CARI Infonet

Forgot password?
 Register

123
Return to list New
Author: awekgemok

compact camera yang bagus.. TOLONGG

Post Last Edit by adzir at 5-6-2012 09:30

Kepada anda yang sedang mencari-cari kamera bukan dlsr, saya cadangankan kamera Nikon Coolpix P510 16mp. Ini bedasarkan pengalaman saya mencari kamera compact yang sesuai untuk dibawa masa melancong dan pratikal. Dalam tempoh 3 tahun saya telah membeli 4 jenis kamera compact, tapi semua tidak memberi kepuasan gambar yang cantik kepada saya. Sehingga baru-baru ini saya terjumpa satu review dalam internet berkenaan kamera Nikon Coolpix P5100. Pada mulanya saya merasakan yang saya akan dikecewakan lagi, dan ragu-ragu untuk membeli.

Tapi selepas membeli dan menggunakan kamera tersebut, saya sangat berpuas hati dengan gambar yang dihasilkan disamping kuasa zoom 42 x optikal dan 2 x digital zoom. Sesuai untuk yang malas bawa zoom lens dan menukar lens setiap kali menembak. Saya tidak mendapat apa-apa komisen bagi memuji kamera ini. Cuma berkongsi kualiti yang kita cari dalam sebuah kamera compact. Harga dipasaran untuk sebuah kamera ini ialah sekitar RM 14++. Jangan lokek untuk mengeluarkan wang, jika anda seorang pecinta foto yang berkualiti.

Satu lagi yang saya suka kamera ini ialah video yang dihasilkan adalah dalam format full HD. Jadi anda tidak perlu risau kualiti gambar yang dihasilkan. Disamping mendapat gambar yang berkualiti, anda juga tidak terlepas untuk merakamkan aksi-aksi penting.Kamera ini juga dilengkapi mode manual dan gambar 3D,bagi yang ingin lebih berkarya dalam menghasilkan gambar terbaik.

Kesimpulannya anda tidak perlu membawa semuah kamera yang besar dengan penuh lens-lens zoom yang mahal semasa melancong, kerana kamera ini mempunyai semua ciri-ciri kamera dlsr.

Kamera ini juga mempunyai fungsi GPS, jadi anda tidak perlu risau dan terlupa dimana lokasi gambar anda diambil.

Hasil Ujian Zoom.

Dari Jauh.

Selepas Zoom.

Cubaan Macro.

berminat nk beli digital camera... bajet from rm300-rm600... boleh sesapa yg baik ati nk suggest kn tk..?? nk yg gambo cantek ye.. hehe...

Aku pernah try pakai olympus. memang puas hati untuk quality compact camera.

Skrg nih camera tu dah out sbb rosak masa berada di bwah paras beku. Skrg ni mcm nak cari yg baru. thg consider sony cybershoot dgn nikon coolpix. Sbb dah ade dslr. mls nak bawak sebab berat.

nikon s6400 tu ok ke..harga dalam RM7xx......

adzir posted on 5-6-2012 09:23 AM

Akhirnya....terimakasih byk2 ya saudara..saya pun memang sedang survey kamera jenis compact..saya sudah mempunyai dslr tetapi sering saja malas nak usung..kerana terlalu besar..dan kene bwk lens lagi..dan saya ambil kata putus nak beli camera compact yg fungsinya sama mcm dslr...alhamdulillah..sya terbaca tentang Nikon Coolpix P510 ...

Takda sesapa berminat dgn Panasonic Lumix TZ30 ke?

sample shot..

Details..

http://www.photographyblog.com/r ... _review/conclusion/

Follow Us
otai2 nak minta tolong sgt2 nie...tadi dah pegi survey kamera nikon p510..harga rm1399...tapi jurujual tu suggest beli J1..katanya J1 lebih baik dari segi quality gamba..P510 hanya mempunyai kelebihan zoom saja..J1 kalau nak zoom jauh2 kene beli lens tambahan la..apa kata otai2?? saya x mempunyai masaalah jika nak beli lens tambahan..tapi quatily gamba sgt penting..untuk ambil gamba bokeh..gamba malam..pemandangan..dan potrait..mana satu pilihan yg terbaik utk saya pilih...???esok nak pegi beli nie.....

as salam hai semua, saya pun tengah dok survey nak beli camera (tapi takmo dslr sebab berat nak travel). nak finalize ni nak amik nikon p510 macam yg disuggest oleh forumer kat sini atau ada yg suggest canon powershot sx50 hs? ada sesiapa ada pakai canon ni tak? kasi la sikit info please

Ada review J1 x ?

Kat dalam laman web Nikon ada sudah model baru, Coolpix P520.

olympus epm1 ok tak? spe penah pakai. dslr tu besar sgt. agk susah nak gune time travel. nk compct camera yg ada function dslr.

Aku baru jer sambar Nikon P520...RM1500...dah lama dok aim nak beli kamera tapi dok tahan2...tak nak beli dslr pasal besar sangat....tapi Nikon P520 pun besar jugak...tapi tak sebesar dslr la...lense dia 42 x zoom... 18 mPixel...hmmm...tuh jaa tau setakat nih belum explore lagi camera nih...tadi amoi tuh tunjuk..macam2 bulih buat ngan kamera nih....macam best jugak...kena amik masa nak explore...

adzir posted on 5-6-2012 09:23 AM

Nikon P520 dah ada.

cuba canon powershot g series

try RX100 sony. bagus i tengok review dia