CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 12337|Reply: 114

Tersepit Antara Anak dan Kerjaya Di Bulan Ramadhan ini

Post Last Edit by ParinAmat at 24-8-2011 10:05

kawan-kawan warga FD sekalian,

berdasarkan topik di atas aku mempunyai masalah tersebut. sebelum mula the whole story aku cite skit background famili aku dlu serba sedikit. aku dah beranak 2. 2 2 masih toddler age.si abg 3 tahun si adik 1 tahun. aku duduk sekali ngan mak pak aku lagi. so my mom jadi nanny while im working. used to hire an indon maid.unfortunately dia ada sakit kelamin detected waktu blood test FOMEMA so dah di hantar balik. siince then susah gila nk dptkan maid. laki aku keje kilang so waktu keje x serupa org keje biasa. aku keje institusi kewangan tp waktu keje pelik skit. 9-7pm. (kalao boleh jgn ditanya nama kampeni ituh yaa..takut jadi ape2 plak nt..bg yg dah tau mintak tlg jgn mention name kampeni ituh di sini ya..) busines hour 7 hari seminggu. so aku nye cuti cuma 1 ari dlm seminggu. biasanye aku ikot day off laki aku lah.

aku dah keje 2 tahun ngan kampeni nih.tahun lepas aku cuma exec cabut ja. dah setahun keje promoted plak jadi team leader. so aku cite background opis aku skit. kat opis aku x ramai staff 5-6org aje. sorang manager. 2 tl. the rest exec. tl tugas dia opening ngan closing lah. manager ikot suka balik kul bape.promoted jd tl awal tahun nih. exec xperlu closing n opening cukup time balik.waktu keje divide 2 shift. morning shift 9am-5pm cabut. noon shift 11am-7pm.shift ikot rotate weeklylah.kat opis i am the only one yg dah beranak pinak utk female staff...ooh lupa nk cite jarak rumah ngan opis 40km away so i travel 80km back n forth eberidey.

sebelum ni xde sgt masalah aku rasakan.walopun penat driving.kalo kena noon shift sampai umah kul 8mlm.wa still menten. still rasa semangat nk g keje lagi.yg jd masalah yg sgt2 aku x leh tahan dah sampai kena tulis kat FD ni sbb aku kena paksa extend working hours sehingga 9pm.mulai esok sehingga 27hb.manager wa dah kasi arahan melalui sms je.dia bukan tatau aku dah beranak pinak. everybody in the opis sudah tau masing2 punye famili..yelah since staff ada 5-6 org jah..

bulan pose ni..my mom boleh katakan tiap2 mlm pegi surau buat terawih. kalo aku balik kul 7mlm. dia akan tgu aku sampai rumah lepas tu dia g surau ikot bapak aku.husband aku shift dia lagi x menentu. aku jarang berbuka pose sama2.seminggu sekali je merasa. macam ari ni aku cuti off same hb. itu pun aku x kisah sgt.better than nothing right ? tp bila aku kena paksa extend sampai kul 9mlm aku jadi marah sgt. kebetulan esok dan lusa aku noon shift ends at 7pm kena stayback pulak. aku dah reply baik2 kat bos aku tuh. aku tulis lah mak aku terawih.kalo aku stayback sape nk jaga anak aku ? laki plak shift mlm. adoi. tp bos aku x reply sampai sekarang. sebelum dia decide utk extend until dia dah acknowledge big bos 1st lah. nampak cam remeh kan..tp aku rasa sgt2 tension ! sampai aku rasa menyesal naik pangkat ! aku terima promotion pasal ada kenaikan gaji..for the sake of anak2 aku jugak.

how to confront my bos to say i kenot stayback ?! last month dah stayback aku x kisah lagi. mak aku x bape kisah. psal dah nama pun kije kan. tp bila kena extend bulan pose rasa cam melampau pulak ! mintak tlg kakak2 abg2 kat sini bg sy idea how to deal this matter. esok dah start keje.shuld i go back at 7 as usual ? nt takut jadi big issue sampai ke big bos plak. anyone lend me an idea pls ?

gi awal keje...siapkan keje awal2 dan mintak dari bos untuk balik awal..
buleh pakai dak idea ni?

Rate

1

extend ajerlaaa--- terangkan kat mak----  tarawihngan mak kat rumah bila ko balik----

gi awal keje...siapkan keje awal2 dan mintak dari bos untuk balik awal..
buleh pakai dak idea ni?
marumaru Post at 19-8-2011 18:16

x buleh la marumaru. pasal aku shift noon. camne nak siapkan keje awal. dah masuk noon kena balik kul 7 jugak . tmpt keje aku ni x mcm opis lain. dtg awal balik awal. no such thing. kalo morning shift buleh la balik petang. masalahnye esok sy kena masuk noon shift 11-7mlm. susah laa kalo xde org cuba nak paham situasi aku ni. dah tersepit antara anak ngan keje.

terawih jelah kt rumah...

extend ajerlaaa--- terangkan kat mak----  tarawihngan mak kat rumah bila ko balik----
sayawifenikmie Post at 19-8-2011 21:36

kak lid , kite dah ckp kat mak dah. tp..dia x bape setuju. dia ckp apelah bos ko ni x reti hormat ke bulan pose nih. busines hour sampai kul 7 saje kak. bos yg extend sendiri pasal nk hit sales target. lagipun saya kesian kat mak saya tu. dah seharian jagakan anak2 saya tuh.

kalo dah kena stayback bila masa nk terawih nye kak..kul 9 abis keje..umah jauh 40km away. sejam baru sampai rumah. lebih kurang kul 10mlm dah. badan dah penat gila dah ..anak2 pun dah x terlayan..sampai umah terus nk tido je.

Follow Us
kak lid , kite dah ckp kat mak dah. tp..dia x bape setuju. dia ckp apelah bos ko ni x ret ...
BeeHaa Post at 19-8-2011 22:17

kesiannya kat ko--- kena bawak keter pelan2 ----takder anak2 sedara yangdekat2 rumah? upah dorang sementara mak gi tarawih

terawih jelah kt rumah...
B.K Post at 19-8-2011 22:04

sape ? saya ke mak saya ? hmm saya ada ckp kat mak suh dia terawih kat umah. abis dia ckp anak2 saya ni kena awasi ketat. yelah lasak beno 2 2 lelaki. karang ada yg air tumpah lah. bergado rebut mainan lah. macam2 kerenah 2 beradik tu.

situasi ni buat saya jadi menyampah nak keje lagi. bos seolah2 mintak sy korbankan masa lebih di opis semata nk hit sales target. target dah achieve pun dah..dia suh extend suh buat sales sebyk yg boleh kasi ranking naik pulak. sy rasa sgt2 terkilan. dan sy x leh commit keje begini. saya dan  famili dah adapt busines hour 9pg-7pm. mak pun dah byk sgt berkorban jagakan cucu2.. sy jadi stress bila dipaksa suruh buat pilihan anak @ kerja indirectly

kesiannya kat ko--- kena bawak keter pelan2 ----takder anak2 sedara yangdekat2 rumah? upah doran ...
sayawifenikmie Post at 19-8-2011 22:19

mana sempat nak carik kak. dia kasi arahan melalui sms ptg tadi. start esok extend smpi kul 9mlm. kalo dia kasi arahan more earlier mak sy leh ikhtiarkan jugak carik org2 kg sini jagakan sementara dia g terawih. (actually sy dok dlm kawasan kg) takkan nk mintak org jagakan anak saya ckp melalui hp atau main sms2 je. mesti nk kena jumpa bincang...kalo sedara sendiri lainlah cite..ni tidak bos kasi arahan lg sejam nk berbuka tadi...stresssss
mengganggu day off saya betul ini. rasa mood spoilt edy.

yelah..sian mak ko kene jaga seharian..pekate anta anak ke nursery yg 24hour..

sape ? saya ke mak saya ? hmm saya ada ckp kat mak suh dia terawih kat umah. abis dia ckp anak2  ...
BeeHaa Post at 19-8-2011 22:23

kenalah  ko carai maid bantu mak ko beeha ---- utuk yang seminggu ni--nampak gaya kalau boss firm nganarahan dia --- ko kena ikutlah --- bukansenang nak cari kerja sekarang ni beeha--- suh laki ko amik cuti  awal takleh?

cadangan yang ekstrem sikit.. beehaa tak nak tukar kerja lain ke? yang tak de balik lewat, kesian jugak dengan anak-anak

i think i have to quit this job soon. saya stress kalo asyik disuruh pilih anak @ keje berkali2. kalo sesekali i pun x kisah..tp bila yg 'sesekali' tu i tunaikan tanpa byk soal..korbankan masa yg lebih pjg..mencecah 12jam kat opis ..lepas tu dipaksa lagi berkali2..sampai dah xleh terima dah...rasa cam ni : bos aku ni bukan tatau aku ada anak..dia bukan tatau mak aku yg jaga anak2 aku..tp dia sengaja suh aku stayback jugak..xde nk bawak bincang2...i hate being black goat all the time

cadangan yang ekstrem sikit.. beehaa tak nak tukar kerja lain ke? yang tak de balik lewat, kesian ju ...
cepheid Post at 19-8-2011 22:39

im willing to let go my position now. rasa cam nk benti terus pun ada. rezeki kite allah beri..keje kite hanya medium shj....sy ada carik keje lain..dah htr resume masih KIV lagi..masih menunggu dan sabar je lagi ni.....but sometimes..i am so stress bila ada manusia sengaja buat2 paham my situation. if i hv to choose either my job or kids. definitely my children would be my priority even though i lost this job.

Is using SMS legitimate? Bukan perlu arahan bertulis?

Is using SMS legitimate? Bukan perlu arahan bertulis?
nuryakmal Post at 19-8-2011 22:47

it is not actually kak..this is about mutual aje..ape yg i takutkan terjadi..last month bos mintak all of us stayback for the sake nak hit sales target. mmg last month teruk pun. so i pun bincang elok2 ngan mak.dia pun paham. tp sy ada ckp kat bos jgn plak nt bulan pose dia extendkan jugak. tengok2 betul2 terjadi...nak naikkan ranking pulak ...target dah achieved dah pun. susah kak kalo dorang sume jadi hamba duit keje komisyen dan nama ..staff lain sume xde anak. kecuali i sorang je.

Reply 16# BeeHaa

So u don't need to follow the orders la then. Just based on your contract time la. Dalam contract tulis ape? Extra time is due discretion or mandatory?

kenalah  ko carai maid bantu mak ko beeha ---- utuk yang seminggu ni--nampak gaya kalau boss fir ...
sayawifenikmie Post at 19-8-2011 22:34

nak amek maid utk seminggu ..kalo ada kwn2 dlm ni buleh rekemen ok gak..skg sy running out of time nk carik..kalo laa dikasi arahan awal2..sy leh prepare mana2 yg patut...ni tidak....esok bos plak cutik..dia seronok la cuti...kite TL kena keje..itu x pelah..dah nama pun kije....dipaksa stayback...tp dia x penah pun stayback sama2 carik sales...tau nk figure je...u know what..tomorrow i will close the outlet at 7pm as usual..dia nk repot big bos go ahead lah....i have strong reason....i x nak diri i diperkotak katikkan oleh management lagi....

Reply  BeeHaa

So u don't need to follow the orders la then. Just based on your contract ti ...
nuryakmal Post at 19-8-2011 22:56

mutual discrection je kak..HR tak tahu menahu pun benda nih....stayback semata2 nk kejar sales lebih...nak naikkan outlet ranking and oso bosses's name as well........bos x de bincang2 pun sape boleh stayback sape x buleh...dia assume kasi arahan sms sume kena ikot x byk bunyik...yg lain maybe fine with them..dorang belum beranak..including my dear bos...sume 'bebas' bergerak... i sorang je byk 'handbags mahal' kat umah...

Reply 19# BeeHaa

So ignore the SMS. Business as usual..