CARI Infonet

Forgot password?
 Register

123
Return to list New
Author: missymia

Masalah dengan Housemate..

the reason why aku takmo sewakan bilik kat umah aku tuh

Reply 6# fcl29

kira murah la tu....ko dok area mn?
aku sewa flat rm600 tp 2 bilik je

ko halau je la budak2 x guna dlm tu....nama je pompuan..apa punye anak dara la mcm tu...
perangai x semenggah.....berboipren pandai plak...pemalas nauzubillah..ada ke laki nk kwen ngn pompuan2 mcm ni?? harapkan muke je la kot...cun ke tak????

kalo ko panas hati sgt..simbah je ngn air panas menggelegak tu atas katil depa.. wakakakakakakaaaa

kbykan yg menyewa bujang msti bdepan menda cmni...aku pun, pnh la hosmet aku jnis mls nk bsuh pinggan mangkuk, bygkan tomyam x abes biar je lam mangkuk msa cuti raya dlu...blik2 bau jgn ckp la...toilet mmg hrp aku sorg ja bsuh...tp aku mls nak mbebel,aku cuma pastikan dapur n toilet bersih...tp lama2 diorg sedar seniri n tolong jgak cuci2 apa2 yg ptut...

Geram baca kes TT nieh..Sabar eah Mia...Mungoks btollah housemate Mia tuh..pemalas..Pengotor laks tuh....tak malu ker pompuan perangai gitu gaya..Mia kene tegas Mia..Orang guna Free2 nih tak merasa sakit..Mia yang beli yang rase sakitnya..Agaknya kalau rosak pon diorg tak kesah..sebab bukan barang diorg..eii tak sedar di untung lah...Kwn yg g cabot plug tuh tak der hotak kew..agak2lah klo nak cabut plak..konon nak berjimat kot..bluekkk!!! ...Mia kene tegas...mia ada hak..barang2 tuh hak mia..bkn hak diorg..housemate cam ginih tak leh bagi muke....APA PON TAK BOLEH!!!!

aku pernah sewa 3 org masa bujang dulu. bayar api/air/sewa semua ok, sepakat. sapu rumah pun sapa2 rajin sapu je, yg malas tengok je.

semua sengkek. tidur alas toto je. ada sorang ni bgun tido telangkup je toto tu, selimut pun tak lipat dok dlm toto. satu mlm tu dia nak tido, tak pasal2 menjerit lepas buka toto. rupanya ada biawak besar dlm toto tu. lintang pukang biawak cari jln keluar. kelam kabut betul. oh ye rumah sewa aku ni kt sebuah kg di trg.

yg sorang lg pemalas tahap dewa. pinggan mangkuk belanga malas nak basuh. berkulat baru nak basuh. tp kalau dating...ya ampun punyalah kemas, mmg tak sangka kt rumah pemalas.

semua barang dlm rumah mcm. rice cooker, dapur, kipas aku punya. nak guna, gunalah. aku tak kisah.

tp cerita aku kt atas ni tak se ngeri cerita TT. aku rasa TT kena buat mesyuarat. tak pun TT tahan jelah sampai pindah bulan 12 ni.  

Follow Us
Reply 42# scarlett-jo

alahai rugi gile flat 2 umah tp sewa rm600?? mst ade lrt area umah ko..
aku pon 2 biik jugak...  aku kl, jln klang lama.. dkt2 midveli tu...

Reply 47# fcl29

agknya standard cmtu kot,kalo dkt ngn lrt n klcc,kena mahal...

Reply 48# scarlett-jo

hoooo.. lg tgh2 kl umah ko... aah standad ada lrt.. rm600 ke atas... bertabah la uols..

Reply 49# fcl29

mmg tpaksa btabah...tp yg pnting dkt ngn tmpe keje

Ai pon dok penang gak ni. Baru je dapat umah sewa. Start dok ari ahad lepas. Baru lagi la. Sebelum n ...
aLieNzDaToR Post at 3-11-2011 11:14

u carik belah mana ni? kawan ai nak sewakan rumah,sampai sudah dia xjumpa.. akhirnyer decide nak jual... tu lama gak nak jumpa buyer

Reply 51# IceCream_Soda

ai dapat kat area usm. time baru dapat aritu, ada membe plak dok cari tapi tak jumpa2. dalam masa dok cari tu, terpaksa lepak kat umah member. kebanyakkannya cari kat area2 sini atau bayan lepas sebab ramai yg keje kat kilang2 sini

Reply 52# aLieNzDaToR

korang xusaha gigih ni umah kwn ai kat bukit gambier jah... depan skit dr area Ivory tu... nak ke FTZ ~10min jah (kalo xjamm laa )

g2 pun prnh alami ..ms tu kat seremban menyewa dlm 5 org..dlm kes g2 lagi hebat tak taulah nk labelkan akak tu apa..oneday g2 kemas2(tgh rajin ) bawah katil kuis2 gan penyapu terjumpalah kain (akak tu guna kain dn bukan pad) yg tak berbasuh dicampak je bawah kantil ..g2 punya angin apa pengotor sgt nie..pttlah selama nie balik nie berbau..puas dok cari2 tak tau bau tu dtg dari mana...

hati x tahan tggu akak tu balik keja dn g2 slowtalk ..ckp nape campak benda kotor bwh katil x elok..lgpn tu darah kotot..klau tak guna ke apa ke pielah basuh kain tu pastu buang ke tmptnya or balut nie main campak2 kat bwh katil..malulah sikit akak tu lebih tua dari saya ..so akak tu ckp apa kat g2 maaflah akak mmg nk basuh tapi x sempat tu yg akak letak bawah kata..dlm hati aku..klau aku tak kemas smpi kesudah aku tak tahu selama nie bwh katil tu tmpt dia longgok benda kotor...tapi bab sembyang tak tggl tapi bab2 mcm nie kn akak tak tau..darah haid tu ...trs akak tu diam bl g2 bg ceramah sikit

akhir sekali ujung bulan tu juga akak tu pindah sbb malu ..coz selamanya dia duk canang akak nie pembersih x suka kotor..tapi yg g2 tak leh ingat selama2 nie kt makan je apa yg akak tu msk tapi padahal (mls nk ingat geli pulak rsnya)

g2 pun prnh alami ..ms tu kat seremban menyewa dlm 5 org..dlm kes g2 lagi hebat tak taulah nk labelk ...
g2606 Post at 3-11-2011 15:48

pengotor gila...zaman skg ni ad lg yg pakai kain bla period...
pahtu main longgok je bwh katil...dia x bau ke...{:4_194:} {:4_194:}{:4_194:}
x tkut ke ad "makhluk lain" mkn benda tu?