CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: cik.panda

Remy Ishak tegur Cik Joyah

Reply 47# queenteena

sensitiviti antara seseorang tak sama.  ada orang menganggap sesuatu hal peribadi bukan untuk dicanang2kan tetapi ada pula artis suka kalau hal peribadi dan percintaan mereka dpt publisiti murahan shng rancangan nak kahwin setahun mendatang pun awal2 dah diwar2kan.  Wartawan pun satu, kalaupun nak kabarkan hal2 peribadi artis tu agak2lah dan perlulah hormati privasi seseorang yg hendak diceritakan.  Orang lain g bercinta wartawan pula yg  lebih kepohnya.
Apakah mereka kerja makan gaji dgn menyebarkan gosip2 dan aib tentang artis2?

ramainya orang yang hati jahat dalam ni rupanya. menakutkan..betul2 menakutkan

yeap, dia siap kata "persetankan mereka semua!'. dah arwah dah pun. cuma ingin dijadikan c ...
Santeira Post at 31-10-2011 00:00

tapi ada yg kata sekarang sosial networking banyak...takyah guna wartawan...melelak pegang guitar nyanyi kat you tiup boleh popular...masuk reality tv boleh popular....bukti???? YUNA???...kalau tak kerana akhbar...sampai sekarang masih melalak pegng guitar kat yu tiup...ZEE avi.?..pun sama..dah elok wartawan nak cover up kat paper...memilih tanak wartawan paper melayu...ha sekarang?...kelaut...suam tidak...panas jauh sekali...

Reply 221# nolya

Aku setuju... Bg aku, mungkin xnmpak apa2 yg over dlm penulisan tu tp cm nolya ckp sensitiviti setiap org berlainan... Remy sensitif dlm hal ni...
remy kena bijak buat teguran...
Errr pasal kerja wartawan aku x nk ckp apa... Dah hangat isu tu dlm nie...

Reply  queenteena

sensitiviti antara seseorang tak sama.  ada orang menganggap sesuatu hal per ...
nolya Post at 31-10-2011 00:10

kalau nak ikutkan ...siti nurhaliza tu punyalah banyak privasi dia wartawan siarkan dalam akhbar...tapi ..see..how she handling those situations??? ada nak " mantaik2" kan statment orang?...lagilah org tu berperanan besar dalam karier dia...

kalau sungguh nak sangat privasi...jangan jadi artis...ko dating dgn sapa,bila,kat mana ...takda orang peduli...takpun pi dating kat puncak gunung berapi...takda orang nampak...pahamkan maksud "PUBLIC FIGURE"......half from your life will be shared with orthers...dan jangan haraplah soal life ko yg orang boleh nampak dgn mata kasar tu ko anggap privasi...

artis sekarang banyak yang ngok..itu ini nak privasi konon....tapi yg privasi tu lah yg di tontonkan sana sini...

Follow Us
Reply  nolya

Aku setuju... Bg aku, mungkin xnmpak apa2 yg over dlm penulisan tu tp cm nolya ckp  ...
queenteena Post at 31-10-2011 00:19

Remy pikir dia punya sensitip jer...orang lain punya????...ada pikir?...otak takda

mmg perang betul ni...well...well...well....dlm kes ni rasanya dua2 pun salah...masing2 ada kelemahan dan kelebihan sendiri...dan periuk nasi sesama sendiri pun bergantung to each other...wartawan 'perlu' berita sensasi artis n artis pun 'perlu' mata pena wartawan utk lebih berkembang...yg menjadi masalah kat mesia ni ramai wartawan gosip suka tulis ikut sedap jer...walaupun pada sesetgh org penulisan joyah tu dianggap biasa, tp pd tuan punya badan mungkin ianya sensitif...yelah ms dia x ngaku engkorang korek smpai soh ngaku...dah ngaku plak engkorang cop diorg takut saham jatuh...mmg la ada skit tak puas hati kan...tapi remy pun terlalu 'keras' n tak sewajarnya la guna perkataan taik tu...if tak puas hati maybe blh guna approach yg lebih 'lembut' mcm ayat2 bront tu...takpun remy gi bljr je dgn tiz tu camne nak 'menegur' wartawan dgn cara berhemah....hehehehe

ramainya orang yang hati jahat dalam ni rupanya. menakutkan..betul2 menakutkan
mia1234 Post at 31-10-2011 00:10

pi masuk thread ustazah pilihan dik oi...

hmm kadang kala kita lupa juga peranan peminat kan.
kalau fanclub2 artis pakat2 boikot sebarang produk utusan ramai2...pun ada impak jugak kan. as it is jualan suratkabar slruruh dunia  byk terjejas dengan lambakan maklumat online.
Masak jugak wartawan nak kena cari kerja lain nanti , ye tak,

mmg perang betul ni...well...well...well....dlm kes ni rasanya dua2 pun salah...masing2 ada kelemaha ...
sssss Post at 31-10-2011 00:29

rasanya aku dah kata banyak kali....ini adalah soal...remy ishak tak pandai nak handle situasi...bukan nak menyebelahi memana pihak....
ulasan aku tentang menegakkan wartawan adalah menjawab kepada argument forummer yg kata artis dah tak perlukan wartawan sbb boleh naik dgn yu tiup/reality tv/...surat khabar/wartawan dah tak diperlukan di zaman ini.

hmm kadang kala kita lupa juga peranan peminat kan.
kalau fanclub2 artis pakat2 boikot sebarang pro ...
mulutmasin Post at 31-10-2011 00:32

hahaa takda maknanya...berita harian makin tambah sisipan harian metro...utusan makin tebal isinya....takda dalam sejaran surat khabar taklaku sebab di boikot kelab peminat......kelab peminat di bubar sebab artisnya suam kuku sbb tak dapat liputan media banyaklah terjadi...hahahaha

tak berapa correct...kalau kes mawi di jadikan referrence....we got prove..yg surat khabar  ...
anaktoyol Post at 30-10-2011 23:47

correct tak correct pon... mawi dinaikkan bukan dari akhbar saje, tapi sbb penonton yang melihat 'muka lindungan kaabah' dia masa dia terkeluar dari af tu.. keesokkan saja dia keluar, rata2 kawan aku (masa tu 'af' gah giler la) yang telephone terus kate, ko tengok af semalam, mawi tu muka baik gile, kenapa dia terkeluar??? then di channel@15 semua teruja bagi komen, aku tak minat mawi but I know astro really take into account all the comments dalam chat channel@15 tu, forum astro semunya talked only the same topic.. words spread and blablabla, tetibe kena nyanyi balik, and bammm.. mawi masuk n the rest is history.. wtwn of coz guna kekecohan tu untuk naikkan lagi mawi yang sedia dah naik... masa tu bukan akhbar je yang laku lebih dari biasa, mee segera yang kat supermarket pon abis diserbu hanya sbb depan muka maggi tu ada muka mawi.. seriosuly apa saja mawi pegang masa tu leh turn into gold!!.. then lps dia keluar, akhbar dah mula tulis dia sombong, bongkak, artis mee segera.. but he stand still, takde masalah.. putus ngan ina, wtwn tulis memacam, takde mslh.. yes, adela yang question but since fans dia keliling kata dia ok je, no hal.. then kelab peminat dia berpecah jadi aku tak tau berapa belah, then words spread, wtwn use that as cover muka depan untuk jadi pengantara mesej peminat2 dalam yg rapat dengan mawi, cerita itu cerita ini .. mawi tu macam ni macam tulah, then kawin lak ngan orang yang tak direstui.. then ade lak yang tolong cite sejarah ikin.. then, jadilah mawi macam skrg.. jadi kalau sbb cerita tu berdasarkan emotional seorang wtwn, nobody care.. but kalau kononnya dari orang2 yg rapat dengan artis tu, yes everybody akan mula doubt..

btw yes, dari yg pernah aku dengar wtwn hiburan tak diikhtiraf oleh persatuan wartawan di malaysia.. kalau ada gathering, they wont be invited... hanya wartawan news sahaja.. wallahualam

sabar anak toyol...i get ur point...walaupun aku peminat tegar remy tp still aku rasa ayat dia agak keterlaluan...and a bit emotional la...but to put all the blame kat dia pun tak leh gak sbb rasanya dah byk kali aku baca yg dia mmg mengaku berkawan rapat dgn tiz n akan mengaku jika betul2 couple...in fact masa event kat s'pore pun diorg dah bg hint kat peminat2 pun...sbg artis mmg aku tak nafikan remy should belajar handle this kind of situation dgn lebih 'wajar' lagi dimasa hadapan...plus sikap panas baran tu aku harap dia boleh ubah...

aduh...ramai nya guna statement.." kengkawan aku..".."orang kampung aku..".."adik badik aku..".." makcik2 felda kampung aku..." pleased talk global laa....penat seeehhhhh!

btw yes, dari yg pernah aku dengar wtwn hiburan tak diikhtiraf oleh persatuan wartawan di malaysia.. ...
mnaa Post at 31-10-2011 00:40

ye saya pun pernah dgr dr kawan2 yg kerja wartawan...tp x tau la betul ke tak...

sabar anak toyol...i get ur point...walaupun aku peminat tegar remy tp still aku rasa ayat dia agak  ...
sssss Post at 31-10-2011 00:40

finally...ni paling correct....(fyi aku pun peminat tegar RI)its all jadi sbb Remy Ishak guna ayat kesat yg menghina kredibility kewartawanan...dia ada pilihan ayat yg baik untuk protes agar privasinya tidak di war2kan di akhbar ..tapi ...(sambung sendiri...dah malas nak taip..hehe)

ye saya pun pernah dgr dr kawan2 yg kerja wartawan...tp x tau la betul ke tak...
sssss Post at 31-10-2011 00:44

Yet..they are still exist untill now...happilly working...malah majalah hiburan memberi pulangan utama syarikat2 penerbitan ...
tapi artis kalau dah tak diiktiraf wartawan....?...hmmm ...pikir sendiri...

Reply 234# mnaa

klu betul mmg layakla wartawan hiburan x diiktiraf, mnjatuhkan martabat kewartawanan saja...