaiyokk la.... x tau nk bahasakan diri apa... la ni sana sini org panggil abang....terasa penyayang gituhh.....

aku duluk 6th++... lepas thn ke 7 windu plak nk dengar org tanya soklan yg sama berulang kali....

sky dah dkt 2 tahun kawin tp lum ada rezeki lagi...

dekat 5 tahun...

sky8gurl posted on 19-10-2012 08:25 PM
sky dah dkt 2 tahun kawin tp lum ada rezeki lagi...

insyaallah nati ade la rezeki.....yg penting usaha kena lebih..hehehe.

Masa awal perkahwinan dulu memang berharap agar cepat dikurniakan zuriat sebab umur pun dah tinggi jugak tapi syukurlah conceived lepas 1 tahun 6 bulan.  Lepas tu berhajat nak tambah anak selang 2 tahun sekali tapi takde rezeki.  
Bila dah berhenti berharap untuk dapatkan anak ke 2 , tup2 lepas si sulong dah masuk sekolah menengah tiba2 dapat sorang lagi.
Rasanya lepas dapat yang nie, agar sukar menambah bilangan anak lagi memandangkan usia sudah senja.. Last edited by JDT on 22-10-2012 10:49 PM

taun lepas ngandung tp gugur... memang ngam2 pas 5 taun usia perkahwinan... tp tu la aku dan somi dari awal kawen x terlalu pikir sngat klo x dapat anak... usaha pon xde... cuma pikir klo ade ade la... klo xde bile smpai masa baru la pikir cane... mase btol2 belalu dgn cepat... tau2 dah lima taun kawen...

taun lepas lekat pon mungkin sbb minum bidadari sbb keputihan yg banyak sngat plus gatal... memang pastu ilang keputihan n gatal2 dan tup2 ngandung.. memang rezeki Allah nak bagi tp apakan daya gugur pulak masa kandungan 2 bulan... sambung minum bidadari lg mane tau lekat lg... tp minum dah beberapa bulan x lekat2 pon... last2 malas nak minum... keputihan pon dah baik... lgpon mungkin sbb lama2 dah betukar tujuan kot arapkan minum supaya boleh ngandung... Allah x bagi agaknye...

taun ni kawan ajak gi minum nutrisi sbb cakap ngan die susah nak berak pastu kaki kerap kebas... x leh dok lama... pegi2 produk herbalife rupenye.. satu ari minum 1 set rm13.. tp x gi tiap2 ari... kopak duit aku... tp memang ilang la kebas2 kaki dan senang berak.. seminggu cume gi lam 2-3 kali je... time keje... pas sebulan lebih minum tetibe disahkan ngandung lg... alhamdulillah Allah nak bg lg... padahal tujuan utama aku minum bukan la nak ngandung pon pada mulanye.. skang dah 5 bulan.. harap2 xde la berlaku keguguran lg... lebih 5 taun aku tunggu...

nota kaki: aku bukan nak promote produk2 kat atas tu ye... jual pon jauh sekali... minum pon atas dasar kesihatan.. cume sebut nama je mane tau dapat membantu isteri yg cube tuk conceive... dan bile guna produk tu jgn taksub sngat... cukup la tujuan sekadar mencuba n yakin klo x minum pape produk pon Allah tetap akan bagi rezeki cume cepat atau lambat je...

Semuga selamat buat Whadda dan kandungan sehingga selamat bersalin.  Jaga kesihatan dan jangan terlampau aktif, banyakkan berehat ya..

setelah hampir 2 tahun setengah kawen baru la dikurniakan cahaya mata. tu pun slps g jumpa doktor. plg tk dijangka 1st baby dh double. sepasang plak tu. dh dpt cover setahun. syukur pd Allah keinginan nk baby kembar di makbul kan.

clarizsa posted on 30-9-2012 10:33 PM
aku dh berhenti mencuba... 2 tahun lepas aku mengadu kt forum ni n ada akak tu tlg n aku berjaya dpt ...
aku dh pesan kt laki aku kalo teringin nk zuriat sendri sebaiknya kawin awal...jgn bila aku dh tua n x laku baru gatal nk bini muda dgn alasan anak plak..

bertuahnya kalo bini aku berfikiran gini...

sy kawin lps raya pose ritu.. skrg cek upt 2 line .. lbh kurg 5mgu kot.. xg cek doc lg.. tgah bln ni bru sanding belah laki... klu btul ngandung ,sanding 3 la gamaknya.. hehe

dkt 5 thn kawen tp masih blum ada rezeki lg...huhuhhuu..

manflanker posted on 31-10-2012 04:33 PM
setelah hampir 2 tahun setengah kawen baru la dikurniakan cahaya mata. tu pun slps g jumpa doktor. p ...

wah best nyer dpt twins....