CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Alste

Kawanku Seorang Penanggal

seram giler....
pasal ape la nk jadi camtu...rase cam tak bebaloi je nak tanggung seksa sampai mati juz sbb nak cantek n kebal... tu blom seksa kt akhirat lg...

moga-2 dier sempat berjumpa orang alim untuk buang ilmu dier daripada berjumpa orang yang berilmu yang muleh padamkan ilmu dier melalui petua

aku panggila ko adik pasal aku sedar aku dah tua.. over 40 dah kira tua la kan..
zulka Post at 10-10-2011 17:01

hmmm...ok...aku adik

berapa jauh eks kepala penanggal tu bule terbang??
sbb kata dia akan pergi keluar dr kg dia kan....jauh gak tu

tumpang simpati nasib sahabat TT... kalau berubat saya rasa... MAUT je yg boleh selesaikan... bila dah tak de keje dan mudah sgt percaya dgn benda2 ilmu hitam.. rajin la pegi menuntut...sedangkan  kalau mengaji Quran dan mendengar ceramah agama di masjid... liat pula.. sedangkan kunci utama kita untuk masuk surga ialah jaga sembahyang...

TT aku rasa biarlah nasib kawanmu begitu, dah dia pilih jalan yang salah... tak guna jadi kawan yang berdegil dan membuat mainan pada agama.. sah2 dia x mau berubat (ayat manis je)... dia dah pilih jalan dia begitu..sah2 tanah pun tak dapat terima dia saya yang cantik pun tidak sesekali menggunakan kecantikan saya untuk mengoda lelaki semata2 untuk mengikis wang dan pangkat..saya rasa itulah balasan Allah s.w.t jika tersalah pantang.. bagi saya hidup ini pendek dan nafsu manusia x pernah cukup2...aku sering digoda dengan nafsu2 begitu... tapi setiap kali aku digoda dengan lelaki dan wang yang banyak.. hati aku merasa sangat sedih dan kadang kala menangis kerana bagi aku cubaan itu menambah dosa aku dan akan mengurangkan pahala aku sebelum aku tua dan mati... aku tak ingin anak2 ku memikul dosa dan aku pun ada keturunan 'saka' dan aku tak akan sesekali membenarnya saka itu diwarisi anak2 dan cucu aku.. insyaalah...

TT, tolong sampaikan pesanan saya ini pada sahabat anda itu... suruh dia cepat2 bertaubat... jaga solat dan buatlah kebaikan sebelum nyawa dia diambil...

Rate

1

Follow Us
tumpang simpati nasib sahabat TT... kalau berubat saya rasa... MAUT je yg boleh selesaikan... bila d ...
nurulazzah05 Post at 11-10-2011 09:49

InsyaAllah TT akan sampaikan ... betul jugak kata nurulazzah memang dia yang cari masalah dia sepatutnya tanggung

berapa jauh eks kepala penanggal tu bule terbang??
sbb kata dia akan pergi keluar dr kg dia kan.... ...
seeri_7843 Post at 11-10-2011 09:26

kepala dia boleh terbang setinggi pokok kelapa atau rendah dari tu.... tapi tak la sampai langit

seram gak klau camni..

Ikutkn nak buang ilmu penanggal buka senang...ada gak baca kisah penanggal dia salah menuntut...tp Alhamdulillah dia cepat sedar & nak bertaubat...tp nak buang tu bukan calang2 org...yg pandai buang tuh lak kena pandai gak ilmu penanggal...pastu cara rawatan bukan dari dunia nyata tapi berentap dari alam ghaib... mmg meremang aku baca kisah tuh... & bawa pengajaran.... last2 tuh mamat yg amalkan ilmu tuh dah sembuh kira dah bebas dari ilmu tuh pastu taubat nasuha minta ampun kat mak dia...sampai bersujud kat mak dia...masa nak menuntut ilmu ghaib kununnya dia pernah sakitkn hati mak dia...tuh yg boleh jd sesat....part tuh sedih gak ler...

Rate

1

Post Last Edit by melia_star at 11-10-2011 11:04

Reply 149# anahana

[size=14.1667px]

[size=14.1667px]

[size=14.1667px]woo...berantu lah clip vid neh....aku terai paste bbrp kali pun tak bleh.....sesuatu....hahaha

klakar jgk la kwn TT tu duk kg kje sawah je pon tp nk jd gojes n voque.
sblum ni huduh sgt ke muke die smpai pakai susuk biase pon xpuas lg?

kesian sbb umur baru 25 da jd hantu. kwn TT tu blum kawen lg la eh?

last2 tuh mamat yg amalkan ilmu tuh dah sembuh kira dah bebas dari ilmu tuh pastu taubat nasuha minta ampun kat mak dia.
sellie003 Post at 11-10-2011 10:53

Mamat?? Lelaki pun ada jadi penannggal ker? Bukan ker hantu penanggal nih hantu pompuan jer??

Mamat?? Lelaki pun ada jadi penannggal ker? Bukan ker hantu penanggal nih hantu pompua ...
Fieza-mira Post at 11-10-2011 11:04

Tulah pasal...aku baca eh mamat lak...aku pun baca jek tak tau lak macam mana boleh macm tuh....

InsyaAllah TT akan sampaikan  ... betul jugak kata nurulazzah memang dia yang cari masalah dia ...
Alste Post at 11-10-2011 10:34 AM

itulah.. kalau hidup bertuhankan Syaitan... mengikut kata nafsu.. tidak mengikut kata akal & iman...
tak semestinya cantik org suka... dpt kahwin dgn org kaya, brpangkat, brgaji besar & etc...
jodoh & ajal semua tue Allah yg tentukan... kalau ko x cantik sekalipun .. tak mustahil ko boleh dapat anak VVIP.. lagi best dpt yg hensem... nie kan dah jadi camnie lagi merana DUNIA & AKHIRAT... sah2 kene rejam dalam Neraka Jahanam...(walahualam..)..
Betul ckp nurulazzah tue.. Suruh kawan TT bertaubat sebelum ajal datang menjemput... sebab nie dah kes SYIRIK menduakan ALLAH SWT.. Nauzubillahhiminzalik....

Rate

1

boleh buat  filem ni ... Kawanku Seorang Penanggal  

klakar jgk la kwn TT tu duk kg kje sawah je pon tp nk jd gojes n voque.
sblum ni huduh sgt ke muke  ...
mumulizard Post at 11-10-2011 11:03

Muka dia dulu biasa je.. nak kata hodoh tak hodoh pun.. cuma dia ni tak reti bersyukur atas apa yang diberi dia nak dia je di pandang cantik n vogue gitu

hmmm...ok...aku adik
seeri_7843 Post at 11-10-2011 09:16

dan aku plak ialah atuk

mak ehh seram ak baca.......
naik bulu roma x sangka kisah benar....

Tulah pasal...aku baca eh mamat lak...aku pun baca jek tak tau lak macam mana boleh macm tuh.. ...
sellie003 Post at 11-10-2011 11:09

Apa link sumber yang ko baca? Letaklah kat sini......

Muka dia dulu biasa je.. nak kata hodoh tak hodoh pun.. cuma dia ni tak reti bersyukur atas apa  ...
Alste Post at 11-10-2011 12:02

owh begitu.. habis tu kawan TT tu sbenar nye nk brubat ke tidak? die mmg nk bertaubat la? de xmo jd hantu lg?
sori byk tanye. curious sgt ni.

da jadi hantu ni ape prasaan die ek? skg ni die makin santik ke walaupon die da langgar pantang?