CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 12599|Reply: 19

Hood berlobang

Salam Awal Muharram semua,

penyo ada satu soalan nak tanya pasal Hood berlobang yg nampak sporty ni. Dari segi kebaikannya penyo nampak hood berlobang ni  memberikan pengaliran udaraan yg lebih baik, iaitu udara panas cepat keluar dan ini memberikan performance yg lebih baik kepada enjin disamping hood berlobang ni nampak lagi sporty.
        Tetapi apakah keburukan hood berlobang ini? Yang bermain difikiran penyo ini, apa akan terjadi jika hujan lebat dan air mencurah2 seperti air terjun masuk ke dalam engine bay? Atau mungkin juga akan mengganggu dinamik aliran angin semasa dipandu laju? seperti top speed kurang? Stablity? kalau hood single layer fibre kemungkinan boleh terbang......bila ditiup angin.
Harap kalau ada yg sudi berkongsi pendapat pasal hood berlobang ni. Thanks.

erm.. tengok kat mana arah tuju lubang tu jugak..

cth mcm subaru impreza, kancil turbo.. lubang pada bonet trus ke intercooler.. air masuk pun xpe..

mcm evo trus ke rocker cover.. mmg untuk pengaliran haba panas je.. bab ganggu aerodinamik tu peratusan hanya 0.000******% je kot..

kalo hujan air msuk pun xpe lah.. bukan kene cable plug, suis blablabla..

eer yang aku tau kalau ader lubang seperti gambar tu biasernyer keter yang ader intercooler top mount... so mmg tujuan dia untuk udara masuk bukan nyer keluar...

dan jugak tempat lubang nie kebiasaannyer kilang dah kire bebetul supaya air yang masuk tak terkena tempat yang sensitif... huhuh

dari segi aerodinamk plak rasernyer tak efek banyak dan boleh di abaikan... bukan beso macam spoiler ahbeng pon...

tu la yang teman tau serbe sikit...

kalau pakai enjin stended kilang takyahla nak pakai hood berlubang lubangni..
lainla kalau dh convert ke turbo...

Salam Awal Muharram semua,

penyo ada satu soalan nak tanya pasal Hood berlobang yg namp ...
penyo Post at 28-11-2011 02:51 PM

ni pengalaman teman semasa pakai ralliat 4b11t  TC-SST AWD yg mana hood dia berluang hidung macam yang dlm gambo tu. Hood ralliart dan evo 10 adalah sama, dibuat dari aluminium dan dibawah lubang tu ada tray. So kalau hujan atau bila kita cuci keta, air akan masuk ke dalam tray tu, tak le kena terus ke enjin. Tapi kekadang bila kita buka hood (especially selepas hujan, dan tray masih ada menakung sedikit air), akan ada juga air yg akan tertumpah atas cover enjin tapi tak ada yg terkena bhg electrical/ecu yg kedudukannya disebelah tepi enjin bay. Lobang hood tu ada gunanya untuk membantu penyejukan enjin melalui aliran udara utuk kereta berturbo (intercooler turbo), tapi kat mesia ia tak lebih sekadar hiasan menonjol kegarangan bagi menakut2kan driver maibi

tapi kat mesia ia tak lebih sekadar hiasan menonjol kegarangan bagi menakut2kan driver maibi
zzcbr Post at 29-11-2011 11:27

Tapi myvi, kancil, selalu nampak pakai hood ala2 sport, nampak mcm berlobang tapi tepek pakai double side atas hood standard jer

Follow Us
Reply 6# penyo

double side tape???????????
wahhhh.. xtakut terbang dek angin ke watnye melayang besepai cermin depan...

atleast g la simen touchup cat balik ke... rivet ke? (huduh)

ala hood dummy je tu... kat kedai bodykit tampal je bukak bonet bukan ada lubang pun hehehehe

ala hood dummy je tu... kat kedai bodykit tampal je bukak bonet bukan ada lubang pun hehehehe
mozaiakis Post at 29-11-2011 15:21

yg tampal punyer tak best.. orang tau yg tu version tampal..

haku pernah guna hood berlubang, jenis carbon fiber..  bila laju, cam risau sket pong ader gak, sebab benda tu ringan sangat, macam nak tercabut jer.. theheh.. haku tak pasang pin lock tu.. byk advise kena pasang.. sampai haku jual kete tu tak pasang-pasang.. thehehhe..

yg tampal punyer tak best.. orang tau yg tu version tampal..

haku pernah guna hood berl ...
Fast-N-Furious Post at 29-11-2011 17:49

ko jual kete skali ngan hood tu ke?

wah penyo nak hapgred hood eboX tu...cayalah...terbaik....

kalau kereta tu mmg datang siap dgn intake jenis lubang tu takpe laa.  tapi kalau cubaan tebuk tampal sana sini baik tak payah en penyo weh..  tpt aku ada sekor mamat lupa daratan, main tampal2 fiber pada waja supaya kelihatan evo lancer.  nak montah aku tengok.  memalukan je.  

ko jual kete skali ngan hood tu ke?
mozaiakis Post at 30-11-2011 07:50

dak aihh.. tentu ler bukak.. semua haku cabut.. stering, adjustable, filter, bl;a..bla..bla..bla....

kalau kereta tu mmg datang siap dgn intake jenis lubang tu takpe laa.  tapi kalau cubaan tebuk tampa ...
zorrro_03 Post at 30-11-2011 13:23

Aku ada survey, bukan tebuk dan tampal, ni memang dah jenis lobang, Fiber double layer, nampak keras dan kukuh, tak mcm fibreglass skirting iswara aku dulu mcm biskut Hap Heng.

Aku ada survey, bukan tebuk dan tampal, ni memang dah jenis lobang, Fiber double layer, nampak k ...
penyo Post at 30-11-2011 17:25

maksud aku kalau kereta tu siap2 dah mmg dah ada lobang hidung tu takpe lah.  tapi kalau jenis tukar atau modi sana sini,  tak payah laaa en peyno wei.  nampak kelakar dan sakai.  

Aku ada survey, bukan tebuk dan tampal, ni memang dah jenis lobang, Fiber double layer, nampak k ...
penyo Post at 30-11-2011 06:25 PM

beli yang ori lah...baru rm10k aje
aku dulu, ada juga terima msg dari geng2 lancer mesia suruh cari hood evo 10 ori...bila aku kata rm10k terus tak msg2 dah lepas tu
ada juga yg nak suruh aku cari steering evo 10...aku tanya dlm rm4k
sesekali pikir menyesal juga aku tak bawak balik ralliart...kalau tak boleh aku jual part by part

hood rm8k (diskaun 2k)
steering rm3k (diskaun 1k)
twin pipe rm2k (diskaun 1k)

pok cik kaya pok cik kaya

Post Last Edit by penyo at 30-11-2011 21:20
beli yang ori lah...baru rm10k aje
aku dulu, ada juga terima msg dari geng2 lancer mesia suruh cari hood evo 10 ori...bila aku kata rm10k terus tak msg2 dah lepas tu
ada juga yg nak suruh aku cari steering evo 10...aku tanya dlm rm4k
sesekali pikir menyesal juga aku tak bawak balik ralliart...kalau tak boleh aku jual part by part

zzcbr Post at 30-11-2011 17:47

motif tikar hood evo x ori? Spoiler pun aku beli hat yang cetak rompak punya.... janji boleh sidai kain sudaaaa..... Itu pun sudah cukup budak2 tanya " kereta abg ngan imprezza mana lagi laju".....kui kui.

motif tikar hood evo x ori? Spoiler pun aku beli hat yang cetak rompak punya.... janji boleh sid ...
penyo Post at 30-11-2011 10:18 PM

motif dia simple aje bang penyo...sebab abe penyo pakai lancer ori, so kena lah pakai hood ori, barulah sekufu gitu...lain lah kalau pakai `lancer' tiruan, depa pakai hood lobang double sided tape pun tak apa

motif dia simple aje bang penyo...sebab abe penyo pakai lancer ori, so kena lah pakai hood ori,  ...
zzcbr Post at 30-11-2011 23:39

Kalau inspirated?

Md_Mirza replied at 28-11-2011 03:02 PM
erm.. tengok kat mana arah tuju lubang tu jugak..

cth mcm subaru impreza, kancil turbo.. lubang pad ...

yup betul, depends juga functionality, tp mostly bnyk gaya jee lebih