CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: arasham

Tahap Stress Pelajar Kita Tinggi!

.... asal stress je sap kok sbatang... fuussss... ilang stress jap...

stress sbb nak exam.... tekanan dari persekitaran sbb persaingan untuk dpt keputusan bagus..... tp cuba bagik main fb.... sekejap jerk stress tuh dibawa angin lalu...

mana tak stresss...........mak bapak tiap hari asyik ugut kalau tak dapat UPSR/PMR/SPM bagus ada mak bapak yang sanggup nak halau anak dari rumah lah, tak mahu beli apa-apa benda lagi untuk anak lah dan paling teruk di layan buruk oleh mak bapak....dan hari-hari anak akan jadi murung/sedih/hiba.....naknya kalau barang kesayangan mereka macam h/phone ke atau laptop ke atau mana yang ada motosikal tuh semua kena tarik balik oleh mak bapak..........

contoh paling senang anak saya lah.....saya kata kalau tak dapat satupun A UPSR tahun depan h/phone ibu ambik balik dan semua apa yang adik nak ibu takkan beli.......

Reply 1# arasham

belajar stress...keje lagi stress...selamat datang ke dunia sebenar...

Reply 43# hasmania

memang senang contoh awak tu... tepat sangat

mana tak stresss...........mak bapak tiap hari asyik ugut kalau tak dapat UPSR/PMR/SPM bagus ada mak ...
hasmania Post at 6-10-2011 14:59

marah diri sendiri ke ni? stress tak?

Follow Us
Reply  arasham

belajar stress...keje lagi stress...selamat datang ke dunia sebenar...
mierrr Post at 6-10-2011 15:10

Betul tu cam hari2 gi ambik exam.  Pandai2 le ko labu nak bagi settle tak da nyer cikgu or pensyarah yg nak tolong. Kalau tak mencapai standard yang dikehendaki silakan report ko ke longkang.  Kalau sib baik masih boleh edjust kembali ke laptop.

I kalau sehari tak stress pun boleh stress.

tgh stress duit loan tak masok lg.lembab btol wat keja.nasib baik ada simpanan semester lepas

stress tu pasai pa?stress sbb blaja ka stress sbb mak/pak tak kasik kuar umah ikut member pi ronggeng ka?stress kerana tak diterima oleh kumpulan glemer ka?aku dulu skolah bagai tmpt experiment aku jah...hehe...time exam stress la jugak but ok jah eppy...stress tgk member kuat study aku tido la...kasik tak nampak org study..haha...but maybe time skolah ni dilatih solat jemaah,ngaji zikir..stress level tu tak ketara..skang keje lagik stress..ni sakit ni antara sbbnya stress la nehh..

hari tu ank bujang tu balik hint akt kitorang i phone tu murah tak ma?boleh main angry bird tau ma ...
arasham Post at 6-10-2011 11:59

Cube cakap cenggini, 3310 tu murah, ade game snake.. lagi syok!

Reply 20# Bolayan

aku lak klu stress suka makan. cmner tu?????

Cube cakap cenggini, 3310 tu murah, ade game snake.. lagi syok!
artcrime Post at 6-10-2011 16:51

alahai....teringat aku kt u dulu, roomate aku fanatik gila main snake ni. tiap mlm mesti main snake sebelum baca doa tido

Reply 1# arasham

Kenapa kita boleh stress?

Saya berependapat bahawa ramai orang menjadi stress kerana  adanya paksaan untuk menjadi, sedangkan hakikatnya memang tak boleh jadi.  Ibu bapa misalnya, patut boleh menilai kebolehan anak2 mereka dlm pelajaran.  Jika anak mereka itu memang dilihat boleh maju, maka berilah bimbingan dan dorongan tetapi jika anak kita tak seberapa, kita tetap memberi bimbingan tetapi jangan terlalu memaksa. Suruh anak2 belajar dgn tegas, tetapi jgn memaksa dgn keras.

Zaman ini, samada anak2 kita ada potensi untuk maju dlm pelajaran dpt dilihat sejak mula mereka memasuki sekolah tadika. Dan ibu bapa juga perlu mengambil inisiatif untuk bertanya apa yg mereka pelajari di tadika. (This is through my experience). Jangan hanya menghantar anak bak melepaskan batuk di tangga.  Parents yg mahu anaknya berjaya harus bertindak seawal mungkin.  Show your interest in their studies therefore the children too will be interested in learning.  Children who start ahead will stay ahead.

Wbgmanapun, bagi anak2 yg tidak cemerlang dlm bidang akademik parents tak perlu stress kerana harapan tetap ada untuk anak2 mereka berjaya dgn mencari keterampilan/skill. Jangan berputus asa shng mengundang stress kpd parent dan anak2.

pelajar stress, mak bapak pun stress, cikgu stress..semua orang stress.

aku rase lebey stress nak berboiprenn.. bergelpren...

aku stress gak nie.. lom temu jodoh..

aku akui mmg stress kalau time exam..........stress mcm aku x buat perkara lain dah sheingga tidur dgn peluk buku...dgn formula...dgn haraan sendiri..harapan keluarga...harapan nenek sebelah mak...sebelah ayah...sebelah ayah punya nenek...opah....aku galas bagai menggalas gunung STRESS ....................harapan najib dan rosman mansor lg..hah mana nak letak ......

cara xnak stress kita kena belajar awal2....itu pun x dapat nak tangkis stress.

memangle  budak sekolah skrg ni stress tapi bukan lah sebab exam pun..tak heran diaorg dgn exam2 ni ,sekali tu kat sek budak ting 2 nak toreh nadi tangan konon nak bunuh diri sbb pak we dia minta putus...sampai kena angkat ingatkan histeria...

Note: Thread has been banned by manager