CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: cik.panda

Remy Ishak tegur Cik Joyah

ye saya pun pernah dgr dr kawan2 yg kerja wartawan...tp x tau la betul ke tak...
sssss Post at 31-10-2011 00:44

takdalah...saya tak pernah dengar pun...kawan wartawan saya kat US ,singapore,vitneam thailand,papua new guena,timor leste,borneo ,filifina pun tak pernah dengar yg wartawan hiburan tak diiktiraf...

Reply  mnaa

klu betul mmg layakla wartawan hiburan x diiktiraf, mnjatuhkan martabat kewart ...
September14 Post at 31-10-2011 00:53

masalahnya tak betul...ingat persatuan wartawan tu macam facebook ker..boleh uninvited sumer..?...

Reply 242# anaktoyol

ai ckp klu betul, klu x betul bgusla utk wartawan hiburan...

Reply  anaktoyol

ai ckp klu betul, klu x betul bgusla utk wartawan hiburan...
September14 Post at 31-10-2011 01:05

ai tak kata u salah...ai cuma bagi jawapan...hehehe

takdalah...saya tak pernah dengar pun...kawan wartawan saya kat US ,singapore,vitneam thai ...
anaktoyol Post at 31-10-2011 00:55

oo, aku takdela kawan wartawan dari US, Singapore, Vietnam, Thailand.. tapi ini dari kenalan aku yang juga salah seorang ahli persatuan wartawan di malaysia tu...masa dia hadiri gathering tu, aku tanya gak takkan tak kenal wtwn2 hiburan kat utusan, urtv.. blablabla.. dia kata mana diaorg datang, they are not invited.. so tak pasti lak persatuan di US, Singapore, Vietnam dsb coz aku takde kawan yang gi persatuan tu..

oo, aku takdela kawan wartawan dari US, Singapore, Vietnam, Thailand.. tapi ini dari kenalan a ...
mnaa Post at 31-10-2011 01:12

ok lah...aku terima lah statement ko tu...tapi masalah memang tak benar...mana wartawan ada kasta2..cuma di bezakan oleh bidang tugas/lapangan...takda maknanya nak anggap wartawan hiburan tak diiktiraf....!sapa nama kawan ko tu...bagi tahu aku...tapi kalau gathering semua wartawan hiburan...takkan nak jemput wartawan jenayah kot...kalau gathring sbb nak buat cover up ahli politik/sultan/vvip...takkan diorang nak jemput wartawan hiburan???..kalau fanclub mawi buat gathering..takkan nak jemput fan clun ina munge.....tapi tak bermaksud fanclub ina munge tak diktirafff!

Follow Us
ok lah...aku terima lah statement ko tu...tapi masalah memang tak benar...mana wartawan ad ...
anaktoyol Post at 31-10-2011 01:20

tak kisahla nak terima atau tak terima, cuma aku pon tak le tanya ciri2 aper lak yang membolehkan ko 'diterima' jadi ahli lak kan.. yelah kalau accountant tu, MIA kena ikhtiraf.. kalau engineer, IEM kena ikhtiraf, so maybe ade la kot wtwn2 ni kena gi ambik exam yang bolehkan diaorg diikhtiraf...wtwn2 hiburan malaysia ni ambik tak exam tu.. itu jelah yang menjadi persoalannya.. kalau diaorg ni ada exam pelbagai nak lepaskan taraf etika kewartawanan diaorg, takkan diaorg tulis dengan emotional bagai, nak gaduh2 ngan orang yang nak diinterview,... mesti ayat very the berwawasan gitu kan.. yelah, kalau they can question apa taraf seoarang artis (coz pada aku pon, anybody can be artists tak kisahlah ko pandai ke, tak reti belajar ke.. diaorg kan penglipur lara rakyat..)  mesti wtwn pon ada taraf dia sendiri yang bukan semua orang leh bergelar seorg wtwn..tak gitu..

apsl la dorg ni nak banding ngan Indonesia... dah la Indonesia tu kekadang lahar Msia... tp, itu jugak yg dok dorg agung2kan... jdkan cth? mmm.

tak kisahla nak terima atau tak terima, cuma aku pon tak le tanya ciri2 aper lak yang memboleh ...
mnaa Post at 31-10-2011 01:35

wartawan hiburan ker tak hiburan kena ada Digree in Masscom yang oiii...kena pandai public speaking.essai.PR kena bagus...bukan syok sendiri...!

Reply 249# anaktoyol

exam yg dmaksudkan tu rasanya exam dr badan ikhtisas...besides degree..itu cth le yg dia bagi...

Post Last Edit by mnaa at 31-10-2011 01:58
wartawan hiburan ker tak hiburan kena ada Digree in Masscom yang oiii...kena pandai public ...
anaktoyol Post at 31-10-2011 01:41

only that?? oh ok.. so senang la nak jadi wtwn sebenarnya.. coz misalnya tak semua ada Bachelor in Accountancy leh jd Accountant.

only that?? oh ok.. so senang la nak jadi wtwn sebenarnya.. coz misalnya tak semua ada Bachelor  ...
mnaa Post at 31-10-2011 01:54

thats the real...journilsm tak payah nak ada exam tauliah macam engineer atau akauntan...sbb 2 bidang tu banyak cabang dan kepakaran ...tapi itu tak bermakna diorang cam simply di downgradedkan...your ada pengiktirafan dari jabatan akauntan atau IR pun tak guna...end up dgn kerja jadi akaun atau engineer biasa...sbb malaysia bukan negara besar...most requirement cuma nak bachelor...atc..takdanya nak minat ...mesti ada IR...

only that?? oh ok.. so senang la nak jadi wtwn sebenarnya.. coz misalnya tak semua ada Bachelor  ...
mnaa Post at 31-10-2011 01:54

so ko expect semua wartawan hiburan ni cokia lah...takda qualification...tu yang takda qualification..tu ha abang ko si remy ishak...tanya BI dia brapa masa SPM?....apa dia cakap ngan duty manager masa dia nak jadi trollyboy kat hotel...gi tanya...

stupid artiste, tweet macam orang tak sekolah.
Santeira Post at 30-10-2011 17:02

kann.. nak tegur pun guna la bahasa elok2.. aku yg bukan artis ni pun pikir 10x kali nak karang ayat bila update status FB.. nikan plak celebriti yg semua org kenal..{:4_185:}

thats the real...journilsm tak payah nak ada exam tauliah macam engineer atau akauntan...s ...
anaktoyol Post at 31-10-2011 02:04

sbb tu aku nak mencari jawapan kenapa bila diaorg cakap certain2 wtwn diikhtiraf atau tak diikhtiraf mesti ada sbbnya.. I was asking, yelah you are telling the story to the world, adekah certificate lain selain dari bachelor yang boleh dia qualified.. kalau just ambik bachelor degree leh tulis cerita tanpa tapisan, then we know why some of tulisan dekat akhbar hiburan kebanyakannya berdasarkan dari pendapat sendiri berdasarkan emotionalnya pada masa tu.. aku penah kata hari tu I was quite curious why ada wtwn hiburan yang boleh tulis ayat seperti "dia ingat wartawan ni hadap sangat ke nak tiket percuma (wtwn yang tulis masa KRU ke tak jemput diaorg gi tontonan diraja Hikayat Merong Mahawangsa), hadap sangat ke nak temuramah dia ramai lagi artis kami leh buat coverage" coz ayat2 seperti itu seperti u baca dairi kat rumah, fb or tweeter spt  dan bukannya artikel yang ko boleh baca di dada akhbar.

so ko expect semua wartawan hiburan ni cokia lah...takda qualification...tu yang takda qua ...
anaktoyol Post at 31-10-2011 02:08

tak bagusla kita nak question history seseoarng tu, sbb tu aku kate dua2 salah.. sorang terlebih baran, sorang lagi lak terlebih 'gurau'..  cokia tak cokia, aku dah jawab kat atas kenapa aku tanya pasal certification selain dari qualification seseorang wtwn tu kena ada..

thats the real...journilsm tak payah nak ada exam tauliah macam engineer atau akauntan...s ...
anaktoyol Post at 31-10-2011 02:04

jangan kate tak guna kalau ada pengikhtirafan, coz post accountant yg di advertise kat akhbar kalau tak tulis dalam job requirement dia must be a member of MIA, u can be sued.. and aku tak pasti but if not accountant, certain things u cannot approve and sign.. buat keje akaun leh la, but approval semua ada gak certain2 yang hanya qualified leh buat camtu.. so kalau wtwn biase2 ni tulsi memacam2 pon, ade tak wtwn besar or editor yang di certified untuk tapis and put approval so that ayat yang digunakan takdela macam bahasa diari, tweeter or fb ??

so sekarang ko argue plak la sotkabar editor tak bagus...???? motip,,,segala mala mia..ir kuar semata 2..demi REMY ISHAK...  ok lah ko betul...kesian...pukul 2.50AM ..siap kuar semua pasal accountant....sumer...(majoriti yang banyak buat onar kat kompeni besar sampai muplis..tu sumer akounten yg diiktiraf dik..)..sukatilah...aku nak tidor...abis syift nnt malas nak pk apa2...(ni  aku cakap aku kerja syift...nanti ingat aku kerja kilang la...)....

sbb tu aku nak mencari jawapan kenapa bila diaorg cakap certain2 wtwn diikhtiraf atau tak diikht ...
mnaa Post at 31-10-2011 02:20

KO belaja kat universiti mana dik...sedddihhh!....wartawan tu kan bidang nya "MEDIA" ...global,universal,intraktif semua kena guna kreativiti dan sensitiviti...mana sama dgn engineering dn acountant dikkkk!,,,aduhhh...tolong la....kalau dalam iklan..1+1 jawapannya boleh jadi 2,11,sebelas.3-1,4-2...tapi kalau dalam engineering dan akauntant...mampus ko nak tulis those jawapannn????ko nak kena buang kerja....??????kalau dalam media/iklan//suratkhabar....fakta tak semestinya di tulis direct...terpulang kepada kreativiti....kalau enginerring/akauntan....semuan data/pernomboran adalah fakta...tak boleh silap.....kalau dalam media H20 mungkin boleh di sebut H to O....dalam engineering /atau akauntan...H20 adalah air...FULL STOP...tak da nak melencong lencong...PAHAM tak?????....aduh....!tolong la jangan cakap ko study degree ker PHD ..master ker...tak boleh di maafkan....

so sekarang ko argue plak la sotkabar editor tak bagus...???? motip,,,segala mala mia..ir kuar semat ...
anaktoyol Post at 31-10-2011 02:53

lor, ko pon dah jadi baran macam si remy ishak gak?? punyalah berbunga2 ayat aku guna ni.. dia berkait dek non.. mulanya aku cakap pasal persatuan wtwn tak ikhtiraf wtwn hiburan.. lps tu ko kate takde and ada kawan wtwn kat obersea.. so I thought you can explain about kelayakan seorang wtwn.. then ko kate bachelor je and cite pasal negara kita kecik so kalau ada certified bagai pon tak guna jugak.. then aku cite serba sedikit pasal certification, dahh cite pasal jenayah lak.. then alahai, marah la plak.. janganla emotional.. yang penting kite guna ayat baik kan kan kan?? sambil kongsi2 maklumat.. sambil aku tanye mende2 yang aku tak tau...  and NO, aku tak terpikir nak tanye background ko coz we are not the main target here...   good nite!