CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: awan_kelabu

letak handbag di mana sewaktu memandu?

biasa letak kat ngan h/brake tu.kalo letak kat bawah kaki x selesa la.n dulu2 masa keje kat pusat bandar KL nun..letak kat blakang seat driver,pastu tutup ngan bantal kecik tu..

Rate

1

Dulu pernah sekali naik dgn kawan... Dia letak henbeg dia bwh driver's seat. Boleh pulak tgh2 drive tu dia suh amikkan apetah dlm henbeg dia, susah ok. Dgn cuaknya takut dia terlanggar apa2 ke.

Tapi kalau nak kena keluarkan sume benda dr henbeg ( hphone, purse, tng), maknanya before keta jln pun kita dah kena spend time utk itu. Kan leceh gak... Teringat kes erra fazira yg baru start keta, alih2 peragut amik je henbeg dr lap dia.

haha aku lupa la point aku sebenarnya

I letak kat peantara seat driver dan sebelah dia.. pastu selit tempat galas handbeg tu dgn seat belt.... hehhee

Rate

1

intan letak kat tempat letak kaki seat sebelah kalo ade penumpang seat sebelah letak kat kaki sendiri atau kat tempat letak kaki seat belakang

Rate

1

sorok bwh seat driver ^___^
rse lebe selamat.
kakak i awal2 lg pesan ni kat i

Rate

1

Salam.

Auntie mengaku auntie adalah salah seorg yg suka letak handbag kat seat sebelah. Mungkin sebab dah jadi tabiat. Lagipun mudah nak buka bag dan capai apa2x barang di dlm handbag bila diperlukan.

Bila hantar servis kereta, org yg kat service centre tu selalu pesan kat auntie supaya berjaga2x bila memandu berseorangan. Diaorg pun selalu pesan suruh letak handbag kat tempat kaki drive seat. Bila ingat, auntie ikut juga sekali-sekala. Tapi selalunya tak ingat sbb of my bad habit.

Agaknya org kat service centre tu takut kalau apa2x jadi pd auntie semasa memandu. Maklumlah dia tengok saiz auntie ni - agaknya mcm senang2x jer nak dibuli di jalanan. Terharu jugak menerima nasihat diaorg tu tapi kejap jer rasa keinsafan tu... Sehari dua lepas tu, buat balik.

Alasan auntie ialah tempat kaki di driver seat tu, tiada ruang utk letak bag sbb kaki kita kat situ. Rasa tak selesa bila memandu. Rasa nak bagi suggestion kat pembuat kereta supaya adakan tempat letak hbag kat bhgian kaki driver's seat! Hahaha... ok tak idea tu???

Bila baca thread ni, timbul balik keinsafan tu. Auntie berazam pd diri sendiri utk mengubah this bad habit dan meletakkan handbag di tempat yg lebih tersorok.

Ya Allah, jauhkanlah aku dari bala bencana yg datangnya cepat atau lambat, juga yg aku ketahui dan yang tidak aku ketahui. Sesungguhnya Engkau Maha Mengetahui.

Rate

1

Follow Us
No. 2.. Terasa konfiden mcm jauh gak klau dorang aim tgk

wah baru sempat jenguk... tq atas ulasan semua hehe

kalau handbag mahal, letak kat lantai gak ke
awan_kelabu Post at 12-10-2011 13:14

Ye klau yg mahal pun..Pnh tgk auntie member mak iols buat gitu
Tp keter dia bersihlah luar dalam

Tpt letak kaki seat sblh... tp biasanya aku akan letak sun shield yg bleh lekat2 kat cermin tu... so agak terlindung dari pandangan org sblh luar.

Kalo anda semua biasa memandu dlm keadaan cermin yg dilekatkan sun shield tu, better gunakan. Tp kalo x biasa, baik jgn la sbb nnt mengganggu pandangan anda plak sbb ada org rimas kalo letak benda ni... katanya pemandangan x luas! {:1_126:}

Al-maklum la... nk tinted gelap x boleh, nnt kena saman...:re:

Rate

1

Reply 49# leon_mclaren78

kaka leon.. sun shield tu apa?

dia ada untuk cermin depan ke cermin tingkap kat pintu pun ada

Salam.

Auntie mengaku auntie adalah salah seorg yg suka letak handbag kat seat sebelah. Mungkin s ...
auntieagony Post at 12-10-2011 23:15

auntie sama mcm saya.... saya pun habit letak kat seat sebelah. bila isi minyak je keluarkan kad kredit, pastu letak kat tpt kaki belakang. bila sambung driving, letak balik kat seat.

sayang je rasa letak handbag kat lantai, pastu nanti kepit kat ketiak... tapi tulah kan, patutnya safety first.

kdg2 letak gak kat tpt handbrake tu, tapi kalau naik dgn ayah saya, dia mesti bising kata ganggu space, pastu dia letak kat belakang.

dah la kereta x tinted langsung, sebatu dah boleh nampak kot handbag kat atas kerusi tu... uish bahaya tul

ikut keadaan la

kalau aku sorang, letak kat seat sebelah. biasa time nak gi keje aku buat mcm ni. sbb opis dekat kan. traffic light pon satu je.tu yg ala2 berani

kalau drive sorang tp jarak perjalanan tu agak jauh, aku letak kat tempat letak kaki seat sebelah. time tu hset dah siap2 keluarkan dulu. mana tau ada call masuk.tak perlulah aku terbongkok2 nak capai beg.

kalau anak aku ada, dia tlg pegang beg aku kat seat blkg. kalau  partner aku ada kat sebelah, dia la tukang jaga beg aku. kdg2 tak sedar dah turun kete pon masih dia yg terpaksa usung beg aku ke sana ke mari.

Rate

1

kdg2 ltk kt tgh tu..kdg2 aku ltk kt belakang..kalo aku ltk kt seat sebelah pun, aku hya pastikan beg tu kosong..hpone n purse duit, aku kuarkan dan ltk kt lain..

so, kalo org nk merampok dr tingkap pun, sia2 jek dia curik handbag aku tu..just ada 2kpg ****x @ libresse je harta aku yg dia akan dpt haha...nk menyamun sgt..amik ko...

Rate

1

Reply  leon_mclaren78

kaka leon.. sun shield tu apa?

dia ada untuk cermin depan ke cermin  ...
awan_kelabu Post at 13-10-2011 08:36

ala..benda yg org slalu lekat kat cermin tu... pelindung matahari yg ada gambar pooh la, angry bird la...
kalo cuaca panas sgt, biasanya kita akan amik benda tu & lekat kat cermin, so cahaya matahari x de la membakar kulit secara direct..
emm... bleh paham ke apa yg ai nk bgtau ni... hehe...

vote yg kedua tapi selalunya masukkan ke dalam sikit jadi dari luar org x nampak hand bag tue dan pada kebiasaannya ana akan kuarkan hand phone letak kat tepi belah kanan so kalau ada call ke apa senang nak amik dan tgk, utk toll lak biasanya pakai smart tag aje dan smart tag tue letak kat satu tempat tepi stereng

Rate

1

Reply 51# awan_kelabu

Awan berhati2x bila isi minyak ok sbb xstaff auntie pernah kena incident org nak samun handbag dia di stesyen minyak di shah alam.

Ceritanya begini - xstaff auntie (kita panggil Z jer) ni berhenti isi minyak berseorangan di stesyen petrol. Pam tmpt isi tu ke depan dan agak tersorok sikit (susah auntie nak explain but auntie dah tengok tmpt tu - mmg agak secluded sikit). Dia pakai credit card dan lupa kunci kereta bila keluar. Sdg Z mengisi minyak, dia rasa mcm ada pergerakan dlm kereta, dia intai nampak org tgh nak ambil handbag dia yg diletakkan di tempat kaki passenger seat depan.

Minyak tersembur keluar drp pam minyak sekejap sbb dia tekan juga pam tu sbb terlalu terkejut sambil nak selamatkan handbag dia. Dia terkam lelaki itu. Z ni pandai silat dan seni mempertahankan diri. Walaupun bersaiz halus jer tapi auntie akui Allah mmg kurniakan kudrat/kederat yg lebih kpdnya. Terjadilah aksi pergelutan. Alhamdulillah lelaki tu lari tanpa sempat ambil apa2x. Story ini Z cerita kat auntie ler personally....

Kalaulah kena tak auntie, suara nak menjerit pun tak keluar.... Agaknya just terlambai2x nak marah/jerit without sound system. Hahaha.... I could imagine it in my mind! Nauzubillahiminzalik.

Moral of the story, kunci pintu bila nak isi minyak. Dan handbag letak kat tmpt kaki driver's seat sekejap sbb dekat dgn pandangan kita dan boleh intai.

Rate

1

bab  letak  hangbag nie   kalam  selalu  sorok  seat   drive  ..  klu   jauh ler   opis  ke  umah  dkt  sgt ..    tp  tk  drive  pon  .. tumpng   kwn  ...  .. apa2  hati2   laa kekwan ...

Rate

1

ala..benda yg org slalu lekat kat cermin tu... pelindung matahari yg ada gambar pooh la, angry b ...
leon_mclaren78 Post at 13-10-2011 10:50

ooo still x sure.

ingatkan sun shield tu yg dah melekat xleh ubah dah kat cermin... bukan eh.

i letak kat tmpt kaki seat sblh n masok kn sket bawah kerusi...ye laa mane tau naseb kurang baek...perompak pch kete...tekorek2 jugak laa dia kan nk amek hndbag...

Kdg2 letak kat blkg kat bonggol tgh2 tu...sbb sng sket nak capai barang...

Kdg2 letak kat tmpt kete kat blkg...tp klu kat tmpt public..xde laa ltk kat situ..kang org nmpk...br nk msk kete dia da serbu dl...

Rate

1

i letak kat tmpt kaki seat sblh n masok kn sket bawah kerusi...ye laa mane tau naseb kurang baek...perompak pch kete...tekorek2 jugak laa dia kan nk amek hndbag...

Kdg2 letak kat blkg kat bonggol tgh2 tu...sbb sng sket nak capai barang...

Kdg2 letak kat tmpt kete kat blkg...tp klu kat tmpt public..xde laa ltk kat situ..kang org nmpk...br nk msk kete dia da serbu dl...