CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: missymia

Masalah dengan Housemate..

since ko byk jadi pembekal barangan keperluan, kiranya ko boleh jadi ketua dlm rumah tu kan? buat house meeting. time meeting tu ko ckp apa yg ko nak ckp. set some rules. masa tu ko selit2 siket ayat berbaur pujukan dan rendah diri dan "bukannya aku sengaja nak buat mcm ni, tapi..." kinda sentences. oh dan jgn byk sgt guna "korang ni" "uols tu". bykkan guna perkataan 'kita'.

tapi xde la panggil meeting, kang diorg ingat ko ni kerek lak (walaupun ko ada hak utk kerek). kalau time sume tgk tv ramai2 tu, ko slow2 la mula. mesti ada satu drama / movie yg sume org suka tgk. time iklan tu boleh je.

Rate

1

lain kali sewa rumah berdua jer... kalo bukan u yg buat, confirm 100% housemate u yg buat

kalo aku xde maknenyer nak bersusah payah pk kan cemana nak ubah dorg..baik aku pk cemana nak selamatkan brg2 aku...

kompom aku akan beli rantai besi berserta mangga...aku akan mangga freezer tu...then aku akan beli lock yg sesuai utk aku lock kepala plug washing machine aku...dan segala periuk nasik aku...aku simpan dlm bilik..

sekian

aku lak, as tuan rmah agak segan ngan husmet aku sbb dorg rajin kemas especially bab dapur.. aku kalo mood malas dtg, after msk / mkn , esoknye br nak kemas. tp husmet aku ni rajin kdg rajin basuhkan pinggan mangkuk yg aku letak dlm sink.. semalam aku tgk peti ais aku pun die bersihkan, siap defrost freezer.. bakul sampah pun die basuh..

TT maybe leh letak notis kt dapur/peti ais ke cm kt asrama.. tulis ala2 sindiran ke.. kalo x insaf gak, baru wat meeting

tepek notis kt peti sejuk "jangan guna"...blk keja check dlm peti klu ada brg selain u punya kluarkn letak luar je...biar bkulat

sebenar nye sound direct je yg senang...xnk ikot suh dorg berambus....umah aku pn gni gak..smpah aku, aku asingkn, sndri buang.yg org lain punya lantak dorg laa..peti sejuk, 3 hari brg dlm tu x gerak esp left over fud, aku buang jugak...ni ais da menebal, nk kna defrost plak..sekor pn xde usaha nk buat, pdhal dlm freezer tu mknan dorg, ais ketul pn x reti buat sndri..pn aku biar juagk, pdn muka

sila jd mulut laser

slalu jd kes xpuas ati dgn roomate sbb mulut korang xlaser laa.  sbb tu jd mangsa roomate pemalas..

Follow Us
since ko byk jadi pembekal barangan keperluan, kiranya ko boleh jadi ketua dlm rumah tu kan? buat ho ...
awan_kelabu Post at 2-11-2011 21:13

Mia dah penah buat cara ni sudahnya begaduh pastu x betegur..asik cari salah orang..tula mia dh jadi fedup nk cakap..rumah mia ni dh berkali2 tukar housemate..setiap housemate yg datang, mcm-mcm la perangai diorang..Dulu mia penah jugak laser2 ni ngan housemate lama sebab benda2 mcmni jugak..tapi sudahnya depa pulaukan mia tapi still guna barang-barang aku macam barang sendiri..kekadang dalam peti ais tu barang depa lagi banyak dari barang mia..Dulu ada satu housemate mia tlampau rajin sgt duk kemas peti ais smpai barang mia pun dia buang..lagi truk..asik kemas sebab nk letak barang dia ja.. Tapi skang ni housemate tu dh blah dari rumah sewa sbb gaduh ngan sorang housemate jugak kes xpuas hati..

Sebab tu la aku amik pendekatan b'diam diri n buat hal sendiri ja..xsuka hal dulu berulang lagi..

canni jer cara nak ajar housemate uols tue... apa sahaja barang yg derang nak guna, kena minta permi ...
carly_lah Post at 2-11-2011 16:02

Tunang mia pun ckp cmtu suh beli mangga n kunci suma barang..tapi mia cm x smpai hati sbb dh ckp dulu barang ni suma kita guna sama-sama.. Lupa nk ckp guna n jaga sama2..so dorunk tau guna ja la...

Mia dah penah buat cara ni sudahnya begaduh pastu x betegur..asik cari salah orang..tula mia dh  ...
missymia Post at 3-11-2011 09:18

lagi berdiam diri lagi makan dalam... x syok aa hidup ada masalah yg bukan berpunca dari kita sendiri

mana ko dpt housemates yg sengal semua2 ni, lain kali iklan kat tpt lain je lah

hmmm kiranya xde masalah kan kalau diorg keluar. eh jap, ni kira rumah mia sendiri ke apa? ckp je la kat diorg, kalau x suka, jgn duduk sini. pastu buat iklan cari housemate baru. dlm ramai2 yg mencari bilik utk disewa kat mesia ni, mesti ada 2-3 org yg serasi dgn ko

ko malas nak bising?????

tu lah punca nya rumah ko jd tongkang karam.
mula bising dr sekarang.
...
PEPPERMAN Post at 2-11-2011 17:16

Lagi satu dorunk ni asal bising ja trus pindah rumah..mia jugak yg pening nk cari pengganti..buat iklan kt mudah bagai..housemate yang lain tu plak bukan reti nk mencari orang kalau dh ada orang kuaq rumah..semua duk harap kt mia ja dalam umah tu..

kalu malu nak cakap..
tampal jer memo...

takkan smpai bila2  nak sakit ati...darah tinggi
wekwek1 Post at 2-11-2011 20:50

bolehla mia nk try tmpal notis plak la..kalau xjalan jugak..mmg depa ni hati kering la tu..

sian nye ko ni..
lain kali sambil ko kemas barang2 ko tu, mulut ko tu jangan diam je..
ko maki2 n sumpah seranah kuat2 biar sume dengar.. cth aku bg ayat eh "hantu bodoh mane menumpang ruma aku ni pergi tutup suis peti ais ni, kampung sangat perangai hantu ni"
ape ko nak kesah perasaan housemate ko, dorang tak nak tegur ko ke, nak pulaukan ko ke, lantak dorang, rumah n barang2 dalam uma tu ko punya, ko nak pakai lama..
takkan senang2 ko nak bagi orang lain jahanam kan...
eeee.... buruk betul prangai pompuan2 dalam rumah ko tu...

Rate

1

senang citer...... ko suh dorg keluar ko cari org lain.....and after that ko kene tegas.........sebaiknya jgn bagi dorg lemak sgt..........
xpon...ko padlock jer mesin basuh tu............
peti plak ko isi brg ko penuh2..........

kalau duduk 1 rumah ramai2 memang akan ade masalah kot...kebanyak kan nye lah..termasuk aku...huhuhu..duduk dengan orang y kenal masalah nye seperti lebih kurang macam masalah TT ni lah..duduk dengan orang yang kite kenal masalah nye lain..ape2 hal pun berbincanglah...jangan ade bende yang kite tak puas hati post dekat facebook..tapi tak nak cakap depan2..

untuk elak bende2 macam ni...aku dok uma sewa kt kL ni sorang2...nasib baik sewa 500 siap ade sofa,peti ais, mesih basuh dengan meja letak tv...Alhamdulillah....tapi tingkat 6 takde lift..hhuhuhu..tak pe...boleh jadi senaman....hehehehehe

Reply 28# missymia

kira ada gak la kerjasama kan.... nak guna jer sama2

thank god aku dah kawin and tak dok umah bujang lg..

Ai pon dok penang gak ni. Baru je dapat umah sewa. Start dok ari ahad lepas. Baru lagi la. Sebelum ni pening gak nak cari umah sewa kat penang ni. Macam goreng pisang panas. Pantang baru ada dalam iklan, terus da orang amek. Kalo cari dalam mudah, banyak yg carik perempuan je. Takpon kalo orang cina, dorang tak kisah campur laki perempuan dalam umah. {:4_191:}

Walaupun camtu, ai agak memilih gak nak cari umah ni. Nak kena pilih2 gak hosmet yg camne. Alhamdulillah la dapat hosmet yg ok. Cuma, dorang ni banyk buat hal masing2. Ai yg baru masuk ni jadi segan ckit sebab takde ruang sangat utk nak rapat2 dgn dorang.

Time ai masuk tu, sume barang da siap ada dah. Peti ais, mesin basuh, tv. Tapi ai pon bawak gak ke rumah tu tapi tak guna la. Cuma tv je ai letak kat ruang tamu ganti tv gy da ada sebab tv yg ada tu kecik je. YG lain sume guna yg hosmet punya. Tu pon mintak kebenaran dulu sebelum guna. Peti ais pon masih segan nak mintak utk guna sebab hosmet tak penah cakap ape2 pon.

Kalo dari segi kebersihan, sume ok. Cuma ada yg suka tinggal pinggan n cawan tak basuh. Tapi ok la sebab tinggal tak lama. Arini guna, esok baru basuh. nak ikutkan, ai tak reti nak tengok dalam sinki ni ada pinggan tak berbasuh. Aritu ada tolong basuhkan. Tapi taknak la kerap2 sgt nnti hosmet segan plak dgn ai

Kalo kes yu ni, kena tampal notis besar2 la. 2 salah satu cara sindiran. Sape makan cili, dia la terasa pedas.

Rate

1

x malu ke anak dara tapi pemalas?.....eishh...di harap TT bersabar,cuba TT try usha kat kawasan rumah dekat situ gak mana tau ada bilik utk di sewa.

Reply 38# shiro82

sebelum ni ada gak try cari rumah len nk pindah..tapi sumanya lagi mahal dari rumah yg mia duduk skang ni..hmm xpala mia sabar sebab hujung bulan 12 ni pun mia dh nk kawin..so tinggal lagi sebulan lebih ja..sabar ja la..pas ni mia pindah mia nk angkut suma barang-barang dalam umah tu..biaqla depa duduk tanpa ada apa2 perabot padan muka...geram sangat..

Reply  shiro82

sebelum ni ada gak try cari rumah len nk pindah..tapi sumanya lagi mahal dari rum ...
missymia Post at 3-11-2011 11:25

pasal perabut tu tak kisah mia....biaq depa duk dalam ulat tu...pemalas dan pengotoq.....nasib baik mia nk kawin dah,kalo tak merana lagi la dengan housemate gitu rupa.