CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 30174|Reply: 193

Suami Kawal Gaji Isteri

Salam

Ni 1st time sy post thread,kalu ada salah dan silap tolong ajar
Sy x berapa pandai sgt.

Pg tad member opis sy cerita, yg birasnya mengadu duit gaji dia suma suami dia amik
Bygkan biras member sy nih keja ckgu lulusan ijazah,gaji mesti 2k lebih
Tiap kali gaji masuk suami dia akan keluarkan semua duit gaji dia dan transfer masuk akaun si suami
Biras member sy ni akan dapat duit belanja seminggu RM50 dr duit gaji dia

Nak beli apa2 brg suma kena melalui suami dia
Bygkan nak beli vit pon suami dia cakap membazir,mkn ja yg klinik kerajaan bg
Biras member sy nih tgh pregnant 4 bln anak pertama.
Si suami keja ok,eksekutif kat syarikat yg stabil,gaji pon ok

Aku yg dengar pon rase mendidih aja
Tak paham aku dgn perangai suami yg dok perasan duit gaji isteri mcm duit gaji dia

Korang ada pengalaman tak berhadapan dgn suami pesen mcm nih?
Kalau bukan korang pun mungkin saudara atau rakan2 pernah ada masalah mcm nih
Boleh share mcm mn diaorg berhadapan kalau perangai suami mcm nih

Mod,kalu dh ada thread boleh close.Sy selak2 rase cm xde agik...

Rate

1

TT, I just nak tanya suami biras kawan you tue orang mana ye?

suami xde hak keatas gaji isteri....

Salam

Ni 1st time sy post thread,kalu ada salah dan silap tolong ajar
Sy x berapa pandai sgt.

...
kun_tum Post at 31-10-2011 21:21
terbalik kot......aku ni menteri kewangan rumah tangga, tu yang laki asyik menghangat jah sbb bini kaki joli.....muahahhaha.... tujuan kita kerja sbb nak pegang duit sendiri, kenapa bg suami yg uruskan, kalau betul nak menyimpan atau nak uruskan dgn telus buka akuan bersama dan masukkan certain amount dalam tu setiap bulan. Duit tu atas nama berdua so kena dapatkan dua signature kalau nak keluarkan. Bab-bab kewangan ni kena berbincang.
Zaman dulu aku lebih suka somi yg uruskan perbelanjaan dalam umah tangga sebab dia pantai bajet, aku pulak tangan tirih....asyik gatal tangan jah kalau masuk shopping ctr . Tiap2 bulan nak tukar baju baru sampai laki kn cubit2..Setiap bulan laki kena ingatkan, jgn masuk kedai mas, jgn tenyeh cr card sampai over limit dan jgn itu dan ini.....tapi itulah parents aku mmg puji laki aku sbb dia pandai berbelanja, bukan kedekut..

pasal suami kontrol duit bini bagi aku tak wajar dan isteri patut buka mulut dan berbincang, jgn takut nak berikan pendapat dan jelaskan sesuatu yg kita tak puas hati pd suami. Kena dgn caranya suami tentu faham apa maksud kita..

Bg pasangan muda baru kahwin, bakal menimang anak pula tentu gaji dua org sgt2 perlu untuk perbelanjaan yg agak smooth. Mungkin suaminya nak pastikan tak ada pembaziran, maklumlah zaman sekarang kalu seorg kerja mmg sakit, maybe suaminya tgh kumpul duit nak beli rumah ke...bersangka baik aku malam ni

Rate

1

Jantan tu mesti gatal biji. Sesuka je amik sume duit bini.

rasa cam x setuju la kalo laki ambik duit bini camtu sekali. kalo nak kata bininya vodoo x gak sbb ada degree. ni mesti dia nk jadi king control. dia nk sekat segala pergerakan bininya tu. patutnya dia bg bini bukan di lak songlap duit bini.

Firman Allah (Al-Baqarah:233)
"Dan kewajipan suami memberi makan dan pakaian kepada isteri dengan cara yang baik."
Suami juga hendaklah memberikan wang yang secukupnya kepada si isteri supaya ia boleh membeli keperluan rumahtangga. Untuk pakaian pula, si isteri berhak untuk pakaian yang sesuai mengikut keadaan dan kemampuan si suami. Si isteri juga berhak untuk mendapatkan tempat tinggal yang selesa, selamat dan sekurang-kurangnya mempunyai keperluan yang minimum. Nafkah anak-anak juga adalah tanggungjawab suami. Menurut Rasulullah, memberi nafkah kepada anak dan isteri sama hukumnya dengan orang yang berjihad ke jalan Allah. Suami haruslah ikhlas, walaupun kepenatan kerana apa yang dilakukan adalah ibadah.
Untuk keperluan batin pula, si  suami hendaklah memenuhi keperluan isteri tanpa mementingkan diri  sendiri.

Nota : jadi perempuan kenalah bijak sikit. jangan serah segala-gala termasuk wang kepada suami. barang diingat sayang ibu bapa dan adik beradik busuk-busuk pun darah daging sendiri. tapi!  sayang pada suami tetap ada TALAK nya taw. for somi :
"Whoever of you whose wife behaves in a disagreeable manner and he responds by kindness and patience, God will give him rewards as much as job will be given for his forbearance"

Rate

1

Follow Us
rasa cam x setuju la kalo laki ambik duit bini camtu sekali. kalo nak kata bininya vodoo x gak sbb a ...
moyas Post at 31-10-2011 21:55

mcm tu lah dok ada, pompuan ni belajar jah tinggi2 tapi mai bab berlaki macam siput vavy jah terkesot-kesot, macam tak tahu hak pulak...esok laki tu cunggit belah nganga sekepiang pun tak ada

Suami takde hak langsung ke atas gaji isteri....memang hak mutlak si isteri...maknanya ikut suka isteri tu nak belanja macam mana. Suami cuma sekadar blh menasihati isteri kot2 laaaa shopping sampai lupa diri ke. Tiap2 bulan beli handbag ribu2...beli mixer buat kek tapi tepung je nampak, kek tak naik2 jugak. Yg part ni je laki boleh bebel2 nasihat.

Nafkah tetap di bawah tanggungjawab suami... gaji isteri ni cuma sumbangan utk naikkan taraf sosioekonomi keluarga je. Itupon isteri kena berniat ikhlas utk membantu suami, kalau tak ikhlas let say mcm suami paksa2 suruh bagi duit gaji (utk lengkapkan pemberian nafkah), maknanya suami dianggap berhutang dan isteri berhak tuntut balik hutang tu.

Papehal kesian kat biras kwn awak tu...

Rate

1

siannya, nampak macam bini tu
berkeja tuk somi dia pulak,
me tau zaman dulu dekat quebec ni, macam me baca
buku sejarah, bini keja, tapi gaji terus pegi dekat
laki, tak sangka ianya masih berlaku, tapi
di msia

kalau camni, nak keja pun tak da feel,
baik benti duk rumah aje..

cuba soh tanya kat somi tuh..duit dia amik tuh wat apa..?? mana dia belajar harta bini harta dia....dia yg sepatutnya tanggung semua...kalau tak cukup terserah pada bini nak bantu ke tak..??  mmg isteri kena taat tp..mana boleh suka2 somi amik reta bende si isteri....

yg si isteri lembik sgt perhal?? tanye la wat per dier nk amik semue??? giler la somi dier tu?? tp yg penting isteri dier lembik.. tu jek aku leh ckp.. nk ikut kate somi pun berpade2 la.. ni tidak..

Kitorg guna kaedah kombain gaji, semua share, setiap org dapat elaun tiap minggu utk belanja makan d tempat kerja, simpanan dan takaful suami isteri semua sama, simpanan n takaful anak potong gaji ikut ikut  giliran cth anak no satu suami, no 2 istri, begitulah seterus nya berulang2..... takda istilah gaji kau gaji kau, gaji aku gaji aku, yang penting kerjasama n sefahaman..

Alhamdulilah melalui kaedah ini kitaorng dah dapat beli rumah dan aset untuk tamabh pendapatan...setiap orang ada aset atas nama masing2, bukan nama suami atau istri sahaja...

Kadang suami kawal tu untuk kepentingan bersama je.... mungkin dia tengok isteri dia agak boros.... Dari pengalaman aku ramai org perempuan suka berbelanja pd yang tak berapa perlu , mungkin tu sebab laki dia kontrol duit bini dia....

Tp cuba cek apa laki dia buat dgn duit gaji bini dia, samada dia simpan atau belanja habis duit tu, kl simpan pastikan guna akaun bersama atau akaun asing tapi jumlah simpanan mesti sama antara laki bini, jgn guna nama suami atau isteri sahaja, ni utk keselamatan dan kecemasan.... Kl dia belanja habis mesti istri kena bertindak untuk tutut hak dia, bincang baik2

Rasanya laki dia tak patut transfer gaji bini pda akaun suami, kl stakat pegang kad boleh lagi kot, sbb istri macam dah hilang hak pd duit dia n jika berlaku apa2 pd suami, macam mana istri nk keluar duit.... ini pandangan aku.. patutnya dia orang kena bincang semula MOU pasal ni.. untuk kebaikan bersama.....

Rate

1

papehal pun aku tetap salahkan wife dier.,,, belajar tinggi2 pun takkan takleh pikir.. kate sekolah agame.. takkan hal basic tak tau..  eeee.. aku plak yg emo ni.. dier dh bg muker kat somi dier tu ... takper la.. suh la member hang tu bersaboooooooooo yek..{:4_232:}

amboi melampau nyer...bleh pulak bg 50 hinggit seminggu tue...cam duit dia ler pulak...sgt sadis dpt laki ruper nie...rasa nyer bukan bab duit jer dikonker nie...segala2 rasa nyer...

papehal pun aku tetap salahkan wife dier.,,, belajar tinggi2 pun takkan takleh pikir.. kate sekolah  ...
plainjane Post at 31-10-2011 08:51 AM

dia takut laki dia kot, mungkin laki tu panas baran,
menakutkan sampai kena ikut aje apa laki tu kata.

mcm tu lah dok ada, pompuan ni belajar jah tinggi2 tapi mai bab berlaki macam siput vavy jah terkesot-kesot, macam tak tahu hak pulak...esok laki tu cunggit belah nganga sekepiang pun tak ada
cmf_blingblings Post at 31-10-2011 22:03

yg kaler merah tu makna apa ya?

yg kaler merah tu makna apa ya?
moyas Post at 1-11-2011 00:16
payah nak explain bahasa Kedah jati tu

payah nak explain bahasa Kedah jati tu
cmf_blingblings Post at 1-11-2011 00:43

hehehe patot sy x paham
{:4_193:}

hehehe patot sy x paham
moyas Post at 1-11-2011 00:46
Pelakon yg boleh pronounce dgn tepat ialah Azean Irdawaty...

Pelakon yg boleh pronounce dgn tepat ialah Azean Irdawaty...
cmf_blingblings Post at 1-11-2011 00:47

kesian dye kant skrunk?
off topic.. nati tt maraa

{:4_188:}