CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Nadia90

Cerita Ceriti MAHARAJA LAWAK Season Finale! SEPAH Juara!! tahniahhhhhhhhh!!

Close [Copy link]
bosan dah tgk lama sgt minggu nya... lawak pun dah takde yang betul2 lawak... asteruk saja nak duit banyak...

bosan dah tgk lama sgt minggu nya... lawak pun dah takde yang betul2 lawak... asteruk saja nak duit  ...
masterudeng82 Post at 11-6-2011 11:16

ko tak tgk minggu ni pnye ke? aku rase minggu ni paling terbaik..especially jozan...

sape kate tak lawak memang ade masalah kesihatan

Reply 22# maxim

ooo mungkin aku ada masalah kesihatan kot.. sebab dah memang x menarik dan tak se'best' di awal rancangan dulu...

check in

assalamualaikum
wah...!!! check in umah baru

jozan    sepah   nabil

Reply 21# masterudeng82

semalam pnye tak lawak?eh..JOZAN smlm lawak gila okayy

Follow Us
jozan mmg best sgt semlm........

Post Last Edit by axl_bach at 11-6-2011 12:51

ulasan aku utk minggu ni....

1st round :

Jambu : Still mengekalkan konsep lawak tipikal mereka utk mendapat sorakan dari peminat iaitu si Yus disolek menyerupai "Nora Danish" sedangkan jalan cerita memang ke laut......xder satu pun part yg memorable..........1/5

R2 : Lawak orang asli yg bleh laa layan but terlalu sangat bergantung kepada si abang sedangkan adik terkapai2 kelemasan......lawak yg x bleh blah adalah lawak pasal basikal tu........2/5

Sepah : Lawak bunuh diri yg sesuai dgn isu semasa.......si Mamat sedikit tenggelam cam biasa.....Jep dan si Shuib "the Duffy" menang mantap.....lawak x bleh blah adalah lawak Dafi n lawak Siti Sarah....hehehehe.......4/5

Nabil : Lawak pasal massage.......pada aku lawak bang bil minggu nih utk 1st round kosong x macam lawak2 beliau sebelum nih yg bleh dikatakan lawak educated yg selari dgn isu semasa.....ending yg recycle.......but still layanable lawak si bang bil semalam....lawak x bleh blah adalah slang bang bil yg camharam, hehehehe.....3.5/5

Jozan : hehehehe.....ni memang The Jozan laa.....walaupun aku rasa lawak semalam adalah lawak recycle dari sitcom Chapalrela but still menghiburkan dan TERBAYEKKKKKKK.......nampaknya Zizan dan Mail Lambung sudah sinonim sampaikan watak Zambry Rocker masih tenggelam dek aura Mail Lambung.....Johan xyah komen byk2 laaaa, memang mantap dan berkesan dlm membawa watak mengajuk selebriti tv yg lain......lawak xbleh blah seluruh persembahan tu laaa, dgn Astro Oasis, Astro Prima, Awan Nano Nano Nano Nano.....hahahaha......dgn ending colaborasi yg baik dgn AC, memang Jozan layak mendapat standing ovation laaa smlm.......5/5

Reply  masterudeng82

semalam pnye tak lawak?eh..JOZAN smlm lawak gila okayy
izat123 Post at 11-6-2011 12:16

aku paham suma org ada selera masing2...tp mengatakan jozan x lawak smlm adalah sgt tak bleh diterima akal

aku ni susah nak gelak ngan persembahan2 jozan sblom ni..tp smlm pnye mmg putus urat perut

jozan dh tersedor dari lena diulit mimpi semalam..... tahniahhh... usaha utk jadi maharaja lawak pulak.... gooo goooooooo

boleh tak aku suggest kat astro supaya hadiah tu bagi2 kan pada ke empat2 yang best tu jozan, nabil, sepah n jambu. sebab kesemua ni aku rasa best.
dan boleh tak program ni beterusan sebab kalau dah abis, rasa mcm takde yang boleh di look forward tu esp hari jemahat

boleh tak aku suggest kat astro supaya hadiah tu bagi2 kan pada ke empat2 yang best tu jozan, nabil, ...
mulutmasin Post at 11-6-2011 12:43

lepas ni saleh yaacob i folloooooooo plak

tp tu la..tiap2 minggu slalu ternanti2 malam jumaat...lepas ni dah xde dah..

Post Last Edit by axl_bach at 11-6-2011 12:54

for 2nd round :

Jambu : Kreatif n bleh layan laaa......lawak couple dgn 2 alatan eletrik yg baik but ending nampak cam si Yus dah abis idea.......3/5

R2 : nih memang kelaut.....langsung aku x dpt bayangkan amende yg dewrang cuba deliver dgn 2 prop yg diberi....yg lawak just punchline PASTIKAN LUBANG DI TEMPAT YANG BETUL......0.5/5

Sepah : habis mandu SEPAH x abis2 wat lawak.....kreatif n sangat entertaining...interframe si AC pun byk membantu mencorakkan lawak pada ending citer......ketiga2 ahli berfungsi dgn baik....si mamat pun xder laaa tenggelam sgt....4/5

Nabil : apa yg aku leh katakan hanyalah MEREPEK......memang bang bil minggu nih nampak cam kecewa dgn lawak2 educated beliau yg lepas2 apabila asyik berada di pentas utk bottom 3 dgn lawak2 up-to-date beliau.......tp lawak MEREPEK bang bil sangat menghiburkan.......aku rasa dalam sumer2 prop, prop yg diberikan kepada bang bil paling mencabar.....petola dgn kuali.....prop2 digunakan dgn baik utk menghasilkan satu penceritaan yg MEREPEK yg sangat kelakar......bang bil amat mantap laaa......4/5

Jozan : Just brilliant........simply the Jozan.......aku tatau nak kata apa dgn MANGKUK 2 Ekor nih......memang membuatkan urat ketawa dan urat kentut aku nyaris tersumbat dgn gelak x hengat........the great combination......TERBAYEKKKKK....5/5

jozan juara semalam dgn markah undian 63%..wow jauh meninggalkan yg lain dan inilah markah tertinggi ...
JAY-Z Post at 11-6-2011 06:49

yerker..xperasan lak dia sebut noooo tu..yg tau dia sebut nano nano nano..hahah..tertnggu jugak mana tahu dia buat nano nano nano..coklat nano tu...

serius jozan lawak gile
awan nano... nano.... adoi.... gelak tak hingat....
tgk korang juri tak bias pun... jozan markah tinggi ape..... since jambu tu takde pun dikritik... last2 mmg kelaut jugak.... so korang patut berterima kasih pd juri yg susah nak puji jozan

aku baru marathon maharaja lawak ni dari episod 1-10 download dekat internet...
honestly, aku tak adapt dengan lawak-lawak diorang...
except beberapa scene SEPAH, BALAS and JOZAN....
lain-lain bosan jer....

and audience pun sgt hambar samada dekat studio mahupun lokasi luar (penang kot episod 10 tu?)

lepas ni saleh yaacob i folloooooooo plak

tp tu la..tiap2 minggu slalu ternanti2 malam  ...
maxim Post at 11-6-2011 12:44

dh xder episode lain dh eh..smlm final ker?

serius jozan lawak gile
awan nano... nano.... adoi.... gelak tak hingat....
tgk korang ju ...
dino Post at 11-6-2011 12:52

haah..mmg diorg dh jangka kot jozan menang...hehe..tapi johan best sgt kan

Post Last Edit by rebecca_nur at 11-6-2011 13:04

ok..ni aku nya komen plak.,..

Jozan memang kelakar gila smlm, 1st time aku gelak gulen2 tgk lawak dia org..kalau dari awal lg perform gini sah aku pasti minat depa..

Jambu nya performance aku tetap gelak wp tak selawak jozan..mcm biasa cos bias tetap akan sokong depa lahh...so aku tak ralat sgt la dia dok bottom 3..

Sepah ni aku jarang kutuk dia org..bg aku dia org sentiasa lawak tp semlm aku tak suka sgt..aku kurang gelak

Nabil n R2 aku tak tgk, so aku tak leh komen.. Selalunya aku tgk 3 di atas saja..

Aku bg komen yg paling rasional wp hati aku karat itam berkilat pada jambu...

haah..mmg diorg dh jangka kot jozan menang...hehe..tapi johan best sgt kan
KathyQueen Post at 11-6-2011 12:55

taknak nmpk jozan tu obvious sgt fav jd jore
psembahan jambu aku gelak gak... tgk muka yus dkt klab tu aku tak tahan tp ttp lawak jozan ade kelas.... teratur... dgn penyudahnya mmg best giler...