CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: dr.R

KFC Dilahar Fan FB, KFC Buruk Siku!

untung kfc ni sebab nama dia dah berpuluh tahun kat m'sia..rasa dia tu mmg tip top (walaupun min ...
lilydandelion77 Post at 20-12-2011 03:01 PM

setuju.....if not mistaken..KFC start bertapak kat Malaysia ni pada tahun 1973...udah nak dekat 40 tahun dah......
pasal McD tu mmg aku setuju banget....holding time segala macam produk/burger mmg ada quality control....masa aku keje dulu kalau x silap 15 minit dalam transfer bin kendian akan masuk kategori waste produck ( kecuali produk tertentu )....

untung kfc ni sebab nama dia dah berpuluh tahun kat m'sia..rasa dia tu mmg tip top (walaupun min ...
lilydandelion77 Post at 20-12-2011 15:01

Teruk sangat kan bila tiada pesaing jadi kes serupa ini lah, seperti Mc Donald mereka sentiasa upgrade dan up-to-date disebabkan banyak persaingan seperti Wendy's, Burger King, Carl's Jr, Ramly Burger dan banyak lagi termasuk stall jual burger kat tepi-tepi jalan. Tapi seperti KFC siapa saja pesaingnya? MerryBrown? A&W? rasanya syarikat aku sebut kan ini sekarang lebih pada burger juga sekarang ini kecuali RFC sahaja tapi itulah tak berapa menyengat sangat perngiklanan (sepertinya berkira soal marketing ini).

Aku kadang-kadang teringin nak meratah makan ayam goreng saja, mana ada pilihan selain KFC ini tapi cuba kalau teringin nak makan burger sudah tentu otak kita berfikir macam-macam jenis outlet. Ayam Mc Donald tidak kurang juga sedapnya, tapi harganya lagi mahal kalau dibeli secara ala carte dan perlu menunggu juga setiap kali kalau luar dari waktu lunch hour kemudian tidak menyediakan harga untuk pembelian jumlah yang banyak seperti KFC ada 5, 7, 9 sehinggalah 21 ketul.

Tapi ikut kawan kamu tu 15 minit sahaja tu sangat lah propa, tapi apa boleh kata Mc Donald memang menjaga kualiti sebab selalunya kalau luar dari waktu lunch hour memang kamu order baru dia siapkan dan kemudian hantar (tapi bukan di semua outlet). Macam KFC itu kan ayam, jadi ayam ini terbiar di dalam tray lama pun tak mengapa berbanding burger lebih dari 15 minit kan sudah tidak sedap dan segar sebab semua sauce sudah bercampur dan filletnya sudah tidak segar? kalau fillet tidak segar sudah tentu tidak sedap burger tu kena pula bercampur dengan mayonnaise yang kebiasaannya sejuk dan salad jadinya kurang segar. Tapi macam ayam tidak perlu memikirkan semua itu, hanya biarkan saja tertutup maka ayam akan berada dalam keadaan segar dan panas sebab machine tray mereka itu kan seakan heater saja. Walau bagaimanapun burger KFC juga segar apa, contoh macam Double Zinger burger ini aku dah mencubanya ahad lepas dan sangat sedap, panas dan segar (tapi aku tak suka adanya nenas dalam burger ini).

Rate

1

ayam seketui2 jual kat Pasar Malam pun skang ni ada yg dijual dengan rega RM2.50-4.50 wooo  ...
medangmru Post at 20-12-2011 15:36

Aku terus terang jarang pergi ke pasar malam ni, bukan lah nak mendiva tapi aku seorang yang jenis sayang kereta jadi aku tak rela kereta kesayangan aku tercalar balar walaupun hakikatnya sudah banyak badannya terluka dek kecuaian orang lain (tidak mahu menyalahkan diri sendiri). Sebaliknya rakan serumah aku selalu pergi ke pasar malam ini, tapi ikut dia harga ayam dia selalu beli Kelantan Fried Chicken ke Chickland entah la aku ada terbaca katanya chickland sebelum-sebelum ni. Dia kata harga mengikut part ayam tu, ada yang rm2 hinggalah yang rm2 terutama ribs yang lebih besar. Mungkin tengok lokasi juga mungkin, selalunya ada pasar malam yang tapaknya mahal dan orang pun bertimbun jadi selalu upkan harganya atau pun tempat kamu tengok harga rm 4 ke atas itu mereka claim ayam mereka organik dan dipelihara oleh Melayu Islam dan diberikan makan kismis doa mungkin (melawak saja jangan marah sebab aku tak suka orang claim berlebihan sepertinya ayam tu di MLM kan juga).

Aku terus terang jarang pergi ke pasar malam ni, bukan lah nak mendiva tapi aku seorang yang jen ...
dr.R Post at 20-12-2011 04:20 PM

nak2 plak sekarang rega ayam mahal...konpom rega ayam goreng ikut mahal..............

Teruk sangat kan bila tiada pesaing jadi kes serupa ini lah, seperti Mc Donald mereka sentiasa u ...
dr.R Post at 20-12-2011 16:14

haa..yg 15mins tu burger..yg kt belakang kaunter tu..baru last week aku pesan mc d lunch time guna mc delivery 2 jam tunggu sebab hujan katanya!
sampai2 food dah kejung

wendy's ayam tak sedap.
mc d ayam pun bolehlah.
marry brown?
alahai..lagi kesian nak cerita..

maybe sbb kfc pikir dia leading ayam goreng kat mesia ni so apadehal kupon tarik balik kan?
maybe lah kan..
kita taktau marketing team dorang kene sembur tak hiks.

rasa agak2 kalau kat indon kfc buat hal mcm ni, mau rusuhan depan kfc

Hmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmm...BTW KFC ada dapek bonus tak tahun ni???saper tahu yek??
medangmru Post at 20-12-2011 15:34

mengikut observation, maybe sikit je lah kot bonusnya tahun 2011 tahun agak kurang memberangsangkan utk kfc.

mcm dorang ckp tgu next promo by kfc so peminat-peminat hayam goreng boleh tungguuuuuu lah yek!

Follow Us
April lebih suka Marrybrow...lebih banyak pilihan menu

Itu lah.. Sedap betul hingga menjilat tut..

camner ngan laharan dan "boikot' pasal mende ni...aku nengok makin ramai org kat KFC....

Biasalah....Orang Mudah Luper..