CARI Infonet

Forgot password?
 Register

12Next
Return to list New
View: 13609|Reply: 32

Jantina anak, lelaki ke perempuan...

assalammualaikum para forumers kat sini terutamanya yg ada pengalaman mengandung dan bersalin

pernah tak terjadi di kalangan kamu semua, bila kita scan nampak baby girl tp yg keluarnya adalah baby boy...
dan pernah tak org bila tgk perut kita dia boleh agak baby yg kita kandung tu adalah baby boy, tp yg keluarnya adalah girl
situasi kat atas tu cuma sebagai contoh sahaja..

nak tahu juga pengalaman2 forumer kat sini... mana tahu pernah mengalami situasi macam tu..
apa perasaan korang?
kadang2 naluri kita sebagai emak pun boleh rasakan yg kita ni ngandungkan baby boy/girl.. betul ke?

p/s: kuasa Allah kita tak boleh tolak, tp sekadar nak berkongsi pengalaman dan kisah aje...

pengalaman arwah mak aku pregnantkan aku...masa lahir ramai bajet aku ni lelaki....rupe2nye pompuan...

Reply 1# mizmini

aku pernah mengharap bb yg aku kandung tu pompuan tp bila scan doktor sahkan lelaki......aku redha je terima...

sy bukak thread ni sebab ada kes yg penah dgr..
member sy sendiri, dia peknan anak kedua, anak first pompuan..
scan2 memang kompom  baby boy.. dah nampak pon bebird dia... sampai la cukup bulan, memang sah boy
tp bila dah kuar baby tu, dapat girl... skang dia tgh pantang

mak aku dlu dia cite, klu anak2 dia (ktorg 5 beradik) yg pompuan tarikh lahir no ganjil...yg laki last skali tarikh lahir no genap...tp adik aku yg no 4 tarikh lahir die 29 june, so, no genap n ganjil, yg tu mak aku ckp mmg xtau msa scan jantina...tp kuar2 pompuan la

Reply 3# zasssssss

masa tu ada tak naluri tu rasa peknan kan baby girl? mana tahu peknan sebelum tu tak sama..
ada org boleh agak, ragam dia peknan tu dia boleh tahu yg dia peknan kan baby girl ke boy

Follow Us
Reply  zasssssss

masa tu ada tak naluri tu rasa peknan kan baby girl? mana tahu peknan seb ...
mizmini Post at 5-10-2011 16:05

sama je rasa macam peknan sebelum ni....takde masalah langsung..cuma dalam hati tu sentiasa berharap dpt anak pompuan tp bila lahir bb boy...aku ok je la lagipun aku dah ada anak pompuan sebelum ni...

pernah tak terjadi di kalangan kamu semua, bila kita scan nampak baby girl tp yg keluarnya adalah baby boy...
mizmini Post at 5-10-2011 14:26

Tell U honestly! Perkara ni terjadi pada diri Rose sndiri! Sepanjang Rose pregnant dlu Doktor cakap BABYGIRL! Rose pn yg mmg taksub sgt nk GIRL siap beli smua barang2 dia colour PINK... bakul kain, kain buaian, towel, barut, baju2, botol susu n etc! Tiba2 kuar sebaik bersalin Doktor tunjuk 'BIRD' dia kt muka Rose smbil cakap 'Anak Puan LELAKI ye!' ... rsa mcm tk prcaya plk! Tapi nk kata apa... dlm bilik bersalin tu cuma Rose sorg!
So moral of the story jgn prcaya sgt ngan scan2 ni smua! Kuasa Allah lebih mengatasi...

Reply 8# BlueRose99

betul, sy setuju...
kuasa Allah lebih mengatasinya...

abih tu terpaksa la bb boy awak pakai bj kaler pink...

Reply 7# zasssssss

ooo yeke..
biasanya kalau peknan kan anak pompuan ni org kata mabuk dia lebih sikit yetak..
tp tula, kadang2 macam mitos lak kan...
kalau peknan kan anak pompuan ragam dia camni, kalau peknankan anak lelaki ragam dia lain lak...
tp kadang2 tanda2 tu tak boleh terima juga kan

Reply 8# BlueRose99

comel baby

nak tanya bila jadi camni, barang beli sumer pink, tapi baby boy, pakaikan jugak ke barang2 pink tu? atau beli yang lain?

Reply  BlueRose99
abih tu terpaksa la bb boy awak pakai bj kaler pink...
mizmini Post at 5-10-2011 16:23

Nk buat mcm mna... pakai je la! Da pas bersalin da pn br Doktor tunjuk 'BEBIRD' dia! Tkkan nk kuar soping beli baju colour lain plk?! Bentan nnti! Satu beg yg bawak g hospital tu mmg baju2 smua colour PINK.Redha je la...

Reply 12# BlueRose99

xpe.. yg penting baby sihat & cukup sifat..

Reply  BlueRose99
nak tanya bila jadi camni, barang beli sumer pink, tapi baby boy, pakaikan jugak ke barang2 pink tu? atau beli yang lain?
marumaru Post at 5-10-2011 16:26

Pakai je la! Baju bukan sehelai dua! Hampir smua barang2 dia mmg beli colour PINK! Nk beli lain tgh dalam pantang plk.Mmg smpi skrg ramai yg cakap dia GIRL...  

Pakai je la! Baju bukan sehelai dua! Hampir smua barang2 dia mmg beli colour PINK! Nk beli lain  ...
BlueRose99 Post at 5-10-2011 16:33

oohh..camgitu rupenye...selalu dengar pasal ni...tertanya2 gak orang wat camner kalu jadi gini...

dulu saya risau gak sekali kuar baby girl camner...tu yang dah prepare beli barang kaler dua2 leh pakai...
kuning, hijau, putih..biru memang beli la sebab doc cakap boy...

masa pregnan pun rase cam boy, selalu mimpi budak lelaki pun...

Reply 15# marumaru

ooo kalau kita mimpi budak lelaki memang dapat anak lelaki eyh

Reply 16# mizmini

takdelah...
   cuma kebetulan jah..mimpi mane buleh caya...

waktu pregnan tu umah tu ada hantu budak lelaki...
  memang banyak kali kena kacau...sejak dari sebelum pegnan dah selalu kena kacau....
  rasanya mimpi pasal dia kut...

Reply 17# marumaru

ish2 yeke... takutnye dengar...
seb baik awak berani... seriaunye

my neighbour...scan sampai ke bulan yg terakhir tu, doktor kata lelaki...both swassta dgn gomen...so mmg bajet lelaki la...

skali kluar pompuan......

kalau bini aku peknen, aku tak kesah laki ke pompuan. scan ni buatan mnusia je. perancangan Allah adelah lebih baik dan mengatasi segala perancangan manusia. ehehehehe. Man hasuna, wa insyaallah bidayatuhu hasuna.

12Next
Return to list New