CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: cik.panda

Remy Ishak tegur Cik Joyah

Santeira , anaktoyol = wartawan?
mulutmasin Post at 30-10-2011 23:22

aku bukan wartawan, tapi aku pernah belajar journalism and public relations. so boleh tak kau kata semua yang backing remy ni remy jugak?

Santeira , anaktoyol = wartawan?
mulutmasin Post at 30-10-2011 23:22

so what????...nak aku cerita detail...?

aku bukan wartawan, tapi aku pernah belajar journalism and public relations. so boleh tak kau ka ...
Santeira Post at 30-10-2011 23:24

ye btol tu memang kami semua ni remy ishak

aku bukan wartawan, tapi aku pernah belajar journalism and public relations. so boleh tak kau ka ...
Santeira Post at 30-10-2011 23:24

Kalau betul lah REMY...ya ampun...patutlah thread ni dari tadi bau TAIK....najjjjis!

Kalau betul lah REMY...ya ampun...patutlah thread ni dari tadi bau TAIK....najjjjis!
anaktoyol Post at 30-10-2011 23:26

sepit hidung pakai penyepit kain.

so what????...nak aku cerita detail...?
anaktoyol Post at 30-10-2011 23:24

boleh jugak. citer la

Follow Us
sepit hidung pakai penyepit kain.
Santeira Post at 30-10-2011 23:28

hahahhaa

Post Last Edit by mnaa at 30-10-2011 23:33
wartawan jugak yg masukkan surat khabar bila dia putus dgn ina..bercita dgn ikin..declare  ...
anaktoyol Post at 30-10-2011 23:22

yes, wtwn continued their roles yang tak pernah padam iaitu memburukkan mawi.. but yang betul2 menyebabkan mawi tersungkur bukan sbb apa yang tertulis di dalam akhbar tapi apa yang tersebar oleh orang2 kuat mawi, bekas2 peminat mawi dari networking, dari mulut ke mulut.. aku lak dengar cite sejarah ikin bukan dari akhbar or majlah but dari forum camnila, orang2 johor yang pernah lihat, tengok diaorg dulu.. so, words spread widely dari networking, dari mulut ke mulut.. dulu2 mungkin betul coz kita takde internet, aku tahu kisah artis 80an betul2 dari mjlh, skrg baca urtv, media hiburan or even baca akhbar pon jarang sesangat.. but dulu wtwn dia tak macam skrg, tgk mama juwie, huzz.. jarang dgr diaorg ada kes gaduh dengan artis.. you respect people, they respect you..

sepatutnya remy boleh guna ayat ni...

@remy_ishakRemy Ishak

Nak komen skit pasal tulisan 'joyah' dlm 'pancaindera' hari ni bole? Hmm.. Ini bukan soal 'sorok' atau 'takut jatuh saham' ye cik joyah.

@remy_ishakRemy Ishak

Kami masih berkwn, masih saling kenal mengenali, awal sangat nak bagitahu semua org? Nanti kalau x jadi mcm mana? takda niat nak sorok....

@remy_ishakRemy Ishak

Kesimpulannya di sini ye cik joyah.., kalau nak tulis cerita harap kak fikirkan situasi kami!rasanya cik joyah lebih pahamkan sebab Joyah kan penulis..... Penyebar maklumat.

@remy_ishakRemy Ishak

Kalau awak sogok pmbaca dgn tulisan taik, maka taik lah yg lekat di otak pembaca..lagipun memang saya taik...

Alahai remy....

Bukan semua repotz tu pandai n bijak menulis....
Especially yg kt column2 kecik  ...
queenteena Post at 30-10-2011 17:12

betull....pepandailah handle keadaan...!

Post Last Edit by Santeira at 30-10-2011 23:44

eh, wartawan takdalah bersatu nak jatuhkan mawi pun. tapi kalau wartawan dah declare war dengan satu artis, boleh jatuh punya. in the 90's, arwah shukery hashim, sampai mintak maaf lagi. kak pah, pun lepas tu kata dia tak kondem wartawan (tak silap aku dalam rancangan bertajuk mikroskop) sebab wartawan memang declare tak mau promote dorang masa tu.

sekarang pun mawi masih dapat coverage yang baik, bini dia pregnant pun dorang buat artikel bagus2. kejatuhan mawi ialah sebab dia sendiri, bukan sebab wartawan nak dia jatuh. like i said, we should be looking at history. tak ada satu declaration pun tentang wartawan nak jatuhkan mawi dari wartawan sendiri, but if they declare tak mau promo ko, it will affect your career and public perceptions about you.

ye btol tu memang kami semua ni remy ishak
maxim Post at 30-10-2011 23:25

wakakkaka. lawak.

wakakkaka. lawak.
hijau88 Post at 30-10-2011 23:41

i hope some people realize that was sarcasm.

yes, wtwn continued their roles yang tak pernah padam iaitu memburukkan mawi.. but yang betul2 m ...
mnaa Post at 30-10-2011 23:32

tak berapa correct...kalau kes mawi di jadikan referrence....we got prove..yg surat khabar laku lebih dari biasa semasa kes mawi dulu....kebanyakkan menganggap sok sek telinga ker telinga/mulut ker mulut tidak di jadikan 'bukti benar berlaku ' sesatu kes kecuali akhbar dah menyiarkannya....

now we have almost 30 juta rakyat...only almost 7 juta jer yg celik internet...and pelanggan asto cuma almost 3 juta jer....yg lain masih mengharap pada surat khabar...so jangan lah cakap yg masih baca surat khabar tu kolot...

eh, wartawan takdalah bersatu nak jatuhkan mawi pun. tapi kalau wartawan dah declare war dengan satu ...
Santeira Post at 30-10-2011 23:39

again...thumbs up point!!!....takda masa lah nak buat geng jatuhkan artis....(sesilap kena buat cover up artis tu lagi..)

again...thumbs up point!!!....takda masa lah nak buat geng jatuhkan artis....(sesilap kena ...
anaktoyol Post at 30-10-2011 23:51

ko ingat kan in the 90's, dalam rancangan mikroskop tu, artis2 kondem gila wartawan. sahara yaacob, arwah shukery hashim and nek pah adalah antara orang yang aku ingat, lepas tu mmg wartawan boikot, tapi nek pah cecapat keluar statement yang dia disalaherti dan dia minta maaf. shukery hashim mmg lama takda coverage, pastu dia minta maaf sendiri.

ingat!!!..masa tu berlawan cakap..shukri hashim muka cam nak gaduh...

ingat!!!..masa tu berlawan cakap..shukri hashim muka cam nak gaduh...
anaktoyol Post at 30-10-2011 23:57

yeap, dia siap kata "persetankan mereka semua!'. dah arwah dah pun. cuma ingin dijadikan contoh melalui sejarah yang kalau wartawan blacklist ko, susah la nak dapat pendedahan. please don't burn the bridge, kalau produksi susah nak promo drama lakonan kau, buat apa dorang nak amik ko berlakon dengan dorang lagi kan. melalui situ saja boleh susah ko nak cari makan.

bangla sekor nih, kalau xmo org gossip pasal ko, jgn jadik artis!!!!! jadik la penoreh getah ke, keje besa2 ker..... citer pasal dia sket bukan main meroyan nyer.... bukan nyer citer pasal ko menyundal ke hapa!!!! sooo low class!!!

Reply 81# Vokuro

Dowg pun manusia jgk... Boleh marah boleh sedih boleh semua....
Cuma manusia sesama manusia sentiasa xkn puas hati antara satu sama lain lebih2 lagi public figure mcm remy...
Aku x kisah dia nk tegur cuma perlu jaga bahasa skit... I2 jer permintaan aku sebagai peminat dia...

Kalo korg rasa cara aku nk nasihat remy tu mcm nk hentam dia terpulang ah... I only mean well!