CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: BeeHaa

ade crush tapi da kahwin

haii beehaa
apa kes nih.... jap nak beglog dulu....

haii beehaa
apa kes nih.... jap nak beglog dulu....
anieszack Post at 4-10-2011 22:04

hai anies. ni kes digoda dan tergoda.

Reply 80# BeeHaa

Jangan ko terhutang body dah ler beehaa... ;)

Aku kan, aku suka rob patz kan, takder pulak aku nak senyum simpul dalam keta... Aku jumpa anuar zain yg aku minat tuh pun, takder gak nak senyum simpulan bahasa... Ko bebaik sikit. Takut nanti aper yg ko rasa normal tuh, dah menjurus kepada yg tak beraper nak normal pulak...

Post Last Edit by anieszack at 5-10-2011 10:45

Reply 82# BeeHaa

Loh..camner pulak beehaa leh terjebak dlm kes nih...
    bukan dulu memang dah marah / tak suka dgn dia?

apapun..anies doakan beehaa tak terlajak jauh... kang payah nak berundur...
   banyakkan masa ingat, layan en.hasben tercinta...
   jgn dilayan sgt mangkuk tu.. dilayan perasan tu memang lah rasa dibuai-buai gituw..
   tapi status kita as wife nih...merbahaya/ tak baik / diluar batasan

Reply  BeeHaa

Jangan ko terhutang body dah ler beehaa...

Aku kan, aku suka rob patz  ...
kikilalat Post at 4-10-2011 23:50

Baiklah kak kiki.den akan lobih berhati-hati.

masalahnye kan kak kiki, rob partz xde goda akak ari2. ini tetiap ari jumpa muka yg sama. asyik kena ejas je...risau lama2 terejas pulak.. ops !!~
ni tgh menjarakkan diri sendiri lah nih. tu la sape g buat pepatah melayu ? sekeras-keras kerak nasi...hape ke benda tah sambungan nye tah..boleh apply kat hati pompuan.

ps : kalo ari2 rob partz tuh goda kak kiki camne ? hehehhe...mesti suka kan ?? hehehe...

Baiklah kak kiki.den akan lobih berhati-hati.

masalahnye kan kak kiki, rob partz xde go ...
BeeHaa Post at 5-10-2011 14:06

rob patz tak goda aku hari2 sebab aku tak allow myself to be near him... kalo tak tuh, ko jangan jelesssssssss... hehehe .

tapi, my point is if you put yourself near object yg ko rasa tempting... lelamer ko akan rasa nak ngappppppppp jer. ko allow yourself to di buai rasa syiok... ko allow ko nyer boss to behave inappropriately... ko in denial sebab ko justify kepada diri sendiri yg ko terhutang budi dgn dia so ko kena put up with his sexual harassment (sungguhpun aku rasa ko tak anggap sebagai ituh sbb ko syiok...)

apa2 yg ko rasa tuh ialah sebab ko allow it to happen and to continue. ko tak put a stop to it... gradually it will grow. aku harap ko tak allow it to grow into something yang menjerat diri ko sendiri...

renung2 kan lah dan selamat ber amal...

Rate

1

Follow Us
rob patz tak goda aku hari2 sebab aku tak allow myself to be near him... kalo tak tuh, ko  ...
kikilalat Post at 5-10-2011 14:21

x reti la nak ckp ngan mamat tu. actually kenal lama dah dari last year. since dari branch lama lagi dia penah jadi manager den last year. memang sikap dia tu suka flirt dah lama diketahui.walopun dia nakal2 camtu tp punye attitude x de gaya bos.dia ckp jgn panggil dia bos kat sume staff2 dia termasuk den.pasal dia ckp dia pun kuli makan gaji. in fact kiteorg berbahasa pun aku kau jer. x de panggil dia bos. xde rasa macam dia bos pun. maybe dari situ dia pun xde anggap aku ni macam staff.itu yg dia berani makin rapat dan makin rapat.

rasa keliru/serba salah nak confront dia sebenarnye. den memang nak sangat ckp ngan mamat tu supaya dia stop flirting around me.tp x reti nk ckp.i pun x reti nak terangkan macam mana kat kak kiki.pasal kiteorg dah lebih macam kwn2 bukan macam staff ngan bos.cer kasi idea skit camne nak confront.

Reply  BeeHaa

Loh..camner pulak beehaa leh terjebak dlm kes nih...
    bukan dulu ...
anieszack Post at 5-10-2011 10:27

ni kite tgh pk macam mana strategy nak stopkan 'buaian' nih. kalo ikot sgt perasaan nt memang lagi terbuai. i know myself limitation. itu yg takut tuh.

ingat laki..ingat dosa..ingat tuhan..ingat mati
ingat nabi israk mikraj.ingat ramai perempuan kat sana..

jangan ingat lagi ramai perampuan kat sana lagi ramai geng,  jadi tak bosan gitu...

Reply 88# BeeHaa

napa ai rasa BeeHaa sayang nak buang perasaan terbuai2 tu?  tp at the same time takut akan melarat dan makan diri sendiri... betul tak tilikan ai?

apsal nak confront hah.

since u dah baik dgn boss u n dah anggap dia sebagai kawan then it is easier lah nak ckp.

why dont u just ckp, hello kawan, jangan ler berlebih2 hah, ai ni isteri orang.  said it with a straight face lah!

ok tak?

Reply 76# BeeHaa

kalau dalam hati ingat laki, insya allah takde la perasaan tu. orang goda pun uols takde perasaan. unless uols da terdetik ade sikit spark kat situ.ompompuan ni kalau laki puji sikit da kembang kempis hidung. cer kalau laki uols kena goda, mau tak kuar pencak silat kan.. so jangan dilayan perasaan tu, abaikan. tu semua setan belaka... orang laki ni satu jek dia nak, da dapat tinggalkan jek

kalau tak silap.. masalah TT ni bukan kategori nusyuz tp 'zina hati'
eloklah dicegah sebelum parah...

selalu jugak terjatuh hati kalu nmpak balak macho tp bila balik cepat2 peluk somi. Kiss dia byk2....dgn cara tu dpt hilangkan rasa hati yg nk menggatal...selalu pujuk hati...somi aku  seribu kali lebih handsome dr mana2 lelaki w/pun dia x hensem. somi aku lebih baik dr mn2 lelaki...yg penting perlu kena ingat... dosa..dosa...tp yelah lain org lain caranya..tmbah pulak tt ngan somi berlainan waktu kerja...mn ngan anak2 lg...kalu dpt pulak somi yg x reti nk luahkan kasih syg, mcm somi ummi..jenuh kena ajar.. dh 10th kahwin baru nk pandai...lomah betul den...tu yg kdg2 ter'crush' jugak hati kalu dpt guy yg beri perhatian lebih2 tu..

Rate

1

aku penah jugak 2kali jadi camni...

1-staff baru join kat tmpt kerja- hensem gila abg tu..semua org suka dan nak berkawan dgn dia.. aku pun terminat tp masa ni aku dah ada bf.. kebetulan dia gi tanya pasal aku dekat akak HR..titiba pulak akak HR jadi baik ngan aku.. sib baik dia kena hantar kat site... kalau tak mau tercouple tp skrg dia dah behenti keja dah..

2-ni baru lagi beberapa bulan lepas.. skrg aku dah jadi mak org dah.. client ni dtg kat opis aku, dia org jepun xde la hensem sgt tp macho tu ada.. yg buat aku tertarik tu dia bole ckp melayu dan byk bahasa... memang buat hati aku berbunga la.. dia pulak asyik nak berborak je ngan aku..sib baik dia 2hari je dtg meeting kat opis ni.. aku perasan gak dia mcm syok sama aku... perahsantan sungguh aku..  jahat jugak aku ni tetiba leh jadik gedik automatik...

tanak la perasan camni lg... bahaya tul....

Rate

1

ala takat suka tgk...pe slh nya...x luak pon...jgn tahap meroyan siang mlm dh la kan....

aku penah jugak 2kali jadi camni...

1-staff baru join kat tmpt kerja- hensem gila abg tu..semua  ...
Azmanja Post at 6-10-2011 14:45

ai pun x nak. bahaya gile !!~

mungkin x lama lagi masalah den ni akan berakhir.

Reply  BeeHaa

kalau dalam hati ingat laki, insya allah takde la perasaan tu. orang goda pu ...
nuryakmal Post at 6-10-2011 09:59

nanti x lama lg..masalah ni akan berakhir dalam masa terdekat nih. nt ai update lagi yer. one of us will be move out !!~ jeng jeng jeng...dah macam kisah drama pulaks !!~

apsal nak confront hah.

since u dah baik dgn boss u n dah anggap dia sebagai kawan then it is eas ...
minahsaudi Post at 6-10-2011 09:40

acik min, kite dah ckp byk kali. ckp dgn nada yg tegas. dia buleh buat derk jer. nak marah lebih2 kang jadi drama korea pulak kan. mungkin dia lg geram bila den kite 'declined' kan dia tuh..lg dia buat bodoh je. kadang rasa dia cam x bahasa pun ada. atau pun ego lelaki dia tu kot ?

masyaallah, kalau hukumnya nusyuz maknanya beratus kali aku nusyuz dalam hidup aku, maklumlah hari2  ...
cmf_blingblings Post at 30-9-2011 23:28

2 kali 5 ngan pompuan gakkkk..ce kalo laki ko dok gebang2 hot cinta pompuan lain, ko serang sapa? eleee..toksah nak nafikan

buleh kate tiap isteri tu akan serang pompuan lain tu..ntah2 pompuan tu tak tau apa..kene tipu bulat2 ngan suami oang seme tu

btui dak? depan bini pijak bakteria pun tak mati haa..suami mithali , lepas kantoi gedik pompuan lain mula laa salahkan pompuan lai satu tu..serang abisan, laki dia tak salah! malah di bela nya lagik..seme salah pompuan gatai tuuu..laki dia tak gataiii

aku tau laaa seme ni