CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 5564|Reply: 7

Diskriminasi di tempat kerja

Salam..
Ada beberapa perkara saya hendak kongsi disini, salah satu mengenai diskriminasi ditempat kerja. Saya pernah menghadapi situasi ini dimana pernah berkerja disebuah syarikat besar. saya ditugaskan untuk menjaga operasi line. Baru2 ini, saya dapati ada satu kaum ini (golongan kicap)  dia diatas saya (seliaan) Supervisory seolah-olah mendiskriminasi orang-orang saya dengan mengadakan peraturan-peraturan sendiri ditempat kerja. Walhal peraturan2 tersebut tidak terkandung dalam peraturan syarikat. Sebagai contoh, larangan untuk keluar masuk, tempat berehat dan in out jika ingin ke tandas.Tiada memo dikeluarkan. Jika lewat akan dikenakan warning letter.

Disini apakah tindakan yang perlu saya buat untuk menghadapi  masaalah ini. Apakah cara penyelesaian yang terbaik. Perlukan saya membuat aduan di Jabatan buruh atau sebagainya.

Sekian terima kasih

Rate

1

kite bako jer..bako jer...
xpon ko hantor emel layang..ekekek..

report la pada management team tempat TT keje..

Boleh jumpa HR Manager terus..
Bukan ke sepatutnya any memo yang kuar kene sign by HR Manager?
Apa2 pun anda ada hak untuk complaint..

semua perkara leh bw berbincang... tunjukkn budi bahasa kite...

nie pendapat aku ler...dari golongan kicap baik ler geng soyabean...ade gak pertimbangan waras bila bekerja dan memandang kepada kepandaian bekerja dari perkauman semata. Gini ler saper suruh datang lambat? jangan kate kicap...sos tomato pon marah...itu memo dalaman peringatan awal sebelum tindakan di proceed ke HR, maksudnyer itu ingatan tulus ikhlas dari bos tempat enko bekerja. Terimalah dengan hati yang rela serta tulus ikhlas. memo nie baik dari memo peringatan yang HR bagi.
Nak keluar masuk...contohnyer kalau ade hal nak pegi klinik ke...pastikan cukup prove ye...sila sertakan time slip...bekerja nie dengan golongan apa sekali pon even yang suka makan budu, cincalok, belacan sekali pon kita kena bijak untuk mendapatkan kepercayaan dari bos kita...nak kelentong pon agak-agak ler...takkan nak gi bank kol 4.30 petang. Baru nie aku sound satu budak nak gi bank 4.30 petang, aku tanya urusan aper...kat kaunter ke? kalau ATM sila pergi selepas waktu pejabat. So sila belajar cara untuk kelentong dengan berhemah

Rate

1

Follow Us
pade hemat patik,ape2 arahan perlu ler dari sumber yg sah.arahan berkaitan HR pihak HR yg kuwakan.if satu departmnet nak kuwakan,bior ler dari head of department dan perlulah ditintakan di atas surat @ memo rasmi syarikat tersebut.jgn buek surat cap ayam,aku buat aku sign hang kena ikut..lagu ni pakat buat gulai jer arahan tersebut.

stp arahan/warta yg dikeluarkan mayb ade kes sebelum ini.kes mengular ker,pi tandas tp pi naik bass dimana ianya dibuat untuk menambaikan dan menaikkan prestasi syarikat.sepatutnye bukan arahan emosi yg menekan pekerja yg gemar makan kicap ke minum air soya bean ka or tak kisah janji halal.

bg pekerja if tak pueh hati.nak buat demonstrasi ka pastikan anda dapat permit dule ekk.pastikan bersihh baru adilll..oppsss

Salam..
Ada beberapa perkara saya hendak kongsi disini, salah satu mengenai diskriminasi ditempat k ...
renjer Post at 19-6-2011 18:56

tak yah buat laporan kat pejabat buruh, internal problem, solve sendiri dulu.
fatwa perlu diapprove dan vouched by HR head. tadak written memo, no go.
benda ni boleh dibawa bincang, kalo tak puas ati, pi ngan geng-geng ngadap HR dan
cerita masalah ni.
jgn takot, selagi tak go-over the board dgn apa yg termaktub dlm handbook korang, go ahead...
selesaikan dulu secara baik-baik, usah le dok piket le, go-slow le..tak de sudahnye...  
kalo ko nyer HR head tak leh selesai, go higher up...