CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: katak_ungu

~ Ko GILA!! Aku GILA???....Ko la yang GILA!!! ~

Ada orang bgtau aku, klu nak try jadi gila. Cuba sebut perkataan 'gila' sampai 1000 kali dlm masa 5 minit. Cuba la, mungkin akan dpt perspektif berbeza slepas ni.

Assalamualaikum kawan-kawan semua......  Sorrylah kali ni bukak thread yang menggunakan  ...
katak_ungu Post at 17-7-2011 22:26

ko dok mana??coz kat uma aku ada gak org kurang siuman nama cik ani,suka pakai kasut tinggi gak..hhahaha

saper pernah jadik giler??/walau sekejap????cer tanya apa pendapat dia tentang manusia normal...konpom depa pikir sebaliknya kan....

ni rsnya bukan org giler....org gelandangan kat negara2 yg dikatakan Maju....Tp kirer majulah kan....org berumah tepi jalan pakai laptop...........

Reply 22# quik

kampung aku kat Kelantan ^_^

Reply 24# medangmru

itulah med...siyes giler muka dia kan? tengah baca topik ni kat porum kot? ekekekek

Follow Us
Reply 23# medangmru

aku tak pernah la sampai tahap gila...kalau gila-gila dan hampir buang tebiat masa frust bercinta time2 muda dulu adalah....

Reply  medangmru

aku tak pernah la sampai tahap gila...kalau gila-gila dan hampir buang tebiat masa frust bercinta time2 muda dulu adalah....
katak_ungu Post at 18-7-2011 07:48 PM

Ateeeeeee....miker skang ni udah kerepot sgt ke Katak??

Ateeeeeee....miker skang ni udah kerepot sgt ke Katak??
medangmru Post at 18-7-2011 19:53

teman ni idoklah tua kerepot...udah matang ha...miahhaahhahahah

kalau x siuman sejak kecik.....insyaAllah....alhamdulillah....jalan ke syurga tu terbentang luas kan.....kalau siuman sbb lakukan sesuatu yg buruk...tak sempat bertaubat....hanya Allah yg MAHA mengetahui...

teman ni idoklah tua kerepot...udah matang ha...miahhaahhahahah
katak_ungu Post at 18-7-2011 07:55 PM

Xper2......teman paham maksud deme tu...

Reply 31# medangmru

ekekekekek..baguslah med...mmg memahami ayat aku yang tersirat...

aku paling takleh lupa tima aku turun town kat tempat aku ngan kawan aku(perempuan)memang lah aku ni debab.tengah2 jalan tetiba org gila nie bley tahan kami dua orang dia toleh kat aku cakap.."nak syusyu!":@:@ then orang gila tu  lari..

malu wooo!aku rasa nak lari balik rumah time tue jer..kawan aku bantai gelak tak ingat dunia.
hampehhh!

aku takut la dengan orang homeless//kurang siuman atau sape2 je yang nampak selekeh,rambut kusut dreadlock mcm x bersikat bertahun2.takut sangat sebab aku hidup sorang2,xde sape yang akan selamatkan aku nanti kalau jadi ape2.aku ingat nak beli swiss army pocket knife.ok x?

in response to katak questions:

1-kenapa agaknya dia menjadi gila
mungkin sebab komunikasi...takde komunikasi dan interaksi berlaku antara si gila dan orang lain.dia tak tau dan tak dapat meluahkan ape situasi dia atau takde sape yang berminat untuk tau masalah dia.mungkin juga sebab terlalu memikirkan masalah tanpa rehat yang cukup atau ditimpa suatu bencana yang tak tertanggung oleh diri dia sendiri.

2-perbuatan/perkara yang dia penah buat
mungkin bisnes dia lingkup,dia muflis,buat jenayah,alcoholic etc

3-cara terbaik mengekang kejadian ini
get counselling,therapy,keluarga/rakan rapat dengar luahan hati dan masalah dorang,tak dapat tolong takpe sebab dengar tu dah cukup.dari situ dorang dah rasa beban di bahu tu hilang bila ada yang sudi mendengar.dorang tau masih ada yang boleh diharap bila dorang susah.after all,we're just human beings,we need to interact to others because its our basic psychological needs.

4-dll yang korang rasa nak tambah
aku tak tau lelaki ni gila ke ape,tapi dia selalu naik bas,bawak beg canvas dan pegang buku.waktu tunggu bas tu dia selalu mumbling,cakap sorang2.aku xpaham ape dia cakap.

kat bandar baru sg buloh ni ada sorang lelaki kurang siuman..
bole kata hari2 aku nampak dia merata..
keje dia dok jalan ke hulu ke hilir..so mmg aku akan jumpa dia merata tmpt..
aku bajet tiap-tiap hari dia jalan kaki masuk 50 km atau lebih la..
mmg berjalan jek keje dia..baju ngan sluar lusuh, hitam..tp mesti bersongkok..
laki aku ckp , time solat dia akan solat..tp ikut suka ati dia je..brapa rakaat dia nak buat..
org solat 4 rakaat, dia lepas 2 rakaat da blah..
badan da melengkung ..kurus kering..
tp aku tak penah nmpk dia bercakap sorang2..just berjln je ke hulu ke hilir..
apa kesah dia agak nya..kenapa jadik camtu..

citer pasal orang giler ni kan...aku tingat masa aku kecik2 dulu. Aku ngan 2 orang kawan aku selalu dok main rumah sorang nenek ni(sekarang ni dah lama meninggal). Nenenk ni saudara ngan salah sorang kawan aku tu.

Nak dijadikan citer nenek ni ada sorang anak jantan yang gila ( dari apa yg aku dengar dulu dia tak gila, tapi sebab kena tinggal ngan bini terus jadi tak siuman...tak taulah betul atau tak). Dorang tinggal 2 beranak lah.Anak jantan nenek ni kalau gi mana2 selalu pakai kain batik tanpa baju dan kadang2 jer ada baju.
Kalau dia tak gila memang smart orangnya dan badan tegap gitu...muka dia ala2 penyanyi Nd.lala zaman muda2 dulu...

Kawan aku tu suka ajak kami main atas rumah nenek ni masa anak jantan dia yang gila tu takdak (dia gi merayau lah kalau takde kat rumah). Jadinya satu hari tu kami cam biasa lepas abis ngaji sebelah petang...gi lah main rumah nenek tu.

Aku ni memang tak berapa suka nak masuk main dlam rumah orang jdi setakat dok main kat atas tangga depan muka pintu jer...huhuhu....
Tambah lagi aku takut ngan anak nenek tu yang gila tu...
Yang dok main sampai dalam rumah dan dalam bilik kawan aku yang sdara nenek  tu lah dan lagi sorang kawan aku tu.

Petang tu nenek tu takde kat rumah..jadi kami main cam biasa. Tiba2 anak jantan dia yang gila tu balik dan naik atas rumah. Aku dah kecut perut. Kawan2 aku cam biasa main cam biasa.

Tiba2 masa kawan aku yang sedara nenek dan anak jantannya yang gila tu dok asyik main kat almari solek (dok bersolek lah kononnya..huhu)..laki gila tu datang dekat dengannya dari belakang dan terus himpit dari belakang.

Aku yang dok kat muka pintu dah kecut perut tengok pangai laki gila tu. Kawan aku terkejut dan dia nak lari tapi laki gila (saudara dia gak) tu halang dan tetap himpit dia. Kawan aku yang sorang lagi marah laki tu dan aku pun secara spontan masuk dalam rumah nak tolong kawan aku yang kena himpit tu.

Kami ni kan budak...jadi kami dok minta tolong ngan laki gila tu jangan buat apa2...sambil masing2 dah nangis...
Pehtu bila aku masuk nak tarik tangan kawan aku tu...aku lak yang nak kena himpit ngan laki gila tu....apalagi kami bertiga memang takut sangat...dan kami berjaya lepaskan diri dan terus meluru turun tangga tak toleh2 dah kebelakang...

Fuhh memang takut dan ngeri ingat balik kisah tu...dalam hati aku yang masa tu masih budak tu memang terpk yang laki gila ni dah galak kot...huhuhu...

Lepas tu aku dan kwan2 aku dah tak berani nak g main rumah nenek tu dan lalu kawasan rumah dia. Kalau kena lalu gak mesti lalu ngan adik laki aku dan mesti lari sekuat hati bila lalu rumah dia...hehehe

Sekarang kalau aku balik kampung kadang2 ternampak gak laki gila tu yang sudah beruban dok jalan kot tepi jalan raya dengan berkain batik tanpa baju dan pakai topi keledar...hahaha..

moralnya orang gila pun ada nafsu oii...kena berhati-hati....

Rate

1

Post Last Edit by mbhcsf at 19-7-2011 10:19

penyakit mental/ mental illness ni disebabkan beberapa faktor dan kalau anda biasa belek buku psychiatry atau abnormal psychology maka anda akan ternampak perkatan'models' etc etc semua ni  dan this is actually  the way / approach used by those psychologists/ psychiatrists to actually explain the mechanism of the psychopathology

what i am trying to say here is that to pinpoint the exact cause  or the real causative factor  is quite , well..very difficult but what we can conclude from the readings and also depending on the models  that you've adopted then you 'd probably come to think about the real actual cause is actually  a combination of biological, sociological etc etc factors or in short , it is pretty much multifactorial

gila meroyan and i hate people use that derogatory term so loosely and i hate when people making fun of other  people bysuing that term is due to hormonal imbalance which is believed to cause 'psychosis' or 'tak sedaq/ khayal ' gile le ni  in that person

so the actual term is post partum psychosis dan  apa yg penting ialah

dengan mengetahui ini semua . so bolehlah golongan sasaran atau berisiko ni didekati dan dibantu

adoiiiyaii..sy penah gak kn kaco ngn org gila ni...ms tu sy g pekan ngan kakak naek motor...sy jd pembonceng jela...dr jauh dh nmpk org gila neh..dok tepi jln...rileks jek dok tepi jln tuh..igtkn xder la nk mngaco org...skali kakak lalu sbelah dier...sy ni wat xkesah jela...dok pandang kat tempat lain...ttiber bdebuk ader mnder jatuh atas riba...sy punyer la terkejut...mnjerit tang2 tu jugak...rupernyer dia baling kucing kat kami...terkena sy lak..bayangkan kat tgh2 pekan tu, sy menjerit...org dh gelak2 tgk kami...alahaiii malunyerrrrr...

aku paling takleh lupa tima aku turun town kat tempat aku ngan kawan aku(perempuan)memang lah aku ni ...
melanie Post at 18-7-2011 21:47

Kesian sangat uollss ...   ai simpati