CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: shahhana

[BINCANG] Suami/ Isteri berat sebelah

Reply  ruffleen

kaka hana nak beranak setiap 2 tahun...so mainan tu semua kira part of ...
cn7 Post at 29-6-2011 09:06

uishh.. 2 org ajer anak aku nie...
laki PJJ. pastu aku tahu, laki aku bakal gi kursus lagi..jauh.. hampir setahun.. itu lagi 2 thn.. sebab laki aku dah gi exam apatah ke benda tahh..
malas lah nak beranak ramai2..
yang susah..AKU jugakkk... serta mertua. kesian jugak kat mertua. asyik kena jaga cucu ajer.. dia pun nak buat amalan2 ibadat jugak.
pastu, lagi lamaaaaaaaaaaaaaa aku kena duduk dgn mertua.
aku pun nak ler jugak duduk umah sendiri. bukan sebab mertua..tapi, nak ler jugak ruang privasi..
pastu ada ASTRO sendiri. nak langgan chanel mustika.. tgk Maharaja lawak dan lagi..dan lagi..dan lagi..tgk kat youtube, tak puas lah..

my in laws are coming to my hiuse this mid of July.

And since ada kenduri time tu, seperti biasa ... harus rumah i jadi persinggahan utama... expecting 60 orang datang... this time i suh caterer jer la masak... tak larat ...serious... i pun nak vogue da vass time wedding orang. tak mau la nampak macam bibik

alamak, OT la... eh sambung kat thread borak la... nanti kemal marahhh

suami saya kalau balik rumah parent saya, mmg duduk dlm bilik jer. keluar bilik kecuali nak masuk bilik air, atau kena panggil makan. saya tau dia tak suka duduk rumah parent saya..tapi saya tak kisah asalkan saya dpt balik jenguk org tua saya...bulan 7 nie dia ambik cuti sebulan. dia dah plan, balik rumah parent saya 5hari jer, yg lebihnya balik kampung dia..

bg aku suami kan ketua..jd dia kena pikirkan.tp isteri pun sama2 kena pikir.tp kdg2 org yg kat tepi2 sibuk buat andaian,xtahu pape tp mcm dia tahu je apa yg tsurat dan tsirat.yelah cthnya suami asik balik kg isteri..terus ckp isteri xsuka kg suami,isteri guna2kan..apelah.

aku faham sgt..contohnya MIL aku sdiri,mmg baik..tp psl balik2 kg..kureng sikit.aku mmg kerap balik umah dia.tp kdg2 bila aku tlebih balik umah mak aku psl ada hal..mulalah dia ckp kat anak aku..''ni xsuka balik umah atok eh..yelah suka balik kg lagi satu''bila anak2  yg jarang balik umah dia..nanti dia ckp mcm2.yelah mksud dia aku fhm..mcm menantu tu xnk balik umah dia.mcm ipar aku yg sorg.padahal bukan xnak balik tiap minggu tp ada masalah..nanti dia perli ''biasalah ni balik raya je''kdg2 sbb mcmni gaduh.pastu konon2 nak luahkan hati yg lara pada anak n menantu yg lain,org yg xphm..terus akan pikir teruk lah dia ni.

aku dulu hangin gak..sbb kdg2 menda camni boleh buat suami isteri gaduh..aku pikir mls peningkan kepala.aku xkn nak marah suami aku,sbb aku sayangkan suami aku,xnak dia derhaka kat mak dia.aku timbangkan mak aku masih agak muda,mak dia dah tua.jd lebihkan lah mak dia.kdg2 balik kg, aku biarkan jelah dia sibuk dgn mak dia,nak buat itu ini..kdg2 hangin gak psl sibuk buat itu ini.yelah kejenya mghias rumah,tanam itu ini,buat taman ,pape lah.kang xbuat mrajuk.tp aku pikir balik biarlah..slagi mak dia ada..slagi tu lah dia nak bkhidmat pada mak dia,yg penting hati mak dia gembira.lgpun mak dia lebih tua dr mak aku..mak aku xsunyi sgt..sibuk kerja.lagipun adik aku ada lg.sbulan cuma skali je balik kg aku.

Post Last Edit by silica_SiO2 at 5-7-2011 11:49

aku mengaku..
mmg aku kureng ngn famili belah somi
takat ikot bontot die balik kg die,aku ok lg, walopon tak suke
aku tak kacau famili die, tadak bz bodi.balik pon aku wat hal aku jer
akutakreti sgt nak bergaul ngn dorang, adik ipar aku lagi tua dr aku.
aku panggil die kakak..aku nak panggil nama die jek rasa cam biadap jek, walopon status aku
akak ipar die, tp sbb die lg tua dr aku...aku tetap panggil die kakak.
kalo die tanya..aku jawab. nak ajak bercerita aku tak reti.

kalo adik beradik die dtg umah aku, aku jadi janggal jgk..
sbb aku kena pakai tudung n tak bebas lam umah..
tp kalo adik2 aku yg dtg...aku rasa gumbira, sbb kalo aku mls pon,
adik2 aku ok saje, tapau jek.

aku teringin jgk nak talipon PIL, tp tatau nak ckp ape..
laki aku plk ckp..kalo sume ok n tadak masalah..bgs jgn talipon
die kata.."no news is always GOOOD NEWS"..

Aku rasa sama je balik mana2 belah pon..sbb kdg2 kalo kumpul ramai umah kg
aku jd rimas, nak share bilik air ramai2, ngn ipar duai biras bagai ofcoss
kena tutup auratt..sesekali rasa je nak tido hotel aje..tp org tue plk terasa kang.

insyaAllah...........
ruffleen Post at 24-6-2011 08:43

Jangan insyaAllah je...kena buat.

Follow Us
Ada jenis family yang tak boleh terima kehadiran boyfriend/girlfriend atau tunang ke rumah, sela ...
RedDevils Post at 24-6-2011 15:57

Salam doc...bertuah tul FD ada seorang doc kat sini..rajin2 gak la bertandang kat sini ye...setidaknya perkhidmatan kepakaran seorang doc diperlukan disini..almaklumlah..

Betui tu..jangan masa nak dapat perakuan mak pak mertua selalu bertandang ke rumah..dah nikah..lesap entah kemana..call tanya balik tak...tak la ayah..hari minggu ni ada obertime..obertime plak....

Reply 85# silica_SiO2

aku pun rasa janggal sikit.dia org baik,tp aku ni mgkin tlalu jauh umur kot.yg kecik skali pun bwh aku stahun.yg atas ada 2 org laki2 belum kawin,bila borak mmg mcm kwn2 je.dgn tu je kot aku rapat.yg lain-lain mcm biasa2 je.lgipun aku jenis xpandai borak dgn org2 umur lebih dari aku.kdg2 borak tentang hal baya2 diaorg.kalo antara MIL ngn FIL..aku lebiih suka FIL aku.
tp kdg2 diaorg call pun aku angkat pastu xtahu nak ckp ape,aku tnya sihat ke x,pas tu bg suami.tp aku xkisah je balik kg suami aku,best gak..umah mak aku,umah bando.umah suami aku kampung,ada kebun,kolam ternak ikan,kandang lembu,dusun..jd xbosan lah sgt.cuma kdg2 je.maklumlah kat johor ni kan dpt tv indon..tv depan blkang tgk cite indon je.

Post Last Edit by hrezkh at 7-7-2011 16:34

mcm ai memang duduk sekali dgn mertua...rumah mak ai pun dekat dalam 10 minit dh sampai..
ai & hubby pun dari mula kawin memang ikut giliran kalau time raya...selalunya kalau raya belah hubby akan blk kg johor..tapi sejak nenek dh tak duk kg...ai raya kt sini jer...jadinya dapatlah ai beraya dua2 rumah sekali....
so..memang setiap kali raya..ai x de pening2 kepala nak fikir...
hubby ai pun kalau balik umah mak ai..ok ..boleh lepak sama2 family ai..
memang tiap2 bulan ai blk rumah maik ai...kdg2 hari lain pun ai blik juga..dah dekat kan..siap mertua ai ikut sekali
MIL & FIL jenis x kisah...so ai rasa ok jer duk sekali, hubby ai adik-beradik 3 org jer...ada abg sorang & adik sorang (lelaki)..so memang x de masalah lah...alhamdulillah setakat ni semuanya ok...kami pun rapat2 semua termasuklah dgn biras ai sekali..adik-beradik hubby pun tinggal dekat2 jer
kalau weekend jer...sama2 pegi makan luar...kalau ada kenduri sedara mara ker...kalau x de hal baik belah ai @ belah somi ..kami pegi...MIL & FIL selalu follow kitaorang....
kalau bab masak memang MIL yg masak..i hanya tolong gitu2 jer...i lebih kepada mengemas...ai akan masak klu MIL x de, demam ker..@ anak ai minta masak makanan kegemaran dia...kdg2 ai jadi segan plak dgn MIL sbb bila ai balik keje kain baju ai dah siap lipat...
apapun ai rasa..bertolak ansur, jujur & percaya perlu ada dalam setiap pasangan...
kalau rasa ada buat salah..cepat2lah minta maaf...

Aku terus duduk dgn in law... so kena le berlakon all the time although bayak pekara yang aku tak setuju... Husband bila di rumah keluarga kita kejap je.. dah 11 tahun kawin.. tahun pertama je tidur rumah keluarga kita.. lepas tu cuma antar kita je.. lepas tu balik. nasib baik rumah in law dan keluarga kita dekat je (10 minit dah sampai - klu tak jam le)... biarle asalkan dia izin kita & anak2 balik & tido rumah mak kita bila cuti ok le tu ..... Maklum le dia sayang sangat keluarga dia sampai tak bole berjauh... Rasa nye masa kita tak de dia tidur bawah ketiak mak dia kut