CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: loslocos

BLACKLIST PTPTN ( MERGED )

Thread ni dah ada dulu cuba klik http://forum.cari.com.my/viewthr ... &extra=page%3D6 dan ada seorang kakitangan PTPTN pernah memberikan info berguna, cubalah quote posting dia tidak silap nama Wirdatul untuk bertanyakan perkara tak jelas berkaitan PTPTN ni.

Rate

1

Thread ni dah ada dulu cuba klik  dan ada seorang kakitangan PTPTN pernah memberikan info berguna, c ...
dr.R Post at 4-1-2012 09:17 AM

Good Info

Topik akan dimerge..

Thread merged

ptptn ni mmg suewey la..

akuada hntr emel kat ptptn tentang prsedur nak apply ptptn bg org yg mmg dah ada rekod pinjaman dgn ptptn dan da setel bayar hutang,

smpi hari ni x de reply.

then akaun sspn da dekat 3 minggu aku bukak smpi skang x tau citer.
apa nak jd dgn ptptn ni?

Assalam semua..
kes asben lak.. awl tahun lps dh settlekn seme utang ptptn campo skali denda loyer dlm 6 ribu lebih..so..tggu jela surat pelepasan hutang lepas tu sbb pegawai ptptpu ckp camtu...tp smpai skang,surat pelepasan xpnah dpt..huhuhu..bile call pegawai tuh..die ckp tggu surat dr loyer..smpai ke sudah tggu surat...smpai bile laki aku bley free dr ptptpu nih?lmbt btol wt keje...bile nk saman org, nk blacklist org..cpt je...tp bile nk lpskn org dh settle byr loan..makan tahun...!!!!{:4_188:}

awan2 da contoh surat tak....surat yg aku buat ni xda buli d terima pakai lansung. 24 ni nak ke brunei...kawin adik aku..tp rupanya aku da d black list..nak sangat selasaikan utang ni secepat munkin tuk tujuan renewal passport...abisla aku...kawan2 buli tolong tak...nak bayar tp gaji pun ciput mo mampus...nak tak nak aku guna duit pengeluaran kwsp ja...

.aku pernah jua p hearing tp bila sampai court semua ya3..sbb badan da mengigil takut..besala pesala berutang....sampai jumlah nk d byr klu xda silap 14k aku iya kan je...padahal cuma 11k

email ke ealsye12@gmail.com...harap2 da sudi membantu..otak da jem n blur skg ni....nk bfikir otak tak buli fikir...da blur......

Follow Us
awan2 da contoh surat tak....surat yg aku buat ni xda buli d terima pakai lansung. 24 ni nak ke brun ...
sissy12 Post at 12-1-2012 18:02

Kalau tak keberatan cuba lah mesej id bernama wirDATul, mana tahu diia boleh tolong kamu perihal urusan yang perlukan tindakan segera ni. Sebab aku ada terbaca yang beliau ada mengatakan ada cara selain dari bayar penuh untuk nama di keluarkan dari senarai blacklist itu, tidak silap aku peru bayar separuh dulu dan dan cubalah hubungi  beliau sebab tak salah mencuba bukan.

Reply  Jeedai

kalo blacklist, kene gi ptptn lu.. at least bayar yang tertunggak sikit dulu, bgtau la boleh bayar certain amount je... dia akan bagi surat pelepasan, kene dapatkan "surat kemudahan" utk buat pasport n keluar negara di imigresen bahagian keselamatan putrajaya... dapat surat tu baru leh buat pasport n keluar ke mana2 yg penting surat tu kene bawak masa travel skali....
wirDATul Post at 29-9-2011 17:30

Perlu dapatkan "surat kemudahan", surat tu yang di bawa semasa ke luar negara nanti ikut wirDATul. Di harap dapat membantu pada yang masih samar-samar tu, seeloknya PM atau mesej wirDATul lebih baik mana tau ada T&C yang telah berubah mungkin?.

Post Last Edit by wirDATul at 31-1-2012 17:54

Reply 168# dr.R

dr r.... sory dah lama tak masuk forum... tak tau pulak ader nama disebut2 dlm forum ni... sebenarnya saya ni bukan la kakitangan ptptn... saya kakitangan kerajaan... yang mana hari2 berdepan ngan public yang blacklist nama tu... biasanya saya akan tanya diorang mcmana g settle ngan ptptn tu yang cuba saya terangkan aper yang saya paham... kalau blacklist ptptn nak keluar negara mesti ader pelepasan dari ptptn dulu.... lepas tu dapatkan surat kemudahan utk keluar negara dari jabatan imigresen.... itu saja... mcmana nak dpt pelepasan dri ptptn kene buat bayaran dengan jumlah2 tertentu... biasanya ader yang buat 5k, 2k... terpulang...