CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: dr.R

KFC Dilahar Fan FB, KFC Buruk Siku!

adoi cepatnya diorang edit video ni hahahah

tgk kat fanpage kfc ni, dalam dok bgtau alasan itu ini, berbalas komen, takde 1 pon perkataan SORRY  ...
miss_jay Post at 15-12-2011 18:36

kannnnn??aku rasa itu yang buat dorang marah sangat tu.boleh pulak kfc post kat wall fb macam biasa,promot benda lain lak macam takde ape yang ebrlaku.lagi lah dorang terbakar.

akak dah lama menyampah dengan KFC nih............

tak patut tak patut

Kesiannya staff/KFC crew tak bersalah, management yg bengong keluarkan promo tu dengan tarikh sah yg tak masuk akal..puaslah crew kat kaunter nak menjawab..so next time sebelum buat apa-apa promosi sila kaji untung rugi dulu

2 tahun lepas, mcd, ade bagi kupon sarapan pagi, kupon tu ade sausage muffin with egg  dengan kopi,, ...
positive_man Post at 15-12-2011 20:32

Oh iya? tidak sangka Mc Donald bermurah hati sebegitu sekali ye, walau bagaimana pun Mc Donald pun pernah merasai zaman merundumnya juga suatu masa dulu iaitu ketika semua umat Islam di Malaysia ini katanya telah berjihad untuk memboikot semua produk Yahudi, Belanda dan Amerika dan akhirnya hanya bertahan beberapa minggu saja akibat selepas itu Mc Donald dengan terdesaknya mengeluarkan Set Lunch mereka dengan harga semurah rm5.90 itu maka berkuburlah jihad itu dengan sia-sia.

Aku juga pernah mendapat kupon secara percuma melalui surat khabar, tidak silap aku Subway percuma dalam surat khabar The Star. Selain itu dulu pernah juga di ruangan surat khabar Metro di ruangan waktu berbuka puasa tajaan KFC, disertakan sekali kupon KFC dengan harga istimewa maka berlubanglah surat khabar Metro itu di pejabat aku setiap hara pada masa tu sebab ada yang rajin menguntingnya.

Pada raya lepas juga seingat aku ada promosi dari Mister Potato dalam botol itu untuk jenis potato baru mereka iaitu rice, dengan pembelian sebotol Mister Potato Rice berharga rm3.50 boleh mendapat kupon di dalamnya iaitu sebiji Domino's Pizza size sederhana dengan harga rm3 sahaja dari harga sebenar rm20++ macam tu. Kebetulan waktu tu aku nak juga ingin mencuba akan kesedapan Mister Potato Rice Crisps, jadi dapatlah aku kupon itu. Nak dibuat cerita seminggu kemudian adalah teringin nak makan pizza jadi pergi lah ke Domino's itu dengan membawa kupon, sekali terkejut rupanya ada syarat tambahan iaitu ianya sah dengan pembelian 1 pizza bersize sederhana barulah dapat beli 1 lagi pizza sederhana dengan harga rm3. Sebab kebetulan masa tu aku saja di rumah kalau beli terlalu banyak untuk aku makan seorang 2 biji tu, jadi aku beredar tak jadi beli dengan rasa sedikit segan sebab ramai juga orang pada masa tu dan aku serahkan kupon pada 1 keluarga yang kebetulan ada di situ yang nak beli pizza.

Rate

1

Follow Us
Kesiannya staff/KFC crew tak bersalah, management yg bengong keluarkan promo tu dengan tarikh sah yg ...
sapp73 Post at 16-12-2011 12:16 AM

ken.............sepatutnya KFC ni taruk tarikh sah tu --> SEHINGGA STOK MASIH ADA camgitu...bukannya taruk sampai sebulan.....so kalau KFC stop kan bila2 masa takder la org nak marah sangat sbb takder tarikh tetap.....ini tak....konon2 nak gah tunjuk yg depa boleh buat apa jer nak compete dengan competitor depa....mmg riak sungguh KFC ni...

Oh iya? tidak sangka Mc Donald bermurah hati sebegitu sekali ye, walau bagaimana pun Mc Donald p ...
dr.R Post at 16-12-2011 12:27 AM

good posting Dr.R...

Reply 87# medangmru

hmm..takpun, kalo betul nak buat promo, agihkan la kupon voucher ni kat tempat KFC sendiri..limitkan, 1 hari, berapa keping, berapa customer jek boleh dapat..ni tak, ada ke diagihkan kat FB..berapa ramai boleh tengok, boleh print berjuta-juta kali..dah tau nak dekat2 bengkrap, serta merta jek tarik balik..apa da..{:4_192:}

p/s:saya saje jek reply kat mod..biar dapat perhatian sikit..dah perhati, tolongla bagi tachang untuk idea saya yang bernas ni..{:4_500:}

Rate

1

Reply  medangmru

hmm..takpun, kalo betul nak buat promo, agihkan la kupon voucher ni kat tempa ...
Nurul8001 Post at 16-12-2011 03:46 PM

good idea gak tu...

Reply 90# medangmru

wah..begitu pantas dan tuntas dapat tachang..terima kasih mod medang..

ini yang syok berkampung kat bod mod ni..{:4_181:}

Reply  medangmru

wah..begitu pantas dan tuntas dapat tachang..terima kasih mod medang..:loveli ...
Nurul8001 Post at 16-12-2011 05:07 PM

Yaaaaaaaaaa........sesama.....selalulah berkampung kat mana2 BOD jagaan tuan hamba k......{:4_237:}

Reply 87# medangmru

Tapi kadang kala term "hingga stok masih ada" pun menyakitkan hati juga promonya.. bila kita tanya dan-dan kata kehabisan stok

Aku x berharap sgt sbb ada tulis valid until  stocks last...kalu ada pun aku xleh mkn jgk

Aku x berharap sgt sbb ada tulis valid until  stocks last...kalu ada pun aku xleh mkn jgk
cmf_death Post at 17-12-2011 06:59 AM

errrrrrrrrrrrr.....sekali sekala apa salahnya Pom det....

errrrrrrrrrrrr.....sekali sekala apa salahnya Pom det....
medangmru Post at 17-12-2011 07:16

Kt cni xde yg halal...huhuhu.. kupon pun xde

Kt cni xde yg halal...huhuhu.. kupon pun xde
cmf_death Post at 17-12-2011 07:24 AM

Errrrrrrrrrrrr...takder yg halal???kat mana mu skang Det???blum balik lagi ke...( sori ketinggalan ketapi plak aku )...

Errrrrrrrrrrrr...takder yg halal???kat mana mu skang Det???blum balik lagi ke...( sori keti ...
medangmru Post at 17-12-2011 07:41

aku kt aussie lg... mlm besok bru blik mesia.. lepak kl dulu brg smggu pastu bru blik umah

aku kt aussie lg... mlm besok bru blik mesia.. lepak kl dulu brg smggu pastu bru blik umah ...
cmf_death Post at 17-12-2011 07:46 AM

Lorrrrrrrrrrrrr......sok2 udah boleh makan Pok Det.....ingatkan ko berhijrah terus ke Ausie...{:4_500:}

dulu slalu dapat kupon mcd....tp bkn untuk tebus set la..just bnda murah2 mcm air, apple pie,fries,sundae,fillet o fish.tp kira ok la..aku dlu dpt bnyk kupon ice cream sundae tu..mula2 aku ingat kna bli pape bru leh redeem..tp bla staff tu ckp, x bli pape pon xpe..redemm je la...

aku rs kalau kfc nk bg kupon free kt cust xpyh la bg yg hebat2 sgt..kalau bg mcm kupon mcd tu pon bnyk gak cust blh jimat..contoh mcm sundae tu hrga dia dh rm3lbh..so jimat la sket xpyh kuar duit nk bli ice cream..(aku xsuka mkn kfc pon..g klu ada org blnje je..kalau ade pon just take away cheezy wedges dgn kentang putar)