CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: AceHand

JIZZZ... KLONG! KLONG! Iron Maiden...

Lirik lagu Como Estais Amigos
- Lagu tangkap sedih yang ditulis Blaze untuk memperingati kawan dia, seorang askar yang terbunuh semasa Peperangan Falkland Islands tahun 1982 antara Britain dan Argentina.

(Gers, Bayley)

Como esta amigo
For the death of those we don't go
Shall we kneel and say a prayer
They will never know we care
Shall we keep the fires burning
Shall we keep the flames alight
Should we try to remember
What is wrong and what is right

No more tears, no more tears
If we live for a hundred years
Amigos no more tears

And if we do forget them
and the sacrifice they made
Will the wickedness and sadness
come to visit us again
Shall we dance the dance in sunlight
Shall we drink the wine of peace
Shall our tears be of joy
Shall we keep at bay the beast

Inside the scream is silent
Inside it must remain
No victory and no vanquished
Only horror, only pain

Originally posted by deaf4ever at 2-11-2003 10:06 AM:
Lirik lagu Como Estais Amigos
- Lagu tangkap sedih yang ditulis Blaze untuk memperingati kawan dia, seorang askar yang terbunuh semasa Peperangan Falkland Islands tahun 1982 antara Britain  ...

seriously,sedey aku..:cry::cry:

WARCHIEF This user has been deleted
aku baru beli DOD minggu lepas.(thanx to deaf,ace,valkries,zalim and mydie for the info of this album)apa yg boleh dikatakan pasal king of heavy metal ni....masih menyengat dan masih tak berubah (tak macam metallica:agraku minat lagu-lagu spt Wildest Dreams,Rainmaker dan Journeyman. Album ni mmg best dan aku boleh bagi 4 bintang dari 5 bintang.:bg:l  
tapi aku rasa dia punya gambar cover album dia yg paling hampeh berbanding dgn cover album dia sebelum ni.

kita kena layan cd ajer , vc takder lansung tv setahun sekali ajer tayang vc mcm raya pulak.. nak tengok kena download internet.. mtv , cv , takder asyik2 metalica st anger yg bosan.. tayang le im vc , namapk fututristik sikit...

deaf! ... aku sekarang tengah download lagu DoD (live from Milan) ... aku download dari Maiden Norway ... well! masih mendownload kena tunggu sejam dua baru boleh dengar versi live DoD!

Warchief - yep, aku pun mula2 tak berkenan langsung ngan cover album. Sekarang dah rasa ok sikit, pasal lagu2 dia semua best.

Midyie - Dah cukup bagus kalau setahun sekali pun dimainkan. Kat tempat aku, jangan mimpilah nak tengok Iron Maiden kat tv.

Zalim - amacam? sound dia ok? aku belum downlaod lagi pun. Relax dulu.

Follow Us

Iron Maiden Producer Defends 'Dance Of Death' Sound

ni ada satu artikel tentang Producer album DOD, Kevin Shirley.
Paling best, bila dia sudah masuk cerita tentang nu-metal. siap ngan sebut nama2 band nu-metal sekali. Aku suka woi...macam kena perli je nu-metal tu semua.

http://www.metaluk.com/news/displayNews.cfm?iNewsArticleID=6188

Iron Maiden Producer Defends 'Dance Of Death' Sound

Publication date: 10 November 2003, 00:38:55  |  Article Source: Blabbermouth.net

IRON MAIDEN producer Kevin Shirley, who has worked with the group on their last two studio releases as well as the live album "Rock In Rio", has taken the unusual step of publicly defending the production on MAIDEN's latest CD, "Dance Of Death", calling it a perfect replica of the band's live sound.

Writing to his web site, Shirley said, "I have been getting all sorts of e-mails (yeah I read 'em, but don't reply to them all) about the sonic quality of 'Dance of Death'. Now, I don't need to qualify anything, except it sounds like that 'cos it's meant to sound like that!

The band love it! Nicko [McBrain] prefers the energy of the drum/guitar balance to 'Brave New World', which actually featured more drums (which he liked).
Steve [Harris] says the bass finally sounds like his rig sounds.

The three amigos love the guitars

kalau Squall baca statement Kevin ni mesti dia marah giler ... sebab dia tu peminat gila bontot LINKIN PORK hahahaha (gelak jahat style Bruce!).

Err! ... deaf! aku dah dengar actually 2 trax live DoD Tour - Wildest Dreams & DoD. Bila aku dengor WD versi live ni terus makin minat aku kat lagu tu, suara Bruce tenggelam dek crowd masa korus lagu lepas tu yang best sekali - crowd hey! hey! hey! ikut beat drum masa part tengah lagu tu (masa gitar Adrian tengah ringing ... sebelum gotta break away lebih kurang) memang besh!

DoD ni OK la ... macam ko dengar FOTD versi live (crowd ikut melodi gitar oo-oo-ooh). Tapi sekali dengor ganjil sikit sebab diaorang drag lagu ni jadi laju masa verse! lepas tu ikut tempo album balik masa riff ala Skyclad tu!. Solo semua besh!

Originally posted by Zalim at 14-11-2003 02:33 PM:
kalau Squall baca statement Kevin ni mesti dia marah giler ... sebab dia tu peminat gila bontot LINKIN PORK hahahaha (gelak jahat style Bruce!).

Err! ... deaf! aku dah dengar actually 2 trax liv ...

Zalim kau dapat dari website si mamat Maiden Norway kan?

http://www.maiden666.com/main/maiden3.php?page=../mp3/doin

Kepada peminat maiden yang nak rasa sample Maiden dalam European Tour yang sekarang tengah berlangsung sila ke website atas. Download dia lembab jugak masa aku try testing.

Zalim, aku dah ada Milano, Italy 27/20/2003 show complete dalam bentuk mp3. Malangnya Iron Lord ( mamat Italy yang buat rakaman ) ada problem ngan minidisc dia masa lagu Lord Of the Flies. Jadi lagu ni takde. Mamat ni best, dia tak lokek. Dia terus kongsi kat direct connect hub. Tak macam yang lain, nak trade dulu.

Sound dia memang pada aku dah best habis.

Sekarang ni, peminat kat Europe, South Amerika dan North Amerika semua tengah sibuk buat trading bootlegs tour baru.
Aku pun dengar yang Zurich Switzerland 30/10/2003 ada mamat sudah rakam pakai video camera dan dapat visual dan sound yang sangat baik. Dah siap buat cetakan versi dvd woi...  jealous aku hehehe.

Aku tak join trading ngan diaorang....aku tunggu bila nanti dah stable sikit, mesti ada collector share ramai2 rekoding2 ni secara percuma kat direct connect hub. Baru best.

Nanti apa2 aku dapat, aku inform kat sini.

betul deaf!memang aku download dari site tuh!.... fasal DoD Tour tu, memang aku tunggu sangat deaf? kadang2 aku nak jumpa ko terus sebab PC aku makin lembab!ko bayangkan aku download DoD live tu makan masa lebih 5 jam!!!

Aku ada tengok news kat official site, diaorang kata nak singgah southeast asia tawun depan, ada rumors deaf? selalunya kalau belah2 sini kalau tak Thailand mesti S'pore punya!

Originally posted by Zalim at 2-12-2003 12:58 PM:
betul deaf!memang aku download dari site tuh!.... fasal DoD Tour tu, memang aku tunggu sangat deaf? kadang2 aku nak jumpa ko terus sebab PC aku makin lembab!ko bayangkan aku download DoD live tu ma ...

yang website tu memang lambat. walau aku pakai broadband pun, aku tak kuasa nak tunggu download. Sebab tu aku pakai direct connect hub yang diset-up oleh peminat2 kat Europe tu, tapi ni aku baru tukar komputer, jadi aku belum reinstall setup dia lagi.

ah yang DOD tour ni, ada mamat German janji nak pass aku empat shows yang dia dah dapat. Tengok la cam mana, kalau betul nanti dia hantar pos kat aku, aku inform korang semua kat sini bila benda tu betul ada dalam tangan aku.

jangan mimpi lah Maiden nak datang sini. Anyway, aku rasa bukan waktu terdekat pasal jadual untuk Jepun dah pun diumumkan dan takde dates asia lain aku tengok.

Masalahnya band ni, mereka mati2 nak bawak production besar2an ngan stage show dan special effects semua. Ni bermakna harganya sangat mahal.
Even kalau dia main kat Sepang punya tanah kosong tu atau kat Stadium Bukit Jalil, dan 50,000 orang turun, aku boleh gerenti harga tiket dia  mahal gile, sampai kita orang tak mampu.

Aku rasa kalau ada sape hardcore yang duk kat rantau ni, paling chance baik ialah buat kawan ngan mamat Europe atau mungkin Australia ( maiden pun dah lebih 10 tahun tak main australia ), lepas tu backpack dan tengok Maiden kat negeri mereka. Jepun mahal sangat la.
Aku ada satu trader dari Argentina ajak tidor rumah dia bila Maiden nak gi South Amerika awal 2004, tapi impossible la walau aku hargai pelawaan dia, mana ada time dan ada duit tiket betul tak.
Kalau sapa2 kat sini interested, aku kasi email dia, dia best punya internet friend.
Yang gig kat Jepun ni, sapa2 berminat, aku ada email Ironcross, ni orang Australia dan selalu pergi Jepun tengok Maiden main. Boleh mintak tolong dia.
Untuk orang2 cam aku, cuma ---
Gigit jari baca review kat internet dan  harapkan traders kasi aku rakaman konserts je la...

German tv internet Broadcast

Ni ialah berita paling latest, dan aku tak tahu berapa lama berita ni boleh pakai.

Ada satu channel tv German dah broadcast rakaman konsert Iron Maiden yang baru berlangsung di Dortmund, Germany. Dan ia juga dah dimasukkan kat streaming internet.

sila ke

http://62.153.249.21/live/online/isdn.asx
untuk mereka pakai modem slow. ( gambar kurang baik, kena bukak screen kecik)
http://62.153.249.21/live/online/adsl.asx
( gambar lagi clear )

Perhatian
- Ni streaming untuk konsert ni macam looping gitu, jadi bolehjadi bila korang connected, korang dah masuk permulaan konsert ataupun akhir konsert.
- Kalau korang masuk dan jumpa iklan, ataupun jumpa video clips MTV cam Limp Bizkit atau Outkast, korang tunggu. Ataupun try lagi selepas 20 minit atau 40 min. Tapi kalau korang biarkan pun ok jugak. Video klips tv German ni lagu pop dia boleh tahan.
Aku rasa broadcast konsert ni bermula setiap 3 jam.

Aku belum tengok penuh, tapi tadi masuk ni broadcast, konsert ni dah nak kat habis, dapat tengok 4-5 lagu gitu.
1) Stage Maiden ni kali punyalah besar dan cantik.
2) Gambar video ni high quality
3) Sound baik
4) Dewan punyalah besar, Peminat berapa ribu kot kat dalam.
5) Eddie giant berjalan2 waktu lagu No of the Beast.
6) Showmanship Maiden excellent.

Semoga korang dapat tengok dan enjoy. Ni ialah first free broadcast untuk Dance of Death Tour 2003.

berita ex-member, Blaze

BLAZE Name New Album
Publication date: 29 December 2003, 09:07:01  |  Article Source: Blabbermouth.net

BLAZE, the British band led by former IRON MAIDEN/WOLFSBANE singer Blaze Bayley, have set "Blood and Belief" as the title of their third studio album, tentatively due in March 2004 through SPV Records.

The group, who finished recording the CD on December 20, performed the album's projected title track Saturday night (December 27) at the third annual BLAZE Big Bash at Dudley JB's in England.

As previously reported, BLAZE utilized the services of former PITCHSHIFTER drummer Jason Bowld during the recording sessions for follow-up to 2002's "Tenth Dimension", which took place at Backstage Studios in Derbyshire together with producer Andy Sneap.

Also recording with the group was bassist Wayne Banks (SABBAT, MESSIAH'S KISS), who has fulfilled most of this year's touring commitments with the band following the departure of Rob Naylor in April.

The mixing process for "Blood and Belief" is set to commence in early January

aku ni kira peminat hardcore iron maiden gak.. dari album first, iron maiden 1980 sampai sekarang dod , 2003 , mula2 kelepet dengar collection abang aku ajer..lama2 beli sendiri , tapi kaset ajer.. karang ni start mula himpun cd , baru kaya sikit , kerja pun gaji baru naik baru mampu beli cd , tapi yg tak best nyer payah betoi nak cari cd lama2 yg original , yg aku jumpa selain dod , rock in rio dan edward the great.. koleksi kaset yg aku ader tu krg ni dah lama , naik haus , so nak cari cd , boelh layan dengar home theater.. baru gegar..
ader setengah tu dah tak der pasaran kat malaysia .. betul tak?? nak kena order kat uk ker ? mahal bebeno.. kat amazon ok tak? kalau kat malaysia ni , kat mana nak cari ?? tower tak der , kotaraya tin:stp:gkat 2 takder , salem power station pun takder.. metallica banyak ler..
yang paling aku suka 7th son of the 7th son.. tai kaset le yg ader.. hampeh betoi.:cry:. nak download tak suka jugak , nak original , ade artwork..
anyway , ramai jugak peminat iron maiden kat malaysia ni ye

Hmmm...

Originally posted by iron_maiden at 31-12-2003 17:05:
aku ni kira peminat hardcore iron maiden gak.. dari album first, iron maiden 1980 sampai sekarang dod , 2003 , mula2 kelepet dengar collection abang aku ajer..lama2 beli sendiri , tapi kaset ajer ...

Ada lar... Ko kena rajin survey jer... Kalau nak senang cuba ko carik kat Tower Records... Tempat ni memang aku rekemen kalau nak carik album lama dengan senang... Harga...? Mahal siket lar dari kedai biasa tu... Tapi bagi aku masih OK... Tak ler kira kategori mahal sangat...

Jizzz... Klong! Klong!

aku dah gi cari ader yg ni ajer...

yang pulak baru habis...

yg lain2 tak der...

kat maner kita boleh order?? kalau nak order kat internet kalau order kat official im mahal ,sgt pound.. amazon .com boleh ke kita order??

Hmmm...

Originally posted by iron_maiden at 1-1-2004 19:27:
aku dah gi cari ader yg ni ajer...

...

Boleh... Tapi aku tak biasa arrr main rder via Internet ni... Ko carik tu kat Tower Record yang mana...? Kat Mid Valley ke yang dekat Sungai Wang tu...? Ada satu lagi tempat yang boleh ko carik... Chambell's... Manowar lama pun aku pernah jumpa kat situ... Tapi price dia double arrr... Tu kensel nak beli tu...

Tapi kalau ko nak order gak aku ingat kat Victoria Music Centre boleh order... Aku pernah tanya yang kat Kota Raya tu... Kalau tak silap aku boleh dapat around RM 45.00 ler tapi lupa lak member price ke biasa... Member kot pasal aku ni member...

Ko rasa mahal tak RM 45.00 tu...? Bagi aku tak pasal aku tengok kat Tower Record around RM 47.00 gak... Lagi pun CD dia tu bukannya cam CD biasa ni... Enhanced CD tu...

Jizzz... Klong! Klong!

kalo 45rm, aku rasa berpatutan sangat la.
pasal cd yang direlease semula ni dah remastered, enhanced ngan video clips, punya packaging dan cd inlet ( liriks, gambar, artwork ) yang baik.

survey puas2 dan buat enquiries,
takpun nanti aku tengok kalo kat spore ada jualan murah.

Ko nak order sendiri boleh.
aku rekemen www.amazon.com  atau www.cduniverse.com pasal aku pernah order dari ni dua tempat.
tapi waspada, kita tengok harga2 barang kat website tu memang murah, tapi kita ni tinggal kat tempat jauh, jadi bila dah masuk packaging dan postage stamps, harga terus melambung.

best le ko duduk singapore , byk bahan boleh dpt ..
dulu aku ader tengok gak boxset eddie tu , tapi masa tu baru abis skolah , mana ade duit lagi nak beli..
aku ader koleksi kaset im yg lama2 hinga sekarang , tapi buatan emi malaysia ler.. takder le yg versi live lama2 tu.. baju t shirt byk aku ader , dulu beg skolah aku pun aku lukis sendiri gambar i can play with madness..
byk betul koleksi ko kat website tu.. aku baru nak mula..
kalau dah takde sgt nanti baru aku try order kat internet..
anyway aku nak try cari cd dulu kat malayssia mcm ace ckp , kalau tak ader jugak nanti aku turun singapore , tapi heheh ader masalah sikit , singapore ni mana pernah aku pergi , jb tu tu ader ler.. krg sesat lak.. nak tuju mana pun tak tau..

nanti aku gi kat tauke cd kotaraya tanya dia boleh order ka.. ari tu dia mati2 racun aku angkat im punya konsert .. aku nak cari koleksi vc im , tauke tu ckp tarakkk.. kat tower mid valley aper takder.. yg aku paste kat atas tu jumpa kat tower sg wang.. hari ahad ni aku nak gi chambell  pulak cari..
kalau dpt version baru ni best gak yer ader enchaned cd.. ader vc im kan dlm tu..
dlm rm 45 ok ler janji tak le sampai 50 keatas.. kalau box set itu ok gak sampai ratus2 ..

Hmmm...

Originally posted by deaf4ever at 2-1-2004 17:15:
kalo 45rm, aku rasa berpatutan sangat la.
pasal cd yang direlease semula ni dah remastered, enhanced ngan video clips, punya packaging dan cd inlet ( liriks, gambar, artwork ) yang baik.

surve ...

Singapore murah yer...? Baper...?

Jizzz... Klong! Klong!