CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: 800214

Tahu kecurangan BIL, tp x smpai ati nak bgtau kakak. [update:BIL dah ceraikan bi

Close [Copy link]
Yup,lelaki tu kurus2 tinggi kan? gigi mcm tak rata sangat? muka ala2 cina + jawa kan?  keta alfa ...
shielammb Post at 26-1-2012 08:21

dah PM..

dah PM..
800214 Post at 26-1-2012 08:54

Bole bagi mail lain tak? coz i send tak bole..

Bole bagi mail lain tak? coz i send tak bole..
shielammb Post at 26-1-2012 09:09

done.anto cpt2.aku nak wish slamat pengantin baru kat abgku tersayang tu

Reply 123# 800214

dah kawin ke?  aduhhh.. sedihnyer... kenapa lelaki suka tipu isteri?? x dpt bayangkan betapa hancurnyer hati kakak you.. Ya Allah.. moga diberikan kesabaran & ketabahan pd kakak you.. I baca ni pun rasa nak nangis.. takut mendengarnyer sebb asben I pun bikers... so far Alhamdulillah dr sebelum kawin hg kini (dah 19 thn kenal & 14thn berkahwin..) asben I bukan kaki pompuan.. Moga dijauhkan dr dugaan semcm ini pada keluarga ku... Amin..

ye..mereka dah kawen..time kasih sheila mambo kerana telah clearkan segala yang keruh selama ni..depan kite kemain baik...1 of abg ipar yg baik.slalu tolong aku,masa aku bujang2 slalu kasi aku duit,hanta amik aku kat jln duta bla aku dtg dr kpg...sgt sedih tgk gambo dia ngan pompuan lain...ko elok2 dpt bini yg bertutup,ko nak yg bkk2...yg smoking walhal ko sendiri x smoking..WTH???kakak aku dah sgt bersedia.cerai2 pun cerai la kate dia...

ye..mereka dah kawen..time kasih sheila mambo kerana telah clearkan segala yang keruh selama ni..dep ...
800214 Post at 26-1-2012 10:08

Banyakan bersabar, nie semua ujian dari yg maha esa. Bagi aku tak patut lah BIL u bertindak sedemikian,tak hiraukan perasaan si isteri yg dulunya byk menolong si suami, tak rasa kesian kt anak bini betul....

Follow Us
Banyakan bersabar, nie semua ujian dari yg maha esa. Bagi aku tak patut lah BIL u bertindak ...
shielammb Post at 26-1-2012 10:43

nasib kakak i..i dah email gambo tu kat dia.biar la drg selesai laki bini..nyesal lambat bgtau..baru lagi kot drg kawen...masa my BIL kata nak OT ke sarawak..konon bz,keje,rupa2nya menyundal...anak dh 4 kot..tambah anak janda dah 6..anak ngan janda lg nnt??elok la ni gaji belas2 k pun kate semput..nnt terduduk trus.if bercerai pun,i akan pastikan my sis tuntut nafkah anak2 1k srg...hamek kooo!mementang le kakak aku tu tua sket dr dia..xreti pakai daring2 gitu.xreti nak kiss2 mulut dpn org..xreti isap rokok..ko main2kan dia ye..Allah tu maha besar,moga Allah membalas

ye..mereka dah kawen..time kasih sheila mambo kerana telah clearkan segala yang keruh selama ni..dep ...

adesss..
mintak akak ko prepare dgn apa2 yg leh dituntut.. terutamanya nafkah anak2..

aku tak advise utk cerai..
but knowing women, takkan sumanya sabar dan redha menerima takdir perkongsian seorg suami..

Reply 127# 800214

next time u tau husband saudara mara u atau kwn2 u ada skandal kat luar jgn ragu2 nak bgtau kat diorg, lg cepat u bgtau lg bagus.  Sekurang-kurangnya kalau diorg tau dari awal senang nak monitor husband diorg, kalau lambat jd mcm ni lah dah tak sempat nak buat apa2 , yelah bila dah nikah kita nak pisahkan pun dah berdosa, kalau belum nikah macam kita boleh buat...

adesss..
mintak akak ko prepare dgn apa2 yg leh dituntut.. terutamanya nafkah anak2..

aku ta ...
ParinAmat Post at 26-1-2012 15:04

Cam kes poi pulak..poi masih bertahan dan sampai bila, hanya Allah yg tahu

Bercerai ni mmg sakit sgt tapi kdg2 penawar yg mujarab pada mereka yg sudah terlalu dilukai. Nasib baiklah kakak kau kerja, sekurang-kurangnya ada back up sikit... Apa kata kau suruh kakak kau bertenang dulu? Mungkin penceraian bukan cara penyelesaian untuk jangka panjang, setakat nak lepaskan sakit dan geram serta api kemarahan takut tak berbaloi pulak. Selama ni abang ipar kau baik, tetiba saja berubah so mesti ada yg tak kena dlm r/tangga dia org ni....mungkin ada yg dia org tak nak share dgn org lain..

Reply 130# poisonhoney266

btahan ajelah puan poisonhoney266..

lain org, lain ujian yg ALlah bagi..
sebenarnya bila memiliki seorng somi yg tak dikongsi org lain pon satu bentuk ujian juga..

jgn sok2 kita masuk neraka sbb ujian yg Tuhan bagi, tak kira la poli ke mono je sume ujian tu ada rating markah sama ada sangat cemerlang atau sangat fail..

Reply 125# 800214

Bodoh BIL ko tu.. dpt yg baik.. yg itu2 jugak yg dikejarnyer... esok2 nyesal baru padan muka...

bila citer kat incik hubby,mmg dia ngucap pjg..dia teringatkan arwah bapak kawannye yg menderita smpai mati gara2 dikikis bini no 2.pencen segala suma bini no 2 yg bolot..kwn dia dah malas amik port pasal ayah dia.seb baik la anak2 dah besar..mmg kena kikis abis la..pastu bla sakit bini no 2 buat xtau je...

Reply  poisonhoney266

btahan ajelah puan poisonhoney266..

lain org, lain ujian yg ALlah ...
ParinAmat Post at 27-1-2012 10:06

Bertahan selagi mampu..cuma poi takut kalau poi failed dengan ujian ni..semoga Allah berikan yg terbaik

Reply 134# 800214

dah nasib dia dapat bini from hell..

kes ni dah setel ke?
ataupon ko ada update pasal tindakan akak ko?

Reply 135# poisonhoney266

yg terbaik cuma laki org je yg tinggal puan poisonhoney266

Reply  800214

dah nasib dia dapat bini from hell..

kes ni dah setel ke?
ataupon ko ad ...
ParinAmat Post at 27-1-2012 11:11

xde ape nak update buat sementara waktu ni.if nak close thread,silakan...nasik udah jadi bubur.so jo kita kenduri bubur sesama..nak call kakak aku pun cam x brani sgt..takut laki dia ade n rampas tepon dia lak..

Reply 138# 800214

takpe.. rasanya kitorang pon nak tau apa tindakan akak ko lepas ni..
nanti update ekk.. leh jadi panduan utk yg menghadapi dilema mcm dia..

hrp akak ko bertabah..

bg saya bila jadi kes2 camni kita kena back to basic, tanya diri n suami apa tujuan kawin? adakah sebab nak anak? sebab cinta? sebab etc. So kalau sebab anak dah ada anak dah ok, kalau suami buat hal cerai xde masalah. Kalau sebab cinta mean laki dah cintakan orang lain jadi kita yg dah tak dicintai ini pandai2 la bawa diri.

Bagii saya mmng talak kat tangan laki, tapi kita juga berhak tentukan masa depan kita dan hala tuju hidup kita. Jadi pk lah apa kita nak, kalau nak teruskan than terimalah madu anda, kalau x nak, than amik la langkah2 yg perlu. All the best for kakak TT semoga nasib dia dan anak2 terbela..