CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: faisyah

Bekas mertua AC Mizal dakwa anaknya terpaksa pinjam duit

Tak paham aku bapak jenis ini.  Dia ni benci benor ke kat Shafnie sampai terbawak2 benci ...
cik.panda Post at 7-9-2011 08:51

cik panda, mmg ada lelaki yang begini.
marah/benci pd isteri sanggup bolayan anak2 walau hati sgt sayang. bel penah jumpa org gini.
anak nangis cemana pun dia tak layan.

haihhh kesiannye..tp yg ex wife die g anta anak skolah swasta watpe kalo da tawu ta mampu
rimau_belang Post at 7-9-2011 08:26

tahnye..ngade..g antau sekolah biase pon dpt jgak pendidikan agama

cik panda, mmg ada lelaki yang begini.
marah/benci pd isteri sanggup bolayan anak2 walau hati s ...
beldandy Post at 7-9-2011 08:59

Kalau betul sayang kat anak, mesti boleh outweigh benci kat ex wife tuh. itu pun kalau dia pikir pasal tanggungjawab jugak la...

But then AC pun penah mengaku ada 2 anak je kan. Seolah2 anak2 dari Shafnie ni dia nafikan langsung

Bila laa AC ni nak ditunjukkan pengajaran

tahnye..ngade..g antau sekolah biase pon dpt jgak pendidikan agama
kueh_kueh Post at 7-9-2011 08:59

Apa masalahnya kalau dia nak provide the best education untuk anak dia?

Toksah la dipertikaikan samada mak dia keje atau tak...
Samada si bapak sayang anak ke tak...

W/p si mak tu kaya-raya, NAKFAH ANAK2 ADALAH TANGGUNGJAWAB SORANG BAPAK...

Si mak leh tanggung sepenuhnya anak2 dia tapi kalo si bapak tak bagi walo 1 sen pon tu da dikira 'utang' yg dia mmg kena langsaikan, tak boleh tidak, wajib....:@:@:@

macam kakak aku lah. gaji dia besar dari aku. tapi sebab belanja anak 2 orang dengan bayar ansuran kereta, ansuran rumah lagi, belanja dapur lagi, mostly semua dia kena bayar. memang selalu tak cukup. Kadang bila hujung bulan, sms aku nak pinjam duit. Aku yang bujang nih pun hulur la mana yang ada. Zaman sekarang ni semua pakai duit. tu yang aku pelik AC cuma bagi less than RM500 untuk anak 2 orang. :re:

Follow Us
ya ka kena tarik.....Allah maha adil..dia tarik pelan2 nikmat yg diberi pinjam....

g yg x igt ank ni memang kurang ajo....cm aku gak la...ex aku bg 2 ank 200 dr umo die 4 taun smpai umo die 13 taun...bler mintak tambah die kte x de dwit...bler kerajaan bg dwit aye dwit skolah 500 die wt bodoh jek langsung x bg ank2...dh 2 taun di wt cm nie...aku diam die semakin menjadi2...geram sey...aye taun ni aku x bwk pn ank2 aku g jumpe die...dh geram sesgt....

g yg x igt ank ni memang kurang ajo....cm aku gak la...ex aku bg 2 ank 200 dr umo die 4 taun smpai umo die 13 taun...bler mintak tambah die kte x de dwit...bler kerajaan bg dwit aye dwit skolah 500 die wt bodoh jek langsung x bg ank2...dh 2 taun di wt cm nie...aku diam die semakin menjadi2...geram sey...aye taun ni aku x bwk pn ank2 aku g jumpe die...dh geram sesgt....

Apa masalahnya kalau dia nak provide the best education untuk anak dia?
cik.panda Post at 7-9-2011 09:06

yes takde masalah kat situ cik panda..masalahnye skang ni die mampu ke tak? then nak harapkan duit laki die yg kedekut tu yg bagai anjing menyalak bukit...so? ape kesudahannya..go to plan B lah..takkan selagi tak dpt duit selagi tu nk hadap g skolah swasta...sok2 sampai ke tua anak die tak jgak dpt pendidikan agama...unless kalu guna duit die dulu

nanti AC buat statement mcm gini " saya xmampu nak bayar nafkah sbb skg nie business saya tak brapa masyuk memandangkan ekonomi kita skg..."...he he he

jantan melayu spesis sampah sarap cam ac mmg ramai ......

Tak paham aku bapak jenis ini. Dia ni benci benor ke kat Shafnie sampai terbawak2 benci kat anak?
cik.panda Post at 7-9-2011 08:51

me dgr ex-wife si AC nie panas baran..kalo gaduh mmg kaw2 nye AC kena time dorg masih somi isteri dlu...
me pon x tahu citer nie betul ke tak tp citer nie dicrite sndri oleh sepupu ex-wife AC..
AC x tahan dgn ex-wife die nie sbb suka mengamuk x tentu pasai..

yes takde masalah kat situ cik panda..masalahnye skang ni die mampu ke tak? then nak harap ...
kueh_kueh Post at 7-9-2011 09:15

Betullah, dia memang tak mampu. Tapi mungkin Shafnie pun ada pikir2 jugak, sebab aku percaya dia bukanlah bodoh sangat. It's hard ko tau, anak bila dah umur camtu, didikan agama takde, baru nak start, kena plak dengan zaman skang, mungkin pada dia pendidikan agama is not an option but a must. Lagipun isu sekolah tu cuma isu yang kecik berbanding keseluruhan isu/bajet nafkah ni.

sekolah prebet makan belanja besar. mungkin nak elak dari anak kena ejek atau jadi perhatian kat sekolah public, kot....sapa yang tak berhutang?...tapi kena ingat...kalau tak mampu nak bayo utang...lupakan lah hasrat nak berhutang tu. cari kerja untuk sara keluarga lagi bagus...dari cari peluang untuk buat lebih banyak utang

Silap2 nanti AC suruh Aidid Muaddib pulak tolong bayarkan, sebab katanya dia penyebab bisnes lingkup..

me dgr ex-wife si AC nie panas baran..kalo gaduh mmg kaw2 nye AC kena time dorg masih somi ister ...
TapaiMasam Post at 7-9-2011 09:19

Ni yang aku takut... dengar  dari jiran sedara nenek ni......

Tapi itulah aku cakap... kalau AC ni sayang anak2.. ada rasa tanggungjawab... dia akan ketepi rasa benci kat Shafnie tu..

Toksah la dipertikaikan samada mak dia keje atau tak...
Samada si bapak sayang anak ke tak...

W/ ...
mamapip Post at 7-9-2011 09:09

sgt setuju...nafkah anak tu wajib. kalo tak bayo esok2 tanggungla...

haihhh kesiannye..tp yg ex wife die g anta anak skolah swasta watpe kalo da tawu ta mampu
rimau_belang Post at 7-9-2011 08:26

A'ah me pon sokong..kalo da x mampu nape antar anak g sekolah swasta..
byk cara nk dptkn pendidikan agama islam...

me dgr ex-wife si AC nie panas baran..kalo gaduh mmg kaw2 nye AC kena time dorg masih somi ister ...
TapaiMasam Post at 7-9-2011 09:19

IMO apa yg lepas tu x penting beb..... kalau mamat ni taw tanggung jawab n sayang pd anak2.... bg je nafkah yang sepatutnye mengikut keadaan semasa...... ni nak mengaku ade anak dgn safni pun x nak.... nampak sgt kan ac ni jenis jantan x berguna.....

haiwan pun taw bg anak makan smpi derang leh berdikari.... ac ni lebih hina taw dr itu....