CARI Infonet

Forgot password?
 Register

12
Return to list New
Author: pehbedah

Budak jantan yg bikin aku pening...

Best la cite TT....saya belum kahwin tapi adik2 ramai...selalu jugak perhatikan diaorang....umur dia ...
shahtar Post at 6-7-2011 23:39

tak pa la shah nanti bila dah ada anak bila berlaku keadaan cam ni boleh la hadapi sikit2...tu la dia bukak thread ni pun cuma nak share2 dengan sesapa yg ada pengalaman kes atau yg seangkatan cam ni..cam ne handle budak yg cam ni dan bagaimana nak kurangkan kerisauan mak dia kat umah bila budak jantan kenit tu berada di luar rumah (sekolah)..kalo time sekolah.. bila bunyi tel je rasa... aduhhh..semacam fobia la pulak..sekolah ke yg tel...dah beberapa kali sek tel sebab dia terjatuh..terseliuh..ni doc dah kata 2 kali nasib baikk...

ntah le anak2 laki aku ni...dedua penah berusung pi ER..sorang patah gigi,sorang penah jat ...
honeybee1802 Post at 7-7-2011 08:32

dibuatnya berusung malam2 buta jenuh gak cik honey oii..dapat bayangkan sambil mulut mak bebel sepanjang jalan .kat umah ni 1st aid ada je yg cepat habis plaster luka..beli la 2 3 kotak cepat je abiss...budak jantan tu rajin habiskan..balik sekolah ada je yg luka2...sampai aku cakap plaster luka tak beli dah so balik sekolah jangan luka2 kalo luka jangan plaster2..bapaknya la pulak rajin beli...

dibuatnya berusung malam2 buta jenuh gak cik honey oii..dapat bayangkan sambil mulut mak b ...
pehbedah Post at 7-7-2011 09:01

y giig tercabut tu mlm ler..sib baik aku dah mkn malam.idak le kebulur kat spital..

Reply 17# honeybee1802

My nephew goes to Dr. Nur Atiqah Ng Abdullah, Pantai Medical Bangsar.

Reply  honeybee1802

My nephew goes to Dr. Nur Atiqah Ng Abdullah, Pantai Medical Bangsar.
kikilalat Post at 7-7-2011 18:58

i see...tau tak ada sorang child specalist nih..pompuan..lama dah dia berkecmpung bidang neh..laili ..lili ke haper nama...dia neh from hukm ke ppum ke gomen now rsnyer practising in private..ritu rsnyer dsh..tapi check takdok plak..

i see...tau tak ada sorang child specalist nih..pompuan..lama dah dia berkecmpung bidang neh..lail ...
honeybee1802 Post at 8-7-2011 14:11

Dato' Dr. Noor Laily ker? Nury Institute nyer founder?

I think dia dah meninggal dunia awal tahun nih... Ker orang lain?

Follow Us
Dato' Dr. Noor Laily ker? Nury Institute nyer founder?

I think dia dah meninggal dunia ...
kikilalat Post at 8-7-2011 14:38

bukan..i igt2 lupa wajahnyer..tp namanyer kulupa..but dulu penah terbc la ada parent from forum nih bwk anak juper dia...

bukan..i igt2 lupa wajahnyer..tp namanyer kulupa..but dulu penah terbc la ada parent from forum ni ...
honeybee1802 Post at 8-7-2011 15:10

Ooo.. Ingatkan Dr. Laily. Sebab Nury Institute also deals with ADHD.

Ooo.. Ingatkan Dr. Laily. Sebab Nury Institute also deals with ADHD.
kikilalat Post at 8-7-2011 15:50

hehe..bukan..nih tgh mengorek thread2 lama..

besa la bdak laki ni ganas2, bkan sadis.  klu panjat2 lompat2 tu dlu2 org x heran pun, mak pak skrang je tlebih risau, tp dlu2 tu klu luka2 takut nk bagitau kang kena tambah ngan mak pak lg ada la, bkan kena pujuk cam bdak2 skrang

aku rase la bdak2 skrang kena ada limit apa yg dorang leh wat, x leh main biar je, klu langgar limit tu kena denda bkan hukum/balun tau, denda kena tegas, x de tolak ansur, klu balik skolah lutut bdarah, x leh tengok tv dua hari contohnya, atau x leh main bideo games seminggu ke, klu nengok nanny 911 pun musti nanny wat rule, rules ni kena sempoi je, bdak2 bkan amik port rules bjela2, lg elok klu tepek kt dinding trus

lg satu, mak pak kena konsisten ngan denda, atau klu marah, kena backup, jgn sorang marah sorang lg pujuk, nanti konfuse bdak tu, dr apa yg aku paham, pak dia ni patern old school, x bape campur tangan, atau dia jenis x nk tangan2, omputeh kata pisikal panismen, ko lak loving school, btul ke?

klu perlu, ko minta pak dia tlg masuk campur bila ko rasa ko dh letih x leh nk handle, lpas tu ko backup dia klu perlu, aktiviti kuarga kena slalu wat, bdak2 aktif camni kena slalu ada aktiviti lasak, silat tu bagus tp kena cakap terang2, wlaupn marah jgn skali2 bkak langkah ngan mak pak, derhaka tuh, trus je stop anta silat, mainla ngan anak patung je, kn slamat tue

besa la bdak laki ni ganas2, bkan sadis.  klu panjat2 lompat2 tu dlu2 org x heran pun, mak pak skran ...
LoneWolf Post at 21-7-2011 17:34

memang betol pun apa yg ko cakap tuu..pak budak ni memang tak pernah menghayun rotan atau penyangkut baju seusia anak lelaki dia 8 tahun...tak tau nak kategerikan cool ke apa..tapi kalu budak tu dah terlalu menggelenjat sangat pak dia akan jeling saja..dan budak tu akan paham..denda tu memang aku amalkan kat rumah kat termasuk budak2 lain dalam umah ni...bideo game memang aku beri time weekend je..ni dah sibuk2 mintak facebook la pulak tu aku cakap sorry belum masa lagi...silat aku dah tak hantar dia sebagai denda mungkin  setahun dua lagi kot baru sambung..kat rumah pun dia kerap bukak silat dengan kak2 dia jika di tegur atau dimarah..memang aku ada masalah sikit dengan encik hubby pasal nak handle budak ni...mungkin jugak bidang kerja dia yg tidak memerlukan cakap banyak atau bersuara lantang hingga terbawa2 dalam rumah.....dan di kelilingi golongan profesional .. dia lebih kepada memerhati dan tak tau bila dia akan keluarkan suara emas dia tu..encik hubby memang cool sangat2...jika aku bising2 dia senyum jeee...ke mungkin suara aku dah menguasai dalam rumah so tak de apa yg dia nak cakap kott..sebab semua aku dah cakap....semua aku dah buat..aku ingat satu peristiwa masa aku hadiri majlis kenduri  kat belah utara..dek kerana terlalu mengelenjat budak ni digelar JEMUAN..aku tak tau tu menatang apa..rupanya JEMUAN tu adalah perangai yg tak senonoh lebih kepada sakai sampai tak leh nak ditegur..jenis yg tak tau duduk seminit dua laa..hahaha..

Reply 31# pehbedah

Ngeri aku dengar anak ko dah start bukak langkah silat masa ko marah n nak rotan dia tula len kali jangan duk bagi budak macam tu gi belajau silat takut silap2 haru bulan ko pulak yang dibanting2 lagi parah wooo so cari pendekatan yang terbaik or softly tpuch untuk child seperti itu n mana la tau lebih efective n anak ko boleh jadi normal seperti anak2 orang yang lain walau pun makan masa sikit

Reply  pehbedah

Ngeri aku dengar anak ko dah start bukak langkah silat masa ko marah n nak ro ...
ex_klia Post at 22-7-2011 16:13

anak aku ritu baru 1st day msk kelas kkafa kene karate-do ngan classmate..dusss...jenih bdk blaja tatau mana leh guna mana tak lehh...rasa nak karate balik jah budak tuh balik ritu..

Reply  pehbedah

Ngeri aku dengar anak ko dah start bukak langkah silat masa ko marah n nak ro ...
ex_klia Post at 22-7-2011 16:13

tu la silat aku dah stopkan dulu kang semakin banyak langkah dia belajar banyak la pulak adengan silat menyilat dalam rumah...ni aku tengah nak carikan dia activity  yg tak buat dia bosan sabtu ahad dan cuti sekolah..nenek dia kata kang dah sunat elok la peelnya tuu...tak tau la betul ke takkk...aku harap betul lahh...sebab belah2 aku masih ada lagi saki baki pikiran  cara kampung..belah encik hubby tolak mentah2 pikiran cam ni...encik hubby dengan aku beza umpama barat ngan timur...

12
Return to list New