CARI Infonet

Forgot password?
 Register

1234Next
Return to list New
View: 35146|Reply: 70

Kete Waja Atau Kete Persona

Salam geng,
nak tnye pada uols, sy nak beli kereta second hand tapi cash, sekarang saya tak pasti nak beli kete waja atau kete persona, kalo kite tengok body kete saya lebih suka tengok kete waja sebab dia besar, nampak gah, kalo persona belakang cantik tapi depan tak cantik sgt, kalo enjin ni saya tak pandai sgt....mana yang ok sama ada kete waja atau keje persona.....bila saya pilih waja ramai kata enjin waja tak bagus....enjin 'cam pro'....kalo nak beli waja beli enjin yang 'MMC'....eee tak paham....persona plak macam mana.....kalo nak pakai untuk jangkamasa yang panjang saya perlu pilih yang mana??????

ateeee...amik ler persona............dah kalo kate enjin waja campro...persona pon campro jugak

persona baru sikit..update sikit.....waja dah outdated....mentenen tinggi ler waja......tp body waja mmg la mabeles..besor gajah...silap2 gajah pon bole masuk..

tp apa kurangnya persona..amik yg elegan punya..manyak siokkkkkkkkkkk wooo
handling by lotus kekdahnye ekekekekekee...

Pilihlaa PESONA....Model baru.
Kurang bermasalah Power Window WAJA selalu problem. Kalau nak tukar kena tukar the whole set. Harga dlm RM250.
WAJA nie selalunya lepas 5-6 tahun ada problem enjin...mounting problem.

Jadilah pengguna BIJAK!!1

waja slalu bermasalah mencik betul:@

nak bayar tol slalu kene bukak pintu

persona..............

kalo nk beli waja 2nd hand, cr yg bwah dr thun 2006, sbb slps 2006 waja da mula guna cmpro, jgn sesekali beli waja 1.8 walaupun dpt harga yg murah

kalo nk beli persona 2nd hand pula cr yg atas dr thun 2008, sbb slps 2008, persona da guna 2nd generation campro, campro IAFM, untk persona, cmpro IAFM lbih bgus drpd cmpro kosong

kalo bg aku, aku cr waja (enjin MMC), lbih selesa, luas, handling lg bgus dr persona, dashboard waja guna soft plastic( lg bgus drpada hardplastic dlm persona, hardplastic ni slalu diguna utk kete2 murah)  & steering waja dibalut dgn leather

dr segi masalah, ikut nasib, persona pun ada masalh power window juga.

Follow Us
beli waja 1.6 enjin mitsubishi je, cuma jangan beli model '02 punya. banyak problem.......lagi satu kena tahan la dengan servis nya yg agak tinggi tu

berapa bajet TT ni...dan guna utk apa....keje..balik kg...dan target penumpang berapa org..?? semua nak yg kurang problem dan murah nak maintance...kalau aku...nak gak sajest toyota corolla seg tahun 2000...rasa2 dlm 30K+ leh dpt kot....dan kalau nak lg rambang mata...survey la dalam website bawah nie...

http://www.carlist.my/?gclid=CL3jq-n2qqsCFQUb6wodhzfX6Q

nape nak beli second tak beli baru terus?
skang kan dah ade yg 0 downpayment punye?

nape nak beli second tak beli baru terus?
skang kan dah ade yg 0 downpayment punye?
melinda_gordon Post at 20-9-2011 12:23

bayar2 bulan2 tuh saya tak mampu sekarang ada rezeki lebih dalam lebih kurang RM30k....so tu yang nak beli kete waja atau persona, ramai kekngkawan kat sini suggestkan waja yang enjin dia MMC, sebab ok, tapi confiusssssss

kalo nk beli waja 2nd hand, cr yg bwah dr thun 2006, sbb slps 2006 waja da mula guna cmpro, jgn sese ...
H4dRi Post at 20-9-2011 11:14

tu la saya pun dapat banyak pendapat suh beli waja yang enjinnye MMC, tapi masih tengah survey lagi nie

bayar2 bulan2 tuh saya tak mampu sekarang ada rezeki lebih dalam lebih kurang RM30k....so  ...
queenflower Post at 20-9-2011 12:53

kalau bayar 30 k, bukan ke monthly dia jadi sikit??
ke kak una salah...
kalau rasa x mampu juga, x pelah.. boleh je beli yg seken.. tapi pilih elok2 yek...
heheheh

bayar2 bulan2 tuh saya tak mampu sekarang ada rezeki lebih dalam lebih kurang RM30k....so  ...
queenflower Post at 20-9-2011 12:53

ape kata 30k yg awk ade tu buat byr donpemen keta yg baru..so bulan2 bayar sikit je..sebab kalo amik second pun,kalo banyak abis suit dekat maintenance..tetiap bulan nak kena kuar duit utk maintenance lagi rugi kot..baik beli baru mcm tu..

ape kata 30k yg awk ade tu buat byr donpemen keta yg baru..so bulan2 bayar sikit je..sebab ...
melinda_gordon Post at 20-9-2011 13:01

kalo kete baru awak suggest kan aper,......persona, atau lain tapi tak nak myvi sebab bonet kecik, bulan2 tinggi aaaaa.....argggggggggg tak nak berhutng

Secara perbandingan, Waja Campro adalah injin asas DOHC, 16-valve yg dibangunkan sendiri oleh Proton/Lotus ???  manakala Waja MMC m'gunakan injin buatan Mitsubishi Motor, 1.6 SOHC.

Setiap satu ada kelebihan & kekuranganNya masing2.  

Ramai org kata kereta Proton dgn Campro-Based-Engine banyak problem, spt broken crankshaft, dsb.    Apa yg pasti saya tak pernah ada sebarang masaalah walaupun memiliki Waja Campro dgn transmissi manual sejak tahun 2006 lagi.

kalo kete baru awak suggest kan aper,......persona, atau lain tapi tak nak myvi sebab bone ...
queenflower Post at 20-9-2011 13:03

kalau nak boot besar amik persona la..luas pun luas..waja kalo family ok la kot..kalo bujang mcm tak sesuai la..
tapi kalo mel la jadik u..ade modal 30k mel terus amik honda city or vios..tak amik kot keta malaysia..bukan masalah blagak or tak..tapi ketahanan tu yg mel carik..proton lepas 5 thn keta mesti jadi mcm kena tembak punye..tu kalo mel ade modal lebih la..tapi modal 30k tu utk dibuat donpement mmg banyak gak..selalu paling banyak pun org sanggup byr 10k je utk donpemen..30k bulan2 byr sikit ape..so baik beli yg betul2 puas ati dr segi ketahanan dan maintenance die..

like! cadangan mel amek city/vios utk jangkamasa panjang.

1st... nak beli kereta ni sebab aper? sebab besarkah? sebab lawakah? sebab ada duit takut duit habis gtu jer x dapat papekah..? then br leh tlg2 suggestkan

1st... nak beli kereta ni sebab aper? sebab besarkah? sebab lawakah? sebab ada duit takut duit habis ...
cucur Post at 20-9-2011 14:31

saya nak kan kete yang lebih selesa, sekarang saya pakai kancil, paham2 je la kan kalo dah berkeluarga mana muat lagi dengan kancil, so saya ingat nak beli kerete yang luas sikit, tu yang confius, takut dah beli nanti menyesal, ni yang survey baik ni....tak terfikir pulak dengan honda city atau vios sebab takut cam tak layak, sebab gaji bersih pun tinggal ciput jer, takut loan tak lepas, tuh yang saving sikit2 ni, ada modal dalam RM30k nak beli cash jer sebab takut loan kete tak lepas....

Reply 19# queenflower

Owh begitu...apa kata masukkan option kereta jenis Honda Civic/Accord yg bajet bawah 30k. Walaupun kadang kete ni ada yg 15 thn umurnyer...tp kadar susut nilai kereta2 nieh sgt rendah. Maka bile  duit pun dah banyak nanti/gaji dah naik kalo nak jual sng2 jer leh dapat balik modal... Kereta2 buatan tempatan ni bukannyer ape..kadar susut nilainyer tinggi sgt..kang baru beli ari ni 3 bulan lagi jual..kompem2 dah susut 5-6k... rugi wooo... kalo kete yg permintaan tgg ni untung beli...x untung duit pun menang memakai la kata org...
  Nissan dan toyota pun leh masukkan dalam option..