CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: kun_tum

Suami Kawal Gaji Isteri

aduhhh! x besh nye gj sendr bg laki yg pgg.  mesti kwn TT ni serabai jek.  ni xleh... tu xleh...
xleh idup la aku kalo dpt laki camtu.  camne nak beli make up... baju baru... kasut... handbag... perfume. facial aku bulan2 mmg xpat wat ar... mesti aku selebet jek.
nasihat tuk kawan TT tu segeralah ubah trend. pgg gaji tu sndr. kalo x ...siap sedia je ar kemungkinan dwit yg di pegang laki tu akan disalah gunakan n menjadi pembuka jalan tuk aktiviti yg len lak... ye la setelah bosan ngadap bini yg penat keje cr dwit tp selebet jek...x gentleman sungguh laki die. amik dwit bini. x malu ker.

memang ada pompuan yang lurus bendul macam TT cakap tuuu...pada pasuoren, dia tak salah...dia belum tahu permainan donia ni...naive tul dia...
pasuoren Post at 8-11-2011 14:08

kannn....naive sangat..kesian

Reply 25# kun_tum

meh aku cete pasal famili aku....
terus terang..duit gaji mak aku, ayah aku y pegang....
kad bank atm mak aku..ayah aku y pegang...

aku tau benda nie pun baru je beberapa tahun aku, sejak aku jadi tukang kuarkan duit atm ayah aku..

aku pun baru tau y perakara nie berlaku sejak mereka baru kawin lagi...kira dh lebih 30 tahun lamanya...

aku penah suarakan benda nie pd mak aku..sesaja tanya, tak rasa terkilan ker duit sendiri ayah y pegang...

bukan ker suami tiada hak atas duit isteri...??

ye la, kadang2 aku sian gak mak aku bila nak guna duit terpaksa minta dr ayah aku..padahal minta duit sendiri tu....

mak aku dgn penuh sabar ckp bila kita dh kawin kita kena la share semuanya...bukan takat zahir, batin, duit pun kena la share sama2...

lagipun ayah aku bertindak sebagai menteri kewangan, dia pandai rolling duit wpun kadang2 aku nampak dia suka beli benda y bukan2...

nasib baik mak aku nie jenis bukan la kaki shoping..dia cuma shoping tuk barang2 keperluan jer... beli pun y murah2 jer..
sebaliknya ayah aku nie, bila shoping barang branded... kadang2 sian gak kt mak aku, mak aku penah gak merungut kt aku...

apa2 pun syukur la sbb ayah aku nie jenis lelaki bertanggungjawab..wpun duit mak aku dia pegang..tak penah la dia guna utk pmpn lain, melainkan utk keluarga jugak.. ayah aku pandai budget duit, kami dh ada rumah, kete mak n ayah aku ada sorg satu.. tanah pun ada.. rumah sewa ada.. anak2 hampir semua p ke ipta.. makan minum cukup..takde la nak merempat ke apa..

syukur kepada Allah atas rezeki y di berikan...

~andai kata aku di tempat mak aku..aku belum cukup kekuatan nak kasi duit aku suami aku pegang..

sedih megenangkan bile si isteri terpakse bekerja teruk nk jage anak2... suami??? mane pg tanggungjawab kamu?? dok sian ke bini mung ko??? allahuakbar

Reply  kun_tum

ye la, kadang2 aku sian gak mak aku bila nak guna duit terpaksa minta dr ayah aku..padahal minta duit sendiri tu...
Syik_Gojet Post at 8-11-2011 08:01 PM

inilah sebabnya kenapa laki kongsi akaun dia dengan me,
sebab dia kata dia tak suka bila me minta duit

so dah kongsi akaun, lagi best sebab boleh beli apa nak, suka hati
sebab laki tak heran apa me buat dengan duit tu.

inilah sebabnya kenapa laki kongsi akaun dia dengan me,
sebab dia kata dia tak suka bila me min ...
faraway1 Post at 9-11-2011 12:07

mcm ayah aku tak de la kedekut duit sampai kasi seminggu rm50..

ada la gak tiap2 bulan dia kasi mak aku pegang duit..kalau tak cukup minta ajak..

org tua2 mana la nak reti buka akaun bersama...

nak masuk duit dlm mesin pun aku gak y kena..katanya takut dgn mesin tu..hehehe..

Follow Us
Penat2 gi keje bagi laki pegang pula. Kesiannya sampai nak beli vit  pun laki x bagi padahal nak minta duit sendiri tu. Agak2 yang laki tu plak habis duit bini dia joli. Muka x tau malu....

Macam rosa, duit gaji rosa memang hubby x pernah amik tau. Rosa cuma tolong bayar duit astro je tiap2 bulan n bg duit kat mak dan adik sebab tolong mengasuh anak rosa. Pastu tambah2 sikit barang dapur. Yg lain sume hubby settle. Dia siap simpan cash sikit kat rumah dan klu rosa nak pakai duit tu amik je.

aku musykil satu perkara berkaitan bini yg bagi laki pegang duit gaji ni. ni yg aku nak tanya ni.
bini yg bagi laki pegang duit gaji ni semestinya BEKERJA.

bila BEKERJA, bermakna korang pastinya BERKELULUSAN LEBIH DARI SPM. maknanya pernah belajar di IPT.

bila belajar di IPT, mostly pernah mengambil pinjaman MARA/PTPTN.

bila dah bekerja, hutang belajar tu haruslah dibayar setiap bulan kan?

bila laki yg kontrol gaji korang, macam mana korang bayar hutang belajar tu?

laki bayarkan ke? atau korang buat tak tahu aje setelah menggunakan wang rakyat tu?

aku teringin sangat nak tahu.

aku x ske laki pegang gaji wife or vice versa...gaji sendiri...sendiri pegangla, sendiri kena belajar managela...takkan duit sendiri pun kena suwuh org manage...duhhh

Reply 148# ruffleen

kang boleh potong gaji terus ptptipoo tuh....

belen... kasik la kat laki pegang....
lps tu... laki joli katak

x tau la kalau dah ada org sebut....satu jek aku nk ingatkan....

isteri keluar bekerja tu atas izin suami la kan at 1st....

kalau suami x izin kerja lps kawin..... jgn harap la bini tu nk dpt duit yer x?

so... pandai2 la korang nk adjust mcmana

Reply  ruffleen
kang boleh potong gaji terus ptptipoo tuh....

belen... kasik la kat laki p ...
afja Post at 9-11-2011 15:16

kalo boleh potong gaji utk bayar hutang ptptn, takdelah ptptn perlu nak buat iklan tv dan pesanan khidmat masyarakat merata2 semata2 nak ingatkan para peminjam supaya bayar sampai terpaksa tahan mereka yg tak bayar ni daripada ke luar negara, apakah maknanya tu? nampak sgt ramai yg kaki mengelat nak bayar khen

isteri keluar bekerja tu atas izin suami la kan at 1st....
kalau suami x izin kerja lps kawin..... jgn harap la bini tu nk dpt duit yer x?
afja Post at 9-11-2011 15:26

ayat ni org lelaki selalu jadikan point utk kontrol duit gaji bini kan?

padahal si bini tu memang dah bekerja seblom kenal laki dia lagi....................{:1_270:}

Reply 153# ruffleen

ckp gini jek lah.......'sy boleh berhenti jika abg/babe/ayang settle segala expenses yg sy tanggung sorang2 selama neh + duit epf dan increment tetiap thn'

kalau dia kata ok.... then buat mou pi stamping segala....

jika culas, bwk pi mahkamah

kalo aku.. aku suko suami aku kawal.. kalo ke arah kebaikan la... huhuhuhuhu sbb nye aku ni boros sikit.. nyahahahahaha

Reply  kun_tum

meh aku cete pasal famili aku....
terus terang..duit gaji mak aku, ayah aku ...
Syik_Gojet Post at 9-11-2011 10:01

30 tahun dulu...

30 tahun dulu...
pasuoren Post at 10-11-2011 08:22

30 tahun dulu sampai la skrg.....
sampai la mak aku dh pencen... masih lagi ayah aku pegang kad atm...

bayangkan bukan main lama tuuuuuu...............

aku musykil satu perkara berkaitan bini yg bagi laki pegang duit gaji ni. ni yg aku nak tanya ni.
b ...
ruffleen Post at 9-11-2011 14:58

mcm ayah aku nie..wpun dia pegang duit mak aku..tapi segala hutang piutang mak aku dia akan bayarkan
tiap2 bulan..dia akan withdraw duit dari akaun mak aku..serta duit dari akaun ayah aku...

peh tu p bayar segala bil dan hutang piutang..tak kira hutang ayah aku or mak aku....

ni la rutin aku setiap awal bulan..aku bergerak bersama ayah aku..ayah aku kasi arahan jer..aku la tukang withdraw duit serta bayarkan semua bil dan hutang tu...

sesak nafas aku dgr problem ni...aku ni dahla jenis berat mulut nak mintak itu ini...mcm pengemis la pulak nak beli benda asas pon kena tunggu suami beli...buatnya ada benda yg tertinggal,mau kejung mulut aku asyik dok mintak dgn suami...kalau kena herdik lagi aku sedih...50 seminggu,meaning 10 sehari...up sikit je dari budak sekolah rendah...

aku taktau mungkin aku ni mata duitan sikit,walaupun aku ni tak suka belanja bukan2,tapi dalam wallet mesti kena ada duit...mak aku kata duit tu sebagai ejen meningkatkan keyakinan diri...kecuali memang kita memang tgh pokai,itu lain...

Post Last Edit by wallflower at 11-11-2011 15:25

kalau nak juga pegang gaji isteri,suami kena lah lebih peka.
tak payah tunggu isteri minta,kena cepat2 hulur.
dan biarlah logik jumlahnya.

org perempuan byk benda2 nak beli,moisturiser,supplement etc.
ini tidak,hala ke bini bukan main ketat berbajet bagai,yg dia beli gadget2 yg kurang berfaedah takpe.

aku sedih kadang2 bini beli barang2 basah utk dapur,yg melantaknya satu keluarga juga.
sebab tu kena jugak fikir perasaan isteri nak tukar baju sekali-sekala,nak beli sesuatu utk diri sendiri.
yg ni jarang laki sedar,yg dia tahu dia dah bagi duit,tak kisahlah cukup ke tak.

kalau cik habang pon tak tahu berapa rege beras,gula,minyak semua tu.
tak perlulah beria nak pegang2 duit bini.