CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: valkries

MANOWAR

Originally posted by valkries at 15-7-2003 08:39 AM:
ace..aku beli warriors of the world kat SOGO(tingkat berapa aku lupa, tapi bahagian alat2 elektrik), baru je beberapa bulan yang lepas..aku rasa mesti ada lagi sekarang ni..cuba ko ca ...

No problem. Aku baru beli Hard disk baru 60gb sebagai external hard disk. Jika ada masa, Aku nak compile semua lagu2 rok Melayu dan rok Omputeh ke bentuk mp3 dan buat salinan di cdr beberapa keping sebagai BAHAN RUJUKAN masa depan. Terutama lagu Melayu ni, kalau takde orang ambik kesah akan hilang. Maksud aku lagu rok la. Ni aku tengah cari lagu2 dari band Trengganu dulu. Desire.
Lagipun senang kalau kawan2 aku nak cari lagu. Seperti aku cakap dulu, kalau asyik pegi kedai main beli je, boleh bangkrap aku. Ni aku tak tau 60gb cukup tak.

Lagi nak tanya, ada sapa2 kawan2 kat sini boleh ajar aku cammana nak convert kaset ke mp3 atau cd? apa equiptment kita nak ada? Cara sambungan dia? Nak pakai apa software? Pasal, ramai kawan2 aku punyai kaset2 lagu Melayu yang aku rasa dah dilupakan. Jadi kawan2 aku nak convert. Hantar kedai boleh, tapi mahal. Paling murah pun kedai kenakan $14 for conversion from kaset to 60 minutes of cd. Kalau nak partition setiap lagu, jadi $22. Kita tak mampu. Timakasey.

Originally posted by deaf4ever at 15-7-2003 12:03 PM:
No problem. Aku baru beli Hard disk baru 60gb sebagai external hard disk. Jika ada masa, Aku nak compile semua lagu2 rok Melayu dan rok Omputeh ke bentuk mp3 dan buat salinan di cdr beberapa keping ...

aku pun nak tanya soalan yang sama tapi tak sure nak pegi thread yang mana..

aku pun banyak collection semua dalam bentuk kaset..so kalau boleh nak burnkan ke dalam cd..senang sikit nak simpan...

deaf..aku sokong sangat usaha ko tu..ko kat singapore tu mungkin terhad sikit exposure berkenaan dengan kumpulan rock tempatan..kat mesia ni mungkin banyak sikit....berkenaan dengan kumpulan desire yang ko sebutkan tu..kumpulan ni memang popular sekitar tahun 80an..tapi  ingat-ingat lupa...mungkin bro Ace boleh tolong...atau sesapa yang tau....

KriebiliezalisX This user has been deleted
Dulu aku biasa convert kaset to mp3 guna walkman je sambong kat PC. banyak software aku guna cam musicmatch, windat, soundforge, cakewalk & total recorder.
paling senang guna windat. boleh terus cut sekali. kalau nak advance sket pakai Cakewalk.

pc aku pakai soundcard biase jer. tapi kualiti rakaman not bad lah.. itu pon bergantong pada walkman yang kita gunakan . dulu aku pakai walkman panasonic. sekarang aku pakai HI Fi Sony.. audio out HIFI  sambung kat line in @ mic in PC. kena guna connector khas sebab kepala kabel pc tak sama ngan hifi.connector tu senang je nak cari kat kedai elektrik.

lepas dah convert jadi mp3 tu senangla nak convert jadi cd audio plak.

Originally posted by KriebiliezalisX at 15-7-2003 11:28 PM:
Dulu aku biasa convert kaset to mp3 guna walkman je sambong kat PC. banyak software aku guna cam musicmatch, windat, soundforge, cakewalk & total recorder.
paling senang guna windat. boleh terus  ...

Timakasey banyak pasal bagi panduan. Dalam PC aku ada musicmatch. Nanti aku cuba bila senang. Timakasey. Betul2 aku appreciate. Tak boleh nanti aku tanya lagi ye. Nak apa2, email aku.

Ace-Frehley This user has been deleted
Good thread ... topic ni mendapat good thumb up from me.  Keep up good work.

Follow Us
Originally posted by Ace-Frehley at 15-7-2003 11:48 PM:
Good thread ... topic ni mendapat good thumb up from me.  Keep up good work.

ace-frehley
terima kasih kerana bagi sokongan dan juga kredit sebab tanpa u ngan acehand dan juga forumers lain(deaf,kribiezaliesx,malena,yellow dll)..rasanya thread ni tak semeriah cam ni..hehe...tak semeriah manapun..sebab tak ramai forumers yang ambik bahagian...banyak lagi thread yang bagus-bagus...terima kasih sekali lagi...adios..

Hah!

Originally posted by valkries at 15-7-2003 08:39:
Ace..aku beli warriors of the world kat SOGO(tingkat berapa aku lupa, tapi bahagian alat2 elektrik), baru je beberapa bulan yang lepas..aku rasa mesti ada lagi sekarang ni..cuba ko ca ...

Aku rasa aku tahu tempat tu sebab kalau tak silap aku, aku pun pernah survey CD kat situ... Nanti ada masa aku gi survey lagi... Tapi ko tak payah ler offer aku burn CD ke hapa sebab aku hanya minat CD yang ori jer... Burn...? MP3...? Good bai...!

[AURA]  [EFEK]  [NOTA]
Hapuskan cetak rompak...

Errr...

Originally posted by valkries at 17-7-2003 12:08:
ace-frehley
terima kasih kerana bagi sokongan dan juga kredit sebab tanpa u ngan AceHand dan juga forumers lain(deaf,kribiezaliesx,malena,yellow dll)..rasanya thread ni tak sem ...

Thank you... Tanpa you dan worang lain pun topik ni tak berguna...

[AURA]  [EFEK]  [NOTA]
Aku dah bagi upah bodek kat atas tu... Heh! Heh! Heh!

Aku rasa aku tahu tempat tu sebab kalau tak silap aku, aku pun pernah survey CD kat situ... Nanti ada masa aku gi survey lagi... Tapi ko tak payah ler offer aku burn CD ke hapa sebab aku hanya minat CD yang ori jer... Burn...? MP3...? Good bai...!

aku offer tu bukannya apa..sebab aku dah fedup cari merata tempat tapi tak jumpa..nasib baik ada deaf..dia yang tolong burnkan..tapi FYI aku memang beli yang original selama ni pun ..yang ini kira dah terdesak le...apa-apa pun HAPUSKAN CETAK ROMPAK..

Thank you... Tanpa you dan worang lain pun topik ni tak berguna...

[AURA]  [EFEK]  [NOTA]
Aku dah bagi upah bodek kat atas tu... Heh! Heh! Heh!

hehehe..thanx again..

Hah!

Kasi angkat ini topik...

[AURA]  [EFEK]  [NOTA]
Heh! Heh! Heh!

Originally posted by valkries at 7-7-2003 11:39 AM:
takkan habih cam ni jer thread ni...kengkawan semua..!!!!..come on man!!..
i think you know much much better than me..

saper ada collection album diorang start dari battle hym, into glory ride, ...

cam menarik jer Manowar nie ... tak tau lak seangkatan gan Metalicca ...
rasa2 nak try dengar tp rasa2 cam tak pnah nampak jer cover album diorg ...
cam susah jer nak cari skarang nie .... :stp: :stp: :stp:

Originally posted by fly_in_d_sky at 13-8-2003 12:14 PM:
cam menarik jer Manowar nie ... tak tau lak seangkatan gan Metalicca ...
rasa2 nak try dengar tp rasa2 cam tak pnah nampak jer cover album diorg ...
cam susah jer nak car ...

kalau album terbaru diorang(warrior of the world united) for sure memang ada kat pasaran sekarang..tapi selected kedai je...aku beli dulu pun kat SOGO..cuba check kat sana...fly duduk kat mana?...

ok..kalau fly betul-betul nak dengar band ni boleh try download VC diorang kat LAUNCH Yahoo..ada vc lagu warrior of the world..kalau siapa yang minat heavy metal memang boleh jamin akan minat band ni...

ni cover album terbaru..warrior of the world united

[ Last edited by valkries on 13-8-2003 at 01:39 PM ]

Originally posted by valkries at 13-8-2003 01:36 PM:
kalau album terbaru diorang(warrior of the world united) for sure memang ada kat pasaran sekarang..tapi selected kedai je...aku beli dulu pun kat SOGO..cuba check kat sana...fly duduk kat mana?...
...

Fly dok kat Selangor ...
la nie tgh dok surf pasal manowar ... apsal diorg guna p'puan kat website diorg? ape maksud diorg?
heavy metal nie ... rentak beatnya berubah-ubah kan? like Iron Maiden ker?

Originally posted by fly_in_d_sky at 13-8-2003 02:26 PM:

Fly dok kat Selangor ...
la nie tgh dok surf pasal manowar ... apsal diorg guna p'puan kat website diorg? ape maksud diorg?
heavy metal nie ... rentak beatnya berubah ...

muzik diorang lagi berat daripada iron maiden...
mengenai perempuan tu tak tau le sebab apa...muzik diorang ni tak tertakluk pada kegunaan gitar je..diorang berani menggunakan alat muzik lain seperti piano dalam lagu diorang...walaupun kalau guna piano tu dianggap boleh menjatuhkan air muka diorang sebagai kumpulan heavy metal yang digeruni tapi peminat diorang tak kisah....termasuk aku...hehehe..
dah download tak lagu warrior of the world tu...

Originally posted by valkries at 13-8-2003 04:11 PM:
muzik diorang lagi berat daripada iron maiden...
mengenai perempuan tu tak tau le sebab apa...muzik diorang ni tak tertakluk pada kegunaan gitar je..diorang berani menggunakan alat muzik lain sepe ...

dah cuba siang tadi tp line cam payah skit ...
paham2 jer la siang ari .. maybe mlm karang around 12 .. try again la ...
dengar2 intro ... cam best ...
erkk ... kalau Fly dah terpikat ngan Manowar nie, cam ner?
yer la .. nak gak dengar album2 diorg ...
mana nak korek ..... :stp:

Originally posted by fly_in_d_sky at 13-8-2003 09:10 PM:
dah cuba siang tadi tp line cam payah skit ...
paham2 jer la siang ari .. maybe mlm karang around 12 .. try again la ...
dengar2 intro ... cam best ...
erkk ... kalau Fl ...

aku ada mp3 diorang dari album Battle Hymn, Into Glory Ride, Hail To England, Fighting The World dan konsert diorang Hell On Wheels..aku dapat mp3 ni pun dari forumner Deaf4ever..nasib baik dia ada..aku dah bertahun cari album lama diorang ni..sekarang dah dapat puas hati betul...
Tapi sebab Fly tak pernah dengar lagi band ni..so kena biasakan dengan muzik diorang dulu..kalau dah boleh terima baru le start cari album diorang...ok...
Nak tau sikit...fly minat kumpulan muzik apa..ada tak minat kumpulan rock 80an..cam Iron Maiden, Helloween, Metallica...kalau minat kumpulan-kumpulan ni ...aku rasa fly mesti boleh terima band ni...chow..:bg:

ok..sambung sikit lagi...kalu fly betul betul berminat le...
Pernah tak dengar LaunchCast Radio kat Yahoo...radio ni kita boleh dengar free je...kemudian kita boleh buat radio station kita sendiri..kita cuma perlu letak nama kumpulan yang kita nak dengar..kalau nak dengar lagu dari kumpulan Manowar katakan..letakkan kumpulan tu bersama dengan empat kumpulan lagi kalau tak silap..sebab rasanya kita kena pilih lima kumpulan semuanya...kemudian station radio kita tu akan mainkan lagu dari kumpulan-kumpulan ni...kalau lagu ni pilihan nya banyak sikit...so kita boleh dengar semua lagu dari kumpulan2 ni...kalau VC tu mungkin terhad sikit..itu sebab kat Launch tu cuma ada satu je VC Manowar..iaitu Warrior of the World...ok selamat mencuba...:bg:

valkresis, aku ade lagu Defender..nih dari album mana hah??

Originally posted by valkries at 14-8-2003 10:30 AM:
ok..sambung sikit lagi...kalu fly betul betul berminat le...
Pernah tak dengar LaunchCast Radio kat Yahoo...radio ni kita boleh dengar free je...kemudian kita boleh buat radio station kita sendiri ...

thank u .. nanti Fly akan try ...