CARI Infonet

Forgot password?
 Register

12Next
Return to list New
View: 13768|Reply: 30

Sapa tahu kat mana peniaga2 Pakistan dapat baju kurung?

Aku nak tanya ada tak sapa2 tahu kat mana peniaga2 Pakistan yang berlambak lambak kat hypermarket dapat baju2 kurung yang dorang ni boleh jual sampai $35 sehelai? Baju cantik2 pulak tu...  
Tak kan dorang ni mark up cuma 2 / 3 ringgit. Sekurang kurang pun $10. Aku nak cari dalam 200 helai.

Sapa ada lubang blouse2 mcm kakak2 makcik2 pakai tolong bagi tahu. Jenis yang dapat jual balik bawah $25. Ambik kat Kenanga  ajer dah $20/$25. Dapat dalam 200 helai pun jadi lah. Kalau tahu roger roger lah sikit kat sini.

ntah tanya asif

baju kurung aku tak  de..klao blause aku ada la..bole tolak RM15 ...tapi sume tak de size..free size je

Reply 3# kzamam

baju camner tu ya? berminat ni

Reply 4# jayn2u

baju yang cam remaja2 pakai yang ada inner kat dlm tapi inner dia melekat..aku x de gambar plak..jap aku google kot2 ada gambar yg seakan

bg gambar .....

Follow Us
Post Last Edit by cmf_WonBin at 10-10-2011 16:24

Untuk menjawab soalan anda, anda perlu faham cara orang Pakistan berniaga ..... saya bagi clue sahaja lah .... beberapa orang Pakistan Nilai 3 dan Pakistan Jalan TAR KL telah menyewa hotel 3 bintang di Bandar Kota Bharu, KELANTAN kemudian drive 45 minit ke sempadan dengan bantuan geng-geng Pakistan Kota Bharu Jalan Gajah Mati .... networking geng Pakistan .... Itu kain orang Pakistan yang supply, 'orang kat sempadan' pulak memang ada mesin acuan potong kain. Sekali kepit sahaja, dapat cutting saiz S,M,L,XL. Cepat giler mereka siapkan sehelai baju. Itu pasal harga murah giler. awak faham tak apa yang saya cuba maksudkan?

agak setuju dgn tulisan wonbin, sbb org pakistan mmg akan bekerja dgn modal yg dia akan usahakan dpt modal kecil dan untung yg kecil pun tak apa, ni salah satu contoh cerita yg ct pnh tahu, sbb hb pnh lama di pakistan, bila balik ke sini dia bgtau cara org pakistan bekerja

- pakistan beli kain dr nilai 3 atau lain2 tempat yg sgt2 murah
- share modal sikit sorang mcm farid kata, cari tkg jait di sempadan kelate
- share modal sikit sorang tp blh cecah sampai rm40-60k sekali masukkan stok
- so peraih di thai takda hal dpt upah sikit2 asalkan duit cash dan brg dibuat banyak
- set pakistan makan tak memilih, mereka blh berdikari tanpa makan sedap2
- melayu kita kalau meniaga maju sah2 dah makan memilih, nk serba serbi berubah
- pakistan blh makan roti dgn dhal shj berbulan2 di negara org
- dan ayat org pakistan mmg ayat ber"belas" atau mmg soft spoken
- set pakistan mmg rakyat tegar, serumah sewa sampai 20org msh menten
- mereka jenis suka menyimpan duit utk buat modal, pakistan mmg tegar!

terima kasih wonbin, ct.

Secret2 cam ni lah yang aku nak tahu.  Aku ada dok perati kan paki2 ni. Kat mana lah dorang  ni dapat lubang. Aku memang understood dorang ni main share2 antara mereka tapi tak tahu lah dapat kat sempadan. Kalau kita main share2 boleh buat tak cam ni? Ada geng kita nak main share2 tak? Kalau ada sapa2 nak buat cam ni roger aku.

Ct, biasa lah paki ni kalau duduk merantau memang makan nasi dengan air. Kita pun akan buat cam tu kalau kita ni merempat kat negeri orang. Tapi aku memang dah lama angin tengok kan pakistan2 ni. Tapak2 kat hypermarket2 pun dia nak conquer.

Post Last Edit by alyaimra at 11-10-2011 07:39
terima kasih wonbin, ct.

Secret2 cam ni lah yang aku nak tahu.  Aku ada dok perati kan paki2 ni.  ...
star_karat Post at 10-10-2011 22:54
ramadhan baru ni akk meniaga baju kurung sebelah pakistan ni... panik gak dia jual baju kurung murah rm120 ke bawah... akk jual rm150 ke atas....

sebelum2 ni duk dengar yg sale diorang ni meletup2.. tapi tak jadi gitu la pulak.. lebih kurang je sale dia dgn akk... hari2 sales girl dia duk update pembantu akk berapa jumlah sale dia.... cuma 2 hari terakhir dia mmg drop price giler2..

tapi mmg geram tul dgn pakistan ni.... nampaknya industri textile kat malaysia ni diorang dah concor..... mmg diorang ni sharing order utk dptkan harga termurah... kalau akk tengok design diorang tu... hampeh je... tapi sbb harga murah.. org beli jek....

memang bagus sharing order ni... tapi kena betul2 la... akk mmg cari org utk sharing order ni... kalau boleh cari material cantik dgn harga rm1-rm2/meter.. upah jahit baju kurung rm10 sepasang.. so cost baru +/-rm20 sepasang... tapi kenalah beli kontena2... utk dpt harga ni... utk kos rm20 ni... senang2 je boleh jual borong rm40... dan retail rm79... taadaaaaa

starkarat.... lubang dah jumpa... berani tak....

betul lah..den ada supplier paki..mmg blouse n baju kurung di supply ngan den tak sama ngan 1 lagi supplier den yg amik brg dari jalan kenanga...camtu rupanya cara deme ek..

Itu tokey kain Pakistan pon suda pakai Facebook sekarang ......posing macam Bollywood punya worang ......

Pakistan ni semua dia nak tembus. Dari baju murah sampai ke computer murah dia nak tembus.

Alyaimra aku berani, tapi pikir balik satu container ni banyak sangat. Berapa ribu helai kat dalam tu? Aku sorang2 ni tak terbuat. Mungkin 2000/3000 helai boleh jugak kepala aku nak pikir. Dapat 3/4 orang buat sharing order ni baik jugak.
Jual borong $40 ringgit, pakistan jual runcit $35 ringgit, biar betul?

Anyway Mydin nak bukak , ke dah bukak aku tak tahu, kat Ipoh. Management Mydin offer aku kedai location baik kat dalam tu. Aku nak focus kerja aku kat sini so aku tolak. Sapa kalau nak buat kat Ipoh pi contact Mydin. Pun Pakistan jugak tu nak kena layan.

Reply 10# alyaimra

mcm best je... still cr lagi ke org nak share ni?

Reply  alyaimra

mcm best je... still cr lagi ke org nak share ni?
ayudress Post at 18-10-2011 13:08

buat masa sekarang saya dah proceed jahit tshirt muslimah saya kat sana dah.... since MOQ pun tak tinggi sangat.. dan upah jahit tersangattttlah murah....
untuk projek baju kurung ni saya akan jahit kat sana gak... tapi utk baju kurung ni awal tahun depan baru start..

kalau berminat pm saya ya....

terima kasih wonbin, ct.

Secret2 cam ni lah yang aku nak tahu.  Aku ada dok perati kan paki2 ni.  ...
star_karat Post at 10-10-2011 22:54

kita pnh buat kat dalam bod ni juga, tapi tak tahu apa kisahnya

Reply 15# alyaimra

Aku dah set nak buat share order ni. Mungkin ada sapa2 lagi yang nak buat sama.

hmm..betul2..slalu sy beli baju kat pakistan kat tesco kajang..memang murah2 baju2 dan jubah2 dia...baju seredah rm39..elok2 gak corak nye

baju kurung aku tak  de..klao blause aku ada la..bole tolak RM15 ...tapi sume tak de size..free size ...
kzamam Post at 4-10-2011 12:09

cam nak tgk design???aku minat gak nak cari supplier baru nie... sll ambek kat jln kenanga jee...
kol aku 0126381356

Pakistan ni semua dia nak tembus. Dari baju murah sampai ke computer murah dia nak tembus.

Alyaim ...
star_karat Post at 11-10-2011 20:56

nak cari share partner lagi ker??? cam minat nie nak join sekali...

12Next
Return to list New